دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

ریفلاکس اسید همراه تنگی نفس - چه علتی دارد؟

ریفلاکس اسید به همراه تنگی نفس، GERD، آسم، فساد دندان، اولسر مری، عوارض تنفسی، اسید معده، آسپیراسیون، محدودیت مری، ازوفاگوس بارِت، سرطان ازوفاژیال

گاهی از اوقات ریفلاکس اسید همراه تنگی نفس بروز می‌کند

ریفلاکس اسید زمانی بروز می‌کند که اسید معده به بالا و عقب برگشته وارد مری می‌شود. بروز گهگاهی ریفلاکس اسید معمولاً جای نگرانی ندارد. در هر حال، وجود الگوی مکرری از ریفلاکس اسید می‌تواند نشانه‌ای از بیماری ریفلاکس معده به مری باشد، که یک مشکل گوارشی مزمن است که می‌تواند باعث ایجاد عواقب پزشکی شود. گاهی از اوقات ریفلاکس اسید همراه تنگی نفس بروز می‌کند. در برخی موارد ریفلاکس اسید باعث تنگی نفس می‌شود. مردم دچار بیماری ریفلاکس معده به مری (GERD) در معرض افزایش خطر آسم یا اختلالات تنفسی قرار دارند. محققان همچنین به وجود ارتباطی میان GERD و آسم پی برده‌اند. یک مطالعه مربوط به سال 2019 وجود ارتباطی دوسویه بین GERD و آسم را عنوان کرده است. 

آیا شکلات باعث ریفلاکس اسید می‌شود؟

شکلات، ریفلاکس اسید، اسفنکتر ازوفاژیال تحتانی، مری، بیماری ریفلاکس معده به مری ، آکادمی تغذیه و دیابت، متیل‌زانتین، هیپرتانسیون آنتاسید

گهگاه دچار شدن به ریفلاکس اسید بسیار شایع است

گهگاه دچار شدن به ریفلاکس اسید بسیار شایع است. اغلب مردم متوجه می‌شوند که برخی غذاها بیش از بقیه علایم ریفلاکس اسید را در آنها تحریک می‌کنند. یک مقصر ممکن در این مورد شکلات است. برخی از اوقات اسفنکتر ازوفاژیال تحتانی (LES) که محتویات معده را سر جایشان نگه می‌دارد، اسید معده را به عقب و داخل مری برمی‌گرداند. مری لوله‌ای است که غذا را مستقیماً به معده انتقال می‌دهد. غذای بخشاً هضم شده و اسید معده باعث آزردگی مری می‌شوند، که این آزردگی حس سوزشی در قفسه سینه ایجاد می‌کند. این حس سوزش نام‌های مختلفی شامل موارد زیر دارد: سوزش سر دل، ریفلاکس اسید، سوءگوارش اسید، بیماری ریفلاکس معده به مری (GERD)

داروی رایج ریفلاکس اسید خطر مرگ را افزایش می‎دهد

استفاده از مهار کننده‎های پمپ پروتون - یک کلاس دارویی که توسط میلیون‎ها نفر از مردم برای مداوای سوزش سر دل و کاهش اسید معده استفاده می‎شود - با خطر مرگ زودرس مرتبط شده است. یک مطالعه در مقیاس کلان که 350.000 کهنه سرباز آمریکایی را مورد بررسی قرار داده، به این جمع‎بندی رسیده است. محققان دانشکدۀ پزشکی دانشگاه واشینگتن در سنت لوئیز که یافته‎های خود را در نشریۀ BMJ Open گزارش داده‎اند، توضیح می‎دهند که چگونه به ارتباط میان افزایش خطر مرگ با مصرف درازمدت مهار کننده‎های پمپ پروتون پی برده‎اند.

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.