دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

تا سال 2025 نیمی از جمعیت جهان در اقلیم‌های دچار کمبود آب زندگی خواهند کرد

آلودگی آب زمانی بروز می‌کند که مقداری از آب آلوده می‌شود، اتفاقی که معمولاً بر اثر مواد شیمیایی یا میکروارگانیسم‌ها رخ می‌دهد. آلودگی آب می‌تواند باعث سمی شدن آب برای انسان و محیط زیست گردد. آب یک منبع اساسی حیات بر روی کره زمین است. اگر منبع آب بر اثر آلودگی فاسد گردد این وضعیت می‌تواند به مشکلاتی برای سلامت انسان منجر شود که از جملۀ آنها می‌توان به سرطان یا اختلالات قلب و عروق اشاره کرد.

برخی بیماری‌ها هست که به شکل بالقوه امکان انتقال آنها از انسان به سگ وجود دارد

حیوانات خانگی تأثیری مثبت بر زندگی روزمره ما دارند. آنها به ما همنشینی ارزشمند عرضه کرده، در بیرون رفتن و ورزش کردن کمک می‌کنند و حتی می‌توانند باعث کاهش میزان اضطراب در ما شوند. سگ‌ها یکی از محبوب‌ترین انواع حیوانات خانگی هستند. در واقع کارشناسان تخمین می‌زنند که 38 درصد خانوارها در ایالات متحد آمریکا یک یا تعداد بیشتری سگ دارند. مثل نوع بشر، سگ‌ها نیز دچار بیماری‌های مختلفی می‌شوند. شما ممکن است حتی متعجب شوید اگر بشنوید که سگ شما ممکن است از شما بیمار شود. در حالی که سگ‌ها ممکن است برخی بیماری‌ها را از انسان بگیرند این اتفاقی نیست که اغلب رخ دهد.

بر مبنای اعلام WHO آلودگی هوا مسبب 29 درصد موارد سرطان ریه و مرگ‌های ناشی از آن است

به نظر می‌رسد آلودگی هوا علت یا عامل تقویت کننده طیفی از اختلالات سلامت باشد. اثرات آلودگی هوا بر سلامت انسان می‌تواند مجموعه‌ای از مشکلات تنفسی خفیف تا مشکلات قلبی عروقی جدی شامل بیماری قلبی و استروک را شامل شود. گازها و ذرات مضر معلق در هوا از منابع مختلفی مثل اگزوز اتومبیل‌ها، دود زغال یا گاز مشتعل و دود سیگار و غیره می‌آیند. راه‌هایی برای کاهش اثرات آلودگی هوا وجود دارد که شامل اجتناب از نواحی دارای ترافیک سنگین است. به هر حال، تغییرات عمده منوط به بهبود کیفیت هوا در مقیاس جهانی است.

هیچ نوع کپک واحدی به نام "کپک سیاه" وجود ندارد و بسیاری از کپک‌ها سیاه هستند

خلاف باور رایج در میان عامه مردم که قرار گرفتن در معرض کپک سیاه یک خطر جدی برای سلامت است، هیچ تحقیق قابل اعتمادی عنوان نکرده است که این نوع کپک باعث ایجاد اختلالاتی مثل سرطان یا بیماری ریوی می‌شود. کپک نوعی قارچ است. کپک تقریباً همه جا شامل هوا وجود دارد. در کل، مقدار نرمال کپک در محیط موجب بروز خطر قابل ملاحظه‌ای برای سلامت مردمی که دارای سیستم ایمنی متعارف هستند، نمی‌شود. هیچ نوع کپک واحدی به نام "کپک سیاه" وجود ندارد و بسیاری از کپک‌ها سیاه هستند. وقتی مردم این اصطلاح را به کار می‌برند اشاره آنان به نوعی کپک به نام استاکیبوتریس کارتاروم (اس. کارتاروم) است که به نام استاکیبوتریس اترا نیز شناخته می‌شود.

تفلون نام تجاری برای یک ماده شیمیایی صناعی به نام پلی‌تترافلورواتیلن (PTEE) است

تفلون به قدری شناخته شده است که بسیاری از مردم به تمام قابلمه‌ها و ظروف نچسب زیر عنوان تفلون اشاره می‌کنند. واقعیت این است که تمامی ظروف پخت و پز نچسب تفلون نیستند. تفلون از مدت‌ها قبل بوده است و نگرانی‌های بسیاری در مورد ارتباط آن با سرطان وجود دارد. یک سؤال مطرح در این مورد این است که آیا تفلون باعث افزایش خطر ابتلاء به سرطان می‌شود؟ جواب مختصر به این سؤال این است که احتمالاً خیر. اما برای بررسی دقیق موضوع ناچاریم تا تاریخچه تفلون، چگونگی مطرح شدن پرسش در مورد سرطان و جواب تحقیقات را کاوش کنیم.
در حالی که انواع دیگری از ظروف نچسب وجود دارند، این مقاله اختصاصاً به تفلون خواهد پرداخت.

گاهی از اوقات تشخیص سندرم ساختمان بیمار به علت طیف گسترده علایم دشوار است

سندرم ساختمان بیمار نامی است که بر روی اختلالی نهاده شده که گمان می‌رود نتیجه بودن در یک ساختمان یا دیگر انواع فضاهای بسته است. اختلال مورد اشاره به فقر کیفی هوای محیط نسبت داده می‌شود. به هر حال، علت دقیق سندرم ساختمان بیمار مشخص نیست. بر مبنای اعلام "کمیسیون ایمنی محصول خریدار"، کیفیت ضعیف هوای داخلی را می‌توان در میان حدود 30 درصد ساختمان‌های تازه یا بازسازی شده مشاهده کرد. گاهی از اوقات تشخیص سندرم ساختمان بیمار به علت طیف گسترده علایم دشوار است. این علایم در عین حال ممکن است با علایم اختلالات دیگری مثل سرماخوردگی همپوشانی شده داشته باشند. 

آیا من باید به دکتر مراجعه کنم؟ این پرسشی است که بسیاری از مردم از خود می‌پرسند

آیا من باید به دکتر مراجعه کنم؟ این پرسشی است که بسیاری از مردم از خود می‌پرسند. گذشته از پاسخی که ممکن است شخص به خود بدهد، علایم اساسی و تصادفات تنها دلایل مراجعه به دکتر نیستند. در واقع، بر مبنای آخرین داده‌های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC)، شایع‌ترین دلیل برای مراجعه به پزشک بر اثر موارد مرتبط به بیماری در سال 2012، سرفه بود. فارغ از ماهیت مسأله باید به خاطر داشت که در مورد بسیاری از اختلالات کشف و تشخیص اولیه مشکل می‌تواند به فرجام بهتر منجر گردد. باید این موضوع را به خاطر داشته باشیم که فهرست ارائه شده در این مطلب به هیچ روی قطعی نیست. 

مقالات دیگر...