دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

برخی از اوقات اختلالی جدی‎تر می‎تواند لارنگواسپاسم را شبیه‎سازی کند. مـردم دچار مشکلات تنفسی در صورت مصرف یک داروی جدید یا غذا نباید گمان کنند که دچار لارنگواسپاسم هستند.

لارنگواسپاسم، اسپاسم یک عضله در تارهای صوتی است که گاه اسپاسم لارنژیال خوانده می‎شود. اسپاسم مورد بحث به طور معمول حدود 60 ثانیه ادامه پیدا می‎کند که آنقدر طولانی نیست که خطری را متوجه حیات فرد کند. در موارد نادر، مشخصاً در واکنش به عمل بیهوشی، لارنگواسپاسم زمان بیشتری ادامه می‎یابد و نیاز به توجه پزشکی اورژانسی دارد. پزشکان بر این عقیده‎اند که لارنگواسپاسم ممکن است رفلکسی شکل گرفته [در مسیر تکامل] برای پیشگیری از غرق شدن یا خفگی باشد. این اسپاسم‎ها ممکن است هنگامی بروز کنند که فرد در حال خوردن غذا است اما نامحتمل است که سبب خفگی شوند.

یک مطالعه در سال 2013 تخمین زده است که 21 درصد مردم در مقطعی از زندگی خود دچار لارنژیت مزمن می‎شوند.

لارنژیت التهاب حنجره اســت که باعث ایجاد خشونت صدا یا قطع صدا می‎شود. لارنژیت مزمن بیش از 3 هفته ادامه می‎یابد و بیماری‎ها یا برخی عوامل مربوط به سبک زندگی می‎توانند علت بروز آن باشند. لارنژیت مزمن به کندی بیشتری ایجاد می‎شود و علایم آن تا 3 هفته ادامه پیدا می‎کند. یک مطالعه در سال 2013 تخمین زده است که 21 درصد مردم در مقطعی از زندگی خود دچار لارنژیت مزمن می‎شوند. لارنژیت مزمن در مقایسه با لارنژیت حاد اختلال جدی‎تری است زیرا می‎تواند سبب ایجاد علایم درازمدت‎تر و ناراحت‎ کننده‌تر شود. لارنژیت مزمن در عین حال ممکن است نشانه‎ای از یک اختلال زیربنایی جدی‎تر مثل یک بیماری خودایمنی باشد. به هر حال لارنژیت مزمن خود به خود سبب ایجاد هیچ مشکل جدی برای سلامت نمی‎شود و علایم آن به ندرت ورای دورۀ خود بیماری ادامه پیدا می‎کند.

مراقبت از گوش در برابر هر گونه آسیب دیدگی امری حیاتی است زیرا برخی اختلالات زیربنایی می‎توانند در صورت عدم درمان به ناشنوایی منجر شوند

ورم نرمه گوش به طور معمول بر اثر آسیب دیدگی یا واکنشی در نرمه گوش ایجاد می‎شود. باکتری‎ها یا دیگر اجرام می‌‏توانند از طریق بریدگی یا پیرسینگ وارد نرمه گوش شوند و به بروز عفونت منجر گردند. در دیگر موارد نیز بدن ممکن است دچار یک واکنش آلرژیک به یک فرآورده یا موردی شود که برای گوش به کار می‎رود. مردم به طور معمول می‎توانند ورم نرمه گوش را با مداوای خانگی و داروهای غیر نسخه‎ای درمان کنند، اما برخی موارد ممکن است نیاز به مراقبت پزشکی فوری داشته باشد. پیرسینگ یک علت شایع ورم نرمه گوش است. پیرسینگ به عنوان یک زخم باز و ورم نوعی واکنش طبیعی بدن در برابر هر نوع آسیب دیدگی است. اغلب مردمی که گوش خود را سوراخ می‎کنند به مدت یک هفته و گاه بیشتر دچار درد ناشی از این عمل می‎شوند.

در برخی مواقع سرمای بینی می‎تواند نشانه‎ای از وجود مشکلی زیربنایی در سلامت باشد.

احساس سرما در دست‎ها، پاها، بینی، و گوش‌‏ها پیش از دیگر نقاط بدن موضوعی نرمال است. علت آن است که به طور معمول زمان بیشتری طول می‎کشد تا خون به ویژه در شرایط سرمای هوا در اندام‎های دور از قلب جریان پیدا کند. فرد ممکن است به دلایل مختلفی دچار سردی بینی شود. اغلب اوقات این وضعیت دلیلی برای نگرانی ندارد. اما در برخی مواقع سرمای بینی می‎تواند نشانه‎ای از وجود مشکلی زیربنایی در سلامت باشد.

بسیاری از متخصصان مراقبت‎های بهداشتی و پیرسینــگ علـیه استفاده از الکل، پمادهای آنتی‎بیوتیک یا پراکسید هیدروژن هشدار می‎دهند، زیرا آنهال می‎توانند به تحریک پوست منجر شده روند التیام را کُند کنند.

پیرسینگ یک زخم باز است که برای التیام نیاز به زمان و مراقبت دارد. پیرسینگ غضروف به طور معمول نیاز به زمان بیشتری برای التیام دارد و در مقایسه با پیرسینگ نرمه گوش بیشتر مستعد ایجاد عفونت است. حتی وقتی شخص دستورالعمل‎های مربوط به پس از انجام پیرسینگ را مراعات می‎کند کماکان امکان بروز عفونت وجود خواهد داشت. عفونت گوش ناشی از پیرسینگ در عین حال ممکن است سال‎ها پس از انجام پیرسینگ روی دهد. به طور معمول، عفونت‎های ایجاد شده در این مورد خفیف هستند، و مردم می‎توانند آنها را در محیط خانه بدون مواجه شدن با عوارض درمان کنند. لمس مداوم پیرسینگ با دست‎های کثیف یا عدم نظافت ناحیه پیرسینگ می‎تواند به عفونت منجر شود. همچنین استفاده از آویزهای بیش از حد سنگین ممکن است مانع از تنفس و التیام زخم گردد.

بر مبنای یک مرور در سال 2013، فانتوسمیا و پاروسمیا اغلب به شکل همزمان بروز می‎کنند، و پاروسمیا در مقایسه با فانتوسمیا شیوع بیشتری دارد

فانتوسمیا اختلالی مرتبط به حس بویایی است. فانتوسمیا وقتی بروز می‎کند که فرد می‎تواند بویی را استشمام کند که وجود خارجی ندارد. فانتوسمیا همچنین شبح بو یا توهم بویایی نامیده می‎شود. بوها از فردی به فرد دیگر تفاوت دارند اما مواردی مثل بوی نان سوخته، متالیک یا بوهای مواد شیمیایی به طور معمول نامطبوع محسوب می‎شوند. مشکلات مربوط به بینی، مثل سینوزیت، یا اختلالات سیستم عصبی یا مغز شامل میگرن، استروک، یا اسکیزوفرنی می‎توانند باعث ایجاد فانتوسمیا شوند. فانتوسمیا نسبتاً ناشایع است. این اختلال در برگیرنده 10 تا 20 درصد اختلالات مرتبط به حس بویایی است. در اغلب موارد فانتوسمیا علتی برای نگرانی نیست و به خودی خود از بین می‎رود.

در مورد علایم شدید مبتلابه سر و گردن از هر نوع، مواردی که بیش از دو هفته ادامه داشته باشند، مواردی که به مراقبت‎های پایه‌‏ای جواب نمی‌‏دهند، و مواردی که در باز و بسته شدن دهان اختلال ایجاد می‎کنند با پزشک مشورت کنید

 مردم زمانی دچار عفونت‎‌های غدد بزاقی می‎گردند که باکتری‎ها یا ویروس‎ها به غدد بزاقی وارد می‎شوند؛ که گروهی از غدد هستند که در سـر و گردن جای گرفته‎اند. انواع عفونت غدد بزاقی بیشترین میزان شیوع را در دو غده اصلی دارند که در قسمت جلو گوش (غده پاروتید) و زیر چانه (غده ساب‎ماندیبولار) قرار گرفته‎اند. عفونت غده بزاقی که سیالادنیتیس نیز نامیده می‎شود می‎تواند به علت التهاب باعث ایجاد انسداد در مجاری بزاق شود. این وضعیت می‎تواند به درد، حساسیت، و ورم منجر گردد. باکتری‎ها در مقایسه با ویروس‌ها بیشتر باعث عفونت‎های غدد بزاقی می‎شوند.

مقالات دیگر...