دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

برخی درمان‌های زیبایی برای ایجاد راه‌حل طولانی‌مدت‌تر برای کسی که در مورد نمای ظاهری صورت خود نگران است وجود دارد

مقالات چاقی / کاهش وزن / تناسب اندام
تغییر اندازه و نوع قلم متن

• آیا افزایش چربی یا عضله کمکی می‌کند؟
• راه‌های سالم افزایش وزن
• آیا گزینه‌های پزشکی در این مورد وجود دارد؟
• خلاصهاگرچه افزایش اختصاصی وزن در قسمت صورت کار دشواری است، بالا بردن به طور کلی یا بهبود تون عضلانی می‌تواند باعث پُرتر به نظر رسیدن صورت شخص شود. برخی ورزش‌ها و مدواهای مربوط به صورت هم می‌توانند مفید باشند.
شکل صورت مردم به طور طبیعی در طول عمر تغییر می‌کند زیرا بالا رفتن سن می‌تواند به از دست رفتن چربی یا تون عضلانی اطراف صورت منجر گردد. شکل صورت همچنین به میزان زیادی به وزن فعلی بدن و میزان عضله در شخص بستگی دارد.
برخی از مردم مایلند وزن صورت خود را بالا ببرند تا به آن نمای ظاهری گردتر، فربه‌تر و پُرتری بدهند.

آیا افزایش چربی یا عضله کمکی می‌کند؟
غیر ممکن است که مردم بتوانند در هنگام وزن‌گیری مستقیماً ناحیه صورت را هدف افزایش وزن قرار دهند. به هر حال، افزایش وزن به طور کلی می‌توانند به مردم در رسیدن به یک نمای ظاهری پُرتر کمک کند.
انجام ورزش‌های مخصوص صورت می‎تواند عضلات صورت را قوی‌تر کند که این باعث می‌شود تا صورت فربه‌تر به نظر برسد.
در هر حال، برخی از مردم از ورزش صورت برای کاهش وزن در قسمت صورت استفاده می‌کنند. این ورزش‌ها بیش از آنکه به ایجاد صورت گردتر یا فربه‌تر منجر گردد به صورت نمای ظاهری بسامان‌تری می‌دهد.

راه‌های سالم افزایش وزن
هر کسی که در صدد افزایش وزن خود است باید مطمئن شود که برای این کار رویکرد سالمی را در پیش گرفته است. اگرچه اساس وزن‌گیری خوردن کالری بیشتر از مقداری است که بدن روزانه می‌سوزاند، انتخاب منابع خاصی برای تأمین کالری کمک می‌کند تا شخص در عین افزایش وزن سالم بماند.

غذاهای مغذی دارای چربی‌های سالم بخورید
برخی غذاهای مفید که به شکل طبیعی سرشار از کالری هستند می‌توانند به افزایش وزن مردم کمک کنند و به صورت آنها نمای فربه‌تری بدهند. گزینه‌های متعددی در این مورد وجود دارد اما موارد فهرست شده در زیر مثال‌هایی از غذاهایی هستند که می‌توان انتخاب کرد:
• دانه‌های خوراکی و آجیل‌ها. این منابع طبیعی انرژی سرشار از کالری هستند، اما در عین حال مقادیر زیادی ویتامین، مواد معدنی و اسیدهای چرب سالم دارند که به افزایش وزن از راه سالم کمک می‌کنند.
• شیر. شیر سالم تهیه شده از منابع حیوانی در مقایسه با شیرهایی مثل شیر گیاهان، چای یا آب میوه کالری بیشتری دارند. این نوع شیر در حال غنی از چربی و حاوی مواد مغذی و مواد معدنی اساسی است.
• ماهی چرب. ماهی‌های چرب آب‌های سرد مثل سالمون، شاه‌ماهی و ماهی کاد نسبت به سایر انواع ماهی و گوشت دارای کالری بیشتر از منابع چربی‌های مفید هستند. این چربی‌ها در عین حال باعث تقویت سلامت پوست می‌شوند زیرا پوست برای حفظ طراوت جوانی خود نیاز به سلول‌های چربی دارد.

استفاده از محصولات مخصوص پوست
محصولات موضعی می‌توانند پوست را سیراب کنند و استفاده درازمدت از آنها می‌تواند سلول‌های پوست را در برابر پیری محافظت کند که نتیجه آن پوستی با ظاهر پرتر است که سالم به نظر می‌رسد.
مطالعات تحقیقی در تأیید تأثیر محصولات موضعی در افزایش وزن صورت وجود ندارد، اگرچه برخی از مردم معتقدند که آنها چنین تأثیری دارند. به هر جهت، استفاده از روش‌های عامه‌پسند زیر عموماً ایمن است و عوارض جانبی ناچیزی به همراه دارد:

عسل یا قند
عسل و قند هر دو جاذب‌های طبیعی هستند که بدین معنی است که آنها رطوبت را از محیط زیست خارجی به خود می‌کشند و آن را در پوست ذخیره می‌کنند. از طریق انجام این کار، آنها می‌توانند به ظاهر صورت نمای پرتری بدهند.
عسل همچنین حاوی ویتامین‌ها، آنزیم‌ها و آمینو اسیدهای مفید است. همچنان که یک مرور بر مقالات در "ژورنال درماتولوژی زیبایی" می‌نویسد، عسل باکیفیت در عین حال حاوی آنتی‎اکسیدان‌های مفید بوده و دارای برخی ترکیبات شفا دهنده پوست است.
استفاده منظم از عسل برای پوست می‎تواند به تأمین مواد مغذی برای سلول‌های پوست کمک کرده و آنها را در برابر آسیب‌دیدگی محافظت کند.

روغن‌ها
بعضی از مردم مدعی‌اند که استفاده از روغن‌های طبیعی برای پوست کمک می‌کند تا شخص از طریق ایجاد گونه‌های پرتر و فربه‌تر نمای ظاهری جوان‌تری به خود بگیرد.
هیچ گونه شواهد علمی در این مورد وجود ندارد که استفاده از روغن بر روی صورت کمک می‌کند تا شخص در این قسمت از بدن وزن‌گیری کند. در هر حال، همچنان که یک مقاله در "ژورنال درماتولوژی بالینی و زیبایی‌شناختی" می‌نویسد، اسیدهای چرب می‌توانند فضای بین خارجی‌ترین لایه‎های سلول‌های پوست را پُر کنند.
برخی روغن‌ها شامل موارد فهرست شده در زیر ممکن است در صورت استفاده موضعی برای پوست مفید باشند:
• روغن زیتون
• روغن نارگیل
• روغن آواکادو
• کره شیا
• روغن بادام
• روغن آملا
پوست هر کسی نسبت به روغن‌های مختلف واکنش‌های مختلفی دارد. هر کسی که در صدد استفاده از روغن برای پوست صورت خود است ابتدا باید مقدار کمی از آن را روی قسمت دیگری از پوست بدن تست کند تا ببیند که آیا با واکنش پوستی یا دیگر مشکلات مثل آکنه مواجه می‌شود یا خیر.

ماسک صورت
ماسک‌های صورت هم می‌توانند پوست را مرطوب کنند، که این مورد به ویژه در مورد صورت‌هایی که به علت سالخوردگی لاغر به نظر می‌رسند مفید است.
بسیاری از ماسک‌های آماده از فورمولاسیون‎های مخصوص مفید برای پوست استفاده می‌کنند که اغلب دارای ترکیباتی به شرح زیر هستند:
• گلیسیرین
• اوره
• هالورونیک اسید
• لانولین
• پترولاتوم
• روغن مواد معدنی
در هر حال، مردمی که ترجیح می‌دهند ماسک صورت مخصوص خود را بسازند می‌توانند از ترکیبات طبیعی زیر استفاده کنند:
• سیب
• شیر
• پاپایا
• تخم مرغ
• آواکادو
• بلغور جو دوسر
• موز
• خیار

ورزش صورت
ورزش منظم صورت می‌تواند به حجم دادن به عضلات صورت کمک کند، که باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن صورت خواهد شد.
یک مطالعه مربوط به سال 2018 به اثرات ورزش‌های صورت برای نمای ظاهری پیری پرداخته است. زنان سنین 40 تا 65 سال که به صورت روتین ورزش صورت شامل 32 تمرین را در طول 20 هفته انجام داده بودند خبر از بهبود ساختار صورت خود دادند. به ویژه قسمت بالا و پایین گونه‎های آنان نمای ظاهری فربه‌تری یافته بود.
این مطالعه در مقیاس کوچک بود، و برای پشتیانی از این نتیجه‌گیری به مطالعات بیشتری نیاز است. در هر حال، این کار مانع از پرداختن به برخی تمرینات مثل یوگای صورت در تلاش برای پر کردن گونه‌های خود نمی‌شود. مردم در عین حال می‌توانند فعالیت‌های دیگری شامل جویدن آدامس و استفاده از ماساژ صورت را مورد استفاده قرار دهند.

آیا گزینه‌های پزشکی در این مورد وجود دارد؟
اگر روش‌های طبیعی برای افزایش وزن صورت کارآیی نداشته باشند برخی از مردم می‌توانند گزینه‌های پزشکی را در مد نظر قرار دهند.
مردم در صدد افزایش وزن صورت ممکن است استفاده از عمل جراحی انتقال چربی را انتخاب کنند. این اقدام شامل گرفتن چربی از دیگر نقاط بدن توسط جراح و تزریق آن به صورت است.
گزینه دیگر استفاده از فیلرهای پوستی است. پزشکان این پرکننده‌ها (فیلرها) را به داخل بخش‌هایی از صورت به ویژه گونه‌ها تزریق می‌کنند تا به صورت حالت ظاهری فربه‌تری بدهند.
برخی از مردم هم می‌توانند عمل تقویت گونه را به خاطر دستیابی به یک راه‌حل دایمی مد نظر قرار دهند. در این اقدام جراحان یک ایمپلنت جامد را را برای تقویت گونه‌ها روی استخوان گونه‌ها استفاده می‌کنند.
البته عمل جراحی همیشه با ریسک‌هایی همراه است بنابراین ضروری است که شخص پیش از تصمیم‌گیری در مورد مزایا و معایب آن با یک پزشک مشورت کند.

خلاصه
گذشته از وزن‌گیری کلی، هیچ راه مطمئنی برای اینکه شخص وزن خود را مشخصاً در ناحیه صورت افزایش دهد وجود ندارد. شاید پر کردن صورت به شکل طبیعی از راه تمرینات ورزشی برای صورت یا استفاده از محصولات موضوعی امکان‌پذیر باشد.
برخی درمان‌های زیبایی برای ایجاد راه‌حل طولانی‌مدت‌تر برای کسی که در مورد نمای ظاهری صورت خود نگران است وجود دارد.
مردم می‌توانند در مورد تمامی درمان‌ها با پزشک مشورت کنند، که می‌تواند در مورد گزینه‌های پزشکی برای کمک به ایجاد نمای فربه‌تر برای صورت توصیه‌های لازم را ارائه دهد./


برو به صفحه اصلی


• جون جانسون، کاترین مارنگو
• ترجمه پریسا شعله‌دوست


Source:
Medical News Today
How to gain weight on the face
Last reviewed Thu 5 September 2019
By Jon Johnson
Reviewed by Katherine Marengo LDN, RD

مطالب پیشنهادی ما برای مطالعه

ارتباط میان کمبود آهن و کاهش شنوایی

استرس چگونه بر میزان کلسترول تأثیر می‌گذارد؟‎

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.