دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

فشار خون بالا (هیپرتانسیون) بنا به دلایل موجه "قاتل خاموش" نام گرفته است. این عارضه هیچ علامتی ندارد اما یک ریسک فاکتور اصلی بیماری قلبی و سکته مغزی محسوب می‎شود.

فشار خون بالا (هیپرتانسیون) بنا به دلایل موجه "قاتل خاموش" نام گرفته است. این عارضه هیچ علامتی ندارد اما یک ریسک فاکتور اصلی بیماری قلبی و سکته مغزی محسوب می‎شود. دو بیماری مزبور در سطح جهان جزء عوامل پیشتاز در ایجاد مرگ و میر محسوب می‎شوند. در سطح ایالات متحد آمریکا از هر سه فرد بزرگسال یک نفر دچار هیپرتانسیون است. فشار خون به میزان پمپاژ خون از سوی قلب، و میزان مقاومت در برابر جریان خون در شریان‎ها بستگی دارد. هر قدر شریان‎ها باریک‎تر باشند، فشار خون بیشتر خواهد بود. در این مقاله 17 راه مؤثر برای کاهش فشار خون مطرح می‎شود.

فشار خون بالا به خودی خود می‎تواند سبب ایجاد اختلال نعوظ شود. اما برخی داروهای مورد مصرف برای درمان فشار خون بالا نیز در عمل می‎توانند باعث ایجاد اختلال در نعوظ شوند.

برای درک اینکه چگونه بالا بودن فشار خون به اختلال نعوظ منجر می‎شود، ابتدا باید این موضوع را درک کنیم که نعوظ چگونه انجام می‎شود. رسیدن به نعوظ در واقع فرآیند پیچیده‎ای است. در استوانۀ آلت تناسلی مردان دو محفظۀ مجاور هم و دارای بافت اسفنجی هست که کورپورا کاورنوسا نامیده می‎شوند. آنها در تحقق نعوظ نقش اصلی را ایفا می‎کنند. درست زیر آن دو یک محفظۀ دیگر هست که کورپوس اسپونجیوسوم نامیده می‎شود. مجرای ادرار، که منی و ادرار را حمل می‎کند، از مرکز کورپوس اسپونجیوسوم عبور می‎کند. کورپورا کاورنوسا از شریان‎ها و وریدهای کوچک، فیبرهای عضلانی نرم، و فضای خالی ساخته شده است. این محفظه‎ها در غلافی از بافتی باریک محصور شده‎اند.

اغلب پزشکان فشار خون پایین را هنگامی مشکل تلقی می‎کنند که فرد دچار علایم ناشی از پایین بودن فشار خون باشد

اگرچه ممکن است چنین به نظر برسد که پایین بودن فشار خون چیز خوبی است، فشار خون فرد ممکن است گاهی از اوقات بیش از حد پایین باشد که این خود باعث ایجاد مشکلاتی می‎شود. در برخی اوقات راه‎حل‌های طبیعی می‎توانند باعث افزایش فشار خون شوند و سبب تسکین برخی از علایم گردند که با افت فشار خون همراه است. در برخی از مواقع برای رسانیدن فشار خون به سطح نرمال و سالم مداخلات دارویی و انجام برخی درمان‎ها مورد نیاز است.

بالا بودن فشار خون وضعیت خطرناکی است که به قلب آسیب می‎زند. در سطح ایالات متحد آمریکا فشار خون بالا مبتلابه یک نفر از هر سه نفر جمعیت کشور است و در سطح جهان یک میلیارد نفر با مشکل فشار خون بالا دست به گریبانند. در صورت عدم کنترل، فشار خون خطر بیماری قلبی و سکته مغزی را افزایش می‎دهد. برخی کارها وجود دارد که فرد می‎تواند برای کاهش فشار خون به صورت طبیعی و حتی بدون استفاده از دارو انجام دهد. در زیر 15 روش طبیعی مقابله با افزایش فشار خون توضیح داده شده است.