دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

سندرم کرونری حاد، اختلال کاهش جریان خون به قلب

الکتروکاردیوگرام, تست خون, انژیوگرام کرونری, اکوکاردیوگرام, انژیوگرام CT, تست استرس

سندرم کرونری حاد اغلب باعث ناراحتی یا درد شدید قفسه سینه می‌شود

سندرم کرونری حاد اصطلاحی است که برای توصیف طیفی از اختلالات همراه با کاهش ناگهانی جریان خون به قلب به کار می‌رود. یک مورد چنین اختلالی حمله قلبی (انفارکتوس میوکارد) است که در آن مرگ سلول قلبی به صدمه یا تخریب بافت قلب منجر می‌شود. حتی زمانی که سندرم کرونری حاد باعث مرگ سلول نشود، کاهش جریان خون چگونگی کار قلب را تغییر می‌دهد و یک نشانه بالا بودن ریسک حمله قلبی به شمار می‌رود. سندرم کرونری حاد اغلب باعث ناراحتی یا درد شدید قفسه سینه می‌شود. این یک فوریت پزشکی است که نیاز به تشخیص و مراقبت فوری دارد. اهداف درمان شامل بهبود جریان خون، درمان پیامدها و پیشگیری از مشکلات بعدی است.

آنچه نیاز است در مورد داروهای نارسایی قلبی بدانیم

 آنتاگونیست‌های الدوسترون, مهار کننده‌های نپریلیسین گیرنده انژیوتنسین, بتا بلوکرها, دیورتیک‌ها

برای درمان انواع مختلف نارسایی قلبی داروهای متعددی در دسترسند.

نارسایی قلبی یک اختلال جدی است که فقط در سطح ایالات متحد آمریکا در فاصله سال‌های 2013 تا 2016 شش میلیون نفر به آن مبتلاء بودند. نارسایی قلبی زمانی مطرح است که قلب قادر به پمپاژ خون و اکسیژن به شکل کافی در بدن نیست. این بیماری ممکن است حاد (ناگهانی) یا مزمن (طولانی مدت) باشد و می‌تواند یک طرف یا هر دو طرف قلب را درگیر کند. خبر خوب این است که داروهای مدرن به بهبود چشم‌انداز برای افراد دچار نارسایی قلبی کمک می‌کنند. برای درمان انواع مختلف نارسایی قلبی داروهای متعددی در دسترسند. این داروها می‌توانند جریان گردش خون را بهبود ببخشند، ضربان قلب را کاهش دهند یا دیگر ریسک فاکتورهای مطرح برای نارسایی قلبی را درمان کنند.

ارست کاردیاک (ایست قلبی) چیست و چه باید کرد

ارست کاردیاک [ایست قلبی] ناگهانی زمانی بروز می‌کند که اشکالی در عملکرد الکتریکی باعث توقف ضربان قلب می‌شود. این وضعیت مانع جریان خون به ارگان‌ها می‌گردد و در صورت عدم درمان فوری می‌تواند کشنده باشد. قلب سیگنال‌های الکتریکی می‌گیرد که فاصله پمپاژ و ریتم (ضربآهنگ) آن را کنترل می‌کنند. هر ضربان قلب خون را از طریق شبکه پیچیده‌ای از رگ‌ها به ارگان‌ها و سلول‌های سراسر بدن می‌راند. اختلال این پیام‌های الکتریکی باعث بی‌نظمی ضربان قلب می‌شود که آریتمی نام دارد. انواع مختلف آریتمی وجود دارد. برخی باعث علایمی نمی‌شوند در حالی که مابقی می‌توانند سبب ایست قلبی شوند.

چرا قلب من بی‌دلیل تند می‌تپد؟

مواد مخدر, کافئین, الکل, نیکوتین, کوکائین, نارنج, والرین, جینسنگ, اینسومنیا, تغییرات هورمونی

احساسات استر‌س‌زا مثل اضطراب، خشم، و ترس می‌توانند باعث افزایش ضربان قلب شوند

تند شدن ضربان قلب به این معنی است که قلب شخص تندتر از معمول می‌تپد. علل متعددی شامل واکنش به دارو، الکل، و برخی اختلالات سلامت می‌توانند باعث ایجاد این وضعیت شوند. بر مبنای اعلام "انجمن آمریکایی قلب" (AHA)، میانگین ضربان قلب افراد بزرگسال در حالت استراحت در حدود 60 تا 100 ضربان در دقیقه است. ضربان قلب بالاتر از 100 عدد در دقیقه به عنوان تاکیکاردیا (تاکیکاردی) شناخته می‌شود. اکثر موارد تند شدن ضربان قلب خطرناک نیستند. به هر حال، ضربان قلب تندتر از وضعیت نرمال می‌تواند علامتی از یک مشکل زمینه‌ای سلامت باشد.

نبض چیست و چرا اهمیت دارد؟

شریان‌های کاروتید, پمپاژ خون, استراحت قلب, الکتروکاردیوگرام

نبض اتساع شریان‌ها است

"نبض" از جمله شناخته شده‌ترین اصطلاحات پزشکی است. نبض به عنوان یک اندازه‌گیری ضربان قلب در سطحی گسترده کلمه‌ای آشنا محسوب می‌شود. نبض برای اندازه‌گیری ضربان قلب ضروری است. نبض بیش از حد کند در تلفیق با سرگیجه می‌تواند نشان دهنده شوک باشد و به شناسایی خونریزی داخلی کمک می‌کند. از سوی دیگر، نبض بیش از حد تند به فشار خون بالا و مشکلات قلب و عروق اشاره دارد. در صورت تمرین گرفتن نبض خود و دیگران کار آسانی است. اما نبض چیست، چرا مهم است، و بهترین راه یافتن و اندازه‌گیری آن کدام است؟

بیماری قلبی مادرزادی و نقایص قلب

اسیانوتیک, ایزوتریتینوئین, اکوکاردیوگرافی, الکتروکاردیوگرام, والولوپلاستی, آریتمی

پزشکان نقص قلبی مادرزادی را بر مبنای قسمتی از قلب که دچار بیشترین درگیری است طبقه‌بندی می‌کنند

نقص قلبی مادرزادی (CHD) [نقص مادرزادی قلب] شایع‌ترین شکل بیماری قلبی مادرزادی [بیماری مادرزادی قلب] است. این بیماری همچنین یکی از شایع‌ترین و به شکل بالقوه شدیدترین ناهنجاری‌های مادرزادی محسوب می‌شود. نقص قلبی مادرزادی تفاوتی در ساختار قلب یا یک شریان اصلی است. شخص با آن متولد می‌شود، و در سطح ایالات متحد آمریکا تقریباً 1 درصد نوزادان هر ساله در شرایط ابتلاء به نقص قلبی مادرزادی متولد می‌شوند. این نوع ناهنجاری می‌تواند جریان خون را در قلب یا رگ‌های مجاور آن مسدود کند یا سبب بی‌نظمی جریان خون در قلب گردد.

اجکشن فراکشن یا کسر تخلیه قلب

اجکشن فراکشن، کسر تخلیه قلب، اکوکاردیوگرام، سونوگرافی، کاتتریزاسیون کاردیاک، کاتترگذاری قلب، ونتریکولوگرافی رادیونوکلاید، نارسایی قلبی با حفظ کسر تخلیه (HFpEF)، نارسایی قلبی دیاستولیک،   کاردیومیوپاتی، کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک  هیپرتانسیون، بتا بلوکر، دیورتیک

کسر تخلیه یک مقیاس مهم برای اندازه‌گیری عملکرد قلب محسوب می‌شود

اجکشن فراکشن (کسر تخلیه قلب) به مقدار خونی اشاره دارد که در طول هر انقباض قلب از آن خارج می‌شود. غیر نرمال بودن کسر تخلیه قلب می‌تواند یک نشانه نارسایی قلبی باشد. برخی از افراد ممکن ست برای بهبود کسر تخلیه قلب به درمان نیاز داشته باشند. کسر تخلیه قلب یک مقیاس مهم برای اندازه‌گیری عملکرد قلب محسوب می‌شود. برای مثال، پایین بودن میزان کسر تخلیه قلب می‌توان نشان دهنده وجود یک اختلال قلبی باشد. پزشک می‌تواند از رقم مربوط به اندازه‌گیری کسر تخلیه قلب به عنوان راهنمایی برای تصمیم‌گیری درمانی استفاده کند.

مقالات دیگر...