دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

آجیل‎های درختی خطر بازگشت سرطان روده بزرگ و مرگ را کاهش می‎دهند

اخبار سرطان

• هانر وایتمن
• ترجمه محمدقاسم رافعی

مصرف حداقل دو اونس آجیل درختی در طول هفته ممکن است به شکل قابل ملاحظه‎ای خطر بازگشت سرطان را در بیمارانی که برای مرحلۀ سوم سرطان کولون تحت درمان قرار دارند، کاهش دهد، و بیش از 50 درصد خطر مرگ و میر را در آنان از بین ببرد.
این جمع‎بندی یک تحقیق تازه است که در گردهم‎آیی سالانه انجمن انکولوژی بالینی آمریکا (ASCO)، سال 2017، در شیکاگو ارائه شد. بر مبنای اعلام انجمن سرطان آمریکا، در سال جاری 95.520 مورد جدید از سرطان کولون در ایالات متحد آمریکا تشخیص داده خواهد شد.
برای بیماران مرحلۀ سوم سرطان روده بزرگ، که در آن سرطان به گره‎های لنفاوی مجاور یا بافت‎های همجوار گسترش یافته است، نرخ بقاء 5 ساله در حدود 53 تا 89 درصد است.
در هر حال تحقیق جدید عنوان می‎کند که مصرف منظم آجیل‎های درختی می‎تواند احتمال بازگشت سرطان در پی درمان برای مرحلۀ سوم سرطان کولون را کاهش دهد و میزان بقاء را در بیماران بهبود ببخشد. بادام زمینی، فندق، گردو، و بادام، همگی جزء آجیل‎های درختی محسوب می‌شوند و شماری از مطالعات فواید بالقوۀ آنها برای سلامت انسان را مستند کرده‎اند.
برای مطالعۀ اخیر نویسندۀ ارشد مطالعه، دکتر تیمایدایو فادلو / Temidayo Fadelu از انستیتو سرطان دنا فربر در بوستن، و همکارانش بر آن شدند تا در این مورد تحقیق کنند که آیا مصرف آجیل به طور کلی یا آجیل درختی به تنهایی می‎تواند برای بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ مفید باشد.

بیماران سرطان کولون باید آجیل‎ درختی را به عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم در نظر بگیرند
برای رسیدن به یافته‎های خود، محققان داده‎های 826 بیمار مرحلۀ سوم سرطان کولون را تجزیه و تحلیل کردند. بیماران، بخشی از یک آزمون بالینی گروه B سرطان و لوسمی بودند که در سال 1999 شروع شد، و آنها دورۀ شیمی درمانی را کامل کرده بودند.
برای انجام این آزمون از بیماران درخواست شد تا پرسشنامه‌ای را در مورد رژیم غذایی خود تکمیل کنند. دکتر فادلو و همکارانش این اطلاعات را برای محاسبۀ میزان هفتگی مصرف آجیل توسط بیماران مورد استفاده قرار دادند، و نیز اینکه آیا این رویکرد با خطر بازگشت سرطان کولون و بقاء بیمار مرتبط است یا خیر.
در مقایسه با بیمارانی که آجیل نمی‎خوردند، آنهایی که حداقل دو اونس در هفته آجیل مصرف می‎کردند دارای کاهش ریسکی به میزان 42 درصد کمتر برای بازگشت سرطان کولون بودند و خطر مرگ در آنان تا 57 درصد کمتر بود.
در هر حال، در کاوش برای سرطان روده بزرگ، محققان پی بردند که فقط مصرف آجیل درختی این فواید را از خود نشان می‎دهد. خطر بازگشت سرطان کولون برای بیمارانی که در طول هر هفته دستکم 2 اونس آجیل درختی می‎خوردند 46 درصد کمتر بود، در حالی که خطر مرگ در آنان 53 درصد کاهش نشان می‎داد.
مصرف بادام زمینی یا کره بادام زمینی با کاهش قابل ملاحظه‎ای در بازگشت سرطان یا میزان مرگ و میر همراه نبود.
بر اساس یافته‎هایشان، دکتر فادلو و همکارانش می‎گویند که بیماران دچار سرطان کولون از افزودن آجیل‎های درختی به رژیم غذایی خویش سود می‌برند.
دکتر دیوید هایس / David Hayes رییس ASCO می‎گوید: "این نکته را باید مورد تأکید قرار داد که نویسندگان مطالعه خوردن آجیل را به عنوان جایگزینی برای درمان‎ استاندارد شیمی درمانی و دیگر درمان‎های سرطان کولون، که به شکل چشمگیری میزان بقاء بیماران را بهبود بخشیده‎اند، پیشنهاد نمی‎کنند.
در عوض بیماران دچار سرطان کولون باید خوش‌بین باشند و باید رژیم غذایی سالم را دنبال کنند که شامل آجیل‎های درختی نیز می‌شود، که نه فقط باعث سلامت بیشتر آنها می‌گردد بلکه همچنین می‎تواند شانس بازگشت سرطان را به میزان بیشتری کاهش دهد."

Source:
medicalnewstoday
Tree nuts may lower risk of colon cancer recurrence, death
Written by Honor Whiteman
Published: Thu 18 May 2017

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.