plg_search_sppagebuilder
دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

Image

سندرم استکهلم چیست و قربانیان آن چه کسانی هستند؟

درمان روان‌شناسی, استرس, کودک‌آزاری، قربانی، قاچاق انسان

سندرم استکهلم نوعی پاسخ روان‌شناختی است

سندرم استکهلم عموماً به مواردی از آدم‌ربایی و گروگان‌گیری مرتبط می‌شود. گذشته از موارد جنایی مشهور، مردم معمولی نیز ممکن است در پاسخ به انواع تروما دچار این وضعیت روانی شوند. سندرم استکهلم نوعی پاسخ روان‌شناختی است. این پاسخ زمانی بروز می‌کند که گروگان یا قربانی تعرض با متعرض یا سوء استفاده کننده از خود پیوند ایجاد می‌کند. این وضعیت روان‌شناختی در طول روزها، هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی سال‌های اسارت یا سوء استفاده ایجاد می‌شود. در این سندرم گروگان یا قربانی تعرض جنسی ممکن است با متعرض یا گروگان‌گیر به همدلی برسد. این فرآیند نقطه مقابل ترس، وحشت، و احساس اهانتی است که در چنین شرایطی از قربانی انتظار می‌رود.

اعتیاد به پورن (پورنوگرافی): نشانه‌ها، علل، و درمان

هنجارهای ناسالم فرهنگی, شیمی مغز, شرم جنسی, اضطراب، افسردگی،

تمامی تحقیقات از ایده اعتیادآور بودن پورنوگرافی حمایت نمی‌کنند

اعتیاد به پورنوگرافی به شخصی اشاره دارد که از نظر عاطفی و احساسی چنان وابسته به پورنوگرافی می‌شود که این موضوع در زندگی روزمره، ارتباطات و توانایی عملکردی وی تأثیر منفی می‌گذارد. این نوع اعتیاد شاید تا حدودی متداول باشد. برخی پزشکان اعتیاد به پورنوگرافی را نوعی اختلال بیش‌فعالی جنسی تلقی می‌کنند - اصطلاحی فراگیر که شامل رفتارهایی مثل خودارضایی بیش از حد می‌شود. یک مطالعه در سال 2019 میزان شیوع این اختلالات را در حدود 3 تا 6 درصد برآورد کرده است. به هر حال، تعیین دامنه شیوع آنها به علت فقدان طبقه‌بندی رسمی دشوار است.

چه ارتباطی بین فیلم‌های پورنو و افسردگی وجود دارد؟

سکس, خودارضایی, سلامت روانی , زوج‌های شاد, پریشان‌حالی, درمانگر

مردمی که به کرات پورن تماشا می‌کنند بیشتر محتمل است که دچار احساس تنهایی شوند

عموماً چنین فکر می‌شود که تماشای فیلم‌های پورن باعث افسردگی می‌گردد اما شواهد کمی در اثبات این مورد وجود دارد. تحقیق نشان دهنده آن نیست که پورن بتواند محرک افسردگی باشد. به هر حال امکان تحت تأثیر قرار گرفتن از طرق دیگر وجود دارد - که تماماً وابسته به زمینه شخصی و چگونگی کاربرد پورنوگرافی از سوی شخص دارد. در حالی که برخی ممکن است لذت بردن از پورن را با رویکردی معتدل آسان ببینند دیگران ممکن است از پورن به شکلی ناگزیر استفاده کنند. بعضی‌ها ممکن است پس از تماشای پورن دچار احساس گناه یا شرمندگی شوند که این می‌تواند نقشی در سلامت عاطفی آنها بازی کند.

اضطراب در کودکان: نشانه‌ها، انواع، درمان

اختلال اضطراب جدایی, اختلال اضطراب اجتماعی, خموشی انتخابی, درمان شناختی رفتاری ,

درمان اختلال اضطراب یک فرآیند است، و ممکن است یافتن گزینه درست برای کودک زمان‌بر باشد

اضطراب یک پاسخ نرمال به استرس است و هم در بزرگسالان و هم در کودکان بروز می‌کند. اختلال اضطراب اصطلاحی پزشکی است که سطوح بالا و منظم اضطراب را که کنترل آنها دشوار است شامل می‌شود. اختلال اضطراب ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در توانایی کودک برای مشارکت در فعالیت‌های روزمره مثل رفتن به مدرسه، زندگی اجتماعی یا حفظ روابط گردد. "انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا" گزارش می‌دهد که 25.1 درصد جمعیت جوان در سنین 13 تا 18 سال دچار یک مورد اختلال اضطراب هستند. این انجمن همچنین می‌نویسد کودکان دچار اختلالات اضطرابی درمان نشده بیشتر محتمل است که عملکرد ضعیفی در محیط تحصیل داشته، از تجارب اجتماعی دوری کنند و به سوء مصرف مواد مخدر روی بیاورند.

تروما چیست؟ انواع، علایم، علل، درمان

ترومای ثانویه , ترومای ویکاریوس, ترومای دوران کودکی, روان‌درمانی, درمان‌های سوماتیک

علایم تروما گستره‌ای از خفیف تا شدید دارند

ترومای روانی [آسیب روانی، ضربه روانی] پاسخی به یک اتفاق است که شخص بر اثر آن دچار سطوح بالای استرس می‌شود. مثال‌هایی در این مورد شامل مناطق جنگی، فجایع طبیعی، یا تصادف است. تروما می‌تواند باعث ایجاد مجموعه گسترده‌ای از علایم جسمانی و عاطفی گردد. همه کسانی که اتفاقی استرس‌زا را تجربه کرده باشند دچار تروما نمی‌شوند. در عین حال انواع متفاوتی از تروما وجود دارد. برخی از مردم دچار علایمی می‌شوند که پس از چند هفته برطرف می‌گردند، در حالی که دیگران به اثرات طولانی مدت دچار می‌شوند. در صورت درمان مردم می‌توانند علت ریشه‌ای تروما را هدف قرار دارند و راه‌هایی سازنده برای مدیریت این علایم بیابند.

قدرت فوق بشری یا قدرت هیستریک چگونه بروز می‌کند

 امیگدلا, کورتیزول, اندورفین, تهویه جسمانی, استرس‌زا, هورمون، آزمون بالینی

قدرت هیستریک چیزی نیست که جامعه علمی بتواند به شکل قطعی در مورد آن پژوهش کند

قدرت هیستریک به نمایش خارق‌العاده قدرت انسان، معمولاً به تحریک یک موقعیت تهدیدگر زندگی اشاره دارد. یکی از مستند شده‌ترین مثال‌ها در این مورد والدینی است که برای نجات جان بچه به دام افتاده وسیله نقلیه‌ای را جابجا می‌کنند. اعتقاد بر آن است که این واکنش نامعمول به موقعیتی خطرناک نتیجه پاسخ استرس در بدن است، که محرک ترشح آنی و سریع هورمون ادرنالین [آدرنالین] می‌شود. اخبار تأیید شده کافی در دست است که نشان می‌دهند که قدرت هیستریک صرفاً یک نظریه نیست - احتمالاً بخشی از حقیقت در این پدیده وجود دارد. اما بازتولید یک موقعیت مرگ و زندگی واقعی در تنظیمات آزمایشگاهی تقریباً ناممکن است. 

خموشی انتخابی یا لالمانی چیست؟

مشکلات زبانی, اختلال وسواس ناگزیر, اختلال پانیک, روان‌درمانی, داروهای اضطراب

خموشی انتخابی [لالمانی] نوعی اختلال اضطراب در کودکان است

خموشی انتخابی [لالمانی] نوعی اختلال اضطراب در کودکان است که با ناتوانی در صحبت یا ارتباط برقرار کردن در برخی موقعیت‌ها مشخص می‌گردد. این اختلال معمولاً برای اولین بار در دوران کودکی تشخیص داده می‌شود. کودکان دچار خموشی انتخابی در بعضی موقعیت‌های خاص اجتماعی مثل زمان حضور در مدرسه یا اجتماعات از صحبت کردن خودداری می‌کنند. بنا به تخمین‌ها کمتر از 1 درصد کودکان دچار خموشی انتخابی هستند. نخستین مورد توصیف این اختلال به سال 1877 برمی‌گردد که پزشک آلمانی آدولف کوسمول کودکانی را که بر اثر ابتلاء به "افاسیا ولونتاریا" از صحبت امتناع می‌کردند به این صفت متصف کرد.

مقالات دیگر...

 

آگهی‌ها

مینی هایفو

مینی هایفو

دستگاه جوان‌سازی و لیفتینگ پوست کلاژن پوست و الیاف انعطاف‌پذیر عمقی و افزایش رطوبت پوست باعث از بین رفتن چین و چروک و خطوط پوست می‌شود.
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
سرنگ انسولین BD

سرنگ انسولین BD

تزریق ساده‌تر و بدون درد انسولین در بیماران مبتلاء به دیابت
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
میکرونیدلینگ برقی (دکتر پن)

میکرونیدلینگ برقی (دکتر پن)

از بین بردنده شیارهای ریز، جای زخم، جوش و بهبود وضعیت کلی پوست
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
محلول ضدعفونی

محلول ضدعفونی

برای ضدعفونی کردن دستگاه‌ها و وسایل پزشكی مانند دستگاه‌های اندوسكُپی، برونكوسكُپی و لوازم جراحی و پانسمان و همچنین اتاق‌های عمل و زایمان، بخش‌های مختلف سوانح سوختگی، و تزریقات، بخش‌های مراقبت ویژه و همچنین کف راهروها و سطوح فیزیكی بیمارستان‌ها، ضد عفونی دست و...
خرید بی‌واسطه از وارد کننده