دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

تاریخ انجام حجامت به مصر باستان، چین، و فرهنگ‎های منطقۀ خاور میانه بازمی‎گردد. یکی از کهن‎ترین رساله‎های پزشکی دنیا یعنی پاپیروس ایبرز، تشریح کرده است که چگونه مصریان باستان درمان حجامت را در 1550 سال پیش از میلاد مسیح به کار می‎بردند.

درمان حجامت یکی از اشکال باستانی طب جایگزین است که در آن درمانگر فنجان‎های مخصوصی را برای ایجاد مکش (حالت بادکش) به مدت چند دقیقه روی پوست فرد قرار می‎دهد. مردم از حجامت به دلایل و مقصودهای گوناگون، شامل کمک به رفع درد، التهاب، بهبود جریان خون، ریلکسیشن و سلامت و نیز به عنوان نوعی پیام بافت عمقی استفاده می‎کنند. فنجان‎های مورد اشاره برای حجامت ممکن است از جنس شیشه، چوب بامبو، سفال یا سیلیکون باشد. درمان حجامت اکنون ممکن است درمانی مد روز جلوه کند اما درمان جدیدی نیست. تاریخ انجام حجامت به مصر باستان، چین، و فرهنگ‎های منطقۀ خاور میانه بازمی‎گردد. یکی از کهن‎ترین رساله‎های پزشکی دنیا یعنی پاپیروس ایبرز، تشریح کرده است که چگونه مصریان باستان درمان حجامت را در 1550 سال پیش از میلاد مسیح به کار می‎بردند.

مصرف درازمدت چای سنا می‎تواند به وابستگی حرکات روده به مصرف این ماده، انگشت چماقی (معمولاً غیر قابل برگشت)، خونریزی مقعدی، و اتلاف مواد منجر شود.

سنا (سینا) یک گیاه دارویی است که از چند نمونۀ گل‌دار مختلف گیاهان کاسیا به دست می‎آید. برگ‎ها، گل‎ها، و میوۀ گیاه سنا در چای به عنوان ملین یا محرک در طول قرن‎ها مورد استفاده قرار گرفته است. برگ‎های گیاه سنا همچنین در برخی چای‎ها برای کمک به تخفیف یبوست یا به عنوان مادۀ موجب کاهش وزن به کار رفته است. رایج‎ترین گیاهان سنای کاسیای مورد استفاده شامل گیاهان سی. اکوتیفولیا، و سی. انگوستیفولیا است که در خاورمیانه و هندوستان رشد می‎کنند.

جریان اصلی پزشکی اصرار دارد که کبد نیازی به سم‎زدایی ندارد و انجام چنین کاری حتی می‎تواند برای انسان خطرناک باشد.

پاکسازی کننده‎های کبد قول خلاص کردن بدن از شر مواد سمی و ناخالصی‌ها را می‎دهند، اما این قول مناقشه‌برانگیز است زیرا علم اندکی در حمایت از کاربرد آنها وجود دارد. موادی که ادعا می‎شود کبد را سم‎زدایی می‎کنند حتی ممکن است خطرناک باشند، و هیچ‎یک از آنها تحت پوشش نظارتی FDA قرار ندارد. کبد دستگاه سم‎زدایی طبیعی بدن است زیرا سموم را پاکسازی کرده و برای عمل هضم سالم صفرا تولید می‎کند. یک کبد سالم می‏تواند تقریباً هر چیزی را که فرد مصرف می‎کند سم‎زدایی کند. کبد در سمت راست بدن و درست زیر قفسۀ دنده‌ها قرار گرفته است.

طبیبان طب سنتی از دیرباز جوانه گندم را برای کاهش درد معده و مدیریت مشکلات جزئی دستگاه گوارش مثل اسهال معمولی به کار برده‎اند

جوانه گندم برای نسل‎های نسل نقشی در طب گیاهی و درمان همه‎جانبه ایفا کرده است. بسیاری از مطالعات انجام شده در مورد فواید جوانه گندم به نتایج نویدبخشی دست یافته‌اند اما این مطالعات دارای طراحی مناسبی نبوده‎اند. این بدان معنی است که نمی‎توان با قاطعیت اعلام کرد که جوانه گندم می‎تواند از برخی اختلالات پزشکی پیشگیری کرده یا آنها را درمان کند. از آنجا که تحقیقات در این مورد ادامه دارد ممکن است این نکته روشن شود که جوانه گندم داروی پزشکی مؤثری برای برخی اختلالات پزشکی است. به هر جهت در حال حاضر نتایج در این مورد قطعی نیستند.

بر مبنای شواهد در دسترس در حال حاضر هیچ داروی غیر نسخه‎ای حاوی ترکیباتی برای استفاده به عنوان داروی تقویت جنسی را نمی‎توان به عنوان ایمن و مؤثر قلمداد کرد

جستجو برای خشنودی و رضایت جنسی به اندازۀ خود تمدن بشری قدمت دارد. آیا پزشکی در قرن بیست و یکم خواهد توانست این راز را از پرده بیرون کند؟ علی‎رغم مطالعات بالینی برخوردار از کیفیت مطلوب، هنوز تا یافتن جام مقدس داروی تقویت جنسی راه در پیش است. برای بسیاری از زوج‌ها برخوردار بودن از زندگی جنسی شاد و رضایت‌بخش کلید حفظ خوشبختی درازمدت به شمار می‎رود. اما اختلال عملکرد جنسی و فقدان میل و شور نسبت به سکس مشکلاتی شایع هستند که بر سلامت جنسی و خشنود کننده بودن ارتباط لطمه می‎زنند. در سال 2015، یک پنل متشکل از کارشناسان، مطالعات علمی انجام شده در مورد اختلال عملکرد جنسی در زنان و مردان را مورد مرور قرار داد.

سنتی دیرینه در استفاده از آب رز در پزشکی وجود دارد که ایران و دیگر بخش‌های خاور میانه را شامل می‎شود

آب رُز مایعی برساخته از آب و گلبرگ گل رز است. این مایع به خاطر بوی خوشش به عنوان عطر استفاده می‎شده، اما در عین حال دارای ارزش‎های طبی و غذایی متعددی است. سنتی دیرینه در استفاده از آب رز در پزشکی وجود دارد که ایران و دیگر بخش‌های خاور میانه را شامل می‎شود و تاریخ این استفادۀ پزشکی از آب رُز به قرن هفتم میلادی برمی‎گردد. در عین حال شواهدی در این مورد وجود دارد که قبایل سرخ‌پوستان بومی آمریکای شمالی آب رز را برای درمان بیماری مورد استفاده قرار می‎داده‎اند.

اسید چرب امگا – 6 و اسید اراکیدونیک رشد مو را از طریق کمک به سرعت بخشیدن به تولید فولیکول‎ها تقویت می‎کنند

وقتی موضوع پیشگیری از ریزش مو یا بهبود وضعیت موهای فعلی مطرح باشد روش‌های طبیعی متعددی وجود دارد که می‎توانند نقش کمک کننده داشته باشند. طیفی از مداواهای خانگی هست که مردم می‎توانند امتحان کنند و باعث رشد مجدد موهای خود شوند. به هر جهت به یاد داشتن این موضوع مهم است که این روش‌ها همیشه از حمایت علمی قوی برخوردار نیستند. در مورد رویکردهای سبک زندگی یا انواع مداوا که می‎توانند به رشد مجدد مو کمک کنند، افسانه‎های زیادی وجود دارد، و ممکن است برخی اوقات تمایز بین واقعیت و خیال دشوار باشد. در این مقاله در مورد آنچه در این مورد کار می‎کند و آنچه کار نمی‎کند بحث خواهد شد.

مقالات دیگر...