دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

مردم نباید از روغن‎های ضروری برای بچه‎ها یا در اطراف آنها در سنین زیر سه ماهگی استفاده کنند. در مورد نوزادان نارس مردم باید از کاربرد این روغن‎ها تا دستکم سه ماه پس از موعد مقرر خودداری کنند.

برخی شواهد در مورد فواید استفاده از روغن‎های ضروری وجود دارد اما تحقیق اندکی در مورد اثرات استفاده از این روغن‎ها در مورد نوزادان انجام شده است. به خاطر سپردن این نکته حیاتی است که "انجمن آمریکایی پزشکان ناتوروپاتیک" استفاده از روغن‌های ضروری را در مورد بچه‌های کوچک‎تر از 3 ماه به هیچ وجه توصیه نمی‎کند. مردم می‎توانند روغن‎های ضروری رقیق شده یا روغن رقیق نشده آفتابگردان یا دانه انگور را برای ماساژ نوزاد مورد استفاده قرار دهند. مطالعات نشان داده‎اند که ماساژ دادن بچه می‎تواند وزن‎گیری را در نوزاد پیش‌ترم بهبود بخشد، رشد را افزایش دهد و میزان تحریک‎پذیری و اختلالات خواب را کاهش دهد.

شاتاواری یگ گونه مارچوبه است که از قرن‎ها پیش در طب آیوردوایی هند مورد استفاده قرار می‎گیرد و طیفی از فواید مشخصاً در پیوند با باروری در زنان دارد.

شاتاواری یگ گونه مارچوبه است که از قرن‎ها پیش در طب آیوردوایی هند مورد استفاده قرار می‎گیرد. اعتقاد بر آن است که شاتاواری که به نام‎های دیگری همچون ساتاواری، ساتاوار، یا مارچوبه راسموس (آ. راسموس) نیز شناخته می‎شود، باعث تقویت باروری شده و طیفی از فواید مشخصاً در پیوند با باروری در زنان دارد. گمان می‎رود که این گیاه دارای ویژگی اداپتوژنیک است، که بدین معنی است که می‎تواند سیستم‎های بدنی را تنظیم کرده و مقاومت در برابر استرس را افزایش دهد. شاتاواری یک مکمل عامه‎پسند است که برای درمان طیفی از علایم به کار می‎رود. شاتاواری را می‎توان در اشکال مختلف قرص، پودر، یا اسانس مایع مورد استفاده قرار داد.

ریشه گیاه ماکا دارای مواد شیمیایی متعددی شامل اسیدهای چرب و انواع آمینو اسید است

ماکا نام‎های دیگری به شرح زیر دارد: ایاک چیچیرا، ایوک ویلکو، جینسنگ کوه‎های آند، جینسنگ پرویی، لپیدیوم میینی، لیپیدیوم پرویی، ماکا ماکا، ماکای پرویی و... ماکا گیاهی است که در مناطق مرکزی کشور پرو در ارتفاعات کوه‎های آند می‎روید. این گیاه دستکم از 3000 سال پیش به عنوان سبزی در این نواحی کشت شده است. ماکا از خانواده تربچه است و بویی شبیه به تافی شکلات دارد. از ریشۀ این گیاه به عنوان دارو استفاده می‎شود. مردم عادی در پرو ماکا را برای رفع "خستگی خون" (آنمی)، سندرم خستگی مزمن (CFS)، تقویت میزان انرژی، استقامت، عملکرد ورزشی و تقویت حافظه می‎خورند. در عین حال مصرف ماکا از طریق خوراکی برای موارد عدم تعادل هورمونی در زنان، مشکلات خونریزی عادت ماهانه، علایم یائسگی، بهبود توان باروری، و اختلال عملکرد جنسی بر اثر مصرف داروهای ضد افسردگی، تضعیف یا پوکی استخوان‎ها (استئوپوروزیس)، افسردگی، سرطان معده، لوسمی، HIV / ایدز، سل، اختلال نعوظ، برانگیختن یا تحریک میل جنسی، و تقویت سیستم ایمنی، رواج دارد.

زالو درمانی به علت کاربرد ارزان و سادۀ آن در پیشگیری از عوارض در فرآیند احیاء قرار دارد. زالوهای پزشکی اغلب اوقات از مجارستان یا سوئد آورده می‎شوند.

از دوران مصر باستان، زالو در پزشکی برای درمان ناهنجاری‌های سیستم عصبی مرکزی، مشکلات دندانی، بیماری‎های پوستی و انواع عفونت کاربرد داشته است. امروزه، زالوها در جراحی پلاستیک و دیگر انواع میکروسرجری به کار می‎روند. علتش این است که زالوها پپتیدها و پروتئین‎هایی ترشح می‎کنند که از لخته شدن خون پیشگیری می‎نمایند. این ترشحات زیر عنوان ضد انعقادها نیز شناخته می‎شوند. این روند خون را برای التیام زخم‎ها در جریان نگه می‎دارد. در حال حاضر، زالو درمانی به علت کاربرد ارزان و سادۀ آن در پیشگیری از عوارض در فرآیند احیاء قرار دارد.

بر مبنای طب سنتی چینی، چی نیروی زندگی یا انرژی حیاتی است. هر آن چیزی که در جهان هست از چی ساخته شده است که این شمول، ساختار جسمانی انسان و احساسات وی را نیز در بر می‎گیرد.

بر مبنای طب سنتی چینی چی / qi انرژی حیاتی است که تمام مدت در بدن در حال چرخش است. رهروان این مکتب پزشکی بر این باورند که کمبود چی با طحال مرتبط است و اینکه استراحت و خوردن برخی غذاهای خاص عدم تعادل به وجود آمده را برطرف خواهد کرد. مفاهیم چی بر مبانی پزشکی مدرن استوار نیست بلکه ریشه‎های خود را از طب چین باستان می‌‏گیرد. چی شامل استفاده از داروهای گیاهی، طب فشاری و انجام برخی ورزش‎ها مثل تای چی یا چی‌گونگ* / qigong است. اگرچه هیچ اثبات علمی برای چی یا کمبود چی در دسترس نیست، بسیاری از مردم این اصطلاحات را به مثابه راه‎هایی برای توصیف مشکلات بدن به عنوان یک کل درمی‎یابند تا تکیه بر مسیر دقیقی که علم پزشکی طی می‎کند.

بر مبنای اعلام NHS از هر ده فرد مصرف کنندۀ آنتی‎بیوتیک‏‌ها یک نفر دچار عوارض جانبی گوارشی این داروها می‎شود. در حدود 1 نفر از هر 15 نفر مردم نسبت به این نوع داروها دچار آلرژی هستند.

بــرخی مواد طبیعی دارای ترکیبات ضد باکتریایی هستند؛ اما سؤال این است که کدام‎یک از آنها برای ما ایمنند، و چه وقت می‎توان آنها را مورد استفاده قرار داد؟ آنتی‎بیوتیک‎های تجویزی مثل پنی‎سیلین از دهۀ 1940 میلادی به مردم برای بهبود بیماری‎ها و اختلالات کشنده کمک کرده‎اند. به هر جهت مردم برای درمان در عین حال چرخشی به سمت آنتی‎بیوتیک‌های طبیعی از خود نشان می‎دهند. بر مبنای اعلام NHS از هر ده فرد مصرف کنندۀ آنتی‎بیوتیک‌‏ها یک نفر دچار عوارض جانبی گوارشی این داروها می‎شود. در حدود 1 نفر از هر 15 نفر مردم نسبت به این نوع داروها دچار آلرژی هستند.

تاریخ انجام حجامت به مصر باستان، چین، و فرهنگ‎های منطقۀ خاور میانه بازمی‎گردد. یکی از کهن‎ترین رساله‎های پزشکی دنیا یعنی پاپیروس ایبرز، تشریح کرده است که چگونه مصریان باستان درمان حجامت را در 1550 سال پیش از میلاد مسیح به کار می‎بردند.

درمان حجامت یکی از اشکال باستانی طب جایگزین است که در آن درمانگر فنجان‎های مخصوصی را برای ایجاد مکش (حالت بادکش) به مدت چند دقیقه روی پوست فرد قرار می‎دهد. مردم از حجامت به دلایل و مقصودهای گوناگون، شامل کمک به رفع درد، التهاب، بهبود جریان خون، ریلکسیشن و سلامت و نیز به عنوان نوعی پیام بافت عمقی استفاده می‎کنند. فنجان‎های مورد اشاره برای حجامت ممکن است از جنس شیشه، چوب بامبو، سفال یا سیلیکون باشد. درمان حجامت اکنون ممکن است درمانی مد روز جلوه کند اما درمان جدیدی نیست. تاریخ انجام حجامت به مصر باستان، چین، و فرهنگ‎های منطقۀ خاور میانه بازمی‎گردد. یکی از کهن‎ترین رساله‎های پزشکی دنیا یعنی پاپیروس ایبرز، تشریح کرده است که چگونه مصریان باستان درمان حجامت را در 1550 سال پیش از میلاد مسیح به کار می‎بردند.

مقالات دیگر...