دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

اثبات شد که بخشی از رژیم غذایی مدیترانه‎ای از سرطان کولون پیشگیری می‎کند

اخبار سرطان

• آنا ساندویو
• ترجمه محمدقاسم رافعی

فواید رژیم غذایی موسوم به مدیترانه‎ای در سالیان اخیر مورد ستایش قرار گرفته است. اکنون، تحقیق جدید از نزدیک به بررسی عناصری از این رژیم غذایی می‌پردازد که می‎توانند از خطر سرطان کولون پیشگیری کنند.
در کنار بسیاری فواید دیگر، این موضوع نشان داده شده است که رژیم غذایی مدیترانه‎ای خطر سرطان کولون را کاهش می‎دهد. اما مشخصات این نقش مفید به طور عمیق مورد بررسی قرار نگرفته است.
تحقیق جدید - که در "ESMO نوزدهمین کنگرۀ سرطان دستگاه گوارش" در بارسلونا، اسپانیا، ارائه شد - جزئی از ترکیبات این رژیم غذایی را که نقشی کلیدی در پیشگیری از سرطان کولون دارند مشخص می‎کند. نویسندۀ اول مطالعه خانم دکتر نائومی فلیس ایساکُف / Naomi Fliss Isakov، از مرکز پزشکی دانشگاه تل – آویو در اسرائیل است.
به طور مشخص‌تر تحقیق مزبور به بررسی ارتباط میان عناصر این رژیم غذایی به طور جداگانه و نیز ترکیبی و همچنین خطرات توسعۀ پولیپ‎های سرطان پیشرفتۀ کولورکتال می‎پردازد.
سرطان روده بزرگ به توسعه یافتن از پولیپ‎های پیشرفته یا ادنوم گرایش دارد. به هر جهت، شانس بدخیم شدن پولیپ‌ها به عوامل مختلفی شامل اندازۀ پولیپ، ساختار و محل قرارگیری آن بستگی دارد.

تمرکز بر رژیم غذایی مدیترانه‎ای
دکتر ایساکف و همکارانش 808 نفر را که تحت کولونوسکپی‎های غربالگری یا تشخیصی قرار داشتند، مورد بررسی قرار دادند.
سن نمونه‎ها بین 40 تا 70 سال بود و در ریسک بالا برای ابتلا به سرطان کولون قرار نداشتند. محققان اندازه‎گیری‎های انتروپومتریک – مثل BMI و قد – را در مورد نمونه‎ها انجام دادند، و از آنها خواستند تا یک پرسشنامۀ فرکانس غذا را پر کنند. نمونه‎ها همچنین در یک مصاحبۀ مربوط به مسائل پزشکی و سبک زندگی شرکت کردند.
محققان تبعیت از رژیم غذایی مدیترانه‎ای را به عنوان مصرف بالاتر از میزان متوسط میوه، سبزیجات، آجیل‎ها، دانه‎های خوراکی، غلات سبوس‎دار و همچنین مصرف گوشت ماکیان و ماهی تعریف کردند.
همچنین مصرف کمتر از حد میانگین گوشت قرمز، مشروب الکلی و نوشابه‎های غیر الکلی به عنوان یک جزء کلیدی در این رژیم غذایی تلقی شد. رژیم غذایی مدیترانه‎ای همچنین به عنوان مصرف "نسبت بالایی از اسیدهای چرب تک‎حلقه‎ای نسبت به اسیدهای چرب اشباع شده" تعریف شد.
بر مبنای مقاصد مطالعه محققان پولیپ‎های پیشرفته را به عنوان ادنوم‎های بزرگ‎تر از 10 میلی‎متر همراه "دیسپلازی درجه بالا یا بافت‌شناسی ویلوز" تعریف کردند.
بر اساس توضیح انجمن سرطان آمریکا (ACS)، اصطلاح "دیسپلازی" به جنبۀ غیر نرمال پولیپ‌ها اشاره دارد. "دیسپلازی درجه بالا" اصطلاحی است که برای تشریح پولیپ‎های به ظاهر غیر نرمال یا شبه سرطانی مورد استفاده قرار می‎گیرد. ACS همچنین می‎نویسد که ادنوم‎های بزرگ‎تر گرایشی به داشتن الگوهای رشد ویلوز (وحشی یا مهار نشدنی) دارند و بیشتر احتمال دارد که به سرطان منجر شوند.
دکتر ایساکف و همکارانش همچنین افراد سالم را در گروه کنترل بررسی کردند که چه در گذشته و چه در هنگام انجام مطالعه دچار هیچ پولیپی نبودند.

ماهی و میوۀ بیشتر ریسک را کاهش می‎دهد
با مقایسۀ افراد فاقد پولیپ و آنهایی که در کولونوسکپی وجود پولیپ در آنها اثبات شد، محققان پی بردند که ارتباط نزدیکی میان ترکیبات رژیم غذایی مدیترانه‎ای و خطر سرطان روده بزرگ وجود دارد.
افراد دچار پولیپ‎های پیشرفته خبر از مصرف کمتر عناصر رژیم غذایی مدیترانه‎ای می‎دادند. به طور مشخص‎تر، میانگین در گروه دچار پولیپ‎های پیشرفته 1.9 بود حال آنکه این رقم در گروه فاقد پولیپ 4.5 بود.
شگفت‌انگیز اینکه در مقایسه با گروهی که اصلاً ترکیبات کلیدی این رژیم غذایی را مصرف نمی‎کردند، حتی دو یا سه جزء رژیم مزبور با کاهش 50 درصدی ریسک پولیپ‎های پیشرفته همراه بود.
به علاوه با افزایش مصرف عناصر موجود در رژیم غذایی مدیترانه‎ای ریسک مزبور باز هم کاهش پیدا می‌کرد. هر قدر میزان مصرف ترکیبات غذایی رژیم مزبور بیشتر می‎بود، شانس ابتلاء به پولیپ‎های پیشرفته در کولونوسکپی آنها کاهش بیشتری می‎یافت.
محققان مطالعه را برای بررسی دیگر ریسک فاکتورهای مرتبط به سرطان روده بزرگ تنظیم کردند و پی بردند که افزایش مصرف توأمان ماهی و میوه، همراه کاهش مصرف نوشابه‎های غیر الکلی، بالاترین احتمال را در کاهش خطر ابتلاء به پولیپ‎های پیشرفته ایجاد می‎کند.
دکتر ایساکوف می‎گوید:
"ما پی بردیم که در مقایسه با کسانی که هیچ‎یک از ترکیبات رژیم غذایی مدیترانه‎ای را مصرف نمی‎کنند، مصرف هر یک از این سه گزینه با کمی بیشتر از 30 درصد کاهش احتمال اینکه فرد دچار زخم کولورکتال پیش‎سرطانی پیشرفته شود، همراه است."
خانم دکتر ایساکف جمع‎بندی می‎کند: "در میان مردمی که از هر سه گزینۀ سالم مصرف می‎کردند ریسک مزبور تا 86 درصد کاهش پیدا کرد."
دکتر دِرک آرنولد / Dirk Arnold سخنگوی ESMO از انستیتو انکولوژی CUF در لیسبن پرتقال، نیز یافته‎های مطالعه را چنین تفسیر می‎کند: "این مطالعۀ بزرگ مقیاس کوهورت دارای گروه کنترل به شکلی تأثیرگذار فرضیۀ وجود ارتباط میان پولیپ‎های رودۀ بزرگ با رژیم غذایی و دیگر عوامل مربوط به سبک زندگی را اثبات می‎کند.
این مطالعه با یافته‎های بسیار جدید در مورد اثرات تغذیه مثل اثرات محافظتی بالقوۀ مصرف آجیل و مکمل ویتامین D که اوایل سال جاری به اثبات رسیده‎اند همسویی دارد."
دکتر آرنولد اضافه می‎کند: "به هر جهت، این موضوع باقی مانده که بدانیم آیا این نتایج با کاهش مرگ و میر مرتبطند، و نیز این موضوع هنوز آشکار نیست که آیا تغییر رژیم غذایی مفید خواهد بود و نیز زمان این تغییر چه هنگامی است."
محققان برنامه‎ای برای تحقیق در مورد اثرات رژیم غذایی مدیترانه‎ای در گروهی از افراد در معرض خطر بالای ابتلا به سرطان رودۀ بزرگ در دست انجام دارند.

Source:
Parts of Mediterranean diet shown to prevent colorectal cancer
By Ana Sandoiu
Published: Mon 3 Jul 2017

 

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.