دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

مرفین (مورفین) تا چه مدت در بدن باقی می‌ماند؟

خشخاش, کوکنار, نبولازید, هروئین, متادون, اکسی‌کودون, اکسی‌کانتین, سلیجیلین, آنتی‌هیستامین‌ها

مرفین از گیاه خشخاش (کوکنار) به دست می‌آید

مرفین (مورفین) یک داروی مخدری [مشتق از تریاک] است که برای تخفیف دردهای متوسط تا شدیدی به کار می‌رود که داروهای ضد درد دیگر قادر به مدیریت آن نیستند یا برای دردهای مزمنی که بیش از چند روز ادامه می‌یابند. مرفین دارای یک هشدار مصرف است. همانند دیگر اپیوئیدها در مصرف مرفین خطر وابستگی (جسمانی به شکل علایم ترک و روان‌شناختی که ممکن است خود را به شکل علایم ترک نشان دهد) وجود دارد که عموماً در صورت مصرف طولانی مدت ایجاد می‌شود. پزشک ممکن است در صورت مواجه شدن شخص با آسیب‌دیدگی یا تحمل جراحی‌های عمده مرفین تجویز کند.

پنل متابولیک جامع یا غربالگری شیمیایی چیست؟

الانین امینوترانسفراز, اسپارتات امینوترانسفراز, بیلی‌روبین, نیتروژن اوره خون, کراتینین, سدیم, پتاسیم,

بسیاری از افراد پنل متابولیک جامع را به عنوان بخشی از چکاپ سالانه انجام می‌دهند

پنل متابولیک جامع یا مشروح یک سری آزمایش خون است که به پزشک نمایی فوری از شیمی بدن و طریق مصرف انرژی توسط آن (متابولیسم شخص) می‌دهد. پنل متابولیک جامع همچنین پنل شیمیای 14، شیمی 14، یا غربالگری شیمیایی نامیده می‌شود. بسیاری از افراد پنل متابولیک جامع را به عنوان بخشی از چکاپ سالانه انجام می‌دهند. پزشک همچنین ممکن است از شخص بخواهد برای بررسی برخی مشکلات، پیگیری اختلالات مزمن، یا اطمینان از مضر نبودن برخی داروها برای کبد یا کلیه‌ها انجام آن را در دستور کار قرار دهد.

تست آلبومین سرم چه چیزی را به ما می‎گوید؟

تست آلبومین سرم، بیماری کبد، آزمایش خون،  استروئیدهای آنابولیک، انسولین، هورمون‎های رشد، سیروز، هپاتیت، نکروز سلولار،  بیماری کرون، بیماری کبد، بیماری سلیاک، التهاب، ضعف تغذیه، شوک، سندرم نفریتیک یا سندرم نفروتیک

وقتی از کسی خواسته می‎شود تا تست آلبومین سرم انجام دهد، در این صورت ظن به وجود یک مشکل زیربنایی نزد پزشک وی مطرح است.

تست آلبومین سرم به بررسی سطح آلبومین در خون فرد می‌پردازد. اگر نتایج تست نشان دهندۀ غیر نرمال بودن مقدار آلبومین باشد، این وضعیت نشان دهندۀ وجود مشکلی در کبد یا کلیه‌ها است. این مورد در عین حال نشان دهندۀ آن است که فرد دچار کمبود مواد مغذی است. آلبومین یکی از فراوان‎ترین انواع پروتئین در خون است. کبد به عنوان بخشی از فعالیت نرمال خود آلبومین ترشح می‎کند. آلبومین باعث ایجاد تعادل مایعات در بدن می‎شود. این پروتئین به پیشگیری از نشت بیش از حد رگ‎های خونی کمک می‎کند. آلبومین در عین حال در ترمیم بافت و کمک به رشد بدن نقش دارد که در آن هورمون‎های حیاتی و مواد مغذی را به اطراف بدن انتقال می‎دهد. مردم در صورت ابتلاء به یک زخم باز یا سوختگی یا به دنبال عمل جراحی در ریسک بالاتری برای غیر نرمال شدن سطح آلبومین قرار دارند.