دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

کافئین خطر مرگ را در زنان دیابتی کاهش می‎دهد

قهوه، کافئین، چای، زنان دیابتی، خطر مرگ زودرس، قلبی عروقی، مرگ بر اثر دیابت، سیگار

کافئین می‎تواند به شکل قابل ملاحظه‎ای ریسک مرگ را در میان زنان دیابتی کاهش دهد

اخبار دیابت

• آنا ساندویو
• ترجمه نادر اکبری

هم چای و هم قهوه دارای طیف گسترده‎ای از فواید برای سلامت هستند، اما مصرف کافئین ممکن است به طور مشخص برای زنان مبتلا به دیابت خوب باشد. تحقیق اخیر نشان می‎دهد که برای این گروه از مردم، خوردن دو فنجان قهوه در روز خطر مرگ را تا 50 درصد کاهش می‎دهد.
تحقیق جدید در نشست سالانۀ انجمن اروپایی مطالعات دیابت که در لیسبن پایتخت پرتغال برگزار شد، ارائه گردید. این تحقیق پی برده است که کافئین می‎تواند به شکل قابل ملاحظه‎ای ریسک مرگ را در میان زنان دیابتی کاهش دهد.
این مطالعه - که به طور مشترک توسط دکتر ژوآئو سرجیو نیوس / João Sérgio Neves و پروفسور داوید کاروالیو / Davide Carvalho، هر دو از دانشگاه پورتو در پرتغال رهبری شد - ارتباط میان مصرف مقادیر مختلف کافئین و ریسک مرگ و میر را در میان مردان و زنان مبتلا به دیابت بررسی می‎کند.

بررسی کافئین و خطر مرگ
دکتر نیوس و تیمش داده‎های نظرسنجی سراسری بررسی بهداشت و تغذیه مربوط به سال‎های 1999 تا 2010 را مورد کاوش قرار دادند. برای مطالعۀ خود محققان 1568 زن و 1484 مرد مبتلا به دیابت را بررسی کردند.
آنها مصرف کافئین نمونه‎ها را با استفاده از "یادآوری رژیم غذایی 24 ساعته" - که مصاحبه‌هایی برای برآورد مصرف کافئین نمونه‌ها در طول 24 ساعت پیش بود - ارزیابی کردند. از نمونه‎ها همچنین در مورد منبع تأمین کافئین (قهوه، چای، یا نوشابه‌های غیر الکلی) سؤال می‎شد.
نویسندگان مطالعه از مدل‌های متناسب با خطر کاکس برای تنظیم عواملی مثل BMI، درآمد و تحصیلات، مصرف مشروب الکلی، اعتیاد به سیگار، فشار خون بالا و تعداد سال‎های سپری شده از زمان تشخیص دیابت در آنها، که ممکن بود بر نتیجۀ مطالعه تأثیرگذار باشند استفاده کردند.

خوردن دو فنجان قهوه در روز خطر مرگ را کاهش می‎دهد
در طول دوره‎ای 11 ساله، 618 نفر از نمونه‎ها جان خود را از دست دادند. هیچ ارتباط معنی‎داری بین مصرف کافئین و تمامی دلایل مرگ، مرگ بر اثر بیماری قلبی عروقی، یا مرگ مرتبط به سرطان در میان مردان یافت نشد.
به هر جهت زنانی که هر روز تا 100 میلی‌گرم کافئین - معادل دو فنجان قهوه - مصرف کرده بودند 51 درصد کمتر از مابقی زنان که قهوه مصرف نمی‎کردند، در معرض مرگ زودرس قرار داشتند.
یافته‎ها وابسته به دوز مصرف بود: زنانی که روزانه بین 100 تا 200 میلی‎گرم کافئین مصرف می‎کردند 57 درصد کمتر از همتایان خود که کافئین مصرف نمی‎کردند در معرض خطر مرگ زودرس قرار داشتند.
به علاوه میزان این ریسک در زنانی که روزانه بیش از 200 میلی‎گرم کافئین مصرف می‎کردند 66 درصد کمتر بود.
تأمین کافئین از منبع چای همچنین تأثیرات مفید دیگری نیز داشت. محققان می‎نویسند: "زنانی که کافئین بیشتری را از منبع چای تأمین می‎کردند دارای کاهش ریسک مرگ ناشی از سرطان بودند."
به طور مشخص، زنانی که دارای بیشترین میزان مصرف کافئین از منبع چای بودند، در مقایسه با همتایان خود که هیچ کافئینی را از منبع چای تأمین نمی‎کردند، 80 درصد کمتر احتمال داشت که دچار سرطان شوند.
نویسندگان مطالعه جمع‎بندی می‎کنند: "مطالعۀ ما یک اثر محافظتی وابسته به دوز مصرف کافئین را بر روی مرگ به هر دلیل در میان زنان نشان داد. به نظر می‎رسد اثرات روی مرگ به منبع تأمین کافئین بستگی دارد."
محققان هشدار می‎دهند، "به هر جهت، مطالعۀ مشاهده‎ای ما نمی‎تواند اثرات کافئین را بر خطر مرگ اثبات کند بلکه احتمال وجود چنین تأثیر محافظتی را مطرح می‎کند."

Source:
Caffeine slashes death risk in women with diabetes
By Ana Sandoiu
Published: Thu 14 Sep 2017 

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.