دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

انواع سردردهای میگرنی و نشانه‌ها و علایم آنها

میگرن خاموش, میگرن ابدومینال, میگرن عادت ماهانه, میگرن اکولار, میگرن وستیبولار, استیتوس میگرینوسوس, یگرن اُفتالموپلژیک

حملات میگرن همگی مشابه هم نیستند

نزدیک به 38 میلیون آمریکایی دچار حملات میگرن هستند. آنها به طور معمول این حملات را به شکل ضربان یا کوبش در یک سمت سر تجربه می‌کنند. همچنین امکان دچار شدن به تهوع، استفراغ و حساسیت به نور و صدا در بین بیماران میگرنی وجود دارد. و نیز سردردهای میگرنی ممکن است به شکلی بسیار شدیدتر از دیگر انواع سردرد بروز کنند. اما حملات میگرن همگی مشابه هم نیستند. سردردهای مورد اشاره ممکن است در یک بیمار بسیار متفاوت از دیگری باشد.

الکل و سردرد میگرن چه ارتباطی دارند؟

میگرن همراه تجلی, سردرد خوشه‌ای, سردرد تنشی, استرس, کمبود خواب, اسطوخودوس, نعناع

چیزهای بسیاری به عنوان محرک سردردهای میگرنی مطرحند

بسیاری از مردم تجربه سردرد پس از مصرف الکل را داشته‌اند – به ویژه پس از پرنوشی. در حالی که سردردها در مورد بسیاری از افراد عموماً به عنوان یک عارضه جانبی الکل شناخته می‌شود، ممکن است در مورد شهرت الکل به عنوان یک محرک سردرد زیاده‌روی شده باشد. الکل به عنوان یک محرک گهگاهی در میان حدود یک سوم افراد دچار سردردهای میگرنی شناخته می‌شود اما فقط در میان حدود 10 درصد مبتلایان به میگرن محرک دایمی سردرد است.

سردرد گرما: علل، درمان و پیشگیری

 خشکی لب, تشنگی, کاهش ادرار, خستگی مفرط, کسالت, تهوع, استفراغ

سردرد گرما نامحتمل است که نتیجه خود گرما باشد

سردرد گرما اغلب زمانی بروز می‌کند که هوا بسیار گرم است یا اینکه شخص فعالیتی جسمانی انجام می‌دهد که باعث افزایش دمای بدن می‌شود. شخص ممکن است در صورت مواجهه با محرک‌هایی مثل گرمای بیش از حد، کم‌آب شدن بدن، یا دیگر عوامل زیست‌محیطی دچار سردرد گرمایی شود. همین فاکتورها می‌توانند محرک سردرد میگرنی نیز باشند. اگر سردرد یا میگرن بروز کند، شخص باید مایعات بیشتری بنوشد، به مکان خنکی برود و از انجام هر گونه فعالیت منجر به افزایش دمای بدن از طریق استراحت خودداری کند.

چطور بدانیم سردرد ما نتیجه مشکلی جدی است؟

آنوریسم مغزی, خونریزی مغزی, کاپنوسیتوفگا, استروک, ضربه به سر, گرماسکته, پره‌اکلامپسی

در برخی اوقات درد ناشی از سردرد نشانه‌ای از وجود یک مشکل است

سردردها ناراحت کننده، دردناک و حتی ناتوانی‌آورند اما معمولاً نیازی به نگرانی در مورد آنها نیست. بیشتر سردردها نتیجه مشکلاتی جدی یا اختلالات سلامت نیستند. 36 نوع مختلف سردرد شایع وجود دارد. به هر حال، در برخی اوقات درد ناشی از سردرد نشانه‌ای از وجود یک مشکل است. این مقاله به علایم و نشانه‌هایی می‌پردازد که به ما کمک می‌کند تا سردردهای نگران کننده را بشناسیم.

سردرد ارگاسم یا سردرد سکس: علل و درمان

استروک, تومور, خونریزی در مایع نخاعی, آنوریسم

مردان بیش از زنان در معرض دچار شدن به سردرد ارگاسم قرار دارند.

این موضوع را تصور کنید: شما در اوج گرمای آن لحظه هستید، سپس آنچه ناگهان احساس می‌کنید حالتی خفقانی در سر حوالی زمان ارگاسم است. درد مزبور چندین دقیقه به طول می‌انجامد یا حتی ممکن است تا چند ساعت ادامه یابد. آنچه ممکن است دچارش شده باشید به نام سردرد ارگاسم شناخته می‌شود نوعی نادر اما اغلب بی‌ضرر از سردرد سکس که پیش از لحظه / یا در لحظه رهش جنسی بروز می‌کند.

آنچه باید در مورد مراحل دوره‌های حمله میگرن بدانیم

نقطه‌های کور, درد ضرباندار, تریپتان‌ها, مشتقات ارگوت, گیپانت‌ها, دیتان‌ها, پساحمله

آگاهی از تفاوت میان سردرد و میگرن نیز می‌تواند مفید باشد.

برخی افراد بر مبنای علایم حسی مرتبط رسیدن حمله میگرنی را احساس می‌کنند. گاهی از اوقات محرک‌های شناخته شده‌ای برای میگرن مطرحند. اجتناب از این محرک‌ها می‌تواند ریسک یک دور میگرنی را کاهش دهد. پیش‌بینی حمله میگرنی پیش از بروز هر گونه علایم دشوار است. آگاهی از تفاوت میان سردرد و میگرن نیز می‌تواند مفید باشد. میگرن مراحل مختلفی دارد. اگرچه تمامی بیماران همه مراحل میگرن را در تمامی موارد تجربه نمی‌کنند و علایم ممکن است متفاوت باشند، دانستن مراحل کلی می‌تواند در جستجو برای درمان و یافتن راه‌هایی برای کاهش علایم کمک کننده باشد.

محدوده بروز سردرد چه چیزی را به ما می‌گوید؟

سردرد خوشه‌ای, سردردهای سینوسی, هیپوتانسیون داخل جمجمه‌ای خودبه‌خودی, آنوریسم, استروک, مننژیت, انسفالیت

ناحیه درد در سر می‌تواند چیزهایی در مورد سردرد مبتلابه شخص را مشخص کند.

محدوده درد در سر می‌تواند یک سرنخ مهم در تعیین نوع سردرد و مداوای بالقوه برای آن باشد. سردرد بسیار شایع است. در واقع تخمین زده می‌شود که در حدود نیمی از بزرگسالان در طول یک سال گذشته برخی انواع سردرد را تجربه کرده‌اند. سردرد مزمن که به معنی 15 مورد یا بیشتر سردرد در هر ماه است مبتلابه 1.7 تا 4 درصد بزرگسالان است. سردرد کل سر ممکن است به این صورت احساس شود که گویی نواری سفت دور سر کشیده شده است. این وضعیت اغلب نشان دهنده سردرد تنشی است که شایع‌ترین اختلال سردرد اولیه محسوب می‌شود.

مقالات دیگر...