دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

هر کسی که ظن ابتلاء به کراتولیز حفره‌دار در مورد وی مطرح باشد باید به پزشک مراجعه کند

کراتولیز حفره‌دار نوعی عفونت باکتریایی پوست است. این بیماری می‌تواند کف دست و پا را مبتلاء کند، و بیشترین شیوع آن در ناحیه کف پا، و مشخصاً در نواحی حامل وزن مشاهده می‌شود. این عفونت باعث ایجاد تورفتگی‌های کوچک یا چال در لایه رویی پوست می‌شود. این بیماری در عین حال می‌تواند بوی بدی ایجاد کند. کراتولیز حفره‌دار به طور معمول مبتلابه مردمی می‌شود که برای مدت‌های طولانی کفش‌های گرم و فاقد فضا برای تهویه هوا می‌پوشند که از جملۀ آنها می‌توان به سربازان، دریانوردان (ملوانان) و ورزشکاران اشاره کرد. 

لیپیدما مبتلابه حدود 11 درصد زنان است

لیپیدما ممکن است تا 11 درصد زنان را درگیر کند. لیپیدما زمانی بروز می‌کند که چربی به شکلی نامنظم در زیر پوست و معمولاً در ناحیه کفل و پاها توزیع می‌شود. اگرچه لیپیدما در ابتدا خود را به یک مشکل مربوط به جنبه زیبایی شناختی نشان می‌دهد در نهایت سبب ایجاد درد و دیگر مشکلات می‌شود. لیپیدما ممکن است با چاقی متعارف یا لیمفدیما اشتباه گرفته شود. علایم متعارف لیپیدما ایجاد پاهای ستون مانند و پایین تنه بزرگ است، که اغلب حساسند و به سهولت دچار کبودی می‌شوند. برای مثال، نیمه بالایی بدن شخص ممکن است سایز 8 بوده اما نیمه پایینی می‌تواند سایز 16 باشد.

مردم ممکن است در مورد یک رنگ خاص جوهر دچار آلرژی باشند

جوهر تاتو دارای ترکیباتی است که ممکن است در برخی از مردم واکنش آلرژیک ایجاد کند. برخی از اوقات این واکنش ممکن است ماه‌ها پس از انجام تاتو بروز کند. مردم ممکن است در مورد یک رنگ خاص جوهر دچار آلرژی باشند. در حالی که هر یک از رنگ‌های جوهر تاتو ممکن است باعث ایجاد واکنش آلرژیک شود، "آکادمی آمریکایی درماتولوژی" می‌گوید که رنگ قرمز اصلی‌ترین مسبب واکنش آلرژیک در بین رنگ‌های تاتو است. یک منبع موثق می‌نویسد که رنگدانه‌های تاتوی قرمز ممکن است حاوی فلزات سمی مثل آلومینیم، آهن و کلسیم باشد. این فلزات می‌توانند سبب ایجاد واکنش‌های آلرژیک مثل درماتیت تماسی شوند. در برخی موارد اقدام پزشکی حتی در مورد یک تاتوی قدیمی می‌تواند به واکنش آلرژیک بینجامد. 

هیچ نوع درمان اختصاصی برای تلوژن افلوویوم وجود ندارد

تلوژن افلوویوم نوعی ریزش موقتی مو است که معمولاً پس از استرس، شوک، یا یک حادثه تروماتیک بروز می‌کند. تلوژن افلوویوم در قسمت فرق سر ظاهر می‌شود. تلوژن افلوویوم با ریزش موی دایمی موسوم به آلوپسی اریه‌تا تفاوت دارد. در تلوژن افلوویوم ممکن است مقدار زیادی از موی سر ریزش کند اما این اختلال اغلب موقتی است و موی مزبور به طور معمول مجدداً رشد خواهد کرد. هیچ نوع درمان اختصاصی برای تلوژن افلوویوم وجود ندارد اما تغییرات مربوط به سبک زندگی می‌توانند در آغاز مجدد رشد مو مفید باشند. تلوژن افلوویوم معمولاً در حدود 6 ماه ادامه می‌یابد، مگر در موارد مزمن بیماری که زمان طولانی‌تری خواهد داشت. 

اگر ساق پا به شکل مداوم دچار خارش بوده یا علایم دیگری وجود داشته باشد مردم باید به پزشک مراجعه کنند

اختلالات مختلف سلامت و همچنین مشکلاتی مثل گزش حشرات و اصلاح می‌توانند باعث خارش ساق پا شوند. برخی علل نسبتاً خوش‌خیم هستند در حالی که مابقی مشکلاتی جدی محسوب می‌شوند. زمانی که علت خارش ساق پا نسبتاً بی‌ضرر باشد، شخص به طور معمول می‌تواند مشکل را با استفاده از داروهای غیر نسخه‌ای و دیگر مداواهای خانگی تخفیف دهد. در هر حال، بعضی مشکلات زیربنایی نیاز به تشخیص و درمان تخصصی دارند. علل و علایم خارش ساق پا. چند مشکل مختلف سلامت می‌توانند خارش ساق پا ایجاد کنند. در ادامه به علل شایع‌تر و علایم آنها پرداخته خواهد شد.

ریزش مو در کودکان اختلال نسبتاً شایعی است

بسیاری از بزرگسالان انتظار ریزش مو با بالا رفتن سن را دارند، اما ریزش مو در کودکان ممکن است هشدار دهنده باشد، به ویژه وقتی آنان در مورد لکه‌های طاسی یا موی تنک شده برآشفته شوند. به هر حال ریزش مو در کودکان اختلال نسبتاً شایعی است. ریزش مو در کودکان ممکن است در مقایسه با بزرگسالان الگوهای متفاوتی داشته باشد. برای مثال، آلوپسی اندروژنتیک یا الگوی طاسی شایع‌ترین الگوی ریزش مو در بزرگسالان است و در کودکان علل شایع شامل عفونت‌های قارچی یا باکتریال، تلوژن افلوویوم (ریزش موی مرتبط به استرس)، و آلوپسی تراکشن است. به هر حال شایع‌ترین علت ریزش مو در کودکان کرم حلقوی جمجمه است، که نوعی عفونت قارچی قابل درمان محسوب می‌شود.

اینترتریگو یک معضل شایع اما قابل درمان است

اینترتریگو یک راش قرمز رنگ است که در لابلای چین‌خوردگی بزرگ بدن، که در آنها سطوح پوست با یکدیگر اصطکاک پیدا می‌کنند ایجاد می‌شود. راش مزبور ممکن است دردناک و خارش‎آور باشد اما مُسری نیست. باکتری‌ها، قارچ‌ها و مخمرها به آسانی می‌توانند در این محیط گرم و مرطوب زندگی و راش را بدتر کنند. نواحی بیشتر تحت تأثیر پوست شامل موارد زیر است: زیر بغل، پستان، کشاله ران، کفل، انگشتان پا. اگر کسی دچار عفونت ثانوی بر اثر باکتری، قارچ یا مخمر باشد، اینترتریگو با التهاب بیشتر همراه شده و می‌تواند بوی بدی ایجاد کند. اینترتریگو با عفونت ثانوی اغلب نامتقارن است (یعنی در هر دو سمت بروز نمی‌کند).

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.