دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

بهترین اپلیکیشن‎های باروری

اخبار باروری و ناباروری

• هانا نیکولزت
• ترجمۀ هستی فراست‌فر

کوشش برای باردار شدن می‎تواند یکی از استرس‌زاترین برهه‎های زندگی باشد. هر دو هفته انتظار پس از بارداری بالقوه می‎تواند به درازی یک عمر به نظر برسد و وقتی نتیجۀ تست منفی از آب درمی‎آید این می‎تواند غیر قابل تحمل باشد. در هر حال، گزینه‎هایی برای کمک به این فرآیند هست، و اپلیکیشن‎های تلفن‌های هوشمند می‎توانند در شناسایی بهترین اوقات باروری شما در طول ماه کمک کننده باشند.
بارداری نتیجۀ فرآیندی است که دارای تعدادی از مراحل است. وجود مشکلاتی در هر یک از این مراحل یا بسیاری از آنها می‎تواند به ناباروری منجر شود.
ناباروری، شایع است. در ایالات متحد آمریکا در حدود 6 درصد زنان متأهل در سنین بین 15 تا 44 سال در زمینۀ باردار شدن پس از یک سال تلاش در مسیر بارداری ناموفق دچار مشکل هستند. بر مبنای برخی عوامل دکترها ممکن است درمان ناباروری را با استفاده از دارو، تلقیح داخل رحمی (IUI)، و فناوری‎های کمک به باروری مثل لقاح مصنوعی (IVF) توصیه کنند.
وقتی صحبت بارداری به میان می‌آید، زمان‎بندی همه چیز است. فقدان ارتباط جنسی منظم یا داشتن عادت ماهانۀ نامنظم می‎تواند زمان وقوع حاملگی را به تأخیر بیندازد. اپلیکیشن‎های باروری که بهترین زمان ممکن برای حامله شدن را محاسبه می‎کنند می‎توانند مقداری سرگرمی ر ا به موضوع بچه‎دار شدن اضافه کنند.
ادیتورهای "اخبار پزشکی امروز" اپلیکیشن‎های باروری متعددی را برای معرفی ده مورد از بهترین‎های آنها مرور کرده‎اند.

Glow

اندروید: رایگان
آیفون: رایگان
"اپلیکیشنی برای باروری و بیشتر از آن"، هدف این اپلیکیشن نشان دادن سلامت از طریق داده‎ها و نیرومند ساختن افراد از طریق ارائۀ اطلاعات در مورد جسم آنان است.
Glow دارای یک رابط کاربری زیبا و پیچیده است که باروری و تخمک‎گذاری را برای کمک به بهبود بهداشت تولید مثل ردیابی می‎کند. Glow پریودهای شما، چهل علامت حیاتی سلامت، خلق و خو، فعالیت جنسی و داروهای مصرفی شما را ثبت و ضبط و در نمودارهای چشم‎نواز عرضه می‌کند. این اپلیکیشن همچنین برای کمک به انتخاب باروری از طریق IVF یا IUI طراحی شده است.
در زمان ثبت نام، شما می‎توانید یکی از سه مسیر موجود را بسته به اینکه قصد بارداری دارید یا قصد اجتناب از آن را، و یا اینکه کاربر مرد هستید، انتخاب کنید. در واقع، Glow ادعا دارد که تنها اپلیکیشنی است که باروری در مردان را نیز ردیابی می‎کند. Glow یک برنامه برای آینده جهت تقسیم مسیر با همسرتان در اختیار شما قرار می‎دهد.


Ovia Fertility

اندروید: رایگان
آیفون: رایگان
Ovia Fertility یک خانواده متشکل از سه پلاتفرم است که باروری، بارداری و فرزندداری را پوشش می‎دهد. این اپلیکیشن باروری چندوجهی شاخص‎های کلیدی سلامت نظیر بافت مایع رحمی و شاخص‎های خلقی را برای پیش‌بینی چشم‎انداز باروری شما جمع‎آوری می‎کند.
در کنار کار به عنوان تقویم و محاسبه‌گر تخمک‎گذاری، این اپلیکیشن مقالات کارشناسی در مورد لقاح و باروری در اختیار کاربر قرار می‎دهد، برای افرادی که دچار پریودهای نامنظم هستند اطلاعات کمکی و پیش‎بینانه ارائه می‎دهد و حتی گزینه‎ای خاص برای افرادی دارد که تمایلی به لقاح ندارند.
رابط Ovia Fertility انتخاب اول "اخبار پزشکی امروز" از نظر طراحی، استیل و سهولت کاربری است. رنگ‎ها و آیکون‌ها با سلیقه انتخاب شده‎اند، و در بخش "خانه" داشبورد واضحی دارد که به طور مدام نمرۀ باروری شما، روز شروع عادت ماهانه و تعداد روزهای باقی مانده تا انجام تست بارداری را اعلام می‎کند.

Clue

اندروید: رایگان
آیفون: ریگان
Clue در صدر نمودار ما برای سهولت استفاده، شفافیت، و اپلیکیشن دوستدار باروری در کل مجموعه است. با داشتن آیکون‎های بزرگ، برجسته و رنگی این اپلیکیشن نقشه‌ریزی برای باروری را سریع و سرگرم کننده جلوه می‌دهد. Clue با فاصلۀ زیاد از رقبا در زمینۀ ورود داده‎ها، سریع‎ترین اپلیکیشنی است که ما مرور کرده‌ایم.
این اپلیکیشن اطلاعات دقیق در مورد چرخۀ عادت ماهانه ارائه می‎دهد و با عرضۀ رفرنس‌های علمی این روند را تکمیل می‎کند. Clue می‎گوید، "داشتن ارتباط با فناوری موبایل آیندۀ سلامت زنانه است."
وقتی شما داده‎ها را وارد می‎کنید، یک الگوریتم بر مبنای داده‎ها ایجاد می‌شود، که به این معنی است که هر قدر شما بیشتر از اپلیکیشن استفاده کنید، اپلیکیشن شما هوشمندتر عمل خواهد کرد. Clue بسیاری دسته‌بندی‌های ساده برای ردیابی سلامت شما شامل ترسیم نمودار پریود شما، PMS، خلق و حالت، ترشحات دهانۀ رحم، فعالیت جنسی، و یادداشت‎های شخصی ارائه می‎دهد. گزینه‎های پیگیری قابل اضافه کردن، از کار انداختن و سفارشی کردن هستند.


Kindara

اندروید: رایگان
آیفون: رایگان
مأموریت Kindara این است که به زنان این قدرت را بدهد که به بهترین شکل زندگی کنند، سلامت خود را بهینه نمایند، جسم خود را درک کنند، و مسیر باروری خود را از طریق ایجاد ابزارها و دانشی که مورد نیاز است زیر کنترل نگه دارند. Kindara می‎گوید: "چه شما نوآموز باشید چه کارشناس، ما برای حمایت شما آمده‌ایم."
دانایی، قدرت است. چه شما خواهان بارداری باشید، یا خواهان اجتناب از بارداری، یا صاف و ساده قصد پیگیری چرخۀ عادت ماهانۀ خود را به طور دقیق داشته باشید، نمودار آسان و رایگان Kindara به شما کمک می‎کند تا هر روزه تعیین کنید که بارور هستید یا خیر.
ایجاد یک اجتماع با نشاط برای به اشتراک گذاشتن افکار، احساسات و اهداف برای Kindara نقش محوری دارد. ما از مشاهدۀ کارآیی به اشتراک گذاری و مقایسۀ نمودارهای باروری در بخش اجتماعی 1.3 میلیون خانم و اشتیاق، حمایت، و اعتماد ایجاد شده در کاربران Kindara تحت تأثیر قرار گرفتیم.

Natural Cycles

اندروید: یک ماه رایگان به صورت آزمایشی
آیفون: یک ماه رایگان به صورت آزمایشی
Natural Cycles یک اپلیکیشن پیشگیری از بارداری است که پشتوانۀ دو مطالعۀ علمی را با خود دارد و نشان داده است که به عنوان یک روش پیشگیری از بارداری دارای قابلیتی به میزان 99.5 درصد است – یعنی هم‎اندازۀ قرص‎های کنترل زاد و ولد.
برای استفادۀ دقیق از این اپلیکیشن، Natural Cycles محاسبه می‎کند که شما چه هنگامی بارور هستید و باید از روش‎های پیشگیری از بارداری استفاده کنید.
رابط Natural Cycles واضح و حرفه‎ای است. شما می‎توانید در هنگام تنظیم اولیۀ اپلیکیشن پیشگیری از بارداری یا برنامه‎ریزی برای باردار شدن را انتخاب کنید. "برنامۀ باردار شدن" اپلیکیشن به شما اطلاع می‎دهد که چه هنگامی توان باروری در شما در بالاترین حد است تا قدرت لقاح را در شما افزایش دهد.
ما به کاربرد قدرتمندانۀ روزها به رنگ‎های سرخ و سبز برای نشان دادن احتمال یا عدم احتمال باروری در این اپلیکیشن علاقمند شدیم.

Period Tracker

آیفون: رایگان

Period Tracker "یک ژورنال زیبا و سالم" طراحی شده برای ردگیری عادت ماهانه، باروری، حالات و علایم سلامت در تجربه‎ای زیبا و دلچسب است.
Period Tracker یک رابط براق و کمینه‌گرا با زمینه‎های بصری، و قلم‎های جذاب دارد، و حالات و آیکون‎های علایمی که می‎توان آنها را بر مبنای شخصیت یا خُلقیات شما تنظیم کرد.
حرکت بر مبنای اشاره یک ویژگی منحصر به فرد Period Tracker است. بالا و پایین کشیدن علایم بخش‎های ورود به سیستم اپلیکیشن را باز می‌کند، و متمایل کردن گوشی همراه به سمت چپ و راست می‎تواند باعث بازیابی گراف‎های باروری، دمای بدن، وزن، حالات و علایم شود، در حالی که حرکت دادن از طریق صفحه‎ها شما را قادر می‎سازد تا کل گزارش روزانۀ مربوط به سلامت خود را بخوانید.

Flo


اندروید: رایگان
آیفون: رایگان
Flo چرخۀ عادت ماهانه را بر اساس علایم خارجی منظم پیش‌بینی می‎کند. برای مثال پس از اضافه کردن پارامترهای حالات، این اپلیکیشن ارتباط خود را با مرحلۀ عادت ماهانۀ شما برقرار می‎کند و پیش‌بینی پریود و تخمک‎گذاری شما را با داده‌های شخصی شده بهبود می‌بخشد.
رابط Flo جدید و دارای آیکون‎های مدرن و طراحی رنگی جذاب است.
بینش سلامت شخصی شدۀ اپلیکیشن روزانه شکل می‎گیرد، و Flo قادر است تا عوامل مربوط به سبک زندگی مثل مدت خواب، مصرف آب، و فعالیت جسمانی همگی را یکجا مدیریت کند.

Fertility Friend

اندروید: رایگان
آیفون: رایگان
Fertility Friend تخمک‎گذاری و نمودارهای باروری را محاسبه می‎کند، و تقویم عادت ماهانه و ردیابی پریود است. ترسیم نمودار باروری شما با Fertility Friend شامل مشاهده و ثبت علایم باروری است که وضعیت باروری شما، بارورترین روزها و پیش‎بینی عادت ماهانه شما را به صورت روزانه نشان می‌دهد.
Fertility Friend یک نمودار باروری سفارشی و تقویم تخمک گذاری ایجاد می‎کند و راهنمایی‎ها و تجزیه و تحلیل‎های شخصی شده عرضه می‎دارد. کوهی از اطلاعات از طریق دسترسی به یک پایگاه داده‎های پرسش و پاسخ، ویدیو و دورۀ انتخابی آنلاین در دستان شما قرار دارد.
یکی از ویژگی‎های محبوب ما برنامه‌ریز تاریخ چرخه و علت است که می‎تواند 3 تا 12 ماه پیش‌بینی پریودها، بارورترین روزها و روزهای تخمک‎گذاری را انجام دهد

Period Tracker Lite

اندروید: رایگان
آیفون: رایگان
اگر شما دنبال اپلیکیشنی پر از تصاویر صورتی، گل و پروانه و تصویرهای شیرین عسلی هستید، پس Period Tracker Lite مال شماست.
این اپلیکیشین بیشتر کارآیی‎های دیگر اپلیکیشن‎ها مثل قابلیت اضافه کردن یادداشت، ردیابی علایم، و دماسنج به همراه آیکون‎های شکلک‎دار را که نمایانگر حالات و عواطف مختلف هستند، دارد.
صفحۀ نمایش زیبا است و به صورت شفاف پیش‌بینی تخمک گذاری، دریچۀ باروری، و چرخۀ ماهانه را نشان می‎دهد، و دنبال کردن عادت ماهانه شما را به صورت بازی با بچه‎ها درمی‎آورد.

Pink Pad

اندروید: رایگان
آیفون: رایگان
Pink Pad پریودها و باروری را ردیابی می‎کند، و شما را به یک شبکۀ اجتماعی بهداشت زنان برای بحث در مورد مسائلی مانند تلاش برای لقاح، تناسب اندام، کاهش وزن و سرفصل‎های دیگر متصل می‎کند. جنبۀ اجتماعی بنیادی Pink Pad باعث می‌شود تا این اپلیکشین سری در میان دیگر اپلیکیشن‎های باروری بالا بگیرد. Pink Pad یک رنگ صورتی دخترانه القاء می‎کند در حالی که رابط را شفاف و جذاب حفظ می‎کند. اگر صورتی دلخواه شما نباشد، تم پایه را می‎توان بر مبنای چرخۀ شخصی شدۀ اطلاعات و علایم مرسوم سفارشی‌سازی کرد.
در هنگام ثبت نام شما می‎توانید اپلیکیشن را برای لقاح یا پیگیری پریودهای خود به کار ببرید. ابزار پیش‌بینی برای کمک به برنامه‎ریزی روزانۀ فعالیت‌ها و اوقات مرخصی پیرامون چرخۀ شما حاضر هسند.

Source:
medicalnewstoday.com
The best apps for fertility
Written by Hannah Nichols
Published: Wed 17 May 2017

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.