plg_search_sppagebuilder
دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

کمبود چربی در بدن چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

 تولید هورمون, منبع انرژی, چربی‌های ترانس, چربی‌های اشباع شده, چربی‌های غیر اشباع, ریزش مو, پروستاگلاندین

علی‌رغم آنچه ممکن است شنیده باشید خوردن چربی - مادامی که با اعتدال خورده شود - باعث چاق شدن شما نمی‌شود

چربی غذایی عموماً شهرت بدی دارد. علی‌رغم آنچه ممکن است شنیده باشید خوردن چربی - مادامی که با اعتدال خورده شود - باعث چاق شدن شما نمی‌شود. در واقع چربی بخشی حیاتی از یک برنامه غذایی متعادل است. بدن انسان برای انجام بسیاری از فرآیندهای بیولوژیک نیاز به چربی غذایی دارد. عدم مصرف کافی چربی می‌تواند بدن را در عملکرد بهینه خود دچار مشکل کند و حتی به مشکلات سلامت منجر گردد.

ظروف تفلون و دیگر ظروف نچسب برای آشپزی و ارتباط آنها با سرطان

 اسید پرفلوروتانوئیک , پلی‌فلوروالکیل, آلومینیم, چدن, مس, فولاد ضد زنگ, ظروف آشپزی

تفلون از مدت‌ها قبل بوده است و نگرانی‌های بسیاری در مورد ارتباط آن با سرطان وجود دارد

تفلون به قدری شناخته شده است که بسیاری از مردم به تمام قابلمه‌ها و ظروف نچسب زیر عنوان تفلون اشاره می‌کنند. واقعیت این است که تمامی ظروف پخت و پز نچسب تفلون نیستند. تفلون از مدت‌ها قبل بوده است و نگرانی‌های بسیاری در مورد ارتباط آن با سرطان وجود دارد. یک سؤال مطرح در این مورد این است که آیا تفلون باعث افزایش خطر ابتلاء به سرطان می‌شود؟ جواب مختصر به این سؤال این است که احتمالاً خیر. اما برای بررسی دقیق موضوع ناچاریم تا تاریخچه تفلون، چگونگی مطرح شدن پرسش در مورد سرطان و جواب تحقیقات را کاوش کنیم.

فولیک اسید (فولات صناعی) و اهمیت آن

FDA, ناهنجاری‌های لوله عصبی, افسردگی, اتیسم, ارتریت روماتوئید, زنان شیرده,  DNA

افراد دارای مقادیر کم فولات در بدن بیشتر محتمل است که دچار افسردگی شوند.

فولیک اسید [اسید فولیک] یک شکل صناعی فولات است، که نوعی ویتامین B با بروز طبیعی محسوب می‌شود. فولات به ساخت DNA و دیگر مواد ژنتیکی کمک می‌کند. فولات به ویژه در سلامت دوران بارداری مهم است. فولات که ویتامین B9 نیز نامیده می‌شود، نوعی ویتامین B است که به شکل طبیعی در برخی غذاها وجود دارد. فولیک اسید یک شکل از فولات است که تولید کنندگان آن را به مکمل‌های ویتامین و غذاهای غنی شده اضافه می‌کنند. فولات برای مجموعه‌ای از عملکردها در بدن اهمیت دارد.

برنامه غذایی و میان‌وعده برای دیابت نوع 1

 سبزیجات نشاسته‌دار,  غلات کامل, چربی‌های سالم, شاخص گلیسمی, بار گلیسمی, کربوهیدرات

رژیم غذایی استاندارد برای دیابت نوع 1 وجود ندارد

رژیم غذایی استاندارد برای دیابت نوع 1 وجود ندارد. به هر حال، مردم می‌توانند بر مبنای دستورالعمل‌های غذایی سالم و میزان گلوکز خون خود برنامه غذایی تهیه کنند. خوردن غذاهای کامل، اجتناب از غذاهای فرآوری شده، و آگاهی از اندازه غذا همگی موارد کلیدی محسوب می‌شوند. آگاهی از گروه‌های غذایی و استفاده از محاسبه کربوهیدرات، شاخص گلیسمیک، و روش‌های پر کردن بشقاب می‌تواند متعادل سازی قند خون را برای مردم آسان کند. هر کسی که برای برنامه‌ریزی غذاهای سالم نیاز به کمک دارد می‌تواند با یک متخصص تغذیه مشورت کند.

آیا مادران بیمار می‌توانند به نوزاد خود شیر بدهند؟

SARS-CoV-2, دهیدراسیون, استامینوفن, HIV, ویروس لنفوسیتیک سلول, ویروس ابولا

اگر مادر شیرده دچار سرماخوردگی یا آنفولانزا شود می‌تواند شیردهی را به حالت نرمال ادامه دهد

آیا شیر دادن به فرزند در زمان بیمار بودن مادر ایمن است؟ پاسخ کوتاه به این پرسش این است: بلی! در اکثریت موارد این کار ایمن است و توصیه می‌شود که مادر در زمان بیمار بودن شیر دادن به فرزند خود را ادامه دهد. "شیر دادن به بچه در زمان بیماری مادر رویکردی کاملاً ایمن است، و در عمل برای بچه خوب است." "وقتی زن در معرض بیماری قرار می‌گیرد، بدن وی آنتی‌بادی‌هایی در شیر پستان ایجاد می‌کند، و اگر وی مادر شیرده باشد، فرزند وی این آنتی‌بادی‌های مفید را می‌گیرد که به وی در مقابله با بیماری یا پیشگیری از آن کمک می‌کنند." البته برخی موارد استثناء نیز در این مورد مطرحند.

آیا قهوه فشار خون را بالا می‌برد؟

ریفلاکس اسید, سوزش سر دل, قهوه چیکوری, قهوه ریشه قاصدک, چای روبیبوس, دمنوش یربا میت

تحقیق در مورد ارتباط مصرف قهوه و فشار خون با نتایج متناقض همراه بوده است

تحقیق در مورد ارتباط مصرف قهوه و فشار خون با نتایج متناقض همراه بوده است. به هر حال، چنین به نظر می‌رسد که فواصل نوشیدن قهوه می‌تواند بر اثرات آن در مورد فشار خون مؤثر باشد. در این مقاله ما به اثرات قهوه بر فشار خون و آنچه شواهد در این مورد می‌گویند خواهیم پرداخت. ما همچنین در این مورد بحث خواهیم کرد که چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد و چند جایگزین برای قهوه پیشنهاد خواهیم داد. کافئین یک وازوکانستریکتور است، که بدان معنی است که اندازه رگ‌های خونی را کاهش می‌دهد و می‌تواند باعث افزایش فشار خون شود.

درصد متوسط آب در بدن چقدر است؟

 فورمول واتسون، اقلیم‌های گرم، هوای داغ، ورزش، تشنگی، مسمومیت آب

بدن زنان در مقایسه با مردان دارای درصد آب کمتری است

بیشتر بدن انسان از آب تشکیل شده و به طور میانگین 60 درصد آن آب است. مقدار آب بدن بر مبنای سن، جنس، و سطح سیراب بودن بدن به تغییرات اندکی دچار می‌شود. در حالی که درصد متوسط آب در بدن حدود 60 درصد است، این درصد می‌تواند بین 45 تا 75 درصد متغیر باشد. برای مثال نوزادان دارای درصد بالای آب در بدن خود هستند که با بالا رفتن سن کاهش می‌یابد. همچنین میزان آب در بافت چربی کمتر از عضله است، بنابراین درصد آب می‌تواند بر مبنای نوع بدن متغیر باشد. آب برای سلامت حیاتی است و برای انجام بسیاری از عملکردهای بدن ضروری.

مقالات دیگر...