دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

گرسنگی" به مصرف کالری مرتبط نیست"

اخبار عمومی

• هانر وایتمن
• ترجمة نادر اکبری

فروشگاه‌های مواد غذایی انباشته از غذاهای بسته‌بندی شده است که مدعی‌اند اشتهای ما را فرومی‌نشانند و ما را زمان طولانی‌تری سیر نگه می‌دارند. اما بر مبنای تحقیق جدید این غذاها غیر محتمل است که بر مجموع کالری مصرفی ما تأثیر بگذارند.
بر مبنای مرور 460 مطالعه، محققان دانشگاه شفیلد در انگلستان به این نتیجه رسیده‌اند که شواهد اندکی در مورد ارتباط میان احساس گرسنگی از سوی ما و مقدار کالری مصرفی ما وجود دارد.
رهبر مطالعه، دکتر برنارد کورف / Bernard Corfe از گروه تحقیقات گاستروانترولوژی مولکولی دانشگاه شفیلد و تیمش نتایج مطالعة خود را در نشریة بررسی انتقادی علوم غذایی و تغذیه / Critical Reviews in Food Science and Nutrition منتشر کرده‌اند.
در ایالات متحد آمریکا بیش از 2 نفر از هر 3 فرد بزرگسال و یک‌سوم کودکان، چاق یا دارای اضافه وزن تلقی می‌شوند.
علت اولیة اضافه وزن و چاقی عدم توازن انرژی است – بدین معنی که میزان کالری دریافتی بدن بیش از میزان مصرف یا به اصلاح "سوزاندن" آن است، که منتج به اضافه وزن می‌شود.
بر این مبنا، خوردن غذاهای سالم و پیروی از توصیه‌های مربوط به میزان کالری دریافتی – حدود 1600 تا 2400 کالری برای زنان و 2000 تا 3000 کالری برای مردان، بسته به میزان فعالیت جسمانی – برای کاهش وزن و حفظ وزن در محدودة سالم موضوع کلیدی تلقی می‌شود.

مطالعات معدودی ارتباطی میان اشتها و کالری دریافتی یافته‌اند
با توسل به تمایل بسیاری از مردم برای کاهش وزن از طریق تغییر رژیم غذایی، غذاهای بسته‌بندی شده مدعی‌اند که دارای ترکیبات تنظیم کنندة اشتها هستند که ما را از خوردن بیشتر بازمی‌دارند، و نیاز ما را به خوردن غذاهای ناسالم به وقت گرسنگی کاهش می‌دهند.
به هر حال مطالعة جدید نشان می‌دهد که هیچ ارتباطی میان اشتها و کالری دریافتی وجود ندارد و عنوان می‌کند که برخی کارخانجات مواد غذایی باید در مورد ادعاهای خود تجدید نظر کنند.
دکتر کورف و همکارانش پس از بررسی 462 مطالعه که به ارزیابی موضوع اشتها و مصرف کالری پرداخته بودند به جمع‌بندی خود رسیدند.
محققان دریافتند که فقط 6 درصد از مطالعات مرور شده یک مقایسة مستقیم آماری میان اشتها و مصرف کالری ارائه داده‌اند، و فقط نیمی از این مطالعات چنین دریافته‌اند که اشتها بر اساس گزارش خود فرد با مصرف کالری ارتباط دارد.
تیم تحقیق می‌گوید این یافته‌ها خاطرنشان می‌کند که میزان گرسنگی ما هیچ تأثیری بر مقدار کالری مصرفی ما ندارد – موضوعی که کارخانجات تولید مواد غذایی باید مورد ملاحظه قرار دهند.
دکتر کورف می‌گوید مطالعات بیشتر با هدف تشخیص دقیق این موضوع که چه چیز بر کالری مصرفی ما تأثیر می‌گذارد، مورد نیاز است؛ آیا عوامل محیطی یا اجتماعی در این مورد دخالت دارند؟
او اضافه می‌کند: "این موضوع اهمیت دارد که بفهمیم چاقی چگونه بروز می‌کند، چگونه می‌توان از آن پیشگیری کرد و چگونه نیاز داریم تا با همکاری صنایع غذایی آزمایش‌های بهبود یافته‌ای برای مواد غذایی انجام دهیم تا آنها به شکل واقعی و مؤثر قادر به رفع اشتها باشند."/

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.