plg_search_sppagebuilder
دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

Image

انرژی ارتعاشی چیست و چه کاربردی دارد؟

 یوگا, طب سوزنی, طب آیورودیک, چاکرا تراپی. گی گونگ, تضاد درمانی

محققان از دیرباز این را می‌دانسته‌اند که افکار و رفتار بر ضربآهنگ بدن تأثیر می‌گذارند.

ما در یک میدان انرژی زندگی می‌کنیم. بدن ما از ذرات مولد انرژی تشکیل شده است که هر یک از آنها در جنبشی مداوم بسر می‌برد. بنابراین همانند هر کس و هر چیز در این جهان ما در حال ارتعاش و ایجاد انرژی هستیم. عرصه طب ارتعاشی که گاهی اوقات طب انرژی نامیده می‌شود کاربرد انرژی ارتعاشی ایجاد شده توسط بدن و پیرامون آن را برای بهینه کردن سلامت جستجو می‌کند. برای بسیاری از مردم مفهوم میدان‌های انرژی در بدن ممکن است بیشتر جنبه روحی داشته باشد تا پزشکی. تحقیق بیشتری باید انجام شود تا بتوانیم دریابیم که چگونه انرژی الکتریکی و مغناطیسی محرک فرآیندهای شیمیایی می‌شوند.

چطور نقاط فشار سینوس را تحریک کنیم

تب, طب فشاری، سردرد، میگرن، درد پیشانی،

طب فشاری رویکرد غیر تهاجمی است

ایده نقاط فشار از طب سوزنی می‌آید، که نوعی طب سنتی چین است. در طب سوزنی، درمانگر نقاط خاصی را روی بدن با استفاده از سوزن‌های نازک تحریک می‌کند. هدف از این کار پراکندن کی / Qi یا انرژی حیاتی است که حالت ایستا یا راکد یافته است. طب فشاری تحریک نقاط مزبور را به جای سوزن با استفاده از فشار انجام می‌دهد. طب فشاری رویکرد غیر تهاجمی است و هر کسی می‌تواند آن را در محیط خانه امتحان کند. برخی افراد خبر از بهبود احتقان بینی خود با استفاده از نقاط فشار سینوس می‌دهند. در سطح ایالات متحد آمریکا هم طب سوزنی و هم طب فشاری درمان‌های محبوب برای اختلالات بینی محسوب می‌شوند.

دکتر هولیستیک کیست و چه می‌کند؟

دکتر آیورودیک, دکتر نوروپاتیک, طب سنتی چینی, کل‌-تن‌نگر,

پزشکی هولیستیک یک رویکرد کُل-تن‌نگر به مراقبت از سلامت است

پزشکی هولیستیک یک رویکرد کُل-تن‌نگر به مراقبت از سلامت است. پزشکی هولیستیک هدف بهبود سلامت و تندرستی را از طریق بدن، ذهن و روح دنبال می‌کند. به طور معمول پزشکی هولیستیک پزشکی سنتی را با طب مکمل و جایگزین تلفیق می‌کند. پلن درمانی دقیق شما به نوع تخصص هولیستیک بستگی دارد. چند نوع درمانگر هولیسیتیک وجود دارد. برخی از آنها مدارج پزشکی را طی کرده‌اند. اینان ممکن است پایه درمان‌ را بر اصول هولیستیک قرار دهند که باعث تبدیل آنان به پزشک هولیستیک می‌شود. دیگر درمانگران هولیستیک پزشکان "واقعی" نیستند. آنان را شاید بتوان در حیطه فعالیت خود "دکتر" نامید، اما اینان پروانه فعالیت پزشکی ندارند.

بحران بهبود: علل و درمان

 طب سوزنی, رفلسولوژی, رایکی, حجامت (بادکش), سردرد, خستگی مفرط, لرز, تعریق, تهوع, اسهال

بحران بهبود بسیار شبیه نوع دیگری از واکنش به نام واکنش جاریش-هرکسهایمر است

طب مکمل و جایگزین (CAM) عرصه بسیار متنوعی است. این نوع پزشکی رویکردهایی مثل ماساژ درمانی، طب سوزنی، هومیوپاتی و موارد متعدد دیگر را شامل می‌شود. بسیاری از مردم نوعی از CAM را مورد استفاده قرار می‌دهند. در واقع "مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه" (NCCIH) تخمین می‌زند که بیش از 30 درصد بزرگسالان در سال 2012 برخی اشکال این نوع پزشکی را به کار برده‌اند. در حالی که بسیاری از مردم CAM را برای تقویت سلامت و بهداشت خود استفاده می‌کنند برخی نیز از آن برای درمان یا مداوا بهره می‌گیرند. 

اشواگاندا (آشواگاندا) برای اختلال نعوظ

دارونما, آیورودا, واجیکارانا, تستوسترون, FDA، اینسومنیا، استرس، اضطراب، ویتانیا سومیفرا

مطالعات علمی در مورد فواید بالقوه اشواگاندا برای سلامت انجام شده است

اختلال نعوظ مشکلی شایع است. "انستیتو ملی بیماری‌های دیابت و گوارش و کلیه" تخمین می‌زند که اختلال نعوظ مبتلابه 30 میلیون مرد در ایالات متحد آمریکا است. در حالی که داروهای تأیید شده برای اختلال نعوظ در دسترس است، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از روش‌های طبیعی و مکمل‌های گیاهی به این منظور استفاده کنند. یکی از این مکمل‌ها که ممکن است در موردش شنیده باشید اشواگاندا (آشواگاندا) است، یک گیاه دارویی که در طب آیورودیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالی که اشواگاندا ممکن است چند فایده بالقوه شامل سلامت جنسی مردان، برای سلامت داشته باشد، دانش کنونی از فواید آن در مورد اختلال نعوظ پشتیبانی نمی‌کند.

مکمل دی-اسپارتیک اسید و درمان اختلال نعوظ

اوانافیل, وردنافیل, پمپ آلت, وایاگرا, سیالیس, استندرا, لویترا، امینو اسید

دی-اسپارتیک اسید یک امینو اسید است که در سیستم عصبی مرکزی و سیستم تولید مثل وجود دارد

بسیاری از تولید کنندگان مکمل‌های دارویی مدعی‌اند که دی-اسپارتیک اسید می‌تواند عموماً با افزایش میزان تستوسترون باعث بهبود اختلال نعوظ شود. برخی تحقیقات از این ادعا پشتیبانی کرده‌اند اما علم مرتبط به فواید دی-اسپارتیک اسید قطعیت ندارد. بسیاری از مردان به مشکل اختلال نعوظ دچارند. تا سن 50 سالگی 50 درصد مردان دچار برخی اشکال اختلال نعوظ می‌شوند و بیش از 5 درصد آنان قدرت تحقق نعوظ آلت تناسلی خود را کاملاً از دست می‌دهند. در حالی که دی-اسپارتیک اسید ممکن است در درمان اختلال نعوظ به کار رود درمان‌های دیگر محتمل‌تر است که کارآیی داشته باشند. به علاوه، پزشکان عوارض جانبی بالقوه یا عواقب مصرف درازمدت را نمی‌دانند.

کوهوش سیاه: باروری، یائسگی، سرطان و غیره

تنظیم چرخه قاعدگی, سرطان, خواب, پنجه مریم، زینک، زنجبیل, اینسومنیا, کاهش وزن

کوهوش سیاه دارای یک سری فواید است که عمدتاً به سلامت زنان یا تعادل هورمونی آنان مرتبط می‌شود

کوهوش سیاه یک گیاه گلدار بومی آمریکای شمالی است. نام‌های علمی آن اکتایا راسموسا و سیمیسفوگا راسموسا است و گاهی اوقات گل نگار سیاه، زراوند سیاه، آقتی، یا پریوار خوانده می‌شود. مکمل محبوب سلام زنان به نام رمیفمین حاوی کوهوش سیاه به عنوان ماده فعال است. گل و ریشه این گیاه عموماً در طب سنتی بومیان آمریکا به کار می‌رود و امروزه مکمل سلامت محبوب زنان برای کمک به علایم یائسگی، باروری و تعادل هورمونی محسوب می‌شود. کوهوش سیاه ممکن است به این علت مؤثر باشد که به عنوان فیتواستروژن عمل می‌کند، ترکیبی گیاهی که عمل هورمون استروژن را تقلید می‌نماید.

مقالات دیگر...

 

آگهی‌ها

مینی هایفو

مینی هایفو

دستگاه جوان‌سازی و لیفتینگ پوست کلاژن پوست و الیاف انعطاف‌پذیر عمقی و افزایش رطوبت پوست باعث از بین رفتن چین و چروک و خطوط پوست می‌شود.
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
سرنگ انسولین BD

سرنگ انسولین BD

تزریق ساده‌تر و بدون درد انسولین در بیماران مبتلاء به دیابت
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
میکرونیدلینگ برقی (دکتر پن)

میکرونیدلینگ برقی (دکتر پن)

از بین بردنده شیارهای ریز، جای زخم، جوش و بهبود وضعیت کلی پوست
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
محلول ضدعفونی

محلول ضدعفونی

برای ضدعفونی کردن دستگاه‌ها و وسایل پزشكی مانند دستگاه‌های اندوسكُپی، برونكوسكُپی و لوازم جراحی و پانسمان و همچنین اتاق‌های عمل و زایمان، بخش‌های مختلف سوانح سوختگی، و تزریقات، بخش‌های مراقبت ویژه و همچنین کف راهروها و سطوح فیزیكی بیمارستان‌ها، ضد عفونی دست و...
خرید بی‌واسطه از وارد کننده