دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

آیا سم‌زدایی زیربغل کارآیی دارد؟

 باکتری استافیلوکوکی, تخلیۀ گره‌های لنفاوی,  گل بنتونایت, روغن نارگیل

ماسک‌های زیر بغل برای سم‌زدایی زغال، انواع گل رس یا سرکه را شامل می‌شوند

انواع پاکسازی و سم‌زدایی برای سالیان سال رویکردهای مرتبط به سلامت بوده‌اند. اکثر آنها از درمان‌های مربوط به پزشکی یکپارچه و جایگزین نشأت گرفته‌اند. از پاکسازی پوست گرفته تا روده، ایده پشت عمل این است که پاک کردن گهگاهی بدن توسط مواد سالم می‌تواند به حفظ بدن در شرایط مناسب برای آینده کمک کند. به جای نوشیدن انواع چای یا استفاده از پاکسازی کننده، برخی از مردم با مخلوط کردن و هم زدن انواع ماسک زیر بغل در صدد حفظ سلامت در شرایط خوب و زدودن بوی بد هستند. ماسک‌های زیر بغل برای سم‌زدایی زغال، انواع گل رس یا سرکه را شامل می‌شوند.

خارش شکم یا معده: علل، درمان و پیشگیری

یائسگی, واکنش آلرژیک, آبله مرغان, ویروس, هیپوتیروئیدیسم, سرطان, بیماری کبد, لوسیون کالامین, آنتی‌هیستامین

دورنما در این مورد به علت خارش معده بستگی دارد

خارش احساس نامطبوعی است. اگر پوست ناحیه معده (شکم) دچار خارش شود علت ممکن است طیفی از موارد باشد. خارش معده (شکم) اغلب بر اثر مشکلی کوچک مثل خشکی پوست یا گزش حشره ایجاد می‌شود. اما اگر خارش ادامه یابد با علایم دیگر همراه باشد آن را می‌توان نشانه‌ای از مشکلی جدی‌تر تلقی کرد. علل خارش معده (شکم) را می‌توان به شش گروه تقسیم‌بندی کرد: اختلالات پوست، بارداری، یائسگی، گزش حشرات، واکنش به دارو، اختلالات دیگر

خارش نوک پستان: علل و درمان

پریود, تغییرات هورمونی, درماتیت, درماتیت اتوپیک, درماتیت تماسی, عفونت مخمری, ماستیت

خارش گهگاهی چیزی نیست که جای نگرانی داشته باشد

نوک پستان‌ها و پوست اطراف آن در ناحیه قفسه سینه به دلایل مختلفی ممکن است دچار خارش شوند. این خارش ممکن است برخی اوقات شدیدتر احساس شود: در طول پریود، پس از ورزش، پس از دوش گرفتن، در طول بارداری. خارش گهگاهی چیزی نیست که جای نگرانی داشته باشد، به ویژه اگر شخص علامتی به شکل التهاب یا ورقه ورقه شدن پوست نبیند. همانند دیگر قسمت‌های بدن نوک پستان‌ها نیز ممکن است گاهی از اوقات دچار خارش شوند – به ویژه اگر شخص دارای پوست خشک بوده یا نسبت به برخی مواد شیمیایی حساسیت داشته باشد.

خشکی پلک چشم: علل، درمان، و مداوای خانگی

 بلفاریت, کورتیکوستروئید, باکتری, آنتی‌بیوتیک, موضعی

عوامل تحریک کننده خارجی، محیط زیست، و سالخوردگی همگی می‌توانند باعث خشکی پلک چشم شوند

پوست پلک چشم ما در مقایسه با دیگر قسمت‌های بدن حالت منحصر به فردی دارد. این پوست نازک‌تر از پوست قسمت‌های دیگر است، و چربی زیادی در بستر آن وجود ندارد. به علاوه پلک چشم و نواحی اطراف آن عروقی هستند بدین معنی که مقدار زیادی خون از طریق رگ‌های پیرامون آن جریان پیدا می‌کند. بنابراین مواد تحریک کننده یا اختلالات پوست بیشتر محتمل است که بر پلک چشم بیش از دیگر بخش‌های بدن تأثیر بگذارند.

کهیر روی پستان: علل، شناسایی و درمان

 بیماری هیلی-هیلی, ماستیت, ماستوسیتوزیس, آنتی‌هیستامین, مواد آلرژی‌زا, کورتیکوستروئید, امالیزومب

کهیرها مقدمتاً به وسیله رهش ماده شیمیایی هیستامین توسط بدن که در واکنش‌ آلرژیک تکثیر می‌گردد ایجاد می‌شون

کهیر (یوریتیکاریا) ممکن است یه صورت برآمدگی‌های صورتی-قرمز، یا لکه‌های روی پوست ظاهر گردد و بسیار خارش‌آور است. کهیرها اغلب نشانه‌ای از یک واکنش آلرژیک هستند، اما آنها ممکن است ایدیوپاتیک نیز باشند، که بدین معنی است که علت آنها ناشناخته است. در حالی که کهیرها گرایشی به ناپدید شدن در طول چند ساعت نشان می‌دهند امکان برگشت آنها وجود دارد. آنها امکان بروز بر هر نقطه‌ای از بدن را که در تماس با مواد محرک‌ قرار گرفته باشد دارند که این موضوع پستان‌ها را نیز شامل می‌شود.

چین و چروک زیر چشم: چگونه از آنها خلاص شویم

جوانسازی پوست, فیلرها, هیالورونیک اسید, واکنش آلرژیک

شخص ممکن است به یک یا چند نوع چین و چروک زیر چشم دچار گردد

بسیاری از مردم دچار چین و چروک زیر چشم هستند. این چین و چروک‌ها بخشی طبیعی از فرآیند سالخوردگی محسوب شده و بی‌ضررند. وقتی انسان پا به سن می‌گذارد پوست توانایی خود را برای نوسازی از دست می‌دهد. پوست ناحیه زیر چشم مشخصاً در برابر فرآیند پیری آسیب‌پذیر است زیرا این پوست نازک است. در نتیجه، دچار شدن به چین و چروک زیر چشم در گذر زمان شایع است.

لیکنیفیکاسیون یا سفت و زبر شدن پوست: علل و درمان

پسوریازیس, درماتوسس پسوریاسیفورم، لیکن سیمپلکس کرونیکوس

لیکنیفیکاسیون اولیه عمدتاً نتیجه نوع رفتار با پوست – خارش یا مالش مداوم است

لیکنیفیکاسیون [لیکنیفیکیشن] اصطلاحی برای توصیف نواحی زبر و زمخت شده پوست است. این نواحی معمولاً بر اثر تکرار خارش یا مالش پوست ایجاد می‌شوند. دو نوع اصلی لیکنیفیکاسیون وجود دارد: لیکنیفیکاسیون اولیه و لیکنیفیکاسیون ثانویه. لیکنیفیکاسیون اولیه عمدتاً نتیجه نوع رفتار با پوست – خارش یا مالش مداوم است. وقتی یک اختلال پزشکی زمینه‌ای مسؤول لیکنیفیکاسیون باشد، متخصصان پزشکی آن را به عنوان لیکنیفیکاسیون ثانویه طبقه‌بندی می‌کنند. آنان ممکن است این نواحی زبر شده را به عنوان ضایعات ثانویه رده‌بندی کنند.

مقالات دیگر...