دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

پروتئین سویا علایم بیماری التهابی روده را بهبود می‌بخشد

اخبار بیماری کرون

• هانا نیکولز
• ترجمة نادر اکبری

پژوهشگران دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا کشف کرده‌اند که افزودن پروتئین سویا به رژیم غذایی باعث کاهش علایم مرتبط به بیماری‌های التهابی روده نظیر التهاب رودة بزرگ و کاهش عملکرد حایل روده می‌شود. مطالعة مدل موشی می‌تواند راه را برای مطالعات انسانی در راستای توسعة راهکار‌های مؤثر برای این وضعیت هموار کند.
محققان، زاخاری بیتزر / Zachary Bitzer و لیمی واپیرر / Amy Wopperer، دانشجویان سابق "بخش علوم غذایی در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا" تحقیق را در کنار جاشوا لمبرت / Joshua Lambert، استادیار علوم تغذیه در کالج علوم کشاورزی، و همکارانش انجام دادند.
یافته‌های تیم تحقیق در "نشریة بیوشیمی تغذیه" منتشر شده است.
بیماری‌های التهابی روده (IBD) نظیر بیماری کرون و کولیت اولسراتیو مبتلابة حدود 3.1 میلیون فرد بزرگسال آمریکایی هستند.
یافتن راه‌هایی برای تخفیف علایم IBD مهم است زیرا التهالب مزمن که مشخصة این بیماری است یکی از ریسک فاکتورهای اصلی سرطان رودة بزرگ محسوب می‌شود.
التهاب رودة بزرگ همچنین باعث کاهش عملکرد حایل روده و افزایش نفوذپذیری جدار روده می‌شود.
تحقیقات پیشین در مورد اثرات پیشگیرانة احتمالی دانه‌های سویا بر سرطان پرداخته‌اند. در حالی که برخی از مطالعات نشان داده‌اند که مصرف سویا باعث کاهش خطر سرطان می‌شود، دیگر مطالعات نتایج متناقضی به دست آورده‌اند.
تحقیقات اخیر روشن ساخته‌اند که استفاده از پروتئین سویا در مدل‌های حیوانی IBD نویدبخش به نظر می‌رسد. در هر حال، سؤالات بسیاری در مورد ساز و کار زیربنایی این تأثیر ضد التهابی به قوت خود باقی است.

کنسانترة پروتئین سویا محرک اثرات تعدیل التهاب می‌شود
تیم تحقیق اثرات کنسانترة پروتئین سویا را بر التهاب و سد حایل روده در موش‌ها مورد بررسی قرار داد. محققان 12 درصد منابع دیگر پروتئینی را در رژیم غذایی موش‌ها با کنسانترة پروتئین سویا تعویض کردند. دوز کنسانترة پروتئین جانشین شده معادل مقداری بود که به طور بالقوه می‌توان در انسان به کار برد.
بیتزر توضیح می‌دهد: "ما نمی‌خواستیم با استفاده از دوزهایی واقعاً بالا راه دوری برویم و تمامی دیگر منابع پروتئینی را از دور خارج کنیم. در عوض ما به دنبال سناریویی بودیم که در یک موقعیت بیشتر مرتبط با انسان مناسب‌تر به نظر می‌رسد."
محققان پی بردند که کنسانترة پروتئین سویا یک اثر آنتی‌اکسیدان و سیتوپراتکیتیو در سلول‌های انسانی روده که در محیط آزمایشگاه کشت داده شده بودند، دارد. به علاوه، در موش‌های مبتلا به IBD، جایگزین کردن فقط 12 درصد دیگر منابع تأمین پروتئین با سویا برای توقف کاهش وزن در روندش کافی بود و باعث بهبود تورم طحال شد. شواهد نشان دهندة این هستند که کنسانترة پروتئین سویا می‌تواند شدت التهاب را تعدیل کند.
واپیریر می‌گوید: "کنسانترة پروتئین سویا شاخص‌های التهاب رودة بزرگ و عملکرد سد حایل روده را در موش‌های مبتلا به IBD القاء شده کاهش می‌دهد."
مطالعات آینده در این راستا خواهد بود که آیا این یافته‌ها را می‌توان در انسان تکرار کرد. پروتئین سویا یک مادة غذایی حاضر و آماده است که هم‌اکنون به عنوان جایگزینی برای گوشت مصرف می‌شود. لمبرت بر این باور است که به همین دلیل مطالعات انسانی بسیار دم دست قرار دارند.
لمبرت و همکارانش در حال حاضر به ارزیابی این موضوع مشغولند که آیا اثرات تعدیل کنندة التهاب که آنها در رودة بزرگ موش‌ها مشاهده کرده‌اند ناشی از پروتئین سویا است یا در این مورد فیبر سویا ممکن است نقش داشته باشد. لمبرت جمع‌بندی می‌کند، در حالی که پروتئین 70 درصد وزن کنسانترة پروتئین سویا را تشکیل می‌دهد این کنسانتره هنوز شامل فیبر دانة سویا نیز است.

Source:
medicalnewstoday.com
Soy protein may improve symptoms of inflammatory bowel disease
Written by Hannah Nichols
Published: Sun 30 April 2017

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.