دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

آیا غذاهای فرآوری شده خطر بیماری‌های خودایمنی را افزایش می‌دهند؟

اخبار تغذیه / رژیم غذایی

ترجمه هامیک رادیان

محققان عنوان می‌کنند که خوردن غذاهای فرآوری شده ممکن است روده‌ها را به شکلی که باعث افزایش ریسک بیماری‌های خودایمنی مانند دیابت نوع 1، بیماری سلیاک و مالتیپل اسکلروزیس (MS) شود، ضعیف کند.
پس از یک روز کاری دشوار دسترسی به غذاهایی که به سرعت و سهولت آماده می‌شوند وسوسه‌انگیز است. برای بسیاری از ما این به معنی چرخش به سمت غذاهای فرآوری شده نظیر غذاهای مایکروویوی است که معمولاً دارای چربی، نمک و دیگر افزودنی‌های زیادی هستند.
بنا به تعریف FDA غذاهای فرآوری شده به عنوان "هر غذایی غیر از کالای خام کشاورزی و نیز شامل هر کالای خام کشاورزی است که موضوع مواد فرآوری شده قرار گرفته باشد، نظیر کنسروها، کلوچه‌ها ، فریز شده‌ها، دهیدراته‌ها یا آرد شده‌ها."
این بدان معنی است که فقط غذاهای مایکروویوی نیستند که ذیل تعریف "فرآوری شده" قرار می‌گیرند؛ پنیر، غلات و حبوب صبحانه، میوه‌ها و سبزی‌های کنسروی، نان، تنقلات مورد پسند عامه و اسنک‌ها و گوشت‌هایی نظیر بیکن و سوسیس نیز نمونه‌هایی از غذاهایی هستند که به نوعی ذیل اصطلاح فرآوری شده قرار می‌گیرند.
شماری از مطالعات اثرات منفی بر سلامت ناشی از مصرف برخی غذاهای فرآوری شده را گزارش داده‌اند، شامل افزایش ریسک اضافه وزن و بیماری قلبی. و در اکتبر سال پیش، سازمان بهداشت جهانی (WHO) به این جمع‌بندی رسید که خوردن گوشت‌های فرآوری شده می‌تواند سبب سرطان رودة بزرگ شود.
اکنون پروفسور «آرون لرنر» از انستیتو تکنولوژی تخنیون – اسرائیل در حیفا، و دکتر «تورستن ماتیاس» از انستیتو آئسکو – کیپ آلمانٰ عنوان می‌کنند که مصرف غذاهای فرآوری شده ممکن است با گسترش بیماری‌های خودایمنی مرتبط باشد.

دستکم هفت مادة افزودنی ممکن است مقاومت روده نسبت به سموم را کاهش دهد
بیماری خودایمنی هنگامی بروز می‌کند که سیستم ایمنی سلول‌های سالم بدن را مهاجمان بیگانه تلقی کرده به آنها حمله‌ور می‌شود.
بیش از 100 نوع اختلالات خودایمنی وجود دارد. برخی از انواع شایع‌تر آنها شامل بیماری سلیاک، دیابت نوع 1، مالتیپل اسکلروزیس بیماری کرون، و آرترید روماتوئید است.
پروفسور لرنر و دکتر ماتیاس می‌نویسند که افزایشی در شیوع بیماری‌های خودایمنی و مصرف غذاهای فرآوری شده در سالیان اخیر مشاهده شده است. برای مطالعة خود آنها بر آن شدند تا تعیین کنند که آیا پیوندی میان این دو مورد وجود دارد.
به ویژه محققان در این باره دقیق شدند که چگونه برخی افزودنی‌های غذاهای فرآوری شده – که برای بهبود طعم، بافت، بو و عمر مفید آنها به کار می‌رود – به روده‌ها آسیب می‌زنند و بیماری‌های خودایمنی را گسترش می‌دهند.
تیم تحقیق توضیح می‌دهد که محرک بسیاری از بیماری‌های خودایمنی اختلال "اتصالات مستحکم" درون روده است، که در آنها "درزبندها" میان سلول‌های مخاطی (اپی‌تلیال) که از مخاط محافظت می‌کنند قرار دارند – پوشش دستگاه گوارش که به عبور غذا در روده کمک می‌کند.
کارکرد نرمال اتصالات محکم به حفاظت سیستم ایمنی در مقابل باکتری‌ها و سایر اجرام خارجی کمک می‌کند، اما هر آسیبی به این اتصالات می‌تواند منتج به چیزی شود که بدان "رودة نشتی" گفته می‌شود، که قویاً ما را به سمت بیماری‌های خودایمنی هدایت می‌کند.
در این مطالعه، محققان دستکم هفت افزودنی معمول مواد غذایی – شامل قند، گلوتن، سدیم، حلال‌های چربی، اسیدهای ارگانیک، ذرات نانومتریک و ترانسگلوتامیناز میکربی (آنزیمی که به عنوان یک "چسب" مواد غذایی به کار می‌رود) را شناسایی کردند – که اتصالات مستحکم درون روده را تضعیف می‌کنند.
بر اساس یافته‌هایشان، محققان عنوان می‌کنند که مصرف غذاهای فرآوری شده ممکن است ریسک بیماری‌های خودایمنی را افزایش دهد. آنها می‌نویسند از آنجا که بازار افزودنی‌های غذایی چندان کنترل شده نیست، چنین یافته‌هایی دلیلی برای نگرانی است.
پروفسور لرنر می‌گوید: "کنترل و فشار ارگان‌هایی نظیر FDA به شدت صنعت داروسازی را تحت نظارت دارد، اما بازار مواد افزودنی غذایی به اندازة کافی تحت نظارت نیست. ما امیدواریم این مطالعه و مطالعات مشابه آگاهی دربارة خطرات پنهان در صنعت افزودنی‌های غذایی را افزایش دهد و آگاهی در مورد نیاز به کنترل بر آنها را بالا ببرد."

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.