دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

تریمتیلامینوریا دارای مشکلی مرتبط به سلامت نیست

ترایمتیلامینیوریا [تریمتیلامینوریا] یک اختلال نادر است که در آن بدن قادر به تجزیه ماده شیمیایی موسوم به ترای‌متیل‌اماین [تریمتیلامین] نیست. تریمتیلامین دارای بویی قوی شبیه به بوی ماهی در حال فساد است. در افراد دچار تریمتیلامینوریا، تریمتیلامین در بدن انباشته می‌شود و باعث می‌گردد تا بویی شبیه بوی قوی ماهی از آن متصاعد گردد. تریمتیلامینوریا دارای مشکلی مرتبط به سلامت نیست اما بوی قوی مورد اشاره می‌تواند بر زندگی اجتماعی و روانی شخص مبتلاء تأثیر منفی داشته باشد.

در مورد نشانه‌های دچار عفونت شدن محل تاول گوش به زنگ باشید

شما ممکن است با چیزی مثل ابزار کار یا پوشیدن یک جفت کفش نو، زمانی که چیزی با پوست شما سایش پیدا می‌کند دچار تاول شوید. خلاف میخچه و پینه که بر اثر استفاده از کفش مستعمل بروز می‌کنند، تاول‌های سایشی نتیجه تماس کوتاه مدت و شدید با یک سطح کوچک هستند. سوختگی. شخص ممکن است بر اثر نزدیک شدن زیاد به شعله یا بخار داغ یا لمس سطوح داغ دچار تاول شود. آفتاب‌سوختگی شدید نیز می‌تواند تاول ایجاد کند. برودت بیش از حد نیز می‌تواند باعث ایجاد تاول پوستی شود. برای مثال، شخص ممکن است زمانی که پزشک برای برداشتن زگیل از کرایوتراپی استفاده می‌کند در محل زگیل دچار تاول گردد.

ایکتیوزیس می‌تواند ارثی یا اکتسابی باشد

از هوای سرد گرفته تا کلر موجود در آب استخرهای شنا، بسیارند چیزهایی که می‌توانند پوست ما را خشک و فلس مانند کنند. در تعداد کمی از مردم، گروهی از بیماری‌ها به نام ایکتیوسیس [ایکتیوزیس] باعث خشکی پوست و ورقه ورقه شدن آن می‌شوند. ایکتیوزیس قابل علاج نیست، اما درمان می‌تواند باعث تخفیف پوسته دادن پوست شده و برای شخص مبتلاء آرامش بیشتری درون جلد خود ایجاد کند. ایکتیوزیس یک بیماری واحد نیست بلکه خانواده‌ای متشکل از حدود 20 اختلال پوستی است که به خشکی پوست منجر می‌شوند. مردم دچار این اختلال، حایل محافظی را که باعث مرطوب ماندن پوست می‌شود از دست می‌دهند.

تعریق پشت پس از ورزش یا حضور در هوای گرم نرمال است

تعریق یک واکنش نرمال بدن است که به خنک شدن آن کمک می‌کند. وقتی کسی دچار تعریق می‌شود، هوا رطوبت را از پوست دور کرده گرما را از بدن خارج می‌کند. عرق کردن در زمان ورزش، راه رفتن در هوای گرم یا حضور در محیط گرم موضوعی نرمال است. به هر حال، تعریق بیش از حد غیر قابل توضیح گاهی از اوقات نشان دهنده یک اختلال زمینه‌ای پزشکی یا واکنش نسبت به یک دارو باشد.

زگیل‌های فیلی‌فرم عموماً بدون دردند و باعث علایم دیگری نمی‌شوند

زگیل‌ فیلی‌فرم [زگیل‌ رشته‌ای] متفاوت از اکثر زگیل‌ها به نظر می‌رسد. آنها نمای ظاهری دراز و باریکی دارند که در حدود 1 تا 2 میلی‌متر از پوست بیرون می‌زند. این زگیل‌ها ممکن است به رنگ‌های زرد، قهوه‌ای، صورتی یا به رنگ پوست ظاهر شوند و معمولاً حالت خوشه‌ای پیدا نمی‌کنند. از آنجا که گرایشی به بروز در اطراف پلک چشم و لب در این زگیل‌ها دیده می‌شود آنها به نام زگیل‌های صورت نیز شهرت دارند. زگیل‌های فیلی‌فرم بر اثر پاپیلوماویروس انسانی (HPV) ایجاد می‌شوند.

افراد دچار ناخوشی مزمن مثل بیماری کلیه یا بیماری کبد، و دچار خارش شدید باید به پزشک مراجعه کنند.

خارش پوست که پزشکان آن را پروریتوس می‌نامند یک علامت شایع است که می‌تواند هر قسمتی از بدن را درگیر کند. وقتی خارش دچار قفسه سینه شود این وضعیت می‌تواند نشان دهنده طیفی از علل، شامل واکنش آلرژیک، پسوریازیس (سوریازیس) و مشکلات کلیه یا کبد باشد. بسته به علت، خارش ممکن است به سینه محدود مانده یا کل بدن را فرا گیرد. گاهی از اوقات شخص ممکن است دچار این حس گردد که درون قفسه سینه وی می‌خارد. پروریتوس ممکن است به همراه راش یا بدون آن بروز کند.

اگرچه پلک چشم روغنی عموماً یک مشکل پزشکی نیست، می‌تواند به شکلی قابل درک مشکل‌ساز باشد.

وقتی به آینه نگاه می‌کنید آیا این حس به شما دست می‌دهد که پلک چشم شما دارای نمایی صیقلی یا روغنی است؟ شما در این مورد تنها نیستید. پوست روغنی (پوست چرب) در هر قسمتی از بدن امکان بروز دارد که این پلک چشم را نیز شامل می‌شود. در حالی که این مورد علتی برای نگرانی محسوب نمی‌شود، پلک چشم روغنی ممکن است به صورت یک مشکل زیبایی شناسی بروز نماید. موارد فهرست شده در زیر برخی علل شایع پلک چشم روغنی به شمار می‌روند.

مقالات دیگر...