دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

اگر کبودی غیر قابل توضیح در ناحیه پاها بروز کند این می‌تواند علامتی از وجود یک مشکل زمینه‌ای در سلامت باشد

معمولاً مشخص کردن علت کبودی آسان است. در اکثر موارد مقصر آسیب‌دیدگی حاد است. به هر حال، گاهی از اوقات چنین به نظر می‌رسد که کبودی ایجاد شده دلیل مشخصی ندارد. اگر کبودی غیر قابل توضیح در ناحیه پاها بروز کند این می‌تواند علامتی از وجود یک مشکل زمینه‌ای در سلامت باشد. کبودی اغلب زمانی بروز می‌کند که رگ‌های خونی زیر پوست آسیب می‌بینند. خون نشت کرده از رگ‌ها زیر پوست جمع می‌شود که باعث می‌گردد تا رنگ پوست تغییر کند.

شخص دچار خستگی پاها همچنین ممکن است درد پا، کرامپ، و رنجوری را تجربه کند

بسیاری از مردم در مقاطعی از زندگی دچار احساس خستگی در پاهای خود می‌شوند. پایین تنه وزن بدن را حمل می‌کند و نشستن یا ایستادن در طولانی مدت می‌تواند باعث ایجاد خستگی و سنگینی پاها شود. طیفی از عوامل زمینه‌ای نیز می‌توانند باعث عدم آرامش پا شوند. هر کسی که دچار خستگی مزمن پاها شود باید با هدف دستیابی به درمان در صورت ضرورت تشخیص داده شود.

مشکلات سیستم گردش خون شایع است

ضعف گردش خون [گردش خون ضعیف] زمانی ایجاد می‌شود که جریان خون به قسمت خاصی از بدن کاهش می‌یابد. ضعف گردش خون در دست‌ها ممکن است بر اثر یک اختلال در سلامت یا بعضی جنبه‌های سبک زندگی شخص ایجاد شود. قلب برای پمپاژ خون به تمامی قسمت‌های بدن می‌تپد. خون مواد غذایی ضروری و انرژی شامل اکسیژن را به تمامی سلول‌های بدن می‌رساند. سیستم گردش خون شامل قلب و رگ‌های خونی است که مسؤول حمل خون در بدن هستند. ضعف گردش خون زمانی ایجاد می‌شود که چیزی این فرآیند را مختل کرده مانع از رسیدن خون کافی به بعضی بخش‌ها در بدن می‌گردد.

اسکلروتراپی یکی از مؤثرترین درمان‌ها برای وریدهای رتیکولار بزرگ شده یا دردناک است

وریدها ساختارهایی فشردگی‌پذیر هستند که خون فاقد اکسیژن را به قلب برمی‌گردانند. در قسمت پایین پاهای ما راه‌های متفاوتی برای بروز غیر متعارف وریدها وجود دارد که ورید رتیکولار یکی از آنها محسوب می‌شود. این وریدها به شکلی مابین وریدهای عنکبوتی و وریدهای واریسی ظاهر می‌شوند. در حالی که وریدهای رتیکولار عمدتاً یک مشکل زیبایی‌شناختی محسوب می‌شوند می‌توانند باعث ایجاد علایم ناراحت کننده شوند.

تست‌های CBC مقیاسی برای کلیت سلامت فرد به دست می‌دهند

شمارش کامل خون یک اقدام رایج است که اجزاء مختلف خون را اندازه‌گیری می‌کند. پزشکان میزان سلول‌های مختلف خون را اندازه‌گیری کرده و آنها را با میزان مورد انتظار بر مبنای سن و جنس شخص مقایسه می‌کنند. هر تفاوتی می‌تواند نشان دهنده یک وضعیت یا مشکل باشد. CBC ممکن است به عنوان یک جزء چکاپ روتین انجام شود یا احتمال دارد در زمانی که شخص علایمی را از یک اختلال زمینه‌ای مرتبط به سلامت نشان می‌دهد از سوی پزشک درخواست گردد. CBC همچنین به پایش درمان یا مشکلی از پیش موجود در سلامت کمک می‌کند. تست‌های CBC مقیاسی برای کلیت سلامت فرد به دست می‌دهند و به کمک آنها می‌توان چند اختلال مختلف مثل آنمی را تشخیص داد.

در شخص دچار پایین بودن فشار خون خون در شریان‌ها و وریدها با نیروی اندکی جریان پیدا می‌کند

فشار خون به شکل طبیعی در طول روز در نوسان است. پایین بودن فشار خون از نظر بالینی نتیجه مشکلی موقتی مثل دهیدراسیون، یا اختلالی طولانی مدت مثل بیماری قلبی محسوب می‌شود. پایین بودن فشار خون ممکن است ژنتیکی بوده یا بر اثر پیری ایجاد گردد. در برخی موارد یک عامل موقتی مثل بارداری یا دهیدراسیون مسؤول این وضعیت است. در موارد دیگر پایین بودن فشار خون نتیجه یک بیماری زمینه‌ای یا واکنش شدید است. ممکن است تغییر عادات غذایی برای درمان علل موقتی پایین بودن فشار خون کافی باشد. از سوی دیگر دکتر می‌تواند داروهایی را تجویز کند یا داروهای از قبل مورد استفاده را که احتمال دارد عامل ایجاد وضعیت مورد بحث باشند تغییر دهد.

شریان‌ها (سرخرگ‌ها) و وریدها (سیاهرگ‌ها) هر دو رگ‌های خونی موجود در سیستم قلبی عروقی هستند

شریان‌ها (سرخرگ‌ها) و وریدها (سیاهرگ‌ها) هر دو رگ‌های خونی موجود در سیستم قلبی عروقی هستند. شریان خون را از قلب خارج و ورید خون را به قلب داخل می‌کنند. رگ‌های خونی برای انتقال خون در بدن نقش حیاتی دارند. خون حامل اکسیژن و دیگر مواد مغذی برای بافت‌های مختلف بدن است که امکان عملکرد را برای آنها ایجاد می‌کند. قلب و رگ‌های خونی (عروق) سیستم قلبی عروقی را تشکیل می‌دهند. این سیستم حامل شبکه‌ای پیچیده از رگ‌های خونی با ساختارها و عملکردهای مختلف است. سیستم قلبی عروقی برای زندگی انسان حیاتی است. اختلال در قلب یا رگ‌های خونی می‌تواند شدید و گاه کشنده باشد

مقالات دیگر...