دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

بیش از 95 درصد توده‌های ایجاد شده بر روی هاله پستان مربوط به زنان است

توده یا غده روی هاله پستان، یا ناحیه دور نوک پستان، چیزی است که ممکن است هم در مردان و هم در زنان بروز کند. توده مزبور می‌تواند یک عفونت موضعی باشد که ممکن است به عنوان در نتیجه التهاب پستان بروز کند یا نکند. اگرچه احتمال ایجاد این وضعیت در مردان وجود دارد محققان عنوان می‌کنند که بیش از 95 درصد توده‌های ایجاد شده بر روی هاله پستان مربوط به زنان است. در زنان دو نوع متفاوت توده یا غده روی هاله پستان وجود دارد. اینها آبسه‌های تحت هاله پستان غیر پیرپرئال هستند، که در زنان غیر شیرده بروز می‌کنند، و آبسه‌های پیرپرئال، که در زنان شیرده ظاهر می‌شوند.

علت نورودرماتیت ناشناخته باقی مانده است

نورودرماتیت یک اختلال پوست است که با یک لکه خارش‌دار پوستی شروع می‌شود. خاراندن ناحیه حتی خارش را بیشتر می‌کند. این چرخه خارش - خاراندن می‌تواند باعث شود تا پوست زبر و چرم‌ مانند شود. شخص ممکن است دچار چند نقطه خارش‌دار مخصوصاً بر روی پشت، مچ دست، ساعد، ساق پا یا ناحیه مقعد، گردد. نورودرماتیت - که به نام لیکن سیمپلکس کرونیکوس - نیز شناخته می‌شود تهدیدی برای زندگی یا مُسری نیست؛ اما خارش می‌تواند به قدری شدید یا برگشت کننده شود که در خواب، عملکرد جنسی یا کیفیت زندگی شخص مبتلاء اختلال ایجاد کند. درهم شکستن چرخه خارش - خاراندن نورودرماتیت چالش‌برانگیز، و این بیماری معمولاً مادام‎العمر است. 

کهیر مزمن ممکن است اختلالی بسیار آزار دهنده باشد و در جریان خواب و فعالیت روزمره شخص اختلال ایجاد کند

کهیرها (اریتیکاریا) باریکه‌های قرمز رنگ و خارش‌داری هستند که بر اثر واکنش پوستی ایجاد می‌شوند. کهیرها از نظر اندازه و نمای ظاهری متفاوتند و وقتی واکنش پوستی دوره خود را طی کرده باشد به سرعت از بین می‌روند. این اختلال زمانی کهیر مزمن تلقی می‌شود که باریکه یا شیار ایجاد شده بیش از 6 هفته وجود داشته باشد و مکرراً در طول ماه‌ها یا سال‌ها ظاهر شود. اغلب اوقات علت کهیر مزمن روشن نیست. کهیر مزمن ممکن است اختلالی بسیار آزار دهنده باشد و در جریان خواب و فعالیت روزمره شخص اختلال ایجاد کند. در مورد بسیاری از مردم آنتی‌هیستامین‌ها و داروهای ضد خارش باعث ایجاد تسکین می‌شوند.

برآمدگی یا غده در قسمت پشت سر به علل متعددی شامل آسیب‌دیدگی، کیست، توده‎های چربی، التهاب فولیکول‌های مو و زوائد استخوانی ممکن است ایجاد شود

یک برآمدگی یا غده در قسمت پشت سر به علل متعددی شامل آسیب‌دیدگی، کیست، توده‎های چربی، التهاب فولیکول‌های مو و زوائد استخوانی ممکن است ایجاد شود. برآمدگی‌ها در این قسمت از بدن ممکن است سفت یا نرم بوده و از نظر اندازه متفاوت باشند. آسیب‌دیدگی‌ها علت شایع برآمدگی‌ها و توده‌های پشت سر محسوب می‌شوند. از آنجا که برخورد شدید چیزی به سر می‌تواند یه آسیب مغز منجر شود، برای مردم مهم خواهد بود که علایم را در جستجوی ضربه به سر دنبال کنند. مردم دچار ضربه به سر یا دیگر انواع آسیب‌دیدگی شدید سر باید تحت مراقبت پزشکی قرار گیرند. برخی از دیگر علل بروز برآمدگی بر پشت سر نیز نیاز به مراجعه شخص به دکتر دارند.

عدم تحمل سرما می‌تواند علامتی از یک مشکل زیربنایی پزشکی باشد

مردم دچار عدم تحمل سرما مکرراً احساس سرما می‌کنند آن هم در شرایطی که دیگران با دمای محیط راحتند یا حتی در آن احساس گرما می‌کنند. عدم تحمل سرما ممکن است صرفاً در برخی قسمت‌های بدن مثل دست و پا بروز نماید. برخی از مردم به شکل طبیعی و بدون هر علت قابل تشخیص بیشتر از دیگران احساس سرما می‌کنند. به هر جهت، عدم تحمل سرما می‌تواند علامتی از یک مشکل زیربنایی پزشکی باشد. اگر کسی در مورد عدم تحمل سرما دچار نگرانی باشد یا اگر مبتلاء به علایم دیگری در این مورد شده باشد باید به پزشک مراجعه کند.

به طور معمول شکل ظاهری نوک پستان هیچ تفاوتی در چگونگی عملکرد آن ایجاد نمی‌کند، و حامل هیچ خطری نیست

نمای ظاهری نوک پستان ممکن است از شخصی به شخص دیگر به شکل قابل ملاحظه‌ای متفاوت باشد. هیچ نوک پستانی به عنوان نرمال وجود ندارد و هیچ تشریح رسمی پزشکی برای انواع نوک پستان در دست نیست. به طور معمول شکل ظاهری نوک پستان هیچ تفاوتی در چگونگی عملکرد آن ایجاد نمی‌کند، و حامل هیچ خطری نیست. برخی از مردم دارای بیش از دو نوک پستان هستند. نوک پستان‌های مزبور نوک پستان‌های اضافی نامیده می‌شوند. برخی از مردم اساساً فاقد نوک پستان هستند، و پزشکان این وضعیت را اتیلیا می‌نامند.

توده سفت زیر پوست ضرورتاً نشان دهنده سرطان نیست.

توده سفت زیر پوست ضرورتاً نشان دهنده سرطان نیست. انواع عفونت، غدد مسدود شده، و تغییرات هورمونی همگی می‌توانند این توده‌ها را ایجاد کند. مردم نباید سعی کنند تا این توده‌ها را خارج کرده یا بترکانند. انجام چنین کاری می‌تواند به عفونت منجر شده یا سبب بزرگ‌تر شدن توده شود. در صورت وجود نگرانی در مورد توده‌های مزبور یا ایجاد تغییراتی در شکل و اندازه آنها مردم باید به پزشک مراجعه کنند. اغلب توده‌ها تا زمانی که رشد نکرده و سبب درد نشده باشند نیاز به درمان پزشکی ندارند. مردم می‌توانند در مورد گزینه‌های درمانی با پزشک مشورت کنند./

مقالات دیگر...