دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

بیماری ازگود-اشلاتر، و رشد جهشی دوره بلوغ

بیماری ازگود-اشلاتر، رشد جهشی دوره بلوغ، اشعه X، استامینوفن، ایبوپروفن،  ناپروکسن سدیم، پاتلا، سرمادرمانی

بیماری ازگود-اشلاتر به طور معمول در پسران سنین 12 تا 14 سال و دختران 10 تا 13 ساله بروز می‌کند

بیماری ازگود-اشلاتر بیشترین شیوع را در کودکانی دارد که به فعالیت‌های ورزشی مثل فوتبال، بسکتبال، اسکیت خیابانی و باله که مستلزم دویدن، پرش و تغییر مسیر هستند می‌پردازند. در حالی که این بیماری زمانی در پسرها بیشتر شایع بود، شکاف جنسیتی در این مورد کاهش یافته است زیرا دختران بیشتری به فعالیت ورزشی پرداخته‌اند. بیماری ازگود-اشلاتر به طور معمول در پسران سنین 12 تا 14 سال و دختران 10 تا 13 ساله بروز می‌کند. تفاوت مزبور نتیجه بلوغ سریع‌ترین دختران در مقایسه با پسران است. بیماری مورد بحث معمولاً خود به خود و زمانی که رشد استخوانی بچه متوقف می‌گردد، برطرف می‌شود.

آیا خودارضایی به تن‌ورزی یا فعالیت ورزشی شما ضربه می‌زند؟

خودارضایی، تن‌ورزی، تستوسترون، هورمون تولید مثل، سنتز پروتئین، عملکرد فیزیکی، دوپامین، نوراپی‌نفرین، اکسی‌توسین

برخی اعضاء جامعه سلامت و تندرستی در مورد خطرات بالقوه و فواید خودارضایی پیش از اقدام به تن‌ورزی یا تمرینات سخت جسمانی با یکدیگر بحث و جدل دارند

برخی اعضاء جامعه سلامت و تندرستی در مورد خطرات بالقوه و فواید خودارضایی پیش از اقدام به تن‌ورزی* یا تمرینات سخت جسمانی با یکدیگر بحث و جدل دارند. برخی از مردم معتقدند که خودارضایی می‌تواند سطح تستوسترون را که نقشی حیاتی در تقویت تندرستی ایفاء می‌کند تحت تأثیر قرار دهد. اینان همچنین فکر می‌کنند که خودارضایی و دیگر فعالیت‌های جنسی به بهبود خلق و کاهش استرس منجر می‌شوند، که به طور غیر مستقیم سبب بهبود فعالیت فیزیکی می‌گردند. به هر حال، دیگر مردم فکر می‌کنند که خودارضایی بر عملکرد فیزیکی تأثیر منفی دارد، و علت آن را مصرف بیش از حد انرژی می‌دانند.

ورم دست - آنچه دانستنش نیاز است

ورم دست، ادم (ادما)، هیپوناترمی، رژیم غذایی کم‎نمک، سرطان، ارتریت پسوریاتیک، انژیوادم، پره‎اکلامپسی،  لیمفدیما، ادم لنف

چند عامل مختلف شامل گرما، ورزش، یا برخی اختلالات پزشکی می‎توانند باعث ایجاد ورم دست شوند

دچار شدن به ورم دست‎ اغلب اوقات هم آزار دهنده است و هم ناراحت کننده. هیچ‌کس دلش نمی‎خواهد احساس کند که انگشتر وی باعث بند آمدن جریان خون در انگشت شده است. ورم، که به نام ادم (ادما) نیز شناخته می‎شود، ممکن است در هر قسمت بدن اتفاق بیفتد. ورم عموماً در ناحیه دست‎ها، بازوها، پاها، مچ پا و ساق پا دیده می‎شود. ورم زمانی اتفاق می‎افتد که مایع اضافی در بافت‎های بدن به دام می‎افتد. چند عامل مختلف شامل گرما، ورزش، یا برخی اختلالات پزشکی می‎توانند باعث ایجاد ورم شوند. اگرچه ورم دست به طور معمول عاملی برای نگرانی محسوب نمی‎شود، برخی از اوقات می‎تواند نشانه‎ای از یک بیماری زیربنایی باشد که نیاز به درمان دارد.