plg_search_sppagebuilder
دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

چه ارتباطی بین اضطراب و تنگی نفس وجود دارد؟

اضطراب, تنگی نفس, اختلال اضطراب فراگیر, اختلال پانیک, الپرازولام, کلونازپام, دیازپام,

تنگی نفس یک علامت شایع اضطراب است

محرک‌ها و علایم اضطراب از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است اما بسیاری از افراد در زمان اضطراب علایم تنگی نفس را تجربه می‌کنند. تنگی نفس یک علامت شایع اضطراب است. همانند دیگر علایم اضطراب، این وضعیت می‌تواند نگران کننده باشد اما در نهایت ضرری ندارد. این علامت با فروکش اضطراب برطرف می‌شود. احساس تنگی نفس می‌تواند شخص را با اضطراب بیشتری مواجه کند. شخص ممکن است دچار این سوءظن شود که مبادا به یک مشکل قلبی یا تنفسی مبتلاء است، در حالی که در واقعیت وی با یک علامت اضطراب مواجه است.

استرس چگونه بر احساسات و عواطف تأثیر می‌گذارد؟

احساس مقهورشدگی, رفتار اعتیادی, تغییرات اشتها, اختلالات حافظه, تغییرات میل جنسی

استرس با رفتارهای اعتیادی مرتبط شده است

استرس به دلایل مختلفی مثل نقل مکان به محل جدید، از دست دادن شغل، یا تشکیل خانواده و غیره بروز می‌کند. احساساتی‌تر شدن در زمان دچار شدن به استرس واکنشی نرمال است. مردم طیفی از علایم را در زمان استرس تجربه می‌کنند. این وضعیت دارای علایم عاطفی متعددی است که برخی از آنها ممکن است نیاز به درمان پزشکی داشته باشند. به هر حال، مردم می‌توانند عوامل استرس‌زای خود را با استفاده از تکنیک‌های مدیریت استرس کاهش دهند. امکان مراجعه به پزشک برای کاوش در گزینه‌های مرتبط وجود دارد.

اثرات استرس بر صورت

فولیکول‌های مو, پف زیر چشم , خشکی پوست, راش,  پسوریازیس , چروک

وقتی استرس مزمن می‌شود می‌تواند اثرات ادامه‌دار بر زندگی داشته باشد

هر کسی گهگاه دچار استرس می‌شود اما وقتی استرس حالت مزمن به خود بگیرد، می‌تواند پیامدهای جدی برای سلامت داشته باشد. استرس می‌تواند ریسک ابتلاء به افسردگی را افزایش دهد، اثرات منفی بر سیستم ایمنی داشته باشد و ریسک بیماری قلبی عروقی را بالا ببرد. استرس همچنین می‌تواند بر صورت تأثیر بگذارد. خشکی پوست، چین و چروک، فقط برخی از تأثیراتی هستند که استرس با آنها تأثیر خود را بر صورت نشان می‌دهد. برای پی بردن به دیگر تأثیرات استرس بر صورت خواندن این مقاله را پی بگیرید. استرس مزمن می‌تواند خود را به دو صورت روی صورت نشان دهد. نخست، هورمون‌هایی که بدن در زمان استرس آزاد می‌کند می‌توانند به تغییراتی فیزیولوژیک منجر شوند

اکواضطراب، اضطراب ناشی از فجایع زیست‌محیطی

خشکسالی، آتش‌سوزی، روان‌شناسی اقلیمی

اکواضطراب به ترس از آسیب‌های زیست‌محیطی یا فجایع اکولوژیک اشاره دارد

اکواضطراب به ترس از آسیب‌های زیست‌محیطی یا فجایع اکولوژیک اشاره دارد. این حس اضطراب به میزان زیادی ریشه در وضعیت حال و آینده قابل پیش‌بینی محیط زیست و تغییرات اقلیمی ناشی از دخالت بشر دارد. بر مبنای یک نظرسنجی سراسری در سال 2018، تقریباً 70 درصد مردم ایالات متحد آمریکا در مورد تغییرات اقلیمی نگران بودند و در حدود 51 درصد آنان احساس "درماندگی" می‌کردند. اضطراب در مورد مشکلات زیست محیطی ممکن است ریشه در آگاهی از خطر در حال خیزش ناشی از اتفاقات آب و هوایی بیش از حد، از دست دادن زیست‌بوم یا خانه و کاشانه، ترس برای وضعیت نسل‌های آینده و احساس درماندگی داشته باشد.

آیا استرس عامل ایجاد یا برگشت سرطان پستان است؟

هورمون‌های استرس, سیستم عصبی, سیستم غدد درون‌ریز, سیستم ایمنی, نوراپی‌نفرین, انژیوژنز, تلومراز

زندگی سراسر فرصتی برای استرس است

آیا استرس می‌تواند علت ایجاد، برگشت یا گسترش سرطان پستان باشد؟ استرس زمانی بروز می‌کند که فشار در میان باشد. اگر کسی دچار اعمال نیرو، درخواستی نیرومند یا فشار بر بدن، ذهن، یا عواطف خود شود که باعث تنش یا پریشان‌حالی گردد، به شکلی پاسخ داده یا به شیوه‌ای واکنش نشان می‌دهد. برای بعضی افراد استرس یک عامل انگیزش قدرتمند است، و برای دیگران می‌تواند باعث ایجاد علایم عاطفی، ذهنی و حتی جسمانی باشد. بیایید نگاهی به استرس بیفکنیم و ببینیم که آیا استرس می‌تواند یک ریسک فاکتور سرطان پستان باشد.

استرس و اضطراب - علایم، تفاوت‌ها، درمان

تعریق ، اسهال ، یبوست ، عصبانیت ، تنش ، بی‌قراری

اضطراب پاسخ بدن به استرس است

استرس و اضطراب هر دو بخشی از پاسخ بجنگ یا دررو در بدن محسوب می‌شوند. وقتی کسی خود را در معرض تهدید احساس کند، بدن وی هورمون‌های استرس ترشح خواهد کرد. هورمون‌های استرس باعث می‌شوند تا قلب سریع‌تر بتپد، که نتیجه آن پمپاژ بیشتر خون به ارگان‌ها و اندام‌ها است. این پاسخ به انسان امکان آن را می‌دهد که برای مقابله یا فرار آماده گردد. در عین حال ضربآهنگ تنفس تندتر شده و فشار خون بالا می‌رود. به شکل همزمان حس‌های انسان حادتر می‌شوند، و بدن موادی مغذی را برای اطمینان از کفایت انرژی مورد نیاز در تمامی قسمت‌ها به داخل خون رها می‌کند. این فرآیند در عمل بسیار سریع به وقوع می‌پیوندد و کارشناسان آن را استرس می‌نامند. اضطراب پاسخ بدن به استرس است.

چرا صبح با اضطراب از خواب بیدار می‌شوم؟

اختلال اضطراب منتشر، عصبانیت، اختلالات اضطرابی، استرس، کورتیزول، هورمون استرس، الکل، مسائل مالی

کسی که به طور مدام با اضطراب از خواب بیدار می‌شود ممکن است به اختلال اضطراب منتشر یا شکل دیگری از اختلالات اضطراب مبتلاء باشد

کسی که به طور مدام با اضطراب از خواب بیدار می‌شود ممکن است به اختلال اضطراب منتشر یا شکل دیگری از اختلالات اضطراب مبتلاء باشد. بسیاری محرک‌های بالقوه می‌توانند باعث شوند تا شخص با احساس اضطراب از خواب بیدار شود. اگر این احساسات تداوم داشته باشند مردم باید برای مشورت در مورد علایم اضطراب خود و یافتن گزینه‌های درمانی به دکتر مراجعه کنند.

مقالات دیگر...