دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

رشد موی غیر نرمال ممکن است سطح بدن و صورت را بپوشاند یا به صورت لکه‎های کوچک ظاهر شود.

هیپرتریکوزیس [پرمویی] که زیر عنوان سندرم وِروُلف نیز شناخته می‎شود وضعیتی است که با پرمویی نقاط مختلف بدن در فرد مشخص می‌شود. این اختلال می‎تواند هم مردان و هم زنان را درگیر کند اما بسیار نادر است. رشد موی غیر نرمال ممکن است سطح بدن و صورت را بپوشاند یا به صورت لکه‎های کوچک ظاهر شود. پرمویی ممکن است در زمان تولد بروز کند یا در ادامه زندگی توسعه یابد. علی‌رغم آنکه پرمویی نوعی بیماری است که که در نسل‌های مختلف خانواده‌ها ادامه پیدا می‌کند علل آن به خوبی شناخته نشده است. پرمویی مادرزادی ممکن است بر اثر فعال شدن مجدد ژن‌های مسبب رشد مو ایجاد گردد.

کیست‌های اپیدرموئید کیست‌هایی با رشد کُند بوده و اغلب بدون دردند

کیست‌های اپیدرموئید کیست‌های کوچک غیر سرطانی زیر پوست هستند. این کیست‌ها ممکن است در هر جایی بر روی پوست ظاهر شوند اما بیشترین شیوع آنها مربوط به قسمت‌های صورت، گردن و تنه است. کیست‌های اپیدرموئید کیست‌هایی با رشد کُند بوده و اغلب بدون دردند، بنابراین به ندرت باعث مشکلی شده یا نیاز به درمان پیدا می‌کنند. مردم می‌توانند توسط پزشک کیست‌ها را در صورتی که نمای ظاهری آنها آزارنده باشد یا اگر این کیست‌ها دردناک بوده، پاره یا عفونی شوند، بردارند. بسیاری از مردم به کیست‌های اپیدرموئید زیر عنوان کیست‌های سیبیشس اشاره می‌کنند اما ابن دو نوع کیست متفاوتند. کیست‌های سیبیشس واقعی شیوع کمتری دارند. این کیست‌ها از غددی ایجاد می‌شوند که مواد روغنی ترشح می‌کنند که باعث لیز شدن مو و پوست می‌شود (غدد سیبیشس یا سباسه).

درمان توصیه شده برای آکنه در عمل شامل گذشت زمان و مراقبت شخصی است. لمس کردن آکنه می‎تواند باعث تشدید آن شود.

آکنه یک وضعیت التهابی شایع پوست است که باعث ایجاد جوش می‎شود. آکنه اغلب مواقع در بزنگاه تغییرات هورمونی مثل بلوغ یا بارداری بروز می‌کند. آکنه روی شقیقه یا خط مو می‎تواند دلایل متعددی شامل موارد زیر داشته باشد: تعریق، تغییرات هورمونی، عادات بهداشتی و زیبایی. اگر کسی در ناحیه شقیقه دچار آکنه شدید باشد، باید برای تعیین یک رژیم مراقبت از پوست که برای شخص فرد دچار آکنه کارآیی داشته باشد به متخصص پوست (درماتولوژیست) مراجعه کند. اگر آکنه مزبور خفیف باشد، شخص می‌تواند آن را در محیط خانه با تمیز نگه داشتن ناحیه دچار آکنه و عاری کردن آن از هر ماده‌ای که باعث بروز آکنه در آینده شود، مداوا کند.

به علت شباهت علایم اغلب اوقات تشخیص تفاوت میان آکنه ولگاریس و روزاسه بینی دشوار است

آکنه یکی از شایع‎ترین مشکلات پوستی مبتلابه مردم است. اگرچه آکنه ممکن است در هر جای بدن بروز کند، بینی مشخصاً در این مورد آسیب‌پذیر است. مردم می‌توانند با شناسایی علت آکنه مبتلابه خود از بروز موارد بعدی آن بر روی بینی خود پیشگیری کنند. آکنه ولگاریس با جوش‌های سرسیاه یا سرسفید مشخص می‎شود. آکنه ولگاریس نوعی اختلال پوستی مزمن است که وقتی بروز می‎کند که فولیکول‌های مو و غدد مرتبط به آنها متورم شده یا وجود روغن باعث انسداد آنها می‎شود. آکنه روساسه نوعی روزاسه (روساسه) است یک اختلال شایع پوستی که به صورت آسیب می‌زند. مردم مبتلاء به روزاسه دچار سرخی پوست می‌شوند که ممکن است ادامه‌دار باشد یا به سرعت برطرف گردد.

التیام اولسر ممکن است زمان درازی طول بکشد

اولسر یک زخم باز است که بر اثر آسیب‌دیدگی، ضعف گردش خون یا فشار بر روی پوست ایجاد می‎شود. التیام اولسر ممکن است زمان درازی طول بکشد. در صورت عدم درمان این زخم‌ها ممکن است عفونی شده و سبب بروز عوارض پزشکی دیگری شوند. این اولسرها ممکن است در هر قسمتی از پوست شکل بگیرند. بسته به نوع اولسر، آنها بیشترین شیوع را روی پاها، دهان یا لب‌ها، مفصل ران و باسن دارند. اولسرها شبیه به زخم‌های گرد و باز به نظر می‎رسند. آنها از نظر شدت متفاوتند و معمولاً جراحات خفیفی روی پوست هستند. در موارد شدید اولسرها به زخم‎های عمقی تبدیل می‌شوند که به بافت عضله گسترش می‌یابد، و استخوان‌ها و مفاصل در آنها نمایان می‌شود.

علت روساسه مشخص نیست. ممکن است ترکیبی از عوامل ارثی و زیست‌محیطی در این مورد دخالت داشته باشند.

روساسه (روزاسه) یک بیماری مزمن پوست است که در سطح ایالات متحد آمریکا بیش از 16 میلیون نفر به آن مبتلاء هستند. علت روساسه مشخص نیست، و هیچ علاجی برای آن وجود ندارد. به هر حال تحقیقات این امکان را ایجاد کرده‌اند که پزشکان برای به حداقل رساندن علایم روساسه آن را درمان کنند. چهار نوع روساسه وجود دارد. هر زیرنوع این بیماری چیدمان علامتی خود را دارد. این احتمال مطرح است که یک فرد همزمان دچار بیش از یک نوع از زیرنوع‌های این بیماری شود. علامت شاخص روساسه بروز برآمدگی‌های کوچک، قرمز رنگ و چرکی روی پوست است که در طول دوره عود بیماری مشاهده می‌شوند. به طور معمول روساسه صرفاً به پوست بینی، گونه‌ها و پیشانی لطمه می‌زند.

کیست پیلار می‎تواند در نسل‎های مختلف یک خانواده ادامه یابد.

کیست پیلار در اطراف فولیکول‌های مو و عموماً بر روی جمجمه ظاهر می‌شود. کیست پیلار اغلب بی‌ضرر است و ممکن است خود به خود از بین برود. کیست توده‌ای کوچک پر از مایع است. کیست‌ها زیر پوست شکل می‌گیرند. آنها بسیار شایعند و به طور معمول با علایم یا عوارض جانبی همراه نیستند. جراح معمولاً به سادگی می‌تواند کیست را از بدن خارج کند. به هر جهت، حتی پس از خارج کردن آن، کیست ممکن است دوباره بروز کند. بسیاری از کیست‌های پیلار در صورتی که فرد مراقب آسیب ندیدن پوست باشد خود به خود و بدون درمان از بین می‎روند.

مقالات دیگر...