دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

الکل خطر روساسه را در زنان افزایش می‌دهد

اخبار الکل / اعتیاد / مواد مخدر

• هانر وایتمن
• ترجمة هامیک رادیان


پژوهشگران پی برده‌اند زنانی که مشروب الکلی مصرف می‌کنند بیش از زنانی که الکل مصرف نمی‌کنند در معرض ابتلاء به روساسه قرار دارند، و در این میان شراب سفید و لیکور بزرگ‌ترین "گناه‌کاران" محسوب می‌شوند.
به علاوه تحقیق نشان می‌دهد که هر چه میزان الکل مصرفی زنان بیشتر باشد، ریسک ابتلاء آنها به مشکلات پوستی بیشتر می‌شود.
نویسندة همکار مطالعه دکتر ابرار الف. کورشی / Abrar A. Qureshi، رییس دپارتمان درماتولوژی در دانشگاه براون در پروویدنس و همکارانش اخیراً یافته‌های خود را در "نشریة آکادمی پوست آمریکا" منتشر کرده‌اند.
روساسه یک بیماری مزمن است که سبب قرمزی و گُرگرفتگی پوست می‌شود که بیشتر در ناحیة گردن و صورت بروز می‌کنند. علایم اولیة این بیماری شامل قرمزی مکرر بینی، گونه، پیشانی و چانه است. تورم و احساس سوزش نیز احتمال بروز دارد.
افراد دچار روساسه ممکن است دچار گشاد شدن رگ‌های خونی زیر پوست (روساسه عروقی) و مبتلاء به پاپول و پوسچول (روساسه التهابی) شوند.
بر مبنای اعلام "انستیتو ملی ارتریت و بیماری‌های اسکلتی ‌عضلانی و پوستی"، روساسه مبتلابه حدود 14 میلیون نفر آمریکایی است.
این بیماری در میان افراد سنین 30 تا 60 سال دارای بیشترین شیوع است و زنان، مشخصاً در دوران یائسگی، بیشترین میزان ابتلاء به این بیماری را دارند.
اگرچه علل دقیق روساسه مشخص نیست، برخی متخصصان پوست اعتقاد دارند که این بیماری می‌تواند ناشی از بروز برخی ناهنجاری‌ها در رگ‌های خونی یا سیستم ایمنی باشد.
اکنون، محققان عنوان می‌کنند که مصرف مشروب الکلی می‌تواند یکی از ریسک فاکتورهای روساسه باشد.


برای مطالعه دقیق روساسه روی لینک زیر کلیک کنید

روساسه - انواع، علل، و مداوا


بیشترین ریسک روساسه مربوط به مصرف شراب سفید و لیکور است
برای رسیدن به یافته‌های خود دکتر کورشی و همکارانش داده‌های 82737 زن را که بخشی از "مطالعة بهداشت پرستاران 2" مرتبط به 1991 تا 2005 بودند، آنالیز کردند.
اطلاعات مربوط به مصرف الکل هر یک از نمونه‌ها - شامل تواتر مصرف و نوع مشروب مصرفی - هر 4 سال یک بار گردآوری شد. داده‌های هر مورد تشخیص روساسه در میان زنان در سال 2005 جمع‌آوری شد.
در طول 14 سال پیگیری مطالعه، در کل 4945 زن به روساسه مبتلا شدند.
در مقایسه با زنانی که مشروب الکلی مصرف نمی‌کردند، آنهایی که مشروب الکلی می‌خوردند در ریسک بسیار بالاتری برای ابتلاء به روساسه قرار داشتند. به علاوه، محققان پی بردند که ریسک ابتلاء به روساسه با افزایش میزان مصرف الکل افزایش پیدا می‌کند.
در بررسی اینکه مصرف چه نوع مشروب الکلی بر توسعة روساسه تأثیر می‌گذارد، محققان دریافتند که شراب سفید و لیکور بیشترین ریسک را در این مورد ایجاد می‌کنند.
در حالی که مطالعه برای مشخص کردن مکانیسم‌هایی که به واسطة آنها الکل بر ریسک روساسه تأثیر می‌گذارد طراحی نشده بود، محققان عنوان می‌کنند که این تأثیر ممکن است به اتساع رگ‌های خونی ناشی از مصرف مشروب الکلی مرتبط باشد.
آنها همچنین می‌نویسند، الکل می‌تواند به تضعیف سیستم ایمنی منجر شود که این خود می‌تواند باعث تقویت روساسه گردد.
تیم تحقیق می‌گوید که پژوهش بیشتری برای رسیدن به درک بهتر از نقشی که الکل در روساسه بازی می‌کند نیاز است، و نیز برای تعیین اینکه آیا همین ارتباط در مورد مردان نیز وجود دارد یا خیر.
در این اثناء دکتر کورشی و همکارانش می‌گویند که یافته‌های آنها توصیه‌های بهداشتی را در مورد کاهش مصرف الکل مورد حمایت قرار می‌دهد.
دکتر ابرار الف. کورشی می‌گوید: "پژوهش ما به حجم قابل ملاحظه‌ای از مطالعات مدد می‌رساند که اثرات مضر الکل بر بدن، شامل پوست، را بیان می‌کنند. علم عوامل بسیاری را شناسایی کرده است که به طور بالقوه می‌توانند سبب روساسه شوند، و مطالعة ما خاطرنشان می‌کند که مشروب الکلی می‌تواند یکی از آنها باشد.
زنانی که مایلند سلامت پوست خود را حفظ کنند - و نیز سلامت کلی خود را - باید مصرف الکل خود را محدود نمایند."


Source:
White wine, liquor may raise women's risk of rosacea
Written by Honor Whiteman
Published: Fri 21 Apil 2017

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.