دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

ماندگاری بوتاکس پیشانی و خط اخم چقدر است؟

رپورتاژ آگهی

تزریق بوتالینیوم درمانی است که برای صاف کردن خطوط روی چهره استفاده می شود. این درمان با ماده‌ای به نام سم بوتولینوم عضلات چهره شما را به صورت موقت فلج می کند. بوتاکس را می‌توان به پیشانی و بین دو چشم تزریق کرد. تاثیر تزریق بوتاکس به پیشانی همچنین شامل از بین رفتن خطوط دور چشم می شود. تزریق برای آرام سازی عضلاتی است که موجب شکل گیری چروک می شوند.

چه چیزی موجب ایجاد چروک می شود؟

وقتی که شما در مورد ظاهر چروک ها فکر می کنید ممکن است فقط فکر کنید خطوطی است که گذشت زمان باعث ایجاد آنها روی صورت شما شده است. اما این موضوع پیچیده تر از اینهاست عوامل دیگری هستند که موجب ایجاد چروک روی پوست شما می شوند.

کاهش تولید کلاژن

یکی از بزرگترین عواملی که موجب ایجاد چین و چروک روی پوست می‌شود کاهش تولید کلاژن است. این کاهش باعث ایجاد ضعف در چارچوب اصلی سطح پوست می شود. الاستین ساختار محکم کلاژن را حفظ می کند و از چروک روی آن جلوگیری می کند. سطح پوست بدون کلاژن دچار افتادگی می شود و پس از آن چین و چروک ها ظاهر می شوند.

حرکت

برخی از خطوط و چین و چروک ها به علت حرکات تکراری ایجاد می شوند که به آنها چروک‌های فعال گفته می‌شود. چون به علت کاهش کلاژن و جاذبه زمین ایجاد نشده‌اند. ما در تمام طول زندگی خود اصطلاحات مشابهی را هر روز بیان می کنیم. همانطور که این کار را انجام می دهیم یک سری عضلات نیز استفاده می کنیم و آن ها هر دفعه حرکات مشابهی را روی پوست ایجاد می‌کنند.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس نوروتوکسین است که مصارف بالینی و پزشکی مختلفی دارد. بوتاکس درمان موثری برای چین و چروک های فعال صورت محسوب می شود. هرچند برای درمان غدد عروق بیش فعال، علائم متعدد مثانه و حتی سر درد نیز مفید است.

بوتاکس چگونه چین و چروک ها را کاهش می دهد؟

تزریق بوتاکس جهت از بین بردن خطوط اخم یکی از جراحی های موثر برای کاهش تنش، عصبانیت یا تمرکز است. با کاهش خط اخم بین ابروها ظاهر شما آرام تر و جوان تر به نظر می رسد. بوتاکس عضلات صورت را آرام می کند و خطوط ظریف چین و چروک را صاف و از عمیق تر شدن این خطوط جلوگیری می کند. این فرآیند حدود ۱۰ دقیقه است و جای تزریق آن بسیار کوچک است و مستقیماً به داخل عضله مورد نظر تزریق می شود. برای دستیابی به بهترین و چشم نوازترین نتایج باید تزریق در عضله و محل صحیح با مقدار مناسب و توسط یک پزشک حرفه ای انجام شود.

چه انتظاری می توانم از تزریق بوتاکس داشته باشم؟

اگر شما و پزشکتان تصمیم گرفتید که این درمان برای شما مناسب است در این صورت آمادگی برای این درمان لازم نیست. این درمان بسیار کم تهاجمی است و نیاز به دوره بهبودی طولانی مدت ندارد.

روش انجام بوتاکس

در جلسه اول درمان پزشک پوست شما را در محل تزریق استرلیزه می کند. ممکن است داروی بی حسی موضعی روی پوست شما اعمال کند تا احساس راحتی بیشتری داشته باشید. هر چند بسیاری از مراجعه کنندگان هیچگونه احساس درد و نیاز به بی حسی نداشته‌اند.

تزریق های کوچک و استراتژیک انجام می شوند تا عضلات را برای دستیابی به اهداف مورد نظر دستکاری کنیم. وقتی که تزریق شما به پایان می‌رسد کار شما تمام می‌شود. نیازی به دوران استراحت ندارد. پزشک شما دستورالعمل های مراقبتی خاصی را برای به حداکثر رساندن نتایج به شما می دهد.

چه مدت طول میکشد تا بوتاکس اثرکند؟

نتایج بوتاکس معمولاً پس از گذشت چند روز از تزریق نمایان می شود. هرچند نتایج کامل تا یک تا دو هفته بعد قابل مشاهده است. بنابراین بسیار مهم است که قبل از اینکه به دنبال درمان دیگری باشید به اندازه کافی صبر کنید.

ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

یکی از جنبه هایی که بیماران از درمان بوتاکس لذت بیشتری می برند این است که این نتایج تقریباً طولانی مدت است. به طور کلی اثرات بوتاکس حدود ۳ تا ۶ ماه باقی می ماند و به صورت میانگین نتایج بعد از چهار ماه از بین می رود. البته مانند هر درمان دیگری ماندگاری نتایج از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. مثلا معمولا مردان بیشتر از زنان به تزریق بوتاکس نیاز دارند.

تزریق چه مقدار بوتاکس به پیشانی مجاز است؟

بوتاکس در دوزهای ۵۰ تا ۱۰۰ واحدی در هر ویال ارائه می شود. برخی از پزشکان معتقدند به صورت میانگین ۱۰ تا ۳۰ واحد به طور متوسط به پیشانی مجاز است. آلرگان، سازنده بوتاکس آرایشی پیشنهاد می کند ۴ یونیت در پنج محل روی پیشانی مجاز است که به طور کل ۲۰ واحد می شود.

ممکن است برای اولین بار پزشک یک دوز واحد پایین در هر تزریق برای شما استفاده کند. آنها چند هفته صبر می کنند مثلاً یک تا دو هفته تا ببینند چطور این دوز برای شما کار می کند ممکن است پس از آن چند واحد دیگر نیز نیاز داشته باشید.

از حالا به بعد پزشک شما در مورد اینکه چند واحد برای جلسات بعدی نیاز است آگاه می شود. به طور کلی بین تزریق بوتاکس تقریباً سه تا چهار ماه فاصله است. وقتی که شما برای اولین بار از تزریق بوتاکس استفاده می کنید. ممکن است نتایج درمان خیلی ماندگاری نداشته باشد و یا ممکن است متوجه شوید بعد از گذشت ۲ تا ۳ ماه باید مجدداً به پزشک خود مراجعه کنید.

چه موقع شما نمی‌توانید تزریق بوتاکس داشته باشید؟

در برخی شرایط تزریق بوتاکس پیشنهاد نمی شود مثلا زمانی که:

  • شما عفونت پوستی دارید.
  • شما حال عمومی خوبی ندارید.
  • شما بیماری عصبی عضلانی مثل میاستنی گراویس (سفتی ماهیچه های صورت) دارید.
  • شما داروهای خاصی مصرف می کنید.
  • شما باردار یا در مرحله شیردهی هستید.

خطرات تزریق بوتاکس پیشانی

خطرات تزریق بوتاکس پیشانی بسیار اندک هستند. اگر به درستی و توسط یک پزشک با مهارت انجام شوند در مورد این خطرات با پزشک خود صحبت کنید.

بعد از درمان شما ممکن است موارد زیر را تجربه کنید:

  • در ۲۴ ساعت ابتدایی ممکن است علائم سردرد و شبه آنفولانزا داشته باشید
  • کبودی، ورم و قرمزی در قسمتی که سوزن ها وارد پوست شده اند
  • یک چهره خشک و یخ زده دارید ممکن است نتوانید بعد از تزریق عضلات چهره خودتان را به علت تزریق زیاد بوتاکس حرکت دهید.
  • ضعف و افتادگی موقت پوست مثلاً اگر بوتاکس به نواحی پلک ها یا ابروها حرکت کند حالت افتادگی پیدا کنند.

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.