دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

گزینه‌های درمانی برای درماتیت اتوپیک (نوع شایعی از اگزما)

هیدروکورتیزون, کورتید, نوتراکورت, آنتی‌هیستامین‌های خوراکی, دیفن‌هیدرامین, بنداریل, پیمکرولیموس, تاکرولیموس, دوپیلومب, نوردمانی

یافتن پلنی مناسب برای پیشگیری و درمان درماتیت اتوپیک در مورد مدیریت کردن علایم ضروری است

درماتیت اتوپیک (درماتیت آتوپیک) یک اختلال مزمن پوستی است که 16.5 میلیون نفر از آمریکاییان بزرگسال به آن مبتلا هستند. این بیماری با خشکی پوست و خارش مداوم مشخص می‌شود. درماتیت اتوپیک نوع شایعی از اگزما محسوب می‌شود. یافتن پلنی مناسب برای پیشگیری و درمان درماتیت اتوپیک در مورد مدیریت کردن علایم ضروری است. در صورت عدم درمان درماتیت اتوپیک به خارش بیشتر و خراشیدن بیشتر پوست منجر می‌شود. وقتی کسی شروع به خارش دادن نقاط آسیب دیده می‌کند خطر ایجاد عفونت در مورد وی افزایش خواهد یافت.

آیا بالا بودن کلسترول بر پوست تأثیر می‌گذارد؟

لیودو رتیکولاریس, هیپرکلسترولمی, استرس, دخانیات, سبک زندگی

بالا بودن کلسترول معمولاً علامتی ایجاد نمی‌کند مگر اینکه به مشکلی منجر شود

بالا بودن کلسترول اختلالی نسبتاً شایع است که در آن مقدار کلسترول موجود در جریان گردش خون بسیار زیاد است. کلسترول یک لیپید (چربی) است که می‌تواند درون پلاک‌های شکل گرفته در شریان‌ها انباشته شود و آنها را باریک کرده و جریان خود به قلب و از قلب را محدود کند. این وضعیت می‌تواند به بیماری قلبی، حمله قلبی یا استروک منجر گردد. بالا بودن کلسترول معمولاً علامتی ایجاد نمی‌کند مگر اینکه به مشکلی منجر شود. این بدان معنی است که شخص اغلب از بالا بودن کلسترول خود آگاه نیست مگر اینکه پزشک در این مورد تستی انجام داده باشد.

آیا سم‌زدایی زیربغل کارآیی دارد؟

 باکتری استافیلوکوکی, تخلیۀ گره‌های لنفاوی,  گل بنتونایت, روغن نارگیل

ماسک‌های زیر بغل برای سم‌زدایی زغال، انواع گل رس یا سرکه را شامل می‌شوند

انواع پاکسازی و سم‌زدایی برای سالیان سال رویکردهای مرتبط به سلامت بوده‌اند. اکثر آنها از درمان‌های مربوط به پزشکی یکپارچه و جایگزین نشأت گرفته‌اند. از پاکسازی پوست گرفته تا روده، ایده پشت عمل این است که پاک کردن گهگاهی بدن توسط مواد سالم می‌تواند به حفظ بدن در شرایط مناسب برای آینده کمک کند. به جای نوشیدن انواع چای یا استفاده از پاکسازی کننده، برخی از مردم با مخلوط کردن و هم زدن انواع ماسک زیر بغل در صدد حفظ سلامت در شرایط خوب و زدودن بوی بد هستند. ماسک‌های زیر بغل برای سم‌زدایی زغال، انواع گل رس یا سرکه را شامل می‌شوند.

کهیر روی پستان: علل، شناسایی و درمان

 بیماری هیلی-هیلی, ماستیت, ماستوسیتوزیس, آنتی‌هیستامین, مواد آلرژی‌زا, کورتیکوستروئید, امالیزومب

کهیرها مقدمتاً به وسیله رهش ماده شیمیایی هیستامین توسط بدن که در واکنش‌ آلرژیک تکثیر می‌گردد ایجاد می‌شون

کهیر (یوریتیکاریا) ممکن است یه صورت برآمدگی‌های صورتی-قرمز، یا لکه‌های روی پوست ظاهر گردد و بسیار خارش‌آور است. کهیرها اغلب نشانه‌ای از یک واکنش آلرژیک هستند، اما آنها ممکن است ایدیوپاتیک نیز باشند، که بدین معنی است که علت آنها ناشناخته است. در حالی که کهیرها گرایشی به ناپدید شدن در طول چند ساعت نشان می‌دهند امکان برگشت آنها وجود دارد. آنها امکان بروز بر هر نقطه‌ای از بدن را که در تماس با مواد محرک‌ قرار گرفته باشد دارند که این موضوع پستان‌ها را نیز شامل می‌شود.

از کارشناس بپرسید: بیایید در مورد آکنه حرف بزنیم

آکنه سیستیک, آکنه هورمونی, ویتامین A, ویتامین B6, ویتامین B12

از خراشیدن و لمس ضایعات آکنه خودداری نمایید

مراقبت مناسب از پوست به شکل روزمره می‌تواند در موارد خفیف آکنه کمک کند. اما کارآمد بودن درمان آکنه ممکن است به حدود 3 ماه زمان نیاز داشته باشد. در طول این بازۀ زمانی آکنه ممکن است عود خود را ادامه دهد. و برخی انواع خفیف، متوسط تا شدید آکنه، شامل آکنه سیستیک و جراحت دهنده و همچنین آکنه هورمونی اغلب نیاز به داروهای نسخه‌ای دارند. مراجعه به یک متخصص پوست صاحب صلاحیت می‌تواند مفید باشد.

خارش شکم یا معده: علل، درمان و پیشگیری

یائسگی, واکنش آلرژیک, آبله مرغان, ویروس, هیپوتیروئیدیسم, سرطان, بیماری کبد, لوسیون کالامین, آنتی‌هیستامین

دورنما در این مورد به علت خارش معده بستگی دارد

خارش احساس نامطبوعی است. اگر پوست ناحیه معده (شکم) دچار خارش شود علت ممکن است طیفی از موارد باشد. خارش معده (شکم) اغلب بر اثر مشکلی کوچک مثل خشکی پوست یا گزش حشره ایجاد می‌شود. اما اگر خارش ادامه یابد با علایم دیگر همراه باشد آن را می‌توان نشانه‌ای از مشکلی جدی‌تر تلقی کرد. علل خارش معده (شکم) را می‌توان به شش گروه تقسیم‌بندی کرد: اختلالات پوست، بارداری، یائسگی، گزش حشرات، واکنش به دارو، اختلالات دیگر

خارش نوک پستان: علل و درمان

پریود, تغییرات هورمونی, درماتیت, درماتیت اتوپیک, درماتیت تماسی, عفونت مخمری, ماستیت

خارش گهگاهی چیزی نیست که جای نگرانی داشته باشد

نوک پستان‌ها و پوست اطراف آن در ناحیه قفسه سینه به دلایل مختلفی ممکن است دچار خارش شوند. این خارش ممکن است برخی اوقات شدیدتر احساس شود: در طول پریود، پس از ورزش، پس از دوش گرفتن، در طول بارداری. خارش گهگاهی چیزی نیست که جای نگرانی داشته باشد، به ویژه اگر شخص علامتی به شکل التهاب یا ورقه ورقه شدن پوست نبیند. همانند دیگر قسمت‌های بدن نوک پستان‌ها نیز ممکن است گاهی از اوقات دچار خارش شوند – به ویژه اگر شخص دارای پوست خشک بوده یا نسبت به برخی مواد شیمیایی حساسیت داشته باشد.

مقالات دیگر...