دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

در صورت عدم رفع مشکل راش باسن با استفاده از داروهای غیر نسخه‎ای و مداواهای خانگی مردم باید به پزشک مراجعه کنند

راش می‎تواند در هر نقطه از بدن شامل باسن یا کپل ظاهر شود. راش‌ها ممکن است دردناک یا خارش‌آور باشند و در برخی موارد به بروز تاول و زبری پوست منجر می‎شوند. اکثر مردم راش‎ها را مشکلی مرتبط به نوزادان و نوباوگان تلقی می‎کنند اما مردم در هر سنی شامل افراد بزرگسال ممکن است دچار راش باسن شوند. عوامل متعددی از راش ناشی از گرما تا انواع آلرژی و عفونت‎های واگیردار جنسی می‎توانند باعث ایجاد راش‎های باسن باشند. برخی از راش‎ها ممکن است به مداوای خانگی خوب جواب دهند و مابقی ممکن است که به درمان پزشکی نیاز داشته باشند.

هیچ درمان "فوری و فوتی" برای آکنه وجود ندارد. تمامی درمان‎ها برای نشان دادن اثرات خود به هفته‌ها وقت نیاز دارند.

آکنه هورمونی معمولاً صاف و ساده به نام آکنه شناخته می‎شود. دیگر اصطلاح مورد استفاده برای این اختلال پوستی آکنه ولگاریس است. آکنه ولگاریس برخی از اوقات آکنه هورمونی نامیده می‎شود زیرا مسیری که مشکلات هورمونی در این مورد طی می‎کنند پاسخی به تغییرات هورمونی است. مردم دچار آکنه به درجات مختلف به جوش مبتلا می‎شوند که باعث لطمه دیدن صورت می‎شود. آکنه اختلالی بسیار شایع و در عین حال قابل درمان است. آکنه یکی از اختلالات پوست است. آکنه عمدتاً به صورت و قسمت بالای تنه لطمه می‎زند و پایۀ موها را درگیر می‎کند.

برای تشخیص صحیح لکه‌های تیره باید به پزشک مراجعه کرد. اگر ضایعۀ پوستی ایجاد شده دارای شکل نامنظم، رشد سریع، حالت درخشان و صیقلی یا رنگ نامتعارف باشد، فرد باید به پزشک مراجعه کند

دیدن لکه‌های تیره روی لب‎ها می‎تواند باعث ایجاد نگرانی یا نوعی خودآگاهی ناراحت کننده شود، اما این لکه‌ها معمولاً علتی برای نگرانی نیستند. طیفی از عوامل می‎توانند سبب بروز آنها شوند. مداوای خانگی ممکن است باعث بهبود نمای ظاهری این لکه‎ها شود، اما مواقعی نیز هست که پزشک باید درگیر این روند گردد. ویتامین‎هایی مثل B-12 می‎توانند طیف رنگ پوست را تغییر دهند. اگر بدن دچار کمبود ویتامین باشد، امکان تغییر رنگ آن وجود دارد. نقطه‎های سیاه روی لب‌ها یا تون پوستی نامتناسب می‎تواند نشان دهندۀ کمبود ویتامین باشد. کمبودهای ویتامینی را باید به واسطۀ دکتر تشخیص داد که ممکن است مصرف غذاهای غنی از ویتامین یا مکمل‏‌های غذایی را توصیه کند، که این موضوع به شدت کمبود ویتامین بستگی دارد.

خشکی دست اختلال بسیار شایعی است و عمدتاً بر اثر عوامل زیست محیطی ایجاد می‎شود.

خشکی دست اختلال بسیار شایعی است و عمدتاً بر اثر عوامل زیست محیطی ایجاد می‎شود. مردمی که مکرراً دست‌های خود را می‌شویند یا در اقلیم‎های سرد و خشک زندگی می‎کنند ممکن است نسبت به تجربۀ دردناک خشکی دست بیش از دیگر مردم در معرض آسیب قرار داشته باشند. خشکی دست مقدمتاً بر اثر عوامل فهرست زیر ایجاد می‎شود: آب و هوا،  محرک‎های زیست‎محیطی، اختلالات پزشکی. هوا مسؤول خشکی دستی است که عمدتاً در زمستان بروز می‎کند. وقتی هوا رو به سردی می‎رود هوا خشک می‎شود و بدن نمی‌تواند رطوبت لازم را از هوا به دست آورد. فقدان رطوبت در هوا سبب بروز خشکی در دست‎ها می‎شود.

درمان آکنه به شدت و مداومت آن بستگی دارد

آکنه یک اختلال مزمن التهابی پوست است که سبب بروز جوش و لکه به ویژه بر روی صورت، شانه‎ها، پشت، گردن، سینه و قسمت فوقانی بازوها می‎شود. جوش‎های سرسفید، جوش‌های سرسیاه، کورک‎ها، کیست‎ها و نودول‎ها همگی از انواع آکنه به شمار می‎روند. آکنه شایع‎ترین اختلال پوستی در سطح ایالات متحد آمریکا است و سالانه مبتلابۀ بیش از 50 میلیون نفر می‎شود. آکنه عموماً در طول بلوغ بروز می‎کند، وقتی که غدد سباکئوس فعال می‎شوند، اما امکان ایجاد آن در هر سنی وجود دارد. آکنه خطرناک نیست اما می‎تواند بر روی پوست جای زخم ایجاد کند.

بسیاری از وضعیت‌ها و اختلالات می‎توانند به شکل‎گیری غده در زیر چانه منجر شوند. علایم همراه و اندازه و شکل این توده احتمالاً متفاوت خواهد بود و بستگی به علت بروز آن دارد.

بروز توده متورم یا غده در ناحیۀ زیر چانه می‎تواند آزاردهنده باشد اما به طور معمول علتی برای نگرانی محسوب نمی‎شود. تورم گره‎های لنفاوی، کیست‎ها و آلرژی‎ها می‎توانند باعث شکل‎گیری غده در این ناحیه شوند. غده می‎تواند در هر قسمت ناحیۀ نرم زیر چانه و غبغب ظاهر شود. این غده ممکن است بزرگ، کوچک، سفت یا نرم باشد، که این‎همه بستگی به علت بروز آن دارد. پوست ناحیۀ اطراف تودۀ مورد بحث ممکن است سفت و حساس یا حتی دردناک باشد. هر فرد دچار نگرانی در مورد علایم توده یا غده زیر چانه در صورت وجود شک نسبت به علت بروز آن باید به پزشک مراجعه کند.

تعریق بیش از حد مشکلی است که مردم به قدر کافی آن را جدی نمی‎گیرند. برخی از مردم ماه‎ها و سال‏ها و حتی دهه‌‏ها علایم را نادیده می‎گیرند.

تعریق می‎تواند علامتی از وجود مشکلات تیروئید، دیابت یا عفونت باشد. آیا شما بیش از دیگر مردم عرق می‎کنید؟ آیا برای مثال 5 دقیقه ورزش با تردمیل باعث خیس شدن بدن شما می‎شود؟ آیا شما پیش از هر بار دست دادن ناچارید دست خود را خشک ‎کنید؟ حداقل موضوع این است که تعریق بیش از حد یک مشکل آزار دهنده است. اما در برخی مواقع تعریق شدید نشان دهندۀ یک اختلال پزشکی است. تعریق بیش از حد یا هیپرهیدروزیس (هیپرهیدروز) می‎تواند یک علامت هشدار در مورد مشکلات تیروئیدی، دیابت یا عفونت باشد. تعریق بیش از حد در عین حال در میان مردم دچار اضافه وزن یا فاقد تناسب بدنی شایع است.

مقالات دیگر...