دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

مردم دچار فشار خون بالا یا کسانی که نیاز به مصرف محدود نمک دارند باید پیش از اقدام به غرغره کردن آب‌نمک با پزشک مشورت نمایند

غرغره کردن آب‌نمک می‌تواند در حفظ نظافت دهان و تخفیف درد و ناراحتی ناشی از گلودرد، زخم دهان و اقدامات دندان‌پزشکی کمک کننده باشد. مردم می‌توانند به شکل ایمن تا چند بار در روز آب‌نمک غرغره کنند. این کار به طور معمول هیچ عارضه جانبی به دنبال ندارد. به هر حال، مردم دچار فشار خون بالا یا کسانی که نیاز به مصرف محدود نمک دارند باید پیش از اقدام به غرغره کردن آب‌نمک با پزشک مشورت نمایند. در حالی که داروخانه‎ها و بسیاری از فروشگاه‌ها دهانشویه‌های طبی و محصولات مشابه را می‌فروشند برخی از مردم غرغره آب‌نمک و دیگر درمان‌های خانگی را ترجیح می‌دهند.

مردم ممکن است بر اثر ابتلاء به آلرژی به برخی چیزها، بر اثر عفونت ویروسی یا باکتریایی، یا در نتیجه عوامل زیست محیطی مثل حرارت دچار آبریزش بینی شوند

چیزی که باعث تحریک یا التهاب بافت بینی شود چیزی است که باعث آبریزش بینی می‌گردد. برای توقف آبریزش بینی شخص باید عامل آزردگی یا التهاب بینی را متوقف کند یا داروهایی را برای کاهش التهاب و تولید مخاط مصرف نماید. آبریزش بینی راهی است که بدن برای خلاص شدن از دست اجرام مسبب آزردگی یا التهاب خود به کار می‌برد. بینی مخاطی به رنگ شفاف تولید می‌کند، که ممکن است پس از گذشت چند روز رنگ آن به زرد یا سبز تغییر کند. در قاموس پزشکی، متخصصان آبریزش بینی را رینوریا می‌نامند. مردم ممکن است بر اثر ابتلاء به آلرژی به برخی چیزها، بر اثر عفونت ویروسی یا باکتریایی، یا در نتیجه عوامل زیست محیطی مثل حرارت دچار آبریزش بینی شوند.

درمان پزشکی برای درد پل بینی به علت زیربنایی بستگی دارد

پل بینی ناحیه سخت مجاور غضروف نرم سوراخ بینی یا منخرین است. این قسمت بدن در برابر ضربه یا تروما و همچنین عفونت ناشی از نزدیک بودن به سینوس‌ها حساس است.
مردم ممکن است بر اثر علل مختلفی دچار درد پل بینی شوند. مداوای خانگی می‌تواند در اغلب موارد برای تسکین این درد مفید باشد. درمان پزشکی برای درد پل بینی به علت زیربنایی بستگی دارد. اگر کسی دچار سینوزیت یا عفونت بینی باشد، پزشک آنتی‌بیوتیک تجویز خواهد کرد. عفونت‌های شدید ممکن است به آنتی‌بیوتیک موضعی یا داخل وریدی نیاز داشته باشند.

اختلالات متعددی می‌توانند سبب ایجاد لک‎های قرمز رنگ در دهان شوند، که برخی از آنها بی‌ضررند و خود به خود از بین می‌روند

اغلب مردم در مقطعی از زندگی دچار برآمدگی‌ها یا لکه‌های قرمز رنگ روی سقف دهان خود می‌شوند. علل شایع شامل آزردگی ناشی از غذا، دندان مصنوعی یا عفونت دهان یا گلو است. لکه‎های قرمز روی سقف دهان می‌توانند آزار دهنده باشند اما به طور معمول بی‌ضرر هستند و باید خود به خود از بین بروند. در صورت نگرانی از این بابت یا در شرایط نامشخص بودن علت بروز این نقطه‌ها مردم باید به پزشک مراجعه کنند زیرا برآمدگی‌های مزبور در عین حال می‌توانند نشانه‌ای از مشکلات جدی باشند.

اگرچه اغلب اوقات درمان این اختلال آسان است گاهی از اوقات می‌تواند به عوارض جدی منجر شود

وستیبول بینی بخش داخل سوراخ بینی است. وستیبول بینی آغاز معبرهای بینی را مشخص می‌کند. وستیبولیت بینی به عفونت وستیبول بینی اشاره دارد که معمولاً بر اثر ضربه به بینی یا گرفتن بیش از حد آن بروز می‌کند. اگرچه اغلب اوقات درمان این اختلال آسان است گاهی از اوقات می‌تواند به عوارض جدی منجر شود. بسیاری از موارد وستیبولیت بینی به آسانی و با استفاده از آنتی‌بیوتیک‌های موضعی درمان می‌شود. به هر جهت، عفونت‌های شدیدتر ممکن است نیاز به استفاده از کرم‌های موضعی آنتی‌بیوتیک و داروهای خوراکی آن داشته باشد. در حالی که موارد بروز عوارض نادر است، این عوارض در صورت بروز می‌توانند جدی باشند، بنابراین در صورت ایجاد هر گونه عفونت بینی برای اطمینان از صحت درمان بهترین کار مراجعه به پزشک است. در صورت دچار شدن به تب یا بروز ورم، گرمی یا سرخی در اطراف بینی مردم باید با پزشک مشورت کنند.

در حدود 50 درصد مردم در فاصله 5 سال از بهبود با بازگشت علایم مواجه می‌شوند

یک علت شایع سرگیجه در هنگام دراز کشیدن ورتیگوی وضعیتی تشنجی خوش‌خیم است، اختلالی که در آن کریستال‌های ریزی که به حس گرانش (جاذبه) در یک بخش از گوش کمک می‌کنند به اشتباه وارد بخشی از گوش داخلی می‌شوند که حرکت سر را تشخیص می‌دهد. مردم دچار ورتیگوی تشنجی وضعیتی خوش‌خیم (BPPV) دوره‌های خوش‌خیم، یا فاقد تهدید برای زندگی، تشنجی، یا ناگهانی و کوتاه مدت را تجربه می‌کنند. ورتیگو (دوار سر) یک نوع سرگیجه است که در آن چنین به نظر می‌رسد که محیط گویی در حال چرخش است. علایم BPPV معمولاً با بروز تغییراتی در وضعیت یا حرکت سر بروز می‌کند.

صاف کردن گلو خود به خود یک اختلال پزشکی نیست، اما می‌تواند علامتی از یک اختلال پزشکی باشد.

اغلب مردم گهگاه گلوی خود را صاف می‌کنند. برخی از اوقات صاف کردن گلو پاسخی به یک عامل تحریک کننده است و در مواقع دیگر صرفاً از روی عادت انجام می‌شود. به هر حال، صاف کردن مداوم گلو ممکن است به علت یک اختلال پزشکی باشد. شخص ممکن اغلب گلویش را به این دلیل صاف کند که شبیه به این احساس می‌شود که گویی چیزی به گلو چسبیده است. این حس ممکن است حتی وقتی هیچ چیز در ناحیه مورد بحث نیست، ایجاد شود. صاف کردن گلو خود به خود یک اختلال پزشکی نیست، اما می‌تواند علامتی از یک اختلال پزشکی باشد.

مقالات دیگر...