دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

درمان خارش قوزک پا معمولاً مستلزم مخاطب قرار دادن علت بروز خارش است. مردم دچار دیابت و دیگر اختلالات شامل تحریک و خارش، یا موارد غیر قابل توضیح، باید به پزشک مراجعه کنند

خارش مچ پا اغلب اوقات نشانه‎ای از وجود یک اختلال زیربنایی پوستی است، با وجود این این حس ممکن است پیامی در مورد مشکلات دیگر و جدی‌تر نیز باشد. تحریک پوست ممکن است بر اثر خارانیدن بیش از حد تشدید شود. در این موارد، درمان علت خارش ممکن است به رفع علایم همراه منجر گردد. خارش مچ پا می‎تواند سبب ایجاد راش یا ضایعات پوستی شود. یا خارش ممکن است نتیجۀ این مشکلات باشد. وقتی خارش قوزک پا با راش یا ضایعه همراه نباشد، این وضعیت پریتوریس ذاتی نامیده می‌‏شود. این مورد اغلب با آغاز سریع علایم و تداخل آنها با فعالیت‎های روزمره مشخص می‎گردد.

اغلب اوقات وقتی آناسارکا وجود داشته باشد، نشانه‎ای از یک بیماری یا صدمه دیدگی شدید دستگاه‎های بدن است.

آناسارکا ورم کل بدن است، که وقتی بروز می‎نماید که آب بیش از حد در بافت‎های بدن حبس می‎شود. این اختلال در عین حال به‌نام ادم منتشر بیش از حد نیز شناخته می‎شود. انباشت مایع ممکن است به علت بیماری و اختلالاتی که پروتئین‎های بدن را تغییر می‎دهند بروز کند، که باعث می‎شوند تعادل مایعات به هم خورده ناهنجاری‎هایی‎ در رگ‎های خونی یا سیستم لنفاوی ایجاد گردد. اغلب اوقات وقتی آناسارکا وجود داشته باشد، نشانه‎ای از یک بیماری یا صدمه دیدگی شدید دستگاه‎های بدن است. دانستن این موضوع مفید است که آناسارکا خود یک بیماری نیست. در عوض، آناسارکا علامت یک اختلال پزشکی یا نتیجۀ آن محسوب می‎شود.

این موضوع اهمیت دارد که در صورت نامشخص بودن علت بروز خارش فرد به پزشک مراجعه کند زیرا برخی از علل خارش مواردی بسیار جدی محسوب می‎شوند

خارش پوست که زیر عنوان پروریتوس شناخته می‎شود، احساس آزردگی، تحریک و ناراحتی است که باعث می‎شود تا فرد برای احساس تسکین به خارانیدن خود روی بیاورد. علل محتمل برای خارش، طیف گسترده‎ای از بیماری‎های داخلی مثل بیماری کلیه یا کبد، تا راش‌های پوستی، انواع آلرژی، و درماتیت را شامل می‎شود. این موضوع اهمیت دارد که در صورت نامشخص بودن علت خارش فرد به پزشک مراجعه کند. پزشک می‎تواند علت زیربنایی خارش را مشخص کرده درمان مناسب برای تسکین آن ارائه دهد. برخی مداواهای خانگی مثل کرم‎ها و مرطوب‎کننده‌های غیر نسخه‎ای نیز در مورد خارش کارآیی دارند.

همیشۀ اوقات در صورت بروز توده در پشت گوش مراجعه به پزشک تصمیم خوبی محسوب می‎شود. این کار بسیار ایمن‎تر از اقدام به تشخیص شخصی است.

بروز غده (گره، توده) در ناحیۀ پشت گوش می‎تواند علل متعددی شامل مشکلات پوست یا استخوان داشته باشد. علل دیگر در این مورد می‎تواند شامل ورم گره‎های لنفی یا آن‎گونه که معمولاً نامیده می‎شوند "غدد لنفی"، باشد. در اغلب موارد گره پشت گوش نگران کننده نبوده و رفع می‎شوند. تودۀ پشت گوش در ناحیۀ در سطح جمجمه ممکن است به پوست لطمه بزند. سه علت غیر سرطانی مسبب توده‎های پشت گوش عبارتند از: آکنه، کیست‎های پوست، لیپوما. اختلال پوستی شایع آکنه می‎تواند توضیح دهندۀ وجود توده در پشت گوش باشد.

در این مقاله 70 علت خارش پوست با تصاویر مرتبط به آنها و علایم بروز یافته توسط این بیماری‌ها معرفی شده است.

خارش پوست که زیر عنوان پروریتوس شناخته می‎شود، احساس آزردگی، تحریک و ناراحتی است که باعث می‎شود تا فرد برای احساس تسکین به خارانیدن خود روی بیاورد. علل محتمل برای خارش، طیف گسترده‎ای از بیماری‎های داخلی مثل بیماری کلیه یا کبد، تا راش‌های پوستی، انواع آلرژی، و درماتیت را شامل می‎شود. این موضوع اهمیت دارد که در صورت نامشخص بودن علت خارش فرد به پزشک مراجعه کند. پزشک می‎تواند علت زیربنایی خارش را مشخص کرده درمان مناسب برای تسکین آن ارائه دهد. در این مقاله 70 علت خارش پوست با تصاویر مرتبط به آنها و علایم بروز یافته توسط این بیماری‌ها معرفی شده است.

بسیاری از راش‎های مرتبط به سرطان ممکن است از لحاظ ظاهری شبیه به راش‎های ناشی از اختلالات کمتر جدی باشند.

بروز راش بر روی پوست اغلب اوقات نتیجۀ یک واکنش آلرژیک نسبت به محرک و منبعی خارجی است. راش پوستی مرتبط به سرطان به علت یک اختلال سرطانی یا پیش‎سرطانی ایجاد می‎شود که تغییرات غیر نرمال در پوست ایجاد می‎کند. برخی توده‎ها می‎توانند نشانگر مشکلات مرتبط به سرطان یا خود سرطان باشند. در بعضی موارد علایم روی پوست نشانه‎ای از یک اختلال زیربنایی هستند که باید شناسایی و درمان شود. درک این علل بالقوه می‎تواند به مردم در جستجو برای تشخیص و مراقبت پزشکی کمک کننده باشد. برخی راش‎های غیر سرطانی ممکن است خیلی آسان با انواع سرطانی اشتباه گرفته شوند.

عفونت دیگر علت شایع بروز راش تناسلی محسوب می‎شود. بر مبنای یک بررسی تا 20 درصد جمعیت دنیا توسط عفونت‌های قارچی پوست آلوده می‎شوند.

راش تناسلی می‎تواند باعث نگرانی گردد به ویژه اگر دلیل ایجاد آن به‌طور کامل فهمیده نشود. در اغلب موارد راش تناسلی علامتی مربوط به وجود اختلالات دیگر است. راش تناسلی به طور معمول به گسترش لکه‌های برجسته و ضایعات نامنظم روی ناحیۀ تناسلی اشاره دارد. درک علت علایم راش‎های تناسلی می‎تواند به تشخیص و درمان کامل آنها کمک کند. علل مختلفی برای بروز راش تناسلی وجود دارد که برخی از آنها نگرانی‎آورتر از بقیه محسوب می‎شوند. اغلب مردم پی می‎برند که به سادگی می‎توانند علت بروز راش تناسلی را به کمک دکتر سریعاً تشخیص دهند و نسبت به درمان آن عمل کنند.

مقالات دیگر...