دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

پروبیوتیک‏‌ها آلرژی بادام زمینی را درمان ‎می‎کنند

اخبار بیماری‌های کودکان و نوزادان

• آنا ساندویو
• ترجمه هستی فراست‎فر

یک تحقیق جدید نشان می‎دهد که درمانی برای آلرژی بادام زمینی در کودکان که چهار سال قبل انجام شده و موفقیت‌آمیز نشان داده بود، هنوز ویژگی‎های محافظتی خود را در برابر واکنش‎های آلرژیک نسبت به بادام زمینی حفظ کرذه است.
تحقیق و نیز آزمون مقدماتی توسط پروفسور میمی تانگ / Mimi Tang از دپارتمان بیماری‎های کودکان دانشگاه ملبورن در استرالیا رهبری شد. یافته‎های مطالعه در نشریۀ لنست بهداشت کودکان و نوجوانان منتشر شده است.
محققان می‎گویند، آلرژی‎های غذایی در طول دو دهۀ اخیر بسیار شایع شده‎اند، اما خلاف آلرژی به تخم مرغ، سویا یا شیر، آلرژی‌های مربوط به آجیل گرایشی به ادامه در دوران بزرگسالی از خود نشان می‎دهند.
مطالعات مورد استناد نویسندگان مطالعۀ حاضر عنوان کرده‎اند که کیفیت زندگی در میان کودکان دچار آلرژی غذایی بدتر از کودکان مبتلا به دیابت است، و قرار گرفتن تصادفی در معرض مواد آلرژی‌زا به 15 تا 20 درصد کودکان دچار آلرژی بادام زمینی آسیب می‎زند. به علاوه، آلرژی بادام زمینی علت پیشتاز در ایجاد آنافیلاکسی است، که نوعی واکنش کشندۀ آلرژیک محسوب می‎شود.
در این بستر، آزمون مزبور - که توسط انسیتو تحقیقات کودکان موردوخ انجام شد و در سال 2013 پایان یافت - و نتایج پیگیری آن در طول 4 سال بعدی، امید بسیار مورد نیازی را برای کودکان دچار آلرژی بادام زمینی ایجاد کرد بر این اساس که دیگر آنان نیازی به مراقبت برای خوردن تصادفی این ماده ندارد. درمان جدید به این کودکان امکان می‎دهد تا بدون نگرانی از ریسک‎های مرتبط به سلامت بادام زمینی بخورند.
درمان مزبور شامل ترکیب پروبیوتیک‎ها با ایمنی‎درمانی خوراکی بادام زمینی (PPOIT) است.

ریشۀ آزمون PPOIT
چهار سال پیش، آزمون مقدماتی دو گروه از کودکان را مورد بررسی قرار داد: یک گروه تحت درمان PPOIT قرار گرفتند - که ترکیبی از پروبیوتیک لاکتاباسیلوس رامنوسوس و افزایش تدریجی مقدار پروتئین بادام زمینی است - و گروه کنترل دارونما دریافت کردند.
هر دو گروه در طول دوره‎ای 18 ماهه به صورت روزانه یا تحت درمان مزبور یا دریافت دارونما قرار داشتند.
در پایان آزمون، کودکان برای تحمل بادام زمینی مورد آزمایش قرار گرفتند. در اینجا مشخص شد که بخش قابل ملاحظه‎ای از کودکان (82 درصد) به توان تحمل بادام زمینی دست یافته‎اند. در مقابل، این میزان برای کودکان گروه دارونما فقط 4 درصد بود.
از آن زمان به بعد از بچه‏‌هایی که دارای تحمل نسبت به بادام زمینی تلقی می‎شدند خواسته شد تا این آجیل را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود به مدت چهار سال پس از پایان آزمون مصرف کنند، در حالی که کودکان دارای آلرژی نسبت به بادام زمینی کماکان مجبور به اجتناب از مصرف آن بودند.

PPOIT چهار سال بعد هنوز مؤثر بود
آنگاه، چهار سال بعد، پروفسور تانگ و همکارانش یک پرسشنامۀ ساختارمند به کودکان دارای تحمل بادام زمینی دادند، تا در مورد مصرف بادام زمینی تحقیق و واکنش‎های جانبی نسبت به آن را بررسی کنند.
به علاوه محققان این کودکان را برای بررسی آلرژی بادام زمینی مورد آزمایش قرار دادند. با استفاده از تست‎های پوستی، پروفسور تانگ و همکارانش میزان غلظت دو آنتی‎بادی‎ خاص بادام زمینی – یعنی slgE و slgG4 را اندازه‎گیری کردند. در نهایت محققان از کودکان خواستند تا در یک چالش غذایی دارای کنترل دارونمای دوسوکور مشارکت کنند که در طول آن میزان حساسیت‌زدایی در آنان مورد ارزیابی قرار می‎گرفت.
پروفسور تانگ برای خلاصه کردن نتایج مطالعه می‎گوید: " PPOIT با توانایی درازمدت برای تحمل بادام زمینی چهار سال پس از توقف درمان همراه بود."
پروفسور تانگ ادامه می‎دهد: "از نمونه‌های درمان شده با PPOIT که در پایان دورۀ آزمون مقدماتی تحمل کوتاه مدت را محقق کرده بودند، 80 درصد آنان هنوز قادر به خوردن بادام زمینی بودند، و 70 درصد چهار سال پس از توقف درمان دارای تولرانس چالشی اثبات شدۀ درازمدت بودند."
خانم تانگ بر این موضوع اصرار دارد که این کودکان در طول دورۀ پیگیری مطالعه از هیچ‎گونه دستورالعمل مصرف بادام زمینی استفاده نمی‎کردند. وی می‎گوید: "این کودکان می‎توانستند مثل بچه‌های فاقد آلرژی بادام زمینی این آجیل را بخورند و با وجود این تحمل خود را حفظ کنند."
او اضافه می‎کند، در واقع "بیش از نیمی از این کودکان مقادیر متوسط تا زیاد بادام زمینی را بر مبنای یک روال منظم مصرف کردند، ولی مابقی به صورت گهگاهی اقدام به خوردن بادام رمینی می‎کردند."
پروفسور میمی تانگ می‎گوید:
"این یافته‎ها عنوان می‎کنند که درمان مورد استفادۀ ما در القاء تحمل درازمدت تا چهار سال پس از تکمیل درمان مؤثر و ایمن است... این یافته‎ها همچنین عنوان کنندۀ این امکان هستند که تحمل، یک هدف واقع‎گرایانه برای درمان آلرژی غذایی است."
پروفسور تانگ جمع‎بندی می‌کند: "این یک گام اصلی به سمت شناسایی یک درمان مؤثر برای مخاطب قرار دادن آلرژی غذایی در جوامع غربی است. ما اکنون در حال بررسی این موضوع هستیم که آیا این اثرات مفید درمان بدیع ما در بهبود کیفیت زندگی نیز مؤثر است یا خیر."

Source:
Peanut allergy could be cured with probiotics
By Ana Sandoiu
Published: Fri 18 Aug 2017

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.