دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

آگاهی کم ریسک بیماری قلبی عروقی را در زنان افزایش می‌دهد

اخبار عمومی

ترجمه هامیک رادیان

بر مبنای تحقیق ارائه شده در اجلاس علمی انجمن قلب آمریکا 2017 AHASS (American Heart Association's Scientific Sessions 2015)، زنان در شرایط فقدان آگاهی خود را در معرض بیماری‌های قلبی عروقی قرار می‌دهند.
محققان پژوهش جدید می‌گویند، زنان نیاز دارند تا در مورد سلامت قلبی خود بیشتر بیاموزند.
بیماری‌های قلبی و سکته عمومی‌ترین علل مرگ در میان زنان آمریکایی محسوب می‌شوند، سالانه یکی از هر 3 مرگ زنان در ایالات متحد آمریکا بر اثر بیماری‌های قلبی عروقی و سکته اتفاق می‌افتد!
با وجودی که نرخ بیماری‌های قلبی عروقی و سکته در طول 25 سال اخیر در میان مردان به صورت پایدار کاهش داشته است، این نرخ در میان زنان کاهش بسیار کمتری نشان می‌دهد. از این گذشته، 64 درصد زنانی که به شکل ناگهانی بر اثر بیماری کرونری قلب می‌میرند هیچ‌گونه نشانکان قبلی ندارند.
زنانی که دیگر زنان دچار بیماری قلبی عروقی را می‌شناسند 25٪ بیشتر بیش از دیگران به این موضوع در مورد خود توجه دارند و 19٪ بیشتر علاقمندند تا سلامت قلب خود را با دکتر خویش بیازمایند.
به هر حال، اغلب زنان می‌گویند که آنها هیچ ارتباط شخصی با بیماری‌های قلبی عروقی ندارند.
تیم تحقیق یک نمونه‌سنجی تصادفی از زنان 25 تا 60 سال را که حدود 15 دقیقه زمان می‌بُرد به صورت آنلاین در سراسر آمریکا در معرض آزمون قرار دادند.
تیمی از WHA به رهبری دکتر سی. نوئل بیری مرتز، مدیر مرکز قلب زنان باربارا استراینسد و پروفسور در طب در مرکز پزشکی سدارز-سینائی در لس آنجلس، کالیفرنیا، یک نظرسنجی از 1011 زن بزرگسال انجام دادند.
نظرسنجی نشان داد که فقط 27٪ زنان می‌توانند زنی را با بیماری قلبی در زندگی خود نام ببرند و فقط 11٪ آنان می‌توانند زنی را که بر اثر بیماری قلبی درگذشته است نام ببرند. در میان زنان 25 تا 49 ساله، حدود 23٪ زنی دچار بیماری قلبی می‌شناختند، در مقایسه با 37٪ زنان در سنین 50 تا 60 سال.
به علاوه، این نکته دریافت شد که مراقبت‌های سلامت بیش از ریسک فاکتورهای بیماری‌های قلبی روی وزن زنان متمرکز شده است، در حالی که مردان بیشتر علاقمند بودند که از دکترهایشان در مورد افزایش کلسترول یا فشار خون خود بشنوند.
نتایج مطالعه قطع ارتباط بین ادراک شخصی زنان و طبیعت بیماری‌های قلبی در آنان را برجسته می‌سازد.
دکتر بیری مرتز می‌گوید: «آگاهی در مورد بیماری‌های قلبی حیاتی است. ما روی آگاهی زنان در مورد بیماری‌های قلبی درنگ کرده‌ایم، بخشی برای اینکه زنان می‌گویند به دکتر مراجعه نمی‌کنند تا اینکه چند پوند وزن کم کرده باشند. این به روشنی یک موضوع جنسیتی است.»
دکتر بیری مرتز توصیه می‌کند زنان برای ریسک بیماری‌های قلبی مورد غربالگری قرار گیرند، شامل یافتن نمرة بیماری‌های قلبی عروقی آتلرواسکلروتیک، که همچنین نمرة ای – ریسک نامیده می‌شود. او می‌گوید که تمامی زنان 40 ساله و مسن‌تر نیاز دارند تا نمرة ای – ریسک آنان به دست آید، و زنان زیر 40 سال باید سطح کلسترول و فشار خون خود را بدانند. او همچنین اصرار دارد زنان در مورد ریسک بیماری‌های قلبی با پزشک خود صحبت کنند.
بر اساس سن، جنس، نژاد، فشار خون، سطوح کلسترول، کاربرد دارو، وضعیت دیابت و مصرف دخانیات، کاربران می‌توانند یک نمرة 10 ساله و نیز یک نمرة ریسک مادام‌العمر برای ریسک بیماری‌های قلبی به دست بیاورند./

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.