دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

اگزما: آنچه دانستنش نیاز است

درماتیت استاسیس, گلیسرین, اسید لاکتیک, هیدروکورتیزون, آنتی‌هیستامین, نوردرمانی, سیکلوسپورین, . کرم الیدل, پماد پروتوپیک, دوپیلومب

اگزما مسری نیست، بنابراین از کسی به دیگری منتقل نمی‌شود

اگزما گروهی از اختلالات است که باعث التهاب یا تحریک پوست می‌شود. شایع‌ترین نوع آن درماتیت اتوپیک یا اگزمای اتوپیک است. "اتوپیک" به ضعف شخص نسبت به اختلالات آلرژیک مثل آسم و تب یونجه اشاره دارد. اگزما مبتلابه 10 تا 20 درصد اطفال و در حدود 3 درصد بزرگسالان و کودکان آمریکایی است. اکثریت کودکان تا سن ده سالگی برای مشکل غلبه می‌کنند. در بعضی افراد علایم برای مابقی زندگی به تناوب ادامه می‌یابد. هیچ علاجی برای اگزما وجود ندارد اما اکثریت افراد می‌توانند علایم مبتلابه خود را با درمان و اجتناب از تحریک بیماری مدیریت کنند. اگزما مسری نیست، بنابراین از کسی به دیگری منتقل نمی‌شود.

نوتالژیا پارستتیکا و خارش پشت بر اثر اختلال عصبی: علایم و درمان

پسوریازیس, گاباپنتین, نورونتین, کپسیسین, بوتاکس, دولوکستین

نام "نوتالژیا پارستتیکا" از لغات یونانی "نوتوس" به معنی "پشت" و "اليژیا" به معنی "درد" گرفته شده است

نوتالژیا پارستتیکا نوعی اختلال عصبی است که باعث خارش شدید و دردناک در پشت می‌شود که این خارش می‌تواند بر کیفیت زندگی تأثیر منفی بگذارد. نوتالژیا پارستتیکا عموماً بر ناحیه زیر یکی از کتف‌ها تأثیر می‌گذارد اما خارش ممکن است به شانه‌ها و قفسه سینه نیز گسترش پیدا کند. یک مطالعه جدید عنوان می‌کند که نوتالژیا پارستتیکا ممکن است به نوعی شایع باشد اما احتمالاً کمتر از میزان واقع تشخیص داده می‌شود. بر مبنای یک تحقیق مربوط به سال 2021، نوتالژیا پارستتیکا قسمتی از زیرطبقه‌بندی است که احتمالاً در حدود 8 درصد موارد خارش مزمن را تشکیل می‌دهد.

موزدایی لیزری برای زیربغل: فواید، انواع، و عوارض جانبی

 لیزرهای دیود, لیزرهای یاقوتی, لیزر الکساندرایت, موم‌مالی, تراشیدن خیس,

در حالی که موزدایی لیزری دارای نتایج پایدارتری است این نتایج دایمی نیستن

اگر شما به دنبال جایگزینی برای تراشیدن مکرر یا موم‌مالی موی زیر بغل خود هستید، می‌توانید موزدایی لیزری زیربغل را در مد نظر قرار دهید. این اقدام از طریق تخریب فولیکول‌های مو عمل می‌کنند و بنابراین این فولیکول‌ها به شکل موقتی دیگر قادر به تولید موهای تازه نیستند. با وجود این، پیش از اقدام به گرفتن نوبت برای موزدایی لیزری این موضوع مهم است که شما با تمامی مزایا و ریسک‌های احتمالی مرتبط به این عمل زیبایی آشنا شوید. همچنین در حالی که موزدایی لیزری دارای نتایج پایدارتری است این نتایج دایمی نیستند و روش مزبور ممکن است برای برخی افراد دردناک باشد.

بک لیفت یا تورسوپلاستی پوست چیست؟

 پیکرسازی, جراح پلاستیک, کبودی, خونریزی, عفونت, ورم, بی‌حسی, اسکار, شاخص توده بدن

در بک لیفت پوست اضافی برداشته شده و مابقی پوست روی پشت کشیده می‌شود

بک لیفت نوعی عمل جراحی برای برداشتن پوست اضافی از ناحیه پشت است. این جراحی تورسوپلاستی نیز نامیده می‌شود. مردم در اغلب موارد پس از کاهش وزن زیاد که باعث ایجاد پوست شل و آویخته در آنان می‌شود به این عمل اقدام می‌کنند. گاهی از اوقات لیپوساکشن و دیگر اقدامات شکل دهنده بدن همزمان با بک لیفت انجام می‌شود. روی هم رفته این اقدامات می‌توانند نمای ظاهری در مجموع سفت‌تری ایجاد کنند.

میکرودرمابراسیون چیست؟

 میکرودرمابراسیون کریستال, هیدرادرمابراسیون, کلاژن, حساسیت, ورم, ساکشن

میکرودرمابراسیون اقدامی ایمن برای اکثر انواع و رنگ‌های پوست محسوب می‌شود

میکرودرمابراسیون یک اقدام پزشکی با رویکرد حداقل تهاجمی است که برای تجدید نواخت و بافت پوست به کار می‌رود. این اقدام می‌تواند نمای ظاهری ایجاد شده توسط صدمات آفتاب، چین و چروک، خطوط ظریف، لک‌های مرتبط به افزایش سن، جراحت آکنه، ملازما (ملاسما) و دیگر مشکلات مربوط به پوست و محیط را بهبود ببخشد. این اقدام از یک اپلیکاتور مخصوص با یک سطح سایش‌دهنده برای خارج کردن لایه بیرونی خارجی پوست با هدف جوانسازی آن استفاده می‌کند. یک تکنیک متفاوت میکرودرمابراسیون اسپری ذرات ریز اکسید آلومینیم یا بیکربنات سدیم و ساکشن را برای رسیدن به همان بازده به دست آمده توسط سایش سطحی به کار می‌برد.

خال پوسته داده و سرطان: کدام خال‌ها خطرناکند؟

مرز, رنگ, قطر, تحول, UMSkinCheck, درماتولوژیست, تاریخچه خانوادگی, سرطان پانکراتیک

خالی که ظاهر آن تغییر می‌کند می‌تواند نشان دهنده ملانوما (ملانوم) باشد.

خال‌ها مجموعه‌ای از رنگدانه‌های پوست هستند که معمولاً در دوره نوجوانی ظاهر می‌شوند. در حالی که آنها اکثراً بی‌ضررند، برخی انواع خال به ویژه خال‌های دچار تغییر نمای ظاهری وجود دارند که باید در مورد آنها نگران بود. خالی که ظاهر آن تغییر می‌کند می‌تواند نشان دهنده ملانوما (ملانوم) باشد. ملانوما شکلی شدید و گاه کشنده از سرطان پوست است که در ملانوسیت‌ها یا سلول‌های تولید رنگدانه در پوست رشد می‌کند. اگر یکی از تغییرات ایجاد شده پوست پوسته شدن خال باشد، آیا باید نگران شد؟ آری. این امکان هست که پوسته پوسته شدن خال یک نشانگر ملانوما باشد. اما در عین حال این امکان هم هست که شخص به شکل اتفاقی پوست خود را خراشیده و خال را دچار جراحت کرده باشد.

زگیل انگشت

 نوار مجرا, اسید سالیسیلیک, کرایوتراپی, فوتودینامیک, اسید امینولوولینیک, بلیومایسین, کورتاژ, کوتری

زگیل‌ها گاه خود به خود برطرف می‌شوند

زگیل‌ها ضایعاتی خوش‌خیم هستند که بر روی پوست یا غشاهای مخاطی ظاهر می‌شوند. مردم ممکن است در هر نقطه‌ای روی بدن شامل صورت، انگشتان، جمجمه، و ناحیه تناسلی دچار زگیل شوند. ویروس واگیردار پاپیلوماویروس انسانی (HPV) باعث ایجاد زگیل می‌شود. گونه‌های مختلف این ویروس وجود دارند که می‌توانند به ایجاد انواع مختلف زگیل منجر شوند. برخی از مردم متوجه می‌شوند که زگیل‌ها گاه بدون درمان برطرف می‌شوند. در هر حال، شخص باید در صورت ابتلاء به زگیل به پزشک مراجعه کند زیرا برداشتن زگیل‌ها ممکن است نیاز به درمان پزشکی داشته باشد.

مقالات دیگر...