دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

بسیاری چیزها، شامل انواع عفونت و انسداد منافذ پوست می‌توانند سبب ایجاد جوش روی بازوها باشند

مقالات پوست / درماتولوژی
تغییر اندازه و نوع قلم متن

آکنه
• کراتوزیس پیلاریس (کراتوسیس پیلاریس)
کهیر
عفونت استاف
فولیکولیت
• درمان جوش روی بازو
• پیشگیری از جوش روی بازو
• دورنما


بسیاری چیزها، شامل انواع عفونت و انسداد منافذ پوست می‌توانند سبب ایجاد جوش روی بازوها باشند. از آنجا که پارچه لباس به طور معمول روی این قسمت از بدن را می‌پوشاند، احتمال انباشت عرق بدن یا چرک و کثافت و انسداد منفذهای پوست وجود دارد. در بسیاری از موارد درمان‌های ساده و نکات مربوط به پیشگیری به درمان این جوش‌ها منجر می‌شوند.
جوش نقطه متورم و قرمز رنگی است که اغلب پر از چرک است. جوش یا بثر ممکن است در هر نقطه از بدن ایجاد شود. علل بروز آن شامل تولید بیش از حد روغن توسط بدن، انسداد پرزهای پوست، یا برخی اختلالات پزشکی است. برای مثال اختلال موسوم به کراتوزیس پیلاریس اغلب به پوست ناحیه بازوها آسیب می‌زند.
جوش‌ها ممکن است از فردی به فرد دیگری نمای ظاهری متفاوتی پیدا کنند. جوش‎ ممکن است قرمز، متورم، به صورت برآمدگی‎های ریز، سرسیاه یا بر اثر وجود چرک به شکل سرسفید ظاهر شود.
در این مقاله علل ممکن جوش روی بازو پوشش داده خواهد شد. همچنین در مورد برخی راه‌های درمان جوش و پیشگیری از آن بحث می‌شود.

آکنه
آکنه یک اختلال پوستی بسیار شایع است.
آکنه که با جوش‌هایی با نمای ظاهری قرمز رنگ تا سیاه مشخص می‌شود، می‎تواند هر قسمتی از بدن را درگیر کند. آکنه بیش از همه روی صورت، پشت، شانه‌ها و قسمت فوقانی بازوها شایع است.
آکنه می‌تواند مردم را از هر نژاد، سن و جنس مبتلاء کند. یک محرک شایع در مورد آکنه تغییرات هورمون است، و به همین دلیل آکنه در بزرگسالان جوان شایع است.
آکنه باعث می‌شود تا بدن به میزان بیش از حد روغن، یا سبوم تولید کند، که این روغن با سلول‎های مرده پوست مخلوط شده منافذ پوست را مسدود می‌کنند. باکتری‌های روی پوست این منافذ مسدود شده را عفونی می‌کنند که سبب ایجاد جوش می‌شود.

کراتوزیس پیلاریس (کراتوسیس پیلاریس)
کراتوزیس پیلاریس یک اختلال پوستی است که سبب ایجاد برآمدگی‌های کوچک و زبر روی پوست می‌شود. این برآمدگی‌ها بیشترین شیوع را روی قسمت بالای بازوها و قسمت جلو ران دارند.
پوست مرده پرزهای پوست را مسدود کرده و باعث ایجاد برآمدگی‌ها می‌شود. کراتوزیس پیلاریس می‌تواند باعث ایجاد خارش شود اما از لحاظ دیگر ضرری ندارد.

کهیر
کهیر می‌تواند یه شکل نقاط قرمز رنگ کوچک ظاهر شود که خارش ایجاد می‌کنند، و امکان بروز آن در هر قسمتی از پوست بدن وجود دارد.
برخی اوقات کهیرها نتیجه یک واکنش آلرژیک هستند. گزش حشرات نیز ممکن است باعث ایجاد کهیر شود.
واکنش نسبت به عامل تحریک کننده پوست، گرما، یا استرس معمولاً باعث ایجاد راش می‌شود.

عفونت استاف
عفونت استاف می‌تواند سبب ایجاد جوش یا راش قرمز رنگ شود، با وجودی که امکان دارد به شکل زخم یا تاول بروز کند. باکتری استاف روی بخش‌هایی از پوست مثل ناحیه زیر بغل و بینی زندگی می‌کند. اگر این باکتری‌ها وارد یک محل بریدگی شود، می‌تواند سبب ایجاد عفونت استاف گردد.
درمان کامل عفونت استاف مهم است زیرا این عفونت برخی اوقات باعث ایجاد عوارض می‌شود. اگر عفونت مورد بحث به دستگاه‌های داخل بدن برسد به شکل بالقوه می‎تواند مهلک باشد.
در صورت ظن به وجود عفونت استاف مردم باید به پزشک مراجعه کنند.

فولیکولیت
فولیکولیت به فولیکول‌های مو آسیب می‌زند و هر جای بدن که دارای فولیکول مو باشد امکان بروز فولیکولیت وجود دارد. وقتی فولیکول‌های مو آسیب قابل توجهی ببینند باکتری‌ها می‌توانند وارد آنجا شده و سبب ایجاد عفونت شوند. این وضعیت معمولاً به شکل نقطه‌های قرمز رنگ روی پوست بروز می‌کند.
علایم فولیکولیت ممکن است شبیه به آکنه به نظر برسند.
اصلاح کردن، مالش دادن پوست، و پوشیدن لباس‌های تنگ همگی می‌توانند به فولیکول‌های مو آسیب برسانند. این اتفاق هنگامی بیشتر محتمل است که پوست گرم و مرطوب باشد.

درمان جوش روی بازو
عفونت‌های پوست مسبب ایجاد جوش اغلب بدون نیاز به درمان از بین می‌روند. استفاده از پارچه گرم بر روی پوست می‌تواند به رفع علایم فولیکولیت کمک کند.
برخی از اوقات، یک عفونت استاف نیاز به درمان با استفاده از آنتی‌بیوتیک دارد. این مورد ممکن است هنگامی مطرح باشد که شخص دچار راشی شود که بیش از یک هفته ادامه یابد، بدتر شود یا به سرعت گسترش پیدا کند.
در صورت ناروشن بودن علت بروز کهیر مردم باید به پزشک مراجعه کنند. انجام یک تست آلرژی اغلب اوقات به مشخص شدن علت عفونت کمک می‌کند. مردم می‌توانند سپس برای پیشگیری از واکنش بعدی در آینده از ماده آلرژی‌زا اجتناب کنند.
آکنه ممکن است به دارودرمانی نیاز داشته باشد. داروهای موضعی شامل انواع کرم و لوسیون است که مردم می‌توانند آنها را روی پوست بمالند. این داروها باکتری‌ها را از بین برده یا مقدار روغن تولید شده در پوست را کاهش می‌دهند و اثربخشی آنها به 4 تا 8 هفته زمان نیاز دارد. ادامه درمان پس از این مدت می‌تواند به پیشگیری از برگشت آکنه کمک کند.
لیزر درمانی، نور درمانی، و لایه‌برداری شیمیایی دیگر گزینه‌های درمان آکنه محسوب می‌شوند. این درمان‌ها می‎توانند باکتری‌ها را از پوست جدا کرده یا لایه رویی پوست را برای باز شدن پرزها بردارند.
درمان خشکی پوست می‌تواند به برطرف شدن کراتوزیس پیلاریس کمک کند، یا نمای ظاهری جوش‌ها را کاهش دهد. استفاده از مرطوب کننده دو تا سه بار در هر روز می‌تواند مانع از خشکی پوست گردد. ماساژ ملایم پوست پس از دوش گرفتن یا حمام کردن باعث افزایش اثربخشی مرطوب کننده‌ها می‌شود.
لایه‌برداری ملایم پوست می‌تواند به آزاد کردن منافذ پوست از شر پوست مرده کمک کند. لایه‌برداری دستی شامل ماساژ ملایم پوست بدون استفاده از چیزهای زبر مثل لیف است. لایه‌برداری شیمیایی از مواد شیمیایی ملایم مثل سالیسیلیک اسید برای پاکسازی سلول‌های مرده پوست استفاده می‌کند.

پیشگیری از جوش روی بازو
همیشه اوقات امکان پیشگیری از بروز جوش روی بازوها وجود ندارد. آکنه یا عفونت ممکن است به درمان با دارو نیاز داشته باشند.
راه‌های ساده‌ای برای حفظ سلامت پوست وجود دارد که می‌توانند از بروز جوش پیشگیری کنند. بهداشت مناسب می‌تواند مانع از شکل‌گیری کثافت و عرق روی پوست و انسداد منافذ پوست شود. این موضوع مهم است که مردم پس از ورزش دوش بگیرند و لباس‌های خود را منظماً بشویند.
لمس مکرر پوست می‌تواند روغن و باکتری بیشتری را به رو و زیر منافذ پوست منتقل کند. ترکاندن جوش نیز می‌تواند به آسیب دیدن پوست منجر شود و به عفونت بینجامد.
داشتن یک رژیم مراقبت از پوست می‌تواند از جوش پیشگیری کند. مردم باید از صابون ملایم برای شستشو استفاده کرده پوست را یک تا دو بار در هفته به ملایمت لایه‌برداری کنند و پس از حمام کردن یا دوش گرفتن برای پوست از مرطوب کننده استفاده کنند.
پوشیدن لباس‌های تنگ یا چسبان می‌تواند مانع از رسیدن هوا به پوست و سبب تحریک آن شود. استفاده از لباس‌های راحت و هواخور مثل نخ می‌تواند کمک کننده باشد.

دورنما
جوش روی باز می‌تواند به شکل اختلالی ادامه‎دار ظاهر شود اما علایم آن را اغلب می‌توان با برخی تغییرات ساده بهبود بخشید. تمیز و مرطوب نگه داشتن پوست اغلب اوقات کمک کننده خواهد بود.
درمان ممکن است برای اثربخشی و تخفیف علایم نیاز به زمان داشته باشد. وقتی علایم برطرف شده باشند، ادامه مراقبت از پوست می‌تواند از طغیان‌های بعدی پیشگیری کند./


• کلیر سیسونس، دکتر سینتیا کاب
• ترجمه هستی فراست‌فر


Source:
Medical News Today
What to know about pimples on the arms
Last reviewed Thu 2 May 2019
By Claire Sissons
Reviewed by Cynthia Cobb, APRN

مطالب پیشنهادی ما برای مطالعه

کشف آنتی‌بیوتیک‌های جدید برای درمان سل

مونو یا مونونوکلئوز: نشانه‌ها و علایم اولیه کدامند؟

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.