دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

آیا دارچین توان یادگیری ما را افزایش می‌دهد؟

اخبار تغذیه / رژیم غذایی

هانا نیکولز

ترجمه نادر اکبری

مطالعة منتشر شده در نشریة نوروایمیون فارماکولوژی / Neuroimmune Pharmacology، درمی‌یابد که توانایی فراگیری موش‌هایی که از توان یادگیری پایینی برخوردار بودند پس از مصرف دارچین افزایش می‌یابد.
دکتر کالیپادا پاهان محقق رهبر مطالعه و فلوید ای. دیویس، پروفسور نورولوژی در مرکز پزشکی دانشگاه راش می‌گویند: "این یکی از ایمن‌ترین و آسان‌ترین راه‌ها برای تبدیل فراگیرندگان ضعیف به فراگیرندگان خوب است."
دانش اندکی در این مورد وجود دارد که چرا برخی از مردم به شکل طبیعی در فراگیری قوی هستند و برخی دیگر که برای یادگیری تلاش می‌کنند یا مهارت‌های تازه را با دشواری فرا می‌گیرند یا فرا نمی‌گیرند.
پاهام چنین تفسیر می کند که با یافتن نتایج مکانیسم‌های مغز در فراگیری ضعیف، استراتژی‌های مرتبط به افزایش توانایی یادگیری و بهبود حافظه را می‌توان توسعه داد.
محققان محل پروتئین‌ها را در هیپوتالاموس مغز افراد با قدرت فراگیری ضعیف تعیین کرده‌اند – هیپوتالاموس بخشی از مغز است که درگیر فرم بخشیدن به حافظه، سازمان‌دهی حافظه، و ذخیرة حافظه است -
در افراد با قدرت فراگیری کم، بخش کمتری از پروتئین CREB – که در حافظه و یادگیری نقشی ایفا می‌کند – در هیپوتالاموس وجود دارد.

دارچین با موفقیت حافظه و یادگیری ضعیف را دگرگون کرد
تغذیة موش‌ها با دارچین قدرت حافظه و یادگیری آنها را با تغییر پروتئین‌های مرتبط به حافظة ضعیف بهبود بخشید.
با مصرف دارچین، موش‌ها ادویه را در بنزوات سدیم متابولیزه کردند که می‌توان آن را در درمان صدمات مغزی به کار برد.
بنزوات سدیم در موش‌ها این تأثیر را داشت که سبب افزایش CREB در مغز و کاهش گابرا5 پنج در شرایط افزایش توانایی نورون‌های هیپوکامپال برای تغییر، شد. در نهایت این تغییرات حافظه و فراگیری را بهبود بخشید.
محققان موش‌ها را به مدت دو روز در مازی شامل 20 حفره قرار دادند تا ببینند که آیا آنها می‌توانند حفرة هدف را پیدا کنند.
پاهان می‌گوید: "ما با موفقیت دارچین را برای معکوس کردن تغییرات بیوشیمی، سلولی و آناتومیک که در مغز موش‌های با قدرت فراگیری ضعیف بروز می‌کند، به کار بردیم.
پس از 1 ماه تغذیة موش‌ها با دارچین، موش‌هایی که فراگیرندگان ضعیف تلقی می‌شدند از نظر حافظه و یادگیری بهبود یافتند و آنهایی که فراگیرندگان خوب محسوب می‌شدند بدون تغییر باقی ماندند.
دکتر پاهان می‌گوید: "تفاوت‌های فردی در فراگیری و توان آموزش یک مسألة جهانی است. ما نیاز داریم تا این یافته را در فراگیرندگان ضعیف بیشتر تست کنیم. اگر این نتایج در دانش‌آموزان با قدرت فراگیری کم تکرار شود، در آن صورت پیشرفتی قابل توجه خواهد بود."
پاهان و همکاران پیشتر ارتباطی را میان مصرف دارچین و معکوس شدن تغییرات در مغز موش‌های مبتلاء به بیماری پارکینسون یافته بودند.
تیم تحقیق طی آنالیزهای خود همچنین کشف کرده است که همة انواع دارچین یکسان نیستند. از 2 نوع غالب انواع دارچین که در ایالات متحد آمریکا در دسترس هستند – دارچین چینی و دارچین سیلانی – دارچین سیلانی خالص‌تر است و دارچین چینی شامل مولکولی است که به آسیب کبدی مرتبط است./

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.