دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟

رپورتاژ آگهی

در طول فرایند سالخوردگی صورت ما به تدریج حجم یا چربی خود را از دست می دهد. به همین علت است که افرادی که در جوانی صورت پرتری دارند و وقتی مسن تر می شوند نسبت به هم سالان خود جوانتر به نظر می رسند زیرا چربی صورت آنها در ابتدا بیشتر می باشد. کاهش حجم چربی نه تنها تحت تاثیر ژنتیک می باشد، بلکه تحت تاثیر عوامل محیطی مانند استعمال دخانیات و تغییرات هورمونی نیز می باشد. بانوان اغلب در اواخر دهه 30، اوایل دهه 40، متوجه کاهش حجم در قسمت پایین گونه ها می شوند.

تزریق اوتولوگ چربی، روشی در جراحی زیبایی می باشد که به بیماران کمک می کند تا چهره ای صاف تر، حجیم تر و ظاهری جوانتر و سالم تر داشته باشند. در دنیای آرایشی بهداشتی تزریق چربی کاربردهای زیادی از افزایش سایز سینه تا تزریق چربی به دست برای از بین بردن چین و چروک دارد. همچنین تزریق چربی به صورت به طرز قابل چشمگیری می‌تواند قسمت‌های فرورفته و گود را بهبود ببخشد.

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی یا لیپوفیل معمولا برای بازگرداندن حجم به کار می رود. اما در طی دهه های گذشته پیوند چربی در جراحی های زیبایی و ترمیمی، رنسانسی را تجربه کرده است. گفته شد که بافت چربی، سلول های بنیادی مزانشیمی را در بر می گیرد. هر چند فرایند بازسازی هنوز به طور کامل شناخته شده نیست، اما تاثیر مثبت احیا کنندگی بر بافت اطراف کاملا مشخص می باشد و کیفیت پوست رویی، خطوط و جای زخم را ارتقا می دهد. انتقال چربی غنی شده پا را فراتر نهاده و با تقویت سلول های بازسازی کننده خود بیمار، فیلری طبیعی را ایجاد می کند.

چه افرادی می توانند تزریق چربی را انجام دهند؟

تزریق چربی در رفع کاهش حجم گونه ها موثر است همچنین افرادی که دارای چین و چروک صورت، مانند پنجه کلاغی، خطوط لبخند، ، شقیقه ها، پلک های بالایی، لب ها، لب زیر چشم و حلقه های تیره در پلک پایین هستند، معمولا افراد مناسبی برای انجام درمان تزریق چربی مانند تزریق چربی به گودی زیر چشم ها یا لب ها به منظور حجم دهی به لب ها می باشند. از آنجایی که مقدار کمی چربی نیاز است که استخراج گردد، انتقال چربی صورت حتی در بیمارن لاغر نیز یک روش مناسب می باشد.

در طی انتقال چربی به صورت چه اتفاقی می افتد؟

روش انتقال چربی صورت سه مرحله دارد و بسته به حجمی که باید منتقل شود، می تواند تا دو ساعت زمان ببرد.

برداشت چربی: بعد از اینکه شما و جراحتان ناحیه ای را که چربی از طریق لیپوساکشن برداشته می شود را انتخاب کردید (معمولا ران ها یا شکم می باشد)، به شما بی حسی موضعی همراه با آرامبخش خوراکی خواهند داد. یک برش کوچک در ناحیه اهدا کننده ایجاد می گردد و کانولی (لوله تو خالی و نازکی) متصل به خلاء، چربی را برداشته و جمع آوری می کند.

تخلیص چربی: سلول های چربی در یک سانتریفیوژ قرار می گیرند و ناخالصی ها فیلتر و حذف می شوند. سپس چربی خالص به کانول ها یا سرنگ های کوچکتری برای تزریق منتقل می گردند.

انتقال چربی: هنگامی که صورت با بی حسی موضعی بی حس گردید، جراح یک کانول کوچک را در ناحیه ای که نیاز به حجم دهی است، وارد می کند و چندین بار آن را به داخل و خارج برده تا پر گردد. هر ورود و خروج یک خط از بافت چربی را تا رسیدن به اثر مطلوب جایگزاری می کند. زمانی که چربی در محل نهایی خود قرار گرفت، برای ماندگار شدن بافت باید خون را برای آن تامین کرد.

چه زمانی نتیجه انتقال چربی به صورت را خواهید دید؟

بهبودی در مراحل مختلف ظاهر می گردد و نتایج نهایی پس از 9 ماه بعد از عمل قابل مشاهده خواهد بود. در سه ماه اول، 40 تا 60 درصد سلول های چربی از بین می روند. اکثر پزشکان با پیش بینی این کاهش چربی، ناحیه را بیشتر پر می کنند و در دو تا چهار ماه اول، صورت در نواحی تزریق چربی به صورت پف کرده به نظر می رسد. در سه تا چهار ماه، حجم در کمترین حالت خود خواهد بود و از چهار تا نه ماه، سلول های چربی که زنده مانده اند شروع به برجسته شدن می کنند.  به طور کلی به بیماران می گوییم که نتایج تا حدود 9 ماه نهایی نمی شوند.

برخی از بیمارن حداقل نتایج را دریافت می کنند و سلول های چربی زیادی زنده نمی مانند. در کل، هر چه سن بالاتر باشد، چربی کمتری زنده می ماند و همچنین به نظر می رسد که افراد سیگاری بدترین نتایج را دارند. اگر از نتیجه بدست آمده راضی نیستید، بازگرداندن حالت ایجاد شده سخت می باشد. هرچند فیلرهای با پایه هیالورونیک اسید می توانند حل شوند، اما حذف چربی دشوارتر است.

آیا تزریق چربی به صورت دائمی است؟

نتیجه ای که بعد از 9 ماه مشاهده می کنید دائمی خواهد بود. اما، از آنجایی که اکنون این چربی قسمتی از شما است، هر گونه تغییر وزنی – چه افزایش یا کاهش – می تواند ظاهر صورت شما را تغییر بدهد. ناحیه درمان شده نیز به علت فرایند طبیعی افزایش سن، حجم از دست خواهد داد.

بزرگترین ایراد تزریق چربی این است که نمی توان پیش بینی کرد چه مقدار از چربی دوباره جذب می شود و چه مقدار به طور دائم در منطقه تزریق باقی می ماند. برای مثال در تزریق چربی به چانه پس از پایان دوره نقاهت معمولا تا سه ماه پس از تزریق، چربی باقی مانده دارای اثر ماندگار می‌باشد.

برخی پزشکان پیشنهاد می دهند که بیمارن در ابتدا از ژل هایی مانند ژوویدرم یا نورامیس استفاده کنند تا قبل از انجام تزریق چربی نتایج را بتوانند پیش بینی کنند. بین 50 تا 70 درصد چربی منتقل شده در طولانی مدت باقی مانده و مانند چربی معمولی ماندگار هستند. حتی با افزایش وزن رشد می کنند. برای مثال طولانی ترین گزینه برای جلوگیری و معکوس کردن کاهش مجدد حجم گونه ها تزریق چربی است اما با این حال، با گذشت زمان در کنار سایر چربی های شما شروع به از بین رفتن می کنند اما این اتفاق نباید سریع رخ دهد.

برخی عوامل بر ماندگاری نتایج تزریق چربی شما تاثیر می گذارد:

  • مهارت پزشک: نحوه برداشت و خالص سازی چربی و نحوه و مکان تزریق آن بر ماندگاری تاثیر دارد. هر چه پزشک ماهرتر باشد و این تکنیک را بهتر درک کند، نتایج ماندگاتر خواهند بود.
  • روش بکار گرفته شده: فرایندی به نام پیوند چربی میکرو، اگرچه کاری سخت است، اما بهترین راه برای اطمینان از اینکه بیشترین درصد چربی پیوندی برداشت می شود، می باشد.
  • میزان سازگاری بدن شما با چربی منتقل شده: چربی تزریق شده باید از بدن خون بگیرد و تغذیه مورد نیاز خود را برای زنده ماندن دریافت کند. وقتی این اتفاق بیوفتد، نتایج اغلب می توانند دائمی بشوند، اما ممکن است درصدی از چربی وجود داشته باشد که مصرف نمی شود و به همین علت است که گاهی انجام اصلاح ضروری می باشد. فاکتورهای نحوه زندگی مثل استعمال دخانیات می تواند روی این موضوع تاثیر بگذارد.

درکل، چربی زمانی که در نواحی که خون فراوان دریافت می کند قرار می گیرد، به بهترین صورت زنده می ماند. صورت که به خوبی خون رسانی می شود، به سرعت منبعی جدید ایجاد کرده و چربی ها را زنده نگه می دارد. در نتیجه، نتایج اغلب در ناحیه صورت بهترین حالت خود را دارند.

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.