plg_search_sppagebuilder
دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

حس سوزش زیر شکم: علل، علایم، و درمان

عفونت دستگاه ادراری, کیست پاره شده, پریود دردناک, اندومتریوزیس, بیماری التهابی لگن, دیسمنوریا

حس سوزش زیر شکم اغلب با ادرار همراه است

افراد دچار "حس سوزش" زیر شکم ممکن است دچار یک اختلال ارولوژیکی، زنان و زایمان یا سیستم گوارش باشند. علل حس سوزش زیر شکم ممکن است بیماری ریفلاکس معده به مری، اولسر پپتیک، سنگ کلیه، برخی بیماری‌های زنان و سرطان را شامل شود. مردم باید به خاطر داشته باشند که حس سوزش در زیر شکم عمومیت ندارد. این وضعیت بیشتر در قسمت بالای شکم شایع است که در آن درد معمولاً نتیجه GERD یا بیماری اولسر پپتیک است. حس سوزش زیر شکم اغلب با ادرار همراه است، که بدان معنی است که مشکل ممکن است ناشی از یک عفونت دستگاه ادراری باشد. به هر حال عفونت دستگاه ادراری ممکن است با هیچ نوع درد شکم همراه نباشد. در مورد زنان اختلالات متعددی با درد زیر شکم همراهند و ممکن است احساسی مشابه سوزش ایجاد کنند.

نورالژی اینترکوستال یا درد با ریشه عصبی در محدوده سینه و شکم چیست؟

TENS, اسیکلوویر, صدمات تروماتیک, سرطان, عفونت, داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی

یکی از علل بیشتر شایع نورالژی اینترکوستال تحریک بافت و عصب پس از توراکوتومی است

نورالژی اینترکوستال یک اصطلاح فراگیر است. این اصطلاح به درد نوروپاتیک اشاره دارد که در عصب‌های اینترکوستال ایجاد می‌شود. همان گونه که در یکی از مطالعات توضیح داده شده است علت این درد می‌تواند عوامل مختلفی باشد. یکی از علل بیشتر شایع نورالژی اینترکوستال تحریک بافت و عصب پس از توراکوتومی است. توراکوتومی‌ها مداخلات جراحی هستند که در آنها جراح قفسه سینه را، اغلب برای جراحی ریه‌ها، باز می‌کند. یک علت متداول دیگر برای نورالژی اینترکوستال فعالیت مجدد عفونت هرپس یا زونا است. این بازفعال شده ویروسی یک عفونت فعال نیست اما باعث بروز راش دردناکی می‌شود که اغلب در اطراف قفسه سینه و شکم ایجاد می‌شود.

استنیا یا ضعف جسمانی: علل، علایم، تشخیص و درمان

سارکوپنیا, استروک, حمله قلبی, عدم تعادل هورونی, مالتیپل اسکلروزیس, میاستنی گراویس

استنیا علامتی از یک اختلال زمینه‌ای است.

استنیا علامتی از یک اختلال زمینه‌ای است. بر این اساس احتمال برطرف شدن آن پس از درمان علت وجود دارد. اختلالات مزمن ممکن است به مدیریت طولانی مدت برای کنترل علایم نیاز داشته باشند. در مواردی که استنیا یک عارضه جانبی مصرف برخی داروها است دکتر ممکن است کاهش دوز دارو یا تغییر آن را توصیه کند. این وضعیت ممکن است به رفع استنیا کمک کند. به هر حال، برخی افراد ممکن است نتوانند با شرایط ایمن دوز دارو را تعدیل کرده یا آن را تغییر دهند. در چنین شرایطی پزشک ممکن است داروهای دیگری را در کنار داروهای مورد اشاره برای کمک به کنترل استنیا توصیه کند. استنیا در برخی مواقع ممکن است علامتی از یک اختلال تهدیدگر زندگی مثل حمله قلبی یا استروک باشد.

درد انگشت شست پا - علل و درمان

 اوریک اسید, انگشت شست پای تورف, سساموئیدیت, بونیون, بیماری رینو

اختلالات مختلفی می‌توانند درد انگشت شست پا ایجاد کنند

درد انگشت شست پا اغلب بر اثر صدمات یا اختلالات زمینه‌ای خفیف ایجاد می‌شود. ارتریت، شکستگی‌ها، و نقرس همگی ممکن است به درد انگشت شست پا منجر گردند. بسیاری از موارد درد انگشت شست پا قابل درمانند. در موارد صدمات ساده شخص ممکن صرفاً به استراحت، یخ، و کاربرد داروهای ضد درد در صورت لزوم نیاز داشته باشد. مواد جدی‌تر یا اختلالات پزشکی ممکن است به جراحی یا دیگر مداخلات پزشکی نیاز داشته باشند. در اکثریت موارد شخص می‌تواند در صورت درمان اختلال زمینه‌ای یا استراحت و عدم انجام فعالیت مسبب صدمه در انتظار ریکاوری کامل باشد.

درد مفصل ران در موقع نشستن: علل، تشخیص و درمان

 ارتریت پسوریاتیک, بورسیت, تاندینیت, درگیری فمورواستابولار، سیاتیک

درد مفصل ران در زمان نشستن معمولاً با نادرست بودن حالت قرارگیری بدن در زمان نشستن مرتبط است

مفصل‌های ران محل تلاقی استخوان‌های پا به بدن هستند. شخص ممکن است در حالت نشسته دچار درد در یکی از مفصل‌های ران یا هر دو شود. علت آن است که در حالت نشسته مفصل ران [هیپ] خم می‌شود و بیشتر وزن بدن را تحمل می‌کند. محل بروز درد در مفصل ران می‌تواند اطلاعات زیادی در مورد چرایی بروز درد مفصل ران در حالت نشسته به دست دهد. درد ممکن است به صورت درد تند و تیز، احتقانی یا مبهم احساس شود. مفصل ران ممکن است در زمان نشستن صدا دهد یا دچار حالت خشکی شود. شخص ممکن است درد مزبور را در زمان نشستن پشت میز کار یا غذاخوری، در زمان رانندگی یا در هنگام نشستن روی مبل برای تماشای تلویزیون احساس کند.

آیا من به داروی شل کننده عضله نیاز دارم؟

خستگی مفرط, کاریسوپرودول, سوما,  اعتیادآور, سیکلوبنزاپرین, فلکسریل, اینسومنیا,

برخی شل کننده‌های عضلات به شکل بالقوه ممکن است عوارض جانبی جدی مثل صدمات کبد به دنبال داشته باشند

اگر کسی دچار درد پشت باشد یا با برخی از اختلالات دیگر که باعث اسپاسم عضلانی می‌شوند درگیر شود، پزشک ممکن است برای او داروهای شل کننده عضلات (شل کننده عضلانی) تجویز کند. دچار بودن به اسپاسم عضله به این معنی است که یکی از عضلات شخص یا تعداد بیشتری از آنها منقبض شده و دچار پیچ خوردگی یا کرامپ خارج از کنترل است. این اتفاق به دلایلی مختلفی ممکن است رخ دهد و گاهی از اوقات ممکن است بسیار دردناک باشد. در حالی که درمان‌های مختلف متعددی برای درد در دسترس است دکتر ممکن است به این نتیجه برسد که استفاده از یک شل کننده عضلات بهترین رویکرد درمانی است.

علل و درمان درد قفسه سینه هنگام نفس کشیدن

 نارسایی قلبی, پریکاردیت, COPD, آسم, کلاپس ریه, آمبولی ریوی, پلورسی, GERD, فتق هیاتال, کوستوکندریت

درد قفسه سینه می‌تواند نشان دهنده حمله قلبی باشد

درد قفسه سینه هنگام نفس کشیدن ممکن است در طول حمله قلبی بروز کند که نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد. اما در عین حال اختلالات دیگری هستند که ممکن است باعث بروز درد قفسه سینه هنگام نفس کشیدن شوند. موضوع ارزش آن را دارد که شخص برای موارد درد مداوم قفسه سینه مشخصاً اگر بر تنفس تأثیر منفی داشته باشد به پزشک مراجعه کند. در برخی موارد درد مزبور خود به خود برطرف می‌شود. اما پزشک می‌تواند اختلال زمینه‌ای پزشکی را از تشخیص خارج کند. ضروری است که شخص در موارد بروز درد ناگهانی در قفسه سینه و همراه بودن آن با علایم دیگر به اورژانس منتقل گردد.

مقالات دیگر...