دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

اختلالات متعدد و متفاوتی شامل علل خوش‌خیم، مثل آکنه و آزردگی پوست می‌توانند سبب ایجاد یک توده متورم در ناحیه پشت گردن شوند

پوست پشت گردن در قسمت مجاور خط مو در تماس با بسیاری چیزها مثل شامپو، باقی مانده مواد شوینده یا لباس، عرق بدن، و فرآورده‌های مراقبت از مو قرار دارد. این ناحیه از پوست در عین حال محل سایش مو و لباس است. در نتیجه برآمدگی، غده، و دیگر مشکلات پوستی در این ناحیه فراوانند. بروز غده می‌تواند هشدار دهنده باشد به ویژه اگر در معرض دید نباشد. به هر جهت اختلالات متعدد و متفاوتی شامل علل خوش‌خیم، مثل آکنه و آزردگی پوست می‌توانند سبب ایجاد یک توده متورم در ناحیه پشت گردن شوند. یک علت گاهی از اوقات به بروز دیگری منجر می‌شود. برای مثال، بروز یک جوش بر پشت گردن می‌تواند سبب تورم گره‌های لنفاوی شود.

در صورتی که تخلیه مایع شفاف از گوش به مدت بیش از 24 ساعت ادامه یابد مردم باید به پزشک مراجعه کنند

ترشح گوش علل بسیار متفاوتی می‌تواند داشته باشد. شایع‌ترین نوع ترشح جرم گوش است که گوش را تمیز و سالم نگه می‌دارد و دیگر انواع ترشح و تخلیه گوش شامل خون، مایعات شفاف و چرک است. این موارد می‌توانند نشان دهنده وجود پارگی پرده گوش یا عفونت گوش باشند. جرم گوش ماده تخلیه‌ای نرمال از گوش محسوب می‌شود و می‌تواند به رنگ سفید، زرد یا سیاه باشد. گوش این ماده موم مانند را برای تمیز و سالم نگه داشتن گوش و محافظت از آن در برابر عفونت تولید می‌کند. هر کسی که پس از آسیب دیدن سر متوجه وجود ترشح از گوش خود می‌شود باید بدون دفع وقت به پزشک مراجعه کند.

اندازه سیب آدم بستگی به میزان رشد لارنکس دارد اما به طور معمول اندازه سیب آدم در مردان بیشتر از زنان است.

سیب آدم [که در برخی منابع سیب بابا آدم ضبط شده است] یک غده یا برآمدگی غضروفی است که از گلو بیرون زده است. سیب آدم در مردان نمای برجسته‌تری دارد و هیچ عملکرد خاصی نیز ندارد. هر کسی می‎تواند اندازه سیب آدم خود را با عمل جراحی تغییر دهد یا آن را از بدن خارج کند. سیب آدم در دوران بلوغ ایجاد می‎شود و در کودکان زیر سن بلوغ دیده نمی‌شود. سیب آدم اغلب در مردان، که در آنان لارنکس بزرگ‎تر از زنان است، برجسته‌تر است. از آنجا که لارنکس پشت سیب آدم قرار می‎گیرد، توده غضروفی مزبور را به سمت بیرون می‎راند.

پزشکان علت دقیق فلج تارهای صوتی را نمی‎دانند.

فلج تارهای صوتی هنگامی رخ می‎دهد که عصب محرک حنجره (لارنکس) دچار اختلال می‎شود. نتیجه این وضعیت فلج عضلات تارهای صوتی است. فلج تارهای صوتی می‎تواند بر توانایی صحبت کردن و حتی تنفس تأثیر منفی بگذارد. دلیلش آن است که تارهای صوتی، که گاهی اوقات شکن‌های صوتی نامیده می‎شوند، کاری بیش از تولید صدا انجام می‎دهند. آنها راه‎های هوایی ریه را با پیشگیری از ورود غذا، مایعات و حتی بزاق دهان به نای (تراکئا) محافظت کرده و مانع از بروز خفگی می‎گردند. علل محتمل شامل آسیب دیدن تارهای صوتی در کوران جراحی، عفونت‎های ویروسی و بعضی انواع سرطان است. درمان فلج تارهای صوتی معمولاً شامل عمل جراحی، و گاه استفاده از صدادرمانی است.

باروتروما به درد گوش بر اثر تغییر فشار اطراف گوش اشاره دارد

باروتروما اختلالی است که باعث می‌شود تا شخص بر اثر تغییرات فشار در هوای اطراف یا آب دچار حس درد یا ناراحتی در گوش میانی شود. شیرجه غواصی اغلب می‌تواند سبب باروتروما شود و نیز این وضعیت در طول برخاستن هواپیما از زمین یا نشستن آن بر روی باند شایع است. برخی عفونت‌ها و انسدادها نیز می‌توانند سبب ایجاد باروتروما شوند. باروتروما ممکن است حاد یا مزمن باشد. موارد حاد آن شایعند و به طور معمول بی‌ضررند. به هر جهت، شخص دچار باروترومای مزمن به علایم درازمدت مبتلاء می‌شود که می‌توانند به پیامدهای بیشتری منجر گردند.

آن دسته از عفونت‌های گوش که مردم موفق به درمان آنها نمی‎شوند سبب ایجاد اغلب موارد ماستوئیدیت است.

ماستوئیدایتیس [ماستوئیدیت] یک عفونت جدی فرآیند ماستوئید یا استخوان سفت و بارزی است که درست در ناحیه زیر پشت گوش قرار دارد [زائده ماستوئید]. آن دسته از عفونت‌های گوش که مردم موفق به درمان آنها نمی‎شوند سبب ایجاد اغلب موارد ماستوئیدیت است. این اختلال شایع نیست اما در صورت عدم درمان می‎تواند کشنده باشد. علایم ماستوئیدیت شامل ورم پشت گوش، چرک گوش، درد ستوه‎آور و مشکلات شنوایی است. عفونت گوش فاقد درمان و همچنین عفونت‎های گوش مقاوم به آنتی‎بیوتیک گاهی از اوقات گسترش پیدا می‎کنند. وقتی چنین اتفاقی رخ دهد، باکتری‎ها به ساختارهای اطراف شامل استخوان‎هایی مثل فرآیند ماستوئید وارد می‎شوند.

علل فارنژیت عفونت‌های ویروسی مثل سرماخوردگی، و عفونت‎های باکتریایی مثل گروه A استرپتوکوکوس را شامل می‎شود.

فارینجایتیس [فارنژیت] التهاب غشاهای مخاطی جدار پشت گلو یا فارنکس است. این التهاب می‎تواند سبب ایجاد ناراحتی، خشکی و دشواری بلع شود. فارنژیت یک اصطلاح پزشکی برای تبیین گلودرد است. علل فارنژیت عفونت‌های ویروسی مثل سرماخوردگی، و عفونت‎های باکتریایی مثل گروه A استرپتوکوکوس را شامل می‎شود. فارنژیت اختلالی شایع است و به ندرت عاملی برای نگرانی محسوب می‎شود. فارنژیت ویروسی اغلب به شکل خود به خود در طول یک هفته یا بیشتر برطرف می‌گردد. به هر حال دانستن علت باعث محدودتر شدن دامنه گزینه‌های درمانی می‎شود. عفونت‎های ویروسی شایع‌ترین علت فارنژیت به شمار می‎روند. برخی ویروس‎های شایع که می‎توانند باعث فارنژیت شوند عبارتند از: رینوویروس، کوروناویروس، یا پاراآنفولانزا، کولدادنوویروس، آنفولانزا یا فلو، ویروس اپشتین - بار

مقالات دیگر...