دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

علایم، تشخیص و درمان تومورهای فیلودس

تومور فیلودس، خوش‌خیم، بدخیم، سرطان پستان، زنان، سرطان سینه، بیوپسی

هم انواع خوش‎خیم و هم انواع بدخیم تومورهای فیلودس گرایشی به رشد سریع دارند. در طول چند هفته یا چند ماه، این نوع تومور قادر است تا به رشدی در حدود 3-2 سانتی‎متر یا بیشتر برسد

تومورهای فیلودس نادرند و تقریباً فقط در پستان زنان بروز می‎کنند. این تومورها نوعی الگوی سلولی برگ‌مانند دارند. نام "فیلودس" از ریشۀ یونانی به معنی شبه برگ می‎آید. تومورهای فیلودس اغلب به سرعت رشد می‎کنند، اما ندرتاً به خارج از پستان گسترش می‎یابند. اغلب تومورهای فیلودس خوش‌خیم هستند، برخی در حد مرزی قرار دارند، و تعداد کمتری نیز بدخیم‌اند. تمامی انواع این تومور نیازمند انجام جراحی هستند تا از بازگشت آنها پیشگیری شود.

پاپیلومای داخل مجاری: علایم، تشخیص، و درمان

سرطان، پستان، شیردهی، پاپیلوما، پاپیلومای داخل مجاری، مجرای شیر، انجمن ملی سرطان، بدخیمی، پاپیلوما در مردان

پاپیلوماهای داخل مجاری اغلب اوقات زنان در سنین 35 تا 55 سال را مبتلا می‎کنند

پاپیلومای داخل مجاری یک تودۀ غیر سرطانی است که در مجرای شیر پستان ظاهر می‎شود. این نوع پاپیلوما می‎تواند به صورت خودبخودی منفرد یا متعدد باشد. پاپیلومای داخل مجاری منفرد یک تومور منفرد است که در نزدیکی نوک پستان و در بلندترین مجرای شیر بروز می‎کند. علایم پاپیلومای داخل مجاری منفرد شامل ترشح از نوک پستان است، که می‎تواند شفاف یا خون‎آلود باشد، و نیز غده‎ای که در قسمت پشت یا جلو نوک پستان ظاهر می‎شود. این اختلال اغلب در زنـان ظاهر می‎شود اما می‎تواند در مردان نیز بروز یابد، اگرچه بروز آن در مردان به ندرت اتفاق می‎افتد. زنان شیرده باید به مقدار اندک خون در شیر پستان خود توجه کنند.

ترموگرافی سینه (ترموگرافی پستان): فناوری، فواید، و علایم سرطان

زنان، سرطان سینه، ترموگرافی سینه، ترموگرافی پستان، اولتراسوند، ماموگرام، ماموگرافی، گرمانگاری پستان، ترموگراف، اشعه ایکس، بافت سرطانی

ترموگرافی جانشینی برای ماموگرافی محسوب نمی‌شود. ماموگرافی همچنان به عنوان گزینة اصلی در غربالگری علایم اولیة سرطان سینه باقی می‌ماند و و میزان کمی از اشعة ایکس برای انجام آن مورد نیاز است.

ترموگرافی سینه یک تست غیر تهاجمی و بدون درد است که اشعه در آن هیچ دخالتی ندارد. این تست می‌تواند علایم هشدار دهندة اولیة سرطان سینه را کشف و پایش کند. این نوع غربالگری سرطان پستان به طور مشخص برای افراد زیر 50 سال مفید است. دلیل این موضوع این است که ماموگرافی، نوع دیگری از غربالگری سرطان سینه، برای این گروه سنی کمتر می‌تواند مفید باشد. در هر حال، ترموگرافی جانشینی برای ماموگرافی محسوب نمی‌شود. ماموگرافی همچنان به عنوان گزینة اصلی در غربالگری علایم اولیة سرطان سینه باقی می‌ماند و و میزان کمی از اشعة ایکس برای انجام آن مورد نیاز است.

درک و درمان سرطان پستان گیرندة استروژن مثبت

سرطان سینة گیرندة استروژن مثبت، استروژن، تحریک‌پذیری یا تورفتگی پوست،     ترشح از نوک پستان،  تورم سینه، وجود درد در پستان یا نوک آن،  سرخی یا سفتی نوک یا پوست پستان، تغییر اندازة پستان

دو نوع اصلی هورمون مسؤول رشد پستان هستند: استروژن و پروژسترون. یکی از این دو نوع گیرنده یا هر دوی آنها می‌توانند در موارد سرطان سینه نقش داشته باشند

برخی سرطان‌های سینه به عنوان نتیجة مستقیم گیرنده‌های هورمونی زیاد بر سطح سلول‌های سینه بروز می‌کنند. این گیرنده‌ها از پروتئین‌هایی ساخته شده‌اند که هورمون‌هایی را می‌پذیرند که به سلول می‌گویند چه زمانی باید رشد کند. در مورد سلول‌های سرطانی، سلول شروع به رشد غیر قابل کنترل می‌کند.‌ دو نوع اصلی هورمون مسؤول رشد پستان هستند: استروژن و پروژسترون. یکی از این دو نوع گیرنده یا هر دوی آنها می‌توانند در موارد سرطان سینه نقش داشته باشند. سرطان سینة گیرندة استروژن مثبت (سرطان سینة ER – مثبت) زمانی تشخیص داده می‌شود که سلول‌های سرطانی پیام‌های رشد خود را از استروژن می‌گیرند. گیرنده‌های استروژن شایع‌ترین نوع گیرندة هورمونی در سلول‌های پستان هستند. این دلیل این موضوع است که چرا سرطان سینة ER – مثبت چنین شایع است.

آمارهای جهانی سرطان سینه: تشخیص و ریسک‌فاکتورها

سرطان سینه در حال حاضر عامل پیشتاز در مرگ‌های مرتبط به سرطان زنان در نواحی در حال توسعة جهان محسوب می‌شود. شیوع سرطان سینه یا تعداد موارد در هر 100.000 زن، هنوز در کشورهای در حال توسعه پایین‌تر از جهان غرب است، اما نرخ مرگ و میر ناشی از بیماری مزبور در این کشورها بالاتر است. این فرجام می‌تواند به تشخیص دیرهنگام و دستیابی کمتر به درمان مرتبط باشد.

زندگی با سرطان سینه: میزان بقاء بر مبنای مرحلة سرطان

سرطان سینه، سرطان پستان، میزان بقا، مرحلة سرطان، نوع سرطان سینه، درجه یا گرید سرطان، وضعیت HER2،     وضعیت گیرندة هورمونی،  میزان رشد سلول‌های سرطانی،  احتمال بازگشت سرطان

میزان بقاء 5 ساله کلی برای افراد دچار سرطان پستان 89 درصد است.

بیش از 80 درصد افراد دارای تشخیص سرطان سینه بهبود می‌یابند و دستکم تا ده سال پس از تشخیص بیماری زنده می‌مانند. دریافت تشخیص ابتلاء به سرطان سینه می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. مردم خبر از احساس مقهور شدگی می‌دهند. ممکن است دچار احساس تردید یا بی‌حسی شوند وقتی که باخبر می‌گردند که تصمیماتی باید گرفته شود. بیش از 3.1 میلیون زن دارای تاریخچة ابتلاء به سرطان سینه در ایالات متحد آمریکا زندگی می‌کنند. پیشرفت‌های جاری در درمان این بیماری به بهبود نرخ بقاء در بیماران سرطان سینه و همچنین کیفیت زندگی افراد مبتلاء به آن کمک می‌کند.

سرطان التهابی پستان: علایم، تشخیص و درمان

سرطان التهابی سینه، علایم، تشخیص، درمان، سرخی پستان،  تورم پستان،  دندانه‌دار یا حفره‌دار شدن پوست، بازسازی پستان، درد پستان

تشخیص سرطان التهابی سینه ممکن است گاهی از اوقات زمان زیادی طول بکشد زیرا احتمال دارد که علایم این سرطان با دیگر بیماری‌ها اشتباه گرفته شوند.

سرطان التهابی پستان وقتی بروز می‌کند که سلول‌های سرطانی رگ‌های لنفی پوست پستان را بلوک می‌کنند. این نوع نادر و مهاجم سرطان سینه به عنوان سرطان التهابی پستان شناخته می‌شود زیرا سینه معمولاً متورم، قرمز رنگ یا ملتهب به نظر می‌رسد. سرطان التهابی پستان به نسبت دیگر انواع سرطان سینه گرایشی به تشخیص داده شدن در سنین کمتر دارد. این نوع سرطان در حدود 1 مورد از هر 5 مورد سرطان سینة تشخیص داده شده در ایالات متحد آمریکا را شامل می‌شود.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.