دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

با طب سوزنی لاغر شوید! (امبدنینگ)

رپورتاژ آگهی

طب سوزنی چیست؟ آیا تاکنون از فواید طب سوزنی بهره برده‌اید؟  شاید شما نیز بارها و بارها عبارت طب سوزنی به گوشتان خورده باشد، هرچند که از عملکرد و جزئیات آن به میزان کافی اطلاع نداشته باشید ولی بهتر است بدانیم که افراد بسیار زیادی در این شاخه مشغول به تحصیل می‌باشند و همچنین متخصصان زیادی نیز فارغ‌التحصیل این رشته و گرایش هستند.

در این مقاله سعی نموده‌ایم تا به مبحث طب سوزنی و در ادامه به بررسی یکی از فواید طب سوزنی در زمینه لاغری و کاهش وزن بپردازیم.

با ما همراه شوید تا با نکات جالبی در این روش آشنا شویم.

طب سوزنی که اول‌بار توسط مردم چین ابداع شد، در واقع روش و متدی است که در آن از طریق وارد نمودن سوزن‌های بسیار نازک به نواحی خاص در بدن، تعادل انرژی ایجاد می‌شود و به این ترتیب بسیاری از مشکلات و گرفتگی‌ها نیز برطرف می‌گردد.

در روش طب سوزنی پزشک ابتدا فرد را معاینه نموده و سپس نقاط مشکل‌ دار در بدن آن فرد را معین کرده و در ادامه با وارد نمودن سوزن‌های نازک به این نواحی مشخص شده روند درمان را آغاز می‌نماید.

بسته به میزان مشکل موجود در بدن، طول مدت درمان از ۱۵ دقیقه تا یک‌ ساعت متغیر می‌باشد، اما گاهی نیز لازم است که درمان در طی چندین جلسه  ادامه داشته باشد.

شاید برای شما هم این سوال مطرح شود که درهنگام وارد شدن سوزن‌ها به بدن چه احساسی در فرد ایجاد می‌شود. درواقع این احساسات می‌تواند شامل یک درد سطحی یا احساس خارش و یا حتی گاهی با یک درد بی‌حسی همراه و تعریف گردد.

ناگفته نماند که روش طب سنتی برای درمان یا گاهاً به‌عنوان مکمل درمان بیماریهای بسیاری کارایی دارد.

طب سوزنی برای درمان چه بیماری هایی مناسب میباشد؟

طب سوزنی می‌تواند برای درمان سردردهای میگرنی به عنوان روش کمک درمان نقش موثری داشته باشد.

همچنین در روند دندان درد، کاهش درد دندان، کاهش درد زایمان نیز تاثیرگذار می‌باشد.

در درمان بیماریهای تونل‌کارپال، آسم، آرتروز، گرفتگی عضلات و همچنین بیماری‌های دیگر نیز موثر واقع شده است.

امبدینگ یا کاشت نخ:

یکی از زیرشاخه‌های  جدید طب سوزنی، روش امبدینگ یا همان روش کاشت نخ می‌باشد در این روش در نقاط تعیین شده طب سوزنی به جای استفاده از سوزن از نخ‌های جراحی که خاصیت جذب‌پذیری نیز دارند استفاده می‌شود این نخ‌ها اکثراً بعد از مدت زمان ۱۰ تا ۱۵ روزه در بدن افراد جذب می‌گردند.

این روش بیشتر برای افرادی که فرصت کافی مراجعه به مطب را ندارند، کارایی دارد چراکه با کاشت نخ، نقاط سوزنی دائم درحال التهاب و تحریک شدن هستند و دیگر نیاز به مراجعات مکرر به وجود نمی‌آید.

از‌جمله‌ی جنس نخ‌ها در این روش می‌توان به منوسیتینگ، PDO، کرکول اشاره داشت.

با جذب نخ‌ها تحریک در نقاط مشخص شده نیز صورت می‌گیرد.لازم به ذکر است که نخ‌ها توسط سوزن‌هایی که کمی بزرگتر از سوزن‌های مورد استفاده در طب سوزنی هستند وارد بدن می‌شوند.

موارد کاربرد و استفاده امبدینگ:

اگرچه از این روش برای بیماران سکته مغزی، دردهای عضلانی و ... نیز استفاده می‌شود ولی امروزه بیشترین مصرف آن بخصوص در ایران در حوزه‌ی درمان اکثر چاقی‌ها از جمله چاقی‌های موضعی و همچنین چاقی‌های عمومی، می‌باشد از دیگر موارد بکار برده شده بالای امبدینگ می‌توان در ایجاد زیبایی صورت(رفع چین‌و‌چروک، از بین بردن خط خنده و ...)، همچنین لیفت سینه و باسن و تغییر سایز آنها نیز نام برد.

نتایج تحقیقات متعددی حاکی از آن است که در بسیاری از مواقع، کاهش وزن و رسیدن به لاغری از طریق طب سوزنی بسیار مفید و کارآمد می‌باشد.

چگونگی عملکرد امبدینگ در ایجاد روند لاغری:

درواقع در تمامی نقاطی که نخ‌ها کاشته می‌شوند، سوخت‌و ساز بالا رفته و در طی زمان طولانی سبب کاهش وزن می‌شود.امبدینگ با ایجاد تعادل در جریان هضم و جذب غذاها باعث چربی‌سوزی بالایی می‌گردد.همچنین اگر کاشت نخ یا همان روش امبدینگ در نواحی شکم صورت پذیرد، عملکرد کلیه‌ها و همچنین غدد درون ریز را بالا برده و به این ترتیب به طور موثری از فرایند چاقی جلوگیری می‌نماید.

با همه این حالات، بهتر است در کنار استفاده از این روش، با کمک و مشاوره از یک پزشک متخصص، رژیم غذایی مناسبی را نیز پیش ببرید تا هرچه سریعتر به وزن مطلوب خود برسید.

مواردی که محدویت و منع مصرف روش امبدینگ یا کاشت نخ را دارند:

خانم‌های باردار، افراد دارای بیماری‌های پوستی مانند اگزما و...، بیماران قلبی، کودکان زیر ۷ سال، مصرف‌کنندگان هپارین، وارفارین و سایر ترکیبات مشابه، افراد دارای سابقه حساسیت و آلرژی و ....

مزایای کاهش وزن با کاشت نخ :

این روش یک روش کاملاً طبیعی می‌باشد و همچنین در مواردی که فرد امکان فعالیت نیز نداشته تاثیرگذار بوده است.همانطور که گفته شد، بعد از وارد نمودن نخ‌های مخصوص به نواحی مشخص‌شده در بدن، گردش خون در آن بخش‌ها افزایش یافته و درنتیجه سوخت‌وساز بالا رفته و چربی‌سوزی نیز در آن قسمت‌ها افزایش می‌یابد.

همچنین لاغری موضعی نیز با این روش امکان‌پذیر می‌باشد؛ بدین ترتیب قسمت‌هایی از بدن که نیاز به لاغری بیشتر و بالاتری در آن‌ها وجود دارد، تعیین و امبدینگ در آن نواحی انجام می‌گیرد.

نکته جالب اینکه اکثر کسانی که از روش کاشت نخ برای درمان چاقی بهره می‌برند بعد از سپری شدن مدت زمانی، نسبت به مصرف شیرینی‌جات بی‌میل شده و درنتیجه به طور موثری کاهش وزن پیدا می‌نمایند.

عوارض معمول و نرمال روش امبدینگ یا کاشت نخ:

گرچه همانطور که گفتیم روش امبدینگ یک روش کاملاً طبیعی می‌باشد ولی این روش نیز همانند سایر روش‌های لاغری امکان وجود عوارضی هرچند کم را نیز دارد ازجمله؛ ایجاد حس قرمزی و گرگرفتگی در ناحیه کاشت نخ، خروج کواد به رنگ شیری از محل، وجود درد کم در هنگام کاشت نخ، ایجاد خونریزی خفیف.

نکته مهم اینکه هرچند تمامی این عوارض ذکر شده طبیعی است ولی ظرف مدت ۴۸ ساعت بعد از امبدینگ باید از بین رفته باشد اما اگر این عوارض بنا به هر دلیلی ادامه‌دار شد باید هرچه سریعتر به یک پزشک و متخصص زیبایی مراجعه نماییم.

عوارض غیر طبیعی امبدینگ:

خروج چرک و همچنین خروج نخ‌ها از محل امبدینگ، کبودی و قرمزی بیش از حد در محل، ورم، وجود تب و درد غیر معمول.

درصورت رویت هرکدام از این علامت‌ها باید هرچه سریعتر به پزشک مراجعه و درمان را آغاز نماییم.

لازم به ذکر است که این عوارض تنها در پنج درصد افراد دیده می‌شود و می‌تواند به شکل تک موردی یا چند موردی اتفاق بیفتد.

کلینیک‌های بیشماری در ضمینه‌ی طب سوزنی و همچنین لاغری با این روش در تمامی نقاط کشور در حال ارائه خدمت می‌باشند.

ازجمله این کلینیک‌ها که در آن تمامی خدمات توسط پرسنل مجرب و دوره‌دیده انجام میپذیرد، کلینیک زیبایی و لاغری دکتر طایفی می‌باشد که تمامی این مجموعه توسط دکتر طایفی به نحو احسن مدیریت شده و خدمات متنوعی با حداقل هزینه‌ها در اختیار مراجعین عزیز قرار می‌گیرد.

در کلینیک لاغری دکتر طایفی، با استفاده از آخرین متدهای طب سوزنی و امبدینگ و با کمترین عوارض ممکن می‌توانید به وزن ایده‌آل خود برسید و نهایت رضایت را از این مجموعه داشته باشید.

دوستان و همراهان شما در کلینیک لاغری و زیبایی دکتر طایفی آماده ارائه خدمت به شما عزیزان هستند طوریکه حتی اگر خدمات خود را در سایر کلینیک‌ها نیز گذرانده باشید و به هر دلیلی درگیر عوارض آن شده‌اید می‌توانید با خیال راحت در کلینیک دکتر طایفی روند درمان خود را سپری نمایید.

مجموعه متخصص دکتر طایفی با بهترین و جدیدترین  تجهیزات و امکانات درصدد ایجاد بهترین‌ها در حوزه کاری خویش هستند.

همچنین کلینیک زیبایی دکتر طایفی علاوه بر لاغری با طب سوزنی، در زمینه‌های مختلفی اعم­از کاشت مو، لیزر، جراحی زیبایی و

جوانسازی پوست نیز آماده ارائه خدمات می‌باشد.

 

آدرس اینستاگرام: کلینیک زیبایی دکتر طایفی

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.