دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

بالا رفتن فشار خون اغلب هیچ علامت مشهودی ندارد

بالا رفتن فشار خون اغلب باعث ایجاد هیچ علامت مشهودی نمی‌شود اما می‌تواند به مشکلات جدی سلامت مثل بیماری قلبی یا استروک منجر گردد. رسیدن به فشار خون سالم و حفظ آن می‌تواند از بروز مشکلات مزبور پیشگیری کند. فشار خون بالا یا هیپرتانسیون بسیار شایع است و در حدود 25 درصد مردم دنیا به آن مبتلاء هستند. تحقیق نشان می‌دهد که ورزش مشخصاً در پایین آوردن فشار خون مؤثر است. در این مورد سبک یا سنگین یا متوسط بودن شدت ورزش تفاوتی ندارد. ورزش همچنین استرس را کاهش داده و به کاهش وزن کمک می‌کند، در حالی که استرس و افزایش وزن ریسک هیپرتانسیون و عواقب همراه آن را افزایش می‌دهند.

بر مبنای اعلام OWH محدودیتی در مورد نوع ورزش زنان در زمان پریود وجود ندارد

یک مطالعه در "ژورنال آموزش و ارتقاء سلامت" پی برده است زنانی که سه روز در هفته هر بار حداقل به مدت 30 دقیقه در طول 8 هفته به ورزش پرداخته‌ بودند در مقایسه با زنانی که به این کار اقدام نکرده بودند درد عادت ماهانه کمتری داشتند. نویسندگان مطالعه به این جمع‌بندی رسیده‌اند که اقدام به ورزش در طول پریود و پیش از آن می‌تواند علایم مورد اشاره را کاهش دهد. نیازی نیست که فعالیت فیزیکی سنگین بوده یا برای مدت طولانی ادامه پیدا کند. حتی 15 دقیقه پیاده‌روی در هر روز می‌تواند فوایدی داشته باشد. همچنین، ورزش در کل، انتخاب مفیدی است. ورزش به مردم در حفظ وزن در محدوده سالم کمک کرده و قلب و ریه‌ها را در شرایط سالم نگه می‌دارد.

کشیدگی عضله شکم گاهی از اوقات می‌تواند باعث ایجاد حسی مشابه با فتق شود.

عضلات شکمی از قفسه سینه تا مفاصل ران روی شکم کشیده شده‌اند، و مرکز و پهلوها را نیز پوشش می‌دهند. بعضی از مردم این ناحیه را عضله معده می‌نامند، اما معده در عمل دستگاه متفاوتی است. پزشکان همچنین عضله دچار کشیدگی را به عنوان کشش یا پارگی می‌نامند. این نوع صدمه ممکن است بر اثر بیش‌کاربرد، کشیدگی بیش از حد عضله یا به واسطه اعمال نیروی بیش از حد بروز کند. عضله دچار کشیدگی ممکن است ناسور یا دردناک احساس شده و باعث ایجاد محدودیت حرکتی شود. از آنجا که حمایت عضلات شکمی از بیرون بدن کار دشواری است، درمان شامل استراحت و استفاده از داروهای ضد درد است.

استروئیدهای آنابولیک ویرایش‌های شیمیایی هورمون اصلی مردانه، تستوسترون، هستند

استروئیدهای آنابولیک برای برخی اختلالات پزشکی به کار می‌روند اما مردم این داروها را به صورت غیر قانونی در برخی تنظیمات ورزشی هم استفاده می‌کنند. مردم آنها را برای افزایش توده عضلانی، عملکرد عضلات و استقامت و کوتاه کردن زمان ریکاوری بین مسابقات به کار می‌برند. این داروها به طرق صناعی از هورمون مردانه اصلی تستوسترون به دست می‌آیند. تستوسترون برای تکمیل و حفظ توده عضلانی و توسعه مشخصات ثانویه جنسی مثل بم شدن صدا و موی صورت مهم است.

چند راه درمانی شامل استفاده از مکمل‌های غذایی یا کافئین برای تخفیف خستگی مفرط عضله در دسترس هستند.

چند فرآورده طبیعی نیز می‌توانند به کاهش خستگی مفرط عضله مردم در نتیجه ورزش یا سالخوردگی کمک کنند. جینسنگ یک گیاه دارویی دارای چند فایده محتمل برای سلامت است که از جمله آنها می‌توان تخفیف خستگی مفرط عضله را نام برد. یک مرور بر مطالعات در سال 2017 بر روی ورزش‌های سوژه مطالعه گزارش داده است که جینسنگ قرمز می‌تواند عملکرد عضلات را در مردمی که بدنسازی می‌کنند افزایش دهد. سیر نیز می‎تواند خستگی مفرط عضله را کاهش دهد. همان مطالعه مورد اشاره گزارش می‌دهد که سیر خام می‌تواند میزان دویدن موش را روی تردمیل و سرعت ریکاوری را در آنها افزایش دهد.

پوبالژیا یک آسیب دیدگی شایع در ناحیه کشاله ران است

پوبالژیا یک آسیب دیدگی شایع در ناحیه کشاله ران است. پوبالژیا همچنین به نام‌های فتق هاکی، کشاله ران گیلمور یا فتق ورزشی نیز شناخته می‌شود. علی‌رغم نام‎های متعددش پوبالژیا فتق نیست. فتق زمانی ایجاد می‌شود که یک دستگاه یا بافت از درون عضله یا بافت نگهدارنده خود در سر جایش بیرون می‌زند. پوبالژیا به هر نوع کشیدگی یا پارگی در بافت نرم کشاله ران اشاره دارد. به مرور زمان پوبالژیا ممکن است به فتق تبدیل شود. این اختلال اغلب پوبالژیای ورزشکاران نامیده می‌شود زیرا به طور معمول بر اثر بازی‌های ورزشی به ویژه انواع مستلزم چرخش بدن، تغییر مسیر ناگهانی یا حرکات تکراری بروز می‌کند.

انتخاب بهترین مکمل برای رشد عضله ممکن است کاری گیج کننده باشد که علت آن وجود طیف گسترده‌ای از مارک‌ها و محصولات تأیید شده است.

مکمل‌های عضله‌سازی می‌توانند عملکرد جسمانی را در طول ورزش‌های استقامتی بهبود ببخشند و به تحریک رشد عضله کمک کنند. پروتئین و کراتین دو مکمل عامه‌پسند هستند که می‌توانند چنین اثراتی داشته باشند. تمرینات استقامتی مثل وزنه‌برداری فشار شدیدی را بر عضلات تحمیل می‌کند. به مرور زمان عضلات آمُخته شده، قوی‌تر و به طور معمول بزرگ‌تر می‌شوند. بسیاری از مکمل‌های عضله‌سازی برای مردم متمایل به ارائه نمای ظاهری ورزشکاران و تقویت رشد عضلات آنان در دسترس است. مبتدیان به طور معمول نیاز به مکمل ندارند زیرا عضلات آنان به سرعت و پس از آغاز تمرینات استقامتی ساخته می‌شود. مکمل‌ها بیشتر برای مردمی مفیدند که در مراحل متوسط یا پیشرفته قرار دارند یا آنانی که در این زمینه مدارجی را طی کرده‌اند.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.