دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

بادکش درمانی: انواع، موارد استفاده، عوارض جانبی، و موارد دیگر

بادکش کردن خشک, بادکش کردن خیس/خونریزی دهنده, بادکش کردن فلاش, براکیالژیا, هماتوم

بقراط، پزشک یونانی، اغلب به آن زیر عنوان "پدر" پزشکی نام می‌برد

بادکش کردن نوعی از درمان جایگزین و مکمل شامل استفاده از فنجان‌هایی برای ایجاد ساکشن است. گمان می‌رود که این ساکشن کردن باعث بهبود جریان انرژی در بدن و تسهیل التیام می‌شود. اگرچه بادکش درمانی قسمتی از سیستم قدیمی التیام در چین، یونانی، طب سنتی کره و تبتی‌ها بوده یکی از قدیمی‌ترین متون پزشکی که در آن از بادکش درمانی نام برده شده پاپیروس ایبر (1550 پیش از میلاد) از مصر باستان است. بقراط، پزشک یونانی، اغلب به آن زیر عنوان "پدر" پزشکی اشاره می‌کرد و حتی توصیفاتی از تکنیک‌های بادکش را گردآوری کرده بود.

هیدروتراپی یا آب درمانی: فواید و انواع

استئوارتریت, ارتریت روماتوئید, ریلکسیشن, بارداری, فیبرومیالژی, حمام نشیمن, سونا

هیدروتراپی به استفاده از آب به عنوان درمانی در هر شکل آن اشاره دارد

هیدروتراپی یا آب درمانی، نوعی درمان مکمل است که از آب برای مقاصد مرتبط به سلامت استفاده می‌کند. بسته به صنعت و کاربرد، برخی ممکن است به این رویکرد زیر عنوان‌هایی مثل آکواتیک درمانی، آب درمانی یا هیدروپاتی اشاره کنند. کابردهای مختلفی شامل درمان درد مفصل با ورزش‌های آبی و فروکش استرس عضلانی با استفاده از دوش یا حمام گرم یا سرد وجود دارد. مردم همیشه باید پیش از استفاده از هیدروتراپی به عنوان یک برنامه درمانی با پزشک مشورت کنند.

روانگردان ایبوگئین [ایبوگین] و درمان اعتیاد

 افسردگی, نوروسایکیاتریک, گیرنده سروتونین HT2A, کانابیس, کوکائین, کراک, 18-متیل‌اکسی‌کورانیدن

ایبوگین نوعی ترکیب موسوم به الکالوئید است.

برخی شواهد روایی و تحقیقات اولیه عنوان می‌کنند که ایبوگئین [ایبوگاین، ایبوگین]، ترکیبی مشتق از نوعی درختچه در غرب آفریقای مرکزی ممکن است به کاهش علایم ترک مواد مخدر و الکل کمک کرده باعث کاهش ولع نسبت به آنها شود و خطر برگشت مصرف را تقلیل دهد. اگرچه برخی کارشناسان می‌گویند که ایبوگین می‌تواند یک درمان جایگزین عالی باشد، "آژانس مبارزه با مواد مخدر" (DEA) آن را به عنوان یک ماده جدول‌بندی 1 شناسایی می‌کند. این طبقه‌بندی بدان معنی است که ایبوگین غیر قانونی است و در حال حاضر فاقد تأیید پزشکی برای استفاده در ایالات متحد آمریکا است.

کوهوش سیاه: باروری، یائسگی، سرطان و ...

سندرم پیش از قاعدگی, اختلال دیسمورفیک پیش از قاعدگی, تنظیم چرخه قاعدگی, سرطان, سلامت روانی, خواب

کوهوش سیاه دارای یک سری فواید است که عمدتاً به سلامت زنان یا تعادل هورمونی آنان مرتبط می‌شود.

کوهوش سیاه یک گیاه گلدار بومی آمریکای شمالی است. نام‌های علمی آن اکتایا راسموسا و سیمیسفوگا راسموسا است و گاهی اوقات گل نگار سیاه، زراوند سیاه، آقتی، یا پریوار خوانده می‌شود. مکمل محبوب زنان به نام رمیفمین حاوی کوهوش سیاه به عنوان ماده فعال است. گل و ریشه این گیاه عموماً در طب سنتی بومیان آمریکا به کار می‌رود و امروزه مکمل سلامت محبوب زنان برای کمک به علایم یائسگی، باروری و تعادل هورمونی محسوب می‌شود. کوهوش سیاه ممکن است به این علت مؤثر باشد که به عنوان فیتواستروژن عمل می‌کند، ترکیبی گیاهی که عمل هورمون استروژن را تقلید می‌نماید. به هر حال این موضوع که آیا می‌توان کوهوش سیاه را به عنوان یک فیتواستروژن واقعی طبقه‌بندی کرد محل بحث است.

بحران بهبود یا بحران شفا: علل و درمان

واکنش جاریش-هرکسهایمر, لپتوسپیروزیس, آنتی‌بیوتیک, باکتری, حجامت, بادکش, هومیوپاتی, رفلکسولوژی

بحران بهبود بسیار شبیه نوع دیگری از واکنش به نام واکنش جاریش-هرکسهایمر است.

طب مکمل و جایگزین (CAM) عرصه بسیار متنوعی است. این نوع پزشکی رویکردهایی مثل ماساژ درمانی، طب سوزنی، هومیوپاتی و موارد متعدد دیگر را شامل می‌شود. بسیاری از مردم نوعی از CAM را مورد استفاده قرار می‌دهند. در واقع "مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه" (NCCIH) تخمین می‌زند که بیش از 30 درصد بزرگسالان در سال 2012 برخی اشکال این نوع پزشکی را به کار برده‌اند. در حالی که بسیاری از مردم CAM را برای تقویت سلامت و بهداشت خود استفاده می‌کنند برخی نیز از آن برای درمان یا مداوا بهره می‌گیرند. گاهی از اوقات، مردم استفاده کننده از CAM برای درمان یک اختلال در سلامت ممکن است با واکنشی به نام بحران بهبود [بحران التیام، بحران شفاء] مواجه شوند.

مکمل دی-اسپارتیک اسید و درمان اختلال نعوظ

 تستوسترون, سلول‌های لیدیگ, بیضه‌ها, سیلدنافیل, تدانافیل, اوانافیل, وردنافیل

دی-اسپارتیک اسید یک امینو اسید است که در سیستم عصبی مرکزی و سیستم تولید مثل وجود دارد

بسیاری از تولید کنندگان مکمل‌های دارویی مدعی‌اند که دی-اسپارتیک اسید می‌تواند عموماً با افزایش میزان تستوسترون باعث بهبود اختلال نعوظ شود. برخی تحقیقات از این ادعا پشتیبانی کرده‌اند اما علم مرتبط به فواید دی-اسپارتیک اسید قطعیت ندارد. بسیاری از مردان به مشکل اختلال نعوظ دچارند. تا سن 50 سالگی 50 درصد مردان دچار برخی اشکال اختلال نعوظ می‌شوند و بیش از 5 درصد آنان قدرت تحقق نعوظ آلت تناسلی خود را کاملاً از دست می‌دهند. در حالی که دی-اسپارتیک اسید ممکن است در درمان اختلال نعوظ به کار رود درمان‌های دیگر محتمل‌تر است که کارآیی داشته باشند. به علاوه، پزشکان عوارض جانبی بالقوه یا عواقب مصرف درازمدت را نمی‌دانند.

آیا اندروزین در مورد اختلال نعوظ مردان کارآیی دارد؟

یوهیمباین, عصاره اسکابروسا زانتوپارملیا, ریشه ایلیوترو, ریشه گزنه, تریبولوس ترستریس, تستوسترون

اندروزین یک مکمل تقویتی برای مردان است که برای افزایش انرژی، استقامت و عملکرد طراحی شده است

اندروزین یک مکمل تقویت طبیعی مردان است که مدعی افزایش استقامت، میل جنسی، عملکرد جنسی، افزایش انرژی و اعتماد به نفس است. در فرمولاسیون این مکمل از ترکیبات موسوم به افرودیسیاک استفاده شده است. برخی از این ترکیبات در مورد فواید آنها برای پروستات بررسی شده‌اند اما شواهد در مورد اثرات آنها قطعی نیستند. مشتریان خبر از عوارض جانبی مثل سردرد، مشکلات گوارشی و افزایش ضربان قلب می‌دهند. اگر کسی در صدد استفاده از این محصول است باید پیشتر با پزشک خود مشورت کند

مقالات دیگر...