دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

جراحی کاهش وزن اسلیو معده چست؟

لاپاروسکپ, کاهش وزن, تهوع, استفراغ, یبوست, مکمل‌های غذایی

جراحی مزبور بخشی از معده را که هورمون تقویت کننده اشتها را می‌سازد از آن خارج می‌کند

آیا شما بر اثر خستگی از پرداختن به رژیم غذایی و ورزش در طول سالیان و کماکان داشتن مشکل وزن اضافی زیاد در صدد انجام جراحی اسلیو معده هستید؟ شما می‌تواهد خطرات و فواید این جراحی را، کاندیداهای مناسب انجام آن را، و پرهیزها طولانی مدتی را که برای حفظ نتایج آن لازمند بشناسید. در این عمل، جراحان قسمتی از معده را برمی‌دارند و بخش‌های باقی مانده آن را برای ایجاد یک معده موزی شکل یا "اسلیو" به هم متصل می‌کنند. با داشتن معده کوچک‌تر (در حدود یک‌دهم اندازه معده اولیه) شخص سریع‌تر از گذشته احساس سیری خواهد کرد

آنچه باید در مورد کرست کمر بدانیم

مشکلات تنفسی, صدمات داخلی, مشکلات گوارشی, ریفلاکس معده به مری

کرست کمر به شکلی مشابه کرست عمل می‌کند که به علت ناراحت کننده بودن و نگرانی‌های مربوط به سلامت از دور خارج شده‌ است

کرست کمر یک پوشاک کمرآرا شبیه به کمربند یا کرست است. کرست کمر در حد ممکن میان تنه شخص را سفت می‌بندد. ایده پشت این رویکرد این است که عمل کشیده شدن باعث می‌شود تا شخص کمری کوچک‌تر و صاف‌تر پیدا کند. کرست‌های کمر معمولاً دارای ترکیبی از پارچه مقاوم و پارچه سفت هستند. طرفداران کرست کمر معتقدند که این وسیله می‌تواند کمر را پس از استفاده مکرر از آن در یک دوره طولانی "بپرورد" و نمای باریک اندام‌تری ایجاد کند. برخی افراد بر این باورند که استفاده از کرست کمر در زمان کار کردن می‌تواند به کاهش وزن کمک نماید.

برآمده شدن شکم: چاقی و علل دیگر

 الکل, حساسیت غذایی, عدم تحمل غذایی, رژیم غذایی, ورزش, خواب

افزایش وزن یک توضیح ساده برای برآمدگی شکم است، اما ممکن است علل دیگری نیز مطرح باشند

چه شخص دارای وزن متوسط بوده یا چاق باشد چربی بدن ممکن است به حالات مختلفی توزیع شود. چربی زیر جلدی اکثریت چربی شکم را تشکیل می‌دهد. این چربی درست زیر پوست جایگیر شده است و انقباض‌پذیر است. در هر حال چربی احشایی نوع دیگری از چربی شکم است که داخل حفره شکمی بین ارگان‌ها قرار دارد. تحقیق عنوانگر آن است که این نوع چربی با چند بیماری شامل فشار خون، بیماری قلبی و دیابت نوع 2 مرتبط است. در حالی که ساز و کار چربی احشایی شناخته شده نیست، یک مطالعه خبراز آن می‌دهد که در این نوع چربی یک عامل ژنتیک نقش دارد.

چه چیزی باعث ایجاد چربی زیر بغل می‌شود؟

بافت پستان آگزیلاری, لیمفدیما, ورم گره‌های لنفاوی, گره‌های لنفاوی آگزیلاری

چربی زیر بغل در زنان بیش از مردان است

چربی زیر بغل ممکن است در هر دو جنس زن و مرد بروز کند. چنین به نظر می‌رسد که چربی زیر بغل در زنان بیش از مردان است. تاپ‌ها یا سینه بندهای بیش از حد تنگ باعث می‌شوند تا پوست بین پستان‌ها و زیر بغل حالت پف کرده پیدا کرده بیرون بزند. اما گذشته از موضوع انتخاب لباس، چربی زیر بغل علل متعددی دارد. در ادامه چند مورد از شایع‌ترین این علل توضیح داده شده‌اند.

وزن‌کشی هیدرواستاتیک یا توزین زیر آب، راه دقیق اندازه‌گیری چربی بدن

کولیس‌های تای پوستی, ابسورپتیومتری اشعه X انرژی دوگانه, DEXA, کینیزیولوژی, ورزشکاران

وزن‌کشی هیدرواستاتیک بیشترین کاربرد را در مورد ورزشکاران، در تحقیقات یا در موقعیت‌های دیگری دارد که در آنها به اندازه‌گیری دقیق نیاز است

وزن‌کشی هیدرواستاتیک که به نام توزین زیر آب یا هیدرودنسیتومتری نیز شناخته می‌شود یکی از دقیق‌ترین راه‌های اندازه‌گیری چربی بدن است. وزن‌کشی هیدرواستاتیک پیش از پدید آمدن روش‌های پیشرفته‌تری مثل CT اسکن و MRI استاندارد طلایی اندازه‌گیری ترکیب‌بندی بدن شناخته می‌شد. در این تست وزن بدن روی خشکی و زیر آب اندازه‌گیری می‌شود. تفاوت بین این دو اندازه‌گیری امکان محاسبه چگالی بدن و درصد چربی آن را می‌دهد. وزن‌کشی هیدرواستاتیک بیشترین کاربرد را در مورد ورزشکاران، در تحقیقات یا در موقعیت‌های دیگری دارد که در آنها به اندازه‌گیری دقیق نیاز است.

شکم هورمونی چیست و چرا ایجاد می‌شود؟

اختلال نعوظ, افسردگی, میل جنسی, استروژن, سندرم تخمدان پلی‌کیستیک, یائسگی, پریود

مردم ممکن است بر اثر کمبودها و عدم تعادل‌های هورمونی دچار افزایش وزن در محدوده شکم شوند.

طیفی از اختلالات می‌توانند باعث ایجاد عدم تعادل هورمونی شوند. این اختلال می‌تواند به شکم هورمونی منجر گردد، که افزایش وزن در ناحیه اطراف معده است. گاهی از اوقات چربی اضافی اطراف شکم ناشی از هورمون است. هورمون‌ها به تنظیم بسیاری از عملکردهای بدن شامل متابولیسم، استرس، گرسنگی و میل جنسی کمک می‌کنند. اگر کسی در مورد برخی هورمون‌ها دچار کمبود باشد این می‌تواند به افزایش وزن در ناحیه شکم منجر شود که زیر عنوان شکم هورمونی شناخته می‌شود.

علل ورم شکم و افزایش وزن در مردان و زنان

 سندرم کوشینگ, هیپوتیروئیدیسم, سندرم پیش از قاعدگی, بارداری, PCOS, اندومتریوز, هیسترکتومی

این امکان وجود دارد که سطوح بالای استرس بتواند باعث افزایش وزن و نفخ شود

نفخ یا ورم محدوده معده یا شکم ممکن است به علل مختلفی شامل اختلالات گوارشی، تغییرات هورمونی و حتی داروها بروز کند. در کنار نفخ یا ورم شکم، این امکان وجود دارد که شخص متوجه شود که بدون تغییری در ورزش یا رژیم غذایی معمول خود دچار افزایش وزن شده است. بنابراین – وقتی این دو علامت یعنی نفخ معده و افزایش وزن با همدیگر بروز می‌کنند چه معنایی دارند؟

مقالات دیگر...