دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

شیر خام از آلرژی و آسم پیشگیری می‎کند؟

آسم، آلرژِی، شیر خام، پاتوژن، باکتری کشنده، پاستوریزه کردن، پاستوریزاسیون، میکری، باکتری، زندگی در محیط زراعی

زمانی که مکانیسم‎های پشت تأثیر محافظتی شیر خام بهتر درک شود، آنگاه فرآیند پردازش و نگهداری ایمن و پیشگیرانۀ شیر را می‎توان توسعه داد

اخبار آلرژی

• دکتر ییلا هیوینگ – مارتین
• ترجمه نادر اکبری

خوردن شیر خام با کاهش میزان آلرژی و آسم مرتبط شده است. گفته می‎شود که شیر خام در عین حال می‎تواند حامل باکتری‎های کشنده باشد.
CDC علیه مصرف شیر خام هشدار می‎دهد زیرا این مادۀ غذایی می‎تواند حامل باکتری‌‏هایی باشد که پتانسیل ایجاد بیماری‎های جدی و مرگ را دارند.
پاستوریزه کردن  ، که فرآیندی است که در آن با استفاده از حرارت باکتری‎های شیر کشته می‎شوند، تنها راهی است که برای اطمینان از ایمنی مصرف شیر وجود دارد. با وجود این تحقیقات علمی مصرف شیر خام - به ویژه در اوایل زندگی - را با کاهش میزان آلرژی و آسم مرتبط دانسته‎اند.
اما آیا شواهد مجاب کننده‎ای برای پذیرش خطر خوردن شیر خام بالقوه ناایمن وجود دارد؟

شیر خام در دوران کودکی
گئورگ لوز / Georg Loss، از دانشگاه بازل سوئیس و همکارانش از نواحی مختلف اروپا مطالعه‎ای روی بچه‌های سنین 6 تا 12 سال انجام دادند. مطالعۀ آنها نشان داد که میزان آلرژی و آسم در کودکانی که فقط شیر خام می‎خوردند کمتر بود.
کودکانی   که مقداری شیر خام و مقداری شیر معمولی می‎خوردند دارای نرخ پایین‎تری از ابتلا به آلرژی بودند اما فقط در صورتی که مصرف شیر خام در مورد آنها در سن پایین یک سالگی می‎بود یا اگر شیر خام را به صورت روزمره مصرف می‏کردند. میزان آسم در این گروه از کودکان کاهشی نشان نداد.
نکتۀ مهم اینکه وقتی شیر در محیط خانه برای از بین میکرب‎ها جوشانده می‎شد تمام خواص مزبور در آن از بین می‎رفت.
موضوع شگفت‎آوری نبود   که محققان میزان بیشتری از باکتری‎ها را در شیر خام مورد مصرف این گروه از کودکان یافتند. به هر جهت، تعیین این موضوع غیر ممکن بود که آیا باکتری‎های مزبور عامل محافظتی در برابر آلرژی بوده‎اند یا خیر.

آلرژی در بزرگسالان
یک مطالعۀ اخیر از سوی محققان انستیتوهای ملی بهداشت (NIH) نشان می‎دهد که خطر دچار شدن به آلرژی در دوره‎های بعدی زندگی در افراد بزرگسالی که زندگی دوران کودکی خود را در محیط‎های زراعی گذرانده و بنابراین اغلب شیر خام خورده‎اند کمتر است.
این موضوع در مورد آسم مصداق ندارد.
در مورد این مطالعۀ خاص بررسی تأثیر مصرف شیر خام به صورت مجزا کار دشواری است زیرا مطالعه به طور مشخص به افرادی پرداخته است که در محیط‎های زراعی رشد کرده بودند.
بنابراین ممکن است شیر خام تنها عاملی نبوده باشد که باعث کاهش میزان آلرژی در این گروه جمعیتی شده است.

شیر خام: بلی یا خیر؟
با در نظر گرفتن این موضوع که فقط در ایالات متحد  آمریکا 50 میلیون نفر دچار آلرژی بوده و نزدیک به 25 میلیون نفر از آسم رنج می‎برند، آیا مصرف شیر خام می‎تواند نسل‎های بعدی را از ابتلاء به این اختلالات ناتوان کننده نجات دهد؟
لوز و همکارانش با هشدار در این مورد می‎گویند، "... بر مبنای دانش کنونی، مصرف شیر خام را نمی‎توان توصیه کرد زیر این شیر حامل پاتوژن‎ها است."
در عوض، تیم تحقیق امیدوارند، "زمانی که مکانیسم‎های پشت تأثیر محافظتی شیر خام بهتر درک شود، آنگاه فرآیند پردازش و نگهداری ایمن و پیشگیرانۀ شیر را می‎توان توسعه داد."
CDC در توصیه‌های خود شفاف عمل می‎کند. CDC می‎گوید: "اگر شما قصد دارید که شیر را در رژیم غذایی خانوادۀ خود داشته باشید، آنها را با اجتناب از دادن شیر خام محافظت کنید."
دانشمندان در پی راه‎های مختلف تحقیق در مورد علت بطنی فواید شیر خام در مورد پیشگیری از آلرژی و احتمالاً آسم هستند.
خوردن شیر خام یک انتخاب شخصی است، و در مورد کسانی که در بارۀ مصرف شیر خام مردد هستند، شاید موضوع ارزش آن را داشته باشد که این روند را نظاره کنند و منتظر شق جایگزین ایمن بمانند.

Source:
Raw milk may prevent allergy and asthma, but is it safe?
By Yella Hewings-Martin, PhD
Published: Wed 13 Sep 2017

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.