دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

سفت کردن پوست با لیزر کاملاً ایمن تلقی می‌شود

سفت کردن پوست با لیزر یک روش بر مبنای حداقل رویکرد تهاجمی با زمان از کار افتادگی اندک یا فقدان آن است. این روش پوست با استفاده از حرارت باعث انقباض یا تنگ شدگی کلاژن شده و سبب سفت و محکم‌تر شدن پوست و کاهش حالت چروکیدگی آن می‌شود. روش مزبور تولید کلاژن و الاستین را در پوست تحریک می‌کند. سفت کردن پوست با لیزر کاملاً ایمن تلقی می‌شود و به طور معمول برای انجام آن به بیهوشی نیازی نیست. ایجاد مقداری ورم و سرخی پوست نرمال است و در موارد نادر ممکن است جای زخم (اسکار) یا عفونت ایجاد شود.

پرولوتراپی می‌تواند تا حدودی درد را تخفیف دهد.

پرولوتراپی یک روش درمانی جایگزین است که می‌تواند در ترمیم بافت‌های بدن کمک کند. این روش همچنین به نام درمان تزریق احیاگر یا تکثیر درمانی شناخته می‌شود. بر مبنای نظر کارشناسان این عرصه، ایده پرولوتراپی به هزاران سال پیش برمی‌گردد. انواع مختلفی از پرولوتراپی وجود دارد اما تمامی آنها هدف تحریک بدن در راستای ترمیم خود را دنبال می‌کنند. بسیاری از مردم می‌گویند که این تزریق‌ها باعث تسکین درد می‌شوند اما دانشمندان نمی‌توانند چگونگی اثربخشی روش مزبور را توضیح دهند و تحقیق ایمن بودن یا کارآیی آن را تأیید نکرده است.

رفلکسولوژی در فرهنگ‌ها و کشورهای مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است اما شواهد علمی در مورد آن کافی نیست

رفلکسولوژی صورت قرن‌ها است که در بسیاری از کشورهای جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. رفلکسولوژی صورت شامل استفاده از فشار بر روی نقاطی خاص در صورت و ماساژ است. سیستم طب سنتی دارد راه خود را به عنوان یک روش جایگزین در همه چیز، از کاهش استرس گرفته تا بهداشت خواب، ضد پیری و مابقی موارد در دل مسیر اصلی باز می‌کند. در حالی که رفلکسولوژی صورت یک رویکرد قدیمی است، شواهد علمی اندکی در حمایت از منافع مورد نظر آن وجود دارد.

پرسوتراپی [فشار درمانی] اقدامی است که گفته می‌شود به تخلیه لنفاوی کمک می‌کند

پرسوتراپی [فشار درمانی] اقدامی است که گفته می‌شود به تخلیه لنفاوی کمک می‌کند و بنابراین به شکل بالقوه باعث لاغر به نظر رسیدن دست‌ها و پاها (به علت حمل مایع کمتر)، فروکش درد و رنجوری، و سم‌زدایی بدن می‌شود. در پرسوتراپی از یک دستگاه فشار هوا برای باد کردن یک پوشش استفاده می‌گردد که دست‌ها، پاها یا شکم را در یک سلسله حرکات ریتمیک و شبیه به ماساژ تحت فشار قرار می‌دهد. شواهدی در دست است که ماساژ تخلیه لنفاوی مانند پرسوتراپی می‌تواند باعث کاهش نمای ظاهری سلولیت و رهش مایع در گره‌های لنفاوی شود که ممکن است پس از عمل جراحی یا برخی درمان‌های سرطان انباشته شده باشند.

طب فشاری شامل کاربرد فشار محکم برای نقاط خاصی در بدن است

طب فشاری از هزاران سال پیش در پزشکی سنتی چین مورد استفاده بوده است. طب فشاری شبیه به طب سوزنی اما بدون سوزن عمل می‌کند. این رویکرد نقاط خاصی را روی بدن برای رهش انرژی و تسهیل التیام هدف می‌گیرد. در مورد اختلال نعوظ باور کارشناسان بر این است که این شکل خودماساژدهی به بهبود سلامت جنسی کمک می‌کند. طب فشاری بر مبنای نظریه خطوط مریدیان عمل می‌کند، که یک سری مسیرهای انرژی در بدن محسوب می‌شوند. گفته می‌شود که طب سوزنی و طب فشاری باعث رهش انرژی مسدود شده در خطوط مریدیان می‌گردند.

تاریخ هالوتراپی مدرن به سال 1843 برمی‌گردد

در طول قرن‌های گذشته اشکال مختلف هالوتراپی از سوی مردم مورد استفاده قرار گرفته است. نخستین موارد شناخته شده مربوط به گزارش‌های به جا مانده از چشمه‌های آب معدنی است که به قرن دوازدهم میلادی در لهستان برمی‌گردد، که در آن مردم اصرار داشتند تا در آب‌های معدنی حمام کنند. تاریخ هالوتراپی مدرن به سال 1843 برمی‌گردد، زمانی که پزشک لهستانی به نام فلیکس بوچکووسکی بر ایده استفاده از درمان با نمک پس از مشاهده این موضوع اصرار ورزید که متوجه شد کارگران معادن نمک، خلاف کارگران معادن دیگر دچار مشکلات تنفسی و ریوی نمی‌شدند

استروئیدهای آنابولیک اندروژنیک، نسخه‌های صناعی هورمون جنسی مردانه تستوسترون هستند

"استروئیدهای قانونی" یک اصطلاح کلی برای مکمل‌های بدنسازی است که زیر دسته‌بندی "غیر قانونی" قرار نمی‌گیرد. استروئیدهای آنابولیک اندروژنیک (AAS)، نسخه‌های صناعی هورمون جنسی مردانه تستوسترون هستند. این هورمون‌ها گاهی از اوقات به شکل غیر قانونی استفاده می‌شوند. در صورت داشتن نسخه از مرجع ذی‌صلاح افراد دچار اتلاف عضله یا اختلالات تولید تستوسترون می‌توانند این مکمل‌های هورمونی را برای اختلالات مبتلابه خود مصرف کنند. به هر حال برخی ورزشکاران و بدنسازان به شکل غیر قانونی این استروئیدها را برای تقویت توده عضلانی یا عملکرد مصرف می‌کنند. برخی مکمل‌های قانونی حامل پشتوانه علمی هستند و کاملاً ناایمن نیستند.

مقالات دیگر...