دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

چند درمان خانگی برای استفاده در مورد ریزش موی ریش در دسترس است

آلوپسی باربا [آلوپیشیا باربی] اختلالی در سلامت است که باعث ریزش موی صورت می‌شود. آلوپسی باربا یک بیماری خودایمنی است که به این معنی است که سیستم ایمنی بدن به اشتباه سلول‎های سالم بدن را هدف قرار می‌دهد. در مورد آلوپسی باربا سیستم ایمنی به فولیکول‌های مو هجوم می‌برد. آلوپسی باربا یک شکل خاص از آلوپسی آریتا است که به ریش آسیب می‌زند. به طور معمول این اختلال به شکل ناگهانی شروع می‌شود و شخص موی صورت خود را به صورت لکه‌های سکه‌مانند یا مدور از دست می‌دهد.

خارش زیر بغل یک اختلال کاملاً شایع است

خارش زیر بغل یک اختلال کاملاً شایع است که افراد دچار واکنش آلرژیک به محصولات بهداشتی، مواد شیمیایی یا گیاهان دچار آن می‌شوند. عفونت فولیکول‌های مو و قرار گرفتن در معرض ابتلاء به گال (جرب) نیز می‌تواند به خارش زیر بغل منجر شود. حتی اگر زیر بغل شخص دچار تعریق یا بویناک نباشد، خارش مداوم می‌تواند برآشفته کننده و ناراحتی‌آور باشد. مردم می‎توانند مو یا بو را با نظافت و بهداشت مدیریت کنند اما خارش زیر بغل ممکن است داستان کاملاً متفاوتی داشته باشد. خارش زیر بغل می‌تواند نتیجه طیفی از عوامل مختلف بوده و خود با علایم فهرست شده در ادامه همراه شود.

جوش روی چانه معمولاً نتیجه نوسانات هورمونی است

جوش روی چانه معمولاً نتیجه نوسانات هورمونی است که در طول بلوغ یا در چرخه عادت ماهانه بروز می‌کنند. به هر حال هر کسی در هر سنی ممکن است دچار جوش روی چانه شود. در موارد خفیف، مردم می‌توانند این جوش را در محیط خانه و با استفاده از محصولات غیر نسخه‌ای و مراقبت شخصی درمان کنند. برای موارد شدیدتر شخص باید با یک متخصص پوست برای تجویز داروهای نسخه‌ای قوی یا دیگر روش‌های درمانی مشورت کند. روغن طبیعی روی پوست می‌تواند باعث به دام افتادن ذرات کثیف، زائدات و باکتری در منافذ صورت، گردن، و پشت شود. وقتی چنین اتفاقی رخ می‌دهد، منافذ پوست اغلب قرمز و ملتهب می‌شود که این می‌تواند به شکل‌گیری جوش منجر گردد.

زنان باردار یا زنانی که در صدد بچه‌دار شدن هستند نباید از رتینوئیدها استفاده کنند

از زمان تأیید اولین رتینوئید برای درمان آکنه در سال 1971، این داروها از سوی بسیاری به جایگاه درمانگر تمامی مشکلات پوستی رسیده است. اگرچه رتینوئیدها جوابی برای تمامی اختلالات پوست نیستند، در چند مورد اثربخشی استفاده از آنها اثبات شده است. اگر کسی دچار آکنه‌ متوسط تا شدید باشد که با درمان‌های دیگر بهبود نیافته است، رتینوئید می‌تواند کمک کننده باشد. در صورت مالیدن روی پوست، رتینوئیدها می‌توانند انسداد منافذ پوست را برطرف کنند که این برای کرم‌ها و ژل‌های دیگر امکان کارآیی بهتر را فراهم می‌کند. رتینوئیدها در عین حال طغیان‌های آکنه را از طریق پیشگیری از انسداد پرزهای پوست توسط سلول‌های مرده کاهش می‌دهند. با پاکسازی آکنه و کاهش موارد طغیان آن، رتینوئیدها می‌توانند میزان شکل‌گیری جای زخم به جا مانده از آکنه را کاهش دهند.

در موارد نادر، خارش زیر بغل می‌تواند یکی از نشانه‌های سرطان باشد

در بیشتر موارد خارش زیر بغل نشانه‎ای از آزردگی، عفونت یا یک اختلال پوستی مثل اگزما یا درماتیت است. به هر حال، در موارد نادر، خارش زیر بغل می‌تواند یکی از نشانه‌های سرطان باشد. بیشتر موارد خارش زیر بغل ناشی از اختلالات غیر سرطانی پوست است. در هر حال، لنفوماها (لنفوم‎ها) و سرطان التهابی پستان (IBC) دو نوع سرطان هستند که می‌توانند خارش زیر بغل ایجاد کنند. مردم در صورتی که ظن به آن داشته باشند که خارش زیر بغل می‌تواند نشانه‌ای از سرطان باشد باید به پزشک مراجعه کنند.

شایع‌ترین نوع تاول روی پا تاول سایشی است که بر اثر آزرگی پوست با سایش ایجاد می‌شود

تاول‌ها کیسک‌هایی پر از مایع هستند. اصطکاک ناشی از پوست، جوراب یا کفش می‌تواند باعث ایجاد تاول لای انگشتان پا شود. تاول‌ها همچنین یک علامت برخی اختلالات پوست به شمار می‌روند. در اغلب موارد، تاول بدون نیاز به درمان در طول یکی دو هفته خود به خود از بین می‌رود. تاول‌های ناشی از یک اختلال پوستی ممکن است با خارش همراه بوده و به درمان پزشکی نیاز داشته باشند. شایع‌ترین نوع تاول روی پا تاول سایشی است که بر اثر آزرگی پوست با سایش ایجاد می‌شود. این مورد ممکن است هنگامی بروز کند که انگشتان پا روی همدیگر یا چیز دیگری مثل قسمتی از کفش مالیده یا کشیده می‌شوند. 

اسید سالیسیلیک و بنزویل پروکساید دو ترکیب رایج غیر نسخه‌ای و نسخه‎ای داروهای آکنه هستند

داروهای خوراکی و موضعی متعددی برای بهبود آکنه در دسترسند. پزشکان ژل‌ها، کرم‌ها و پمادهای حاوی اسید سالیسیلیک (سالیسیلیک اسید)، بنزویل پروکساید و موارد دیگر را برای درمان آکنه تجویز می‌کنند. محققان تخمین می‌زنند که آکنه مبتلابه حدود 85 درصد نوجوانان است، اما می‌تواند در دوران بزرگسالی نیز ادامه داشته باشد. زنان بیش از مردان در معرض ابتلاء به آکنه قرار دارند. اسید سالیسیلیک و بنزویل پروکساید دو ترکیب رایج غیر نسخه‌ای و نسخه‎ای داروهای آکنه هستند.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.