plg_search_sppagebuilder
دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

ورم لب هنگام بیدار شدن از خواب چه علتی دارد؟

 دیستونی فوکال, کلاپس مصب دهانی, سندرم میشر-ملکرسون-روزنتال, چیلیت گرانولوماتوس

اگر نشانه‌های صدمه، عفونت، یا بیماری شدیدتری وجود داشته باشد شخص باید در اولین فرصت ممکن به پزشک مراجعه کند

بیدار شدن از خواب با لب ورم کرده ممکن است برای برخی از مردم باعث نگرانی شود. ورم لب به دلایل مختلف شامل واکنش آلرژیک، صدمات یا دیگر اختلالات پزشکی بروز می‌کند. مردم گاه می‌توانند با فکر کردن در مورد فعالیت‌هایی که انجام داده یا غذاهایی که روز پیش خورده‌اند علت ورم کردن لب‌های خود را شناسایی کنند. انژیوادما به ورم سریع ناحیه زیر پوست اشاره دارد. بر مبنای اعلام "خدمات ملی سلامت" (NHS) در انگلستان، انژیوادم عموماً چشم و لب را درگیر می‌کند. به هر حال، این ورم طولانی مدت نیست و معمولاً در طول 48 ساعت از بین می‌رود.

چه ارتباطی بین آلرژی و سرگیجه وجود دارد؟

کورتیکوستروئید, کرومولین سدیم, اسپری‌های استروئیدی بینی, دکونژستانت‌ها, تعدیل کننده‌های لکوترین, رژیم غذایی, بیماری سلیاک

سرگیجه هر از گاه ممکن است بر اثر آلرژی ایجاد شود

اگر کسی دچار سرگیجه باشد ممکن است نگران چیزی شود که علت سرگیجه محسوب می‌گردد. دهیدراسیون، داروها، و طیفی از اختلالات می‌توانند سبب احساس سرگیجه و تهوع گردند. در حالی که سرگیجه ممکن است اختلالی خفیف به نظر برسد، می‌تواند در زندگی روزمره مشکلات زیادی ایجاد کند. سرگیجه ممکن است به قدری شدید باشد که فرد را برای ساعت‌ها یا روزهای متوالی به تختخواب میخکوب کند. سرگیجه هر از گاه ممکن است بر اثر آلرژی ایجاد شود. آلرژِی پاسخ سیستم ایمنی به یک ماده خارجی است که به طور معمول ضرری برای بدن ندارد. این مواد خارجی آلرژن (آلرژی‌زا) نامیده می‌شوند. مواد مزبور ممکن است شامل برخی غذاها، گرده گیاهان یا موی حیوانات خانگی باشند.

خارش دهان

عفونت ویروسی، برفک دهان، کلوتریمازول، میکونازول، نیستاتین، آجیل، سیب، کرفس، بنشن

خارش دهان یک علامت متداول عفونت‌های ویروسی یا قارچی است

خارش دهان یک علامت متداول عفونت‌های ویروسی یا قارچی است. این علامت در عین حال مکرراً در واکنش‌های آلرژیک بروز می‌کند. خارش دهان ممکن است در طیفی از خفیف تا شدید بروز کند که این موضوع به مشکل زمینه‌ای بستگی دارد. چند اختلال شامل موارد زیر می‌توانند باعث خارش دهان شوند. سندرم آلرژی دهانی (OAS) نوعی از آلرژی غذایی است که دهان، لب‌ها، زبان و گلو را درگیر می‌کند. این آلرژی در افراد دچار آلرژی گرده‌افشانی گیاهان بروز می‌کند.

آنتی‌هیستامین‌ - انواع، موارد مصرف و عوارض جانبی

 تریپرولیدین، بیلاستین، دسلوراتادین، لوراتادین، فکسوفنادین، روپاتادین

نسل دوم و نسل سوم آنتی‌هیستامین‌ها فاقد ترکیبات آرام‌بخش هستند

وقتی کسی دچار واکنش آلرژیک باشد، ممکن است علایمی مثل احتقان بینی، عطسه، و خارش پوست را تجربه کند. آنتی‌هیستامین‌ها می‌توانند به فروکش این گونه علایم کمک کنند. مردم زمانی دچار واکنش آلرژیک می‌شوند که در تماس با ماده‌ای بی‌ضرر قرار می‌گیرند که بدن آنان به عنوان یک عامل بیماری‌زای مهاجم تفسیر می‌کند. آلرژی‌زا‌ها (آلرژن‌ها) موادی هستند که محرک ایجاد واکنش‌های آلرژیک می‌شوند، و آنها شامل چیزهایی هستند که از موی حیوان خانگی و گرده گیاهان تا برخی پروتئین‌های خاص موجود در غذاها را شامل می‌شود. وقتی یک ماده آلرژن (آلرژی‌زا) وارد بدن شده یا با پوست تماس پیدا می‌کند، سلول‌های سیستم ایمنی هیستامین آزاد می‌کنند

سندرم آلرژی دهانی یا سندرم آلرژی گرده-میوه

آنتی‌بادی IgE، سیستم ایمنی، موز، گیلاس، پرتقال، سیب، هلو، گوجه فرنگی، خیار،کدو، فلفل دلمه‌ای، ایمنی‌درمانی

افراد دچار سندرم آلرژی دهانی عموماً درگیر واکنش آلرژیک شدید نمی‌شوند

سندرم آلرژی دهانی (OAS) نوعی آلرژی مرتبط به غذا است که در بزرگسالان ایجاد می‌شود. سندرم آلرژی دهانی با آلرژی‌های زیست‌محیطی مثل تب یونجه مرتبط دانسته شده است. وقتی کسی دچار سندرم آلرژی دهانی باشد برخی میوه‌های تازه، آجیل‌ها، و سبزیجات می‌توانند بر اثر داشتن پروتئین‌هایی با ساختار مشابه پروتئین گرده گیاهان محرک ایجاد یک واکنش آلرژیک شوند. به عبارت دیگر، بدن انسان پروتئین میوه را با پروتئین گرده اشتباه می‌گیرد. آنتی‌بادی IgE سیستم ایمنی واکنش آلرژیک ایجاد می‌کند. به همین دلیل، این اختلال گاه به نام سندرم آلرژی گرده-میوه نامیده می‌شود. علایم این اختلال گرایشی به تشدید در اوقاتی از سال که در آنها سطح گرده‌افشانی گیاهان بالا است از خود نشان می‌دهند.

چرا بعد از غذا خوردن دچار آبریزش بینی می‌شوم؟

رینیت، آبریزش بینی، عطسه، احتقان، خارش بینی، خلط گلو، رنیت آلرژیک، رینیت غیر آلرژیک، رینیت گاستیتوری، رینیت واسوموتور، رینیت مخلوط، تست خراش پوستی، راینوسکپی، اندوسکپی، آلرژی غذایی

رینیت گاستیتوری اصطلاح پزشکی برای آبریزش بینی است که بر اثر غذا ایجاد می‌شود

بینی به دلایل گوناگون شامل عفونت، آلرژی و مواد تحریک کننده دچار آبریزش می‌شود. اصطلاح پزشکی برای آبریزش یا گرفتگی بینی راینایتیس (رینیت) است. رینیت برای توصیف طیف گسترده‌ای از علایم شامل موارد زیر استفاده می‌شود: آبریزش بینی، عطسه، احتقان، خارش بینی، خلط گلو. رینیت گاستیتوری اصطلاح پزشکی برای آبریزش بینی است که بر اثر غذا ایجاد می‌شود. برخی غذاها به ویژه غذاهای داغ و چاشنی‌دار به عنوان محرک‌های شناخته شده مطرحند. انواع مختلف رینیت به علل مختلفی بروز می‌کنند.

آلرژی صبحگاهی

موی حیوانات خانگی، رینیت آلرژیک، رینیت غیر آلرژیک، ریفلاکس اسید، تغییرات هورمونی

علایم آلرژی صبحگاهی می‌تواند باعث اختلال در خواب شبانه نیز بشود.

گرفتگی بینی، عطسه زدن، آبریزش عقب بینی، سرفه، آبریزش بینی - اینها همگی واکنش‌های متداول در مورد یک ماده آلرژن (آلرژی‌زا) محسوب می‌شوند. آلرژی‌ها در هر زمانی در طول سال، به ویژه در طول بهار، تابستان و پاییز امکان عود دارند. و اگر کسی دچار آلرژی باشد، باید با علایم آزار دهنده آن در تمام روز و همه روزه مدارا کند. با وجود این برخی از مردم فقط صبح‌ها دچار آلرژی می‌شوند، و در این مورد در بقیه اوقات روز آرامش دارند. اگر مورد چنین است مردم نباید اجازه دهند آلرژی باعث یک شروع بد برای روز آنها شود. در این مقاله برخی علل بروز علایم آلرژی در صبح و همچنین راه‌های پیشگیری از عطسه، سرفه و دیگر علایم تشریح شده است.

مقالات دیگر...