دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

چرا استخدام پرستار برای سالمندان مهم است؟

رپورتاژ آگهی

 

سالمندی طبیعت فردای زندگی همه ماست. سالمندان سراسر تجربه و محبت اند و این وظیفه ما است تا از آنها به نحو احسن نگهداری کنیم.

تکریم سالمندان بر عهده تک تک افراد خانواده است. در واقع بهترین مراقبت از سالمند که دچار مشکلات جسمی و روحی است افراد خانواده هستند.

مشغله روزگار بسیار زیاد شده و بسیاری افراد بیشتر زمان روز را در خارج از خانه و به دنبال کارهای خود و خانواده شان هستند. در این صورت با وجود یک سالمند رنجور در خانه ترک منزل کاری نشدنی است.

سالمندان بیمار معمولا دچار مشکلات فیزیکی و ذهنی هستند از این رو در بسیاری از موارد این افراد قادر به انجام کارهای روزمره خود نیستند. این بیماری و زمین گیری جزوی از طبیعت انسان است و هیچ تقصیری از این بابت بر گردن سالمندان نیست. این شرایط برای همه افراد به صورت طبیعی وجود دارد.

در این صورت چه باید کرد؟

راه معمول که در این موقعیت‌ها انتخاب می‌شده از قدیم، استفاده از مراکز نگهداری از سالمند و انتقال وی به خانه سالمندان است. خانه‌های سالمندان برای نگهداری از افراد مسن و زمین گیر طراحی شده است. همه امکانات لازم برای مداوای این افراد و بهبود کیفیت زندگی آنها در خانه سالمندان وجود دارد.

در این مکان‌ها پرستاران و پزشکان حرفه ای وجود دارند که تخصص و عتوان لازم برای نگهداری اصولی و درست از سالمند را دارند.

علیرغم وجود امکانات مناسب و رسیدگی‌های بجا و بموقع خانه سالمندان نقاط ضعف متعددی دارد. یکی از این معضلات دور شدن فرد سالمند از خانواده و جامعه است. وقتی فرد سالمند در محل خانه سالمندان نگهداری می‌شود ارتباطات و دیدار‌های وی با اهالی خانواده طبعاً کاهش می‌یابد. این دوری از عزیزان و فرزندان هم برای خانواده و هم برای فرد سالمند سخت و ناراحت کننده است در اینجا پرستار سالمند اهمیت خود را نشان میدهد.

نکته دیگری که باید در این زمینه گفته شود این است که اینست که انتقال فرد سالمند به مکانی دیگر به صورت تنها عزت نفس سالمند را زیر سوال خواهد برد. بسیاری از سالمندان از این وضعیت آسیب دیده و دچار مشکلات روحی می‌شوند. همچنین این فشار‌های روانی و دوری می‌تواند کیفیت زندگی فرد سالمند در خانه سالمندان را شدیدا کاهش دهد.

 پرستار سالمند در منزل چیست؟

در حال حاضر بهترین راه برای نگهداری از سالمندانی که نمی توانند کارهای شخصی خود را انجام دهند استخدام پرستار است. در این زمینه باید گفت در مورد سالمندان بد حال نگهداری و مراقبت از بیمار بسیار حساس و تخصصی است و در صورتی که فرد توان و تجربه لازم در این موارد را نداشته باشد ممکن است به فرد سالمند آسیب وارد شود.

پرستار سالمند در منزل روشی است که طی آن می‌توانید فردی را به صورت موقت یا تمام وقت از طریق مراکز تأمین پرستار انتخاب کنید تا از سالمند به طور حرفه ای و در منزل شما نگهداری کند.

این پرستارهایی که برای مراقبت از سالمندان اعزام می‌شوند همگی دوره‌های تئوری و عملی نگهداری از سالمندان بد حال را دیده اند و تجربه کافی در رسیدگی به امور در زمان‌های بحرانی دارند.

گذشته از این معمولا پرستاران سالمند غیر از رسیدگی به کارهای شخصی سالمند مانند مصرف دارو‌ها و انجام درمان‌های دیگر به امور منزل هم رسیدگی می‌کنند.

از جمله کارهایی که پرستار سالمند در منزل فرد سالمند انجام می‌دهد عبارتند از:

  • شستشوی لباس‌ها
  • تهیه غذا بر اساس دستورات پزشکی
  • دادن داروهای سالمند
  • انجام حرکات ورزشی
  • مصاحبت با سالمند

استفاده از پرستار سالمند به نسبت گزینه دیگر یعنی خانه سالمندان مزیت‌های زیادی دارد. اول اینکه فرد در خانه خود و پیش عزیزان نگهداری شده و از این رو روحیه بهتری برای مقابله با رنج بیماری‌ها خواهد داشت. دوم اینکه هزینه‌های نگهداری از سالمند در منزل بسیار پایین تر از نگهداری در خانه سالمندان است.

 

مرکز زندگی برتر

برای انتخاب و قرار داد بستن با افرادی که بعنوان پرستار کودک عمل می‌کنند باید ابتدا به مراکز تأمین پرستار در شهر مراجعه کنیم و یا تماس تلفنی بگیریم.

یکی از معتبرترین مراکزی که آماده خدمت رسانی به همشهریان عزیز است شرکت پرستاری زندگی برتر است. این مرکز با بیش از ده سال سابقه کار و در اختیار داشتن پرستاران و مراقبان با تجربه و توانمند توانسته بخش اعظم نیاز‌های شهر تهران و کرج را برآورده کند.

این مرکز با تیم مدیریتی قوی و کارکشته توانسته ظرف ده سال تبدیل به یکی از معتبرترین مراکز تأمین پرستار در منزل باشد.

در این مرکز خدمات پرستاری از سالمند در منزل، خدمات نگهداری از کودک در منزل و خدمات پرستاری از بیمار در منزل ارائه می‌شود.

 

 

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.