دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

حس گرما یا سوزش در آلت تناسلی مرد ممکن است نتیجه وجود یک عفونت یا عفونت واگیردار جنسی باشد

حس گرما یا سوزش در آلت تناسلی مرد ممکن است نتیجه وجود یک عفونت یا عفونت واگیردار جنسی باشد. این می‌تواند موارد زیر را شامل گردد: عفونت دستگاه ادراری، یوریتریت (اوریتریت)، عفونت مخمری، پروستاتیت، سوزاک، سرطان آلت تناسلی نیز می‌تواند سبب ایجاد حس سوزش در آلت مردان شود اگرچه این شکل از سرطان نادر است. اگر کسی دچار حس گرما یا سوزش در آلت تناسلی خود باشد این وضعیت می‌تواند نتیجه یک مورد عفونت مثل موارد ناشی از عفونت دستگاه ادراری، عفونت مخمری، یا سوزاک تلقی گردد.

لنفانژیواسکلروسیس (لنفانژیواسکلروز)، اختلالی است که در آن یکی از عروق لنفاوی متصل به ورید آلت تناسلی مردان سخت می‌شود

لنفانژیواسکلروسیس (لنفانژیواسکلروز)، اختلالی است که در آن یکی از عروق لنفاوی متصل به ورید آلت تناسلی مردان سخت می‌شود. این اختلال اغلب به شکل یک رشته ضخیم پیچیده شده به دور انتهای سر آلت تناسلی مردان یا در امتداد کل استوانه آلت تناسلی بروز می‌کند. اختلال مزبور همچنین زیر عنوان لنفانژیت اسکلروتیک شناخته می‌شود. لنفانژیواسکلروز اختلالی نادر و به طور معمول غیر جدی است. در بسیاری موارد این اختلال خود به خود برطرف می‌شود. در نگاه اول لنفانژیواسکلروز ممکن است به شکل یک ورید برجسته شده یا متورم در آلت تناسلی مردان به نظر برسد.

مقدار میانگین pH ادرار 6 است، اما دامنه آن می‌تواند از 4.5 تا 8 متغیر باشد. ادرار زیر 5 اسیدی است و ادرار بالای 8 قلیایی یا بازی است

بر مبنای اعلام "انجمن آمریکایی شیمی بالینی" مقدار میانگین pH ادرار 6 است، اما دامنه آن می‌تواند از 4.5 تا 8 متغیر باشد. ادرار زیر 5 اسیدی است و ادرار بالای 8 قلیایی یا بازی است. آزمایشگاه‌های مختلف ممکن است دامنه‌ها یا رِنج‌های مختلفی برای سطح "نرمال" pH داشته باشند. گزارش آزمایشگاه سطوح نرمال و غیر نرمال را برای آزمایشگاه خاص توضیح می‌دهد. پزشکان به طور معمول این نتایج را برای شخص توضیح می‌دهد. ادرار حاوی آب، نمک، و مواد زائد ایجاد شده توسط کلیه‌ها است. تعادل این ترکیبات می‌تواند بر میزان اسیدیته ادرار، که متخصصان آن را به صورت pH اندازه‌گیری می‌کنند تأثیر بگذارد.

گاهی از اوقات ادرار ابری می‎تواند پیامی از وجود مشکلی در دستگاه ادراری باشد

ادرار ابری می‌تواند تشویش‌آور باشد به ویژه هنگامی که شخص علت آن را نمی‌داند. گاهی از اوقات ادرار ابری می‎تواند پیامی از وجود مشکلی در دستگاه ادراری باشد که از جمله آنها می‌توان دهیدراسیون یا عفونت دستگاه ادراری را نام برد، یا ممکن است به وجود مشکلاتی در کلیه اشاره داشته باشد. هر علت زیربنایی ادرار ابری دارای علایم اضافی است که به دکتر در رسیدن به تشخیص کمک می‌کند. ادرار ابری به ویژه اگر ادرار تیره رنگ باشد، می‎تواند نشانگر آن تلقی شود که فرد دچار این وضعیت به میزان کافی مایعات نمی‌نوشد. بچه‌های خردسال یا افراد سالمند در ریسک بالاتری برای کم‌آبی بدن قرار دارند.

در مورد اغلب پسران مشکل بیضه سرگردان گاهی اوقات پیش از رسیدن به دوران بلوغ برطرف می‌شود

بیضه شناور [بیضه سرگردان] بیضه یا خایه‌ای است که می‌تواند در فضای بین کیسه بیضه و کشاله ران جلو و عقب برود. وقتی بیضه سرگردان در کشاله ران قرار دارد می‌توان در طول معاینه شخصی به سادگی آن را به کمک دست به وضعیت درست قرارگیری بیضه، یعنی درون کیسه بیضه (کیسه پوستی آویخته در پشت آلت تناسلی مردانه، برگرداند. پس از رها کردن، بیضه ولو به طور موقت در پوزیسیون درست خود باقی می‌ماند. در مورد اغلب پسران مشکل بیضه سرگردان گاهی اوقات پیش از رسیدن به دوران بلوغ برطرف می‌شود. بیضه به محدوده درست قرارگیری خود در کیسه بیضه می‌رود و به شکل دایمی در آنجا ماندگار می‌شود.

بی‌اختیاری ادراری استرسی در زنان بیش از مردان شایع است.

بی‌اختیاری ادراری دفع غیر ارادی ادرار است. بی‌اختیاری ادراری استرسی هنگامی بروز می‌کند که حرکت یا فعالیت فیزیکی مثل سرفه، عطسه، دویدن یا بلند کردن وزنه سنگین بر مثانه فشار وارد می‌کند. بی‌اختیاری ادراری استرسی ارتباطی به فشار روان‌شناختی ندارد. بی‌اختیاری ادراری استرسی با بی‎اختیاری ادراری اضطراری تفاوت دارد که دفع غیر ارادی ادرار بر اثر انقباض عضله مثانه و معمولاً مرتبط به حس نیاز فوری به ادرار کردن است. بی‌اختیاری ادراری استرسی در زنان بیش از مردان شایع است. اگر کسی دچار بی‌اختیاری ادراری استرسی باشد ممکن است دچار احساس شرم، جداافتادگی، یا محدودیت در محیط کار و زندگی اجتماعی به ویژه در ورزش و فعالیت‌های اوقات فراغت شود. 

کودکانی که در کشورهای در حال توسعه زندگی می‎کنند نیز در برابر سنگ مثانه آسیب‌پذیر هستند. این کودکان اغلب به آب کافی برای سیراب کردن بدن دسترسی ندارند و از فقر غذایی رنج می‎برند.

سنگ‌ مثانه نتیجه کریستالیزه شدن مواد معدنی است و هنگامی شکل می‎گیرد که ادرار غلیظ پس از ادرار کردن در مثانه سفت می‎شود. بیش از 90 درصد ادرار آب است. 10 درصد باقی مانده حاوی مواد معدنی مثل نمک، و مواد زائد مثل پروتئین است. ادرار غلیظ می‎تواند طیف رنگی متنوعی از زرد کهربایی تا قهوه‎ای داشته باشد که این رنگ به انواع مواد زائد و معدنی موجود در ادرار بستگی دارد. غلیظ شدن ادرار اغلب نتیجه دهیدراسیون یا ناتوانی در تخلیه کامل مثانه است. این مشکل ممکن است بر اثر بزرگ شدن پروستات، مشکلات مثانه یا عفونت‌های دستگاه ادراری (UTIs) ایجاد شود. در صورت عدم درمان سنگ مثانه می‎تواند به انواع عفونت و دیگر عوارض منجر شود.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.