دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

درد واژن می‌تواند یک علامت عفونت یا آسیب‌دیدگی موقتی یا یک علامت مزمن بدون هر علت شناخته شده باشد

درد واژن می‌تواند یک علامت عفونت یا آسیب‌دیدگی موقتی یا یک علامت مزمن بدون هر علت شناخته شده باشد. درد واژن مداوم بدون علت آشکار ولودینیا نامیده می‌شود. ولوودینیا در اختلالات زنان شایع بوده و مبتلابه 16 درصد زنان در ایالات متحد آمریکا است. ترس یا خجلت ممکن است مانع از مراجعه زنان برای درمان برای درد واژن شود. برخی زنان که در جستجوی درمان بوده‌اند خبر از این می‌دهند که پزشکان به سرعت در مورد علایم مبتلابه آنان دچار اشتباه می‌شوند.

کیست نبوتین نشانه سرطان سرویکال محسوب نمی‌شود

کیست‌های نِبوتیَن [کیست‌ نابوتین، کیست‌ نابوتیان] برآمدگی‌های خوش‌خیم روی سرویکس (دهانه یا گردن رحم) هستند. این کیست‌ها پر از مخاطی به رنگ زرد شفاف یا کهربایی رنگند. زنان ممکن است بیش از یک مورد از این کیست‌ها داشته باشند. احتمال آن وجود دارد که زنان پس از زایمان یا بعد از یائسگی دچار کیست نبوتین شوند. این کیست‌ها نرمال هستند و به طور معمول باعث ایجاد هیچ علامتی نمی‌شوند. کیست نبوتین نشانه سرطان سرویکال [سرطان گردن رحم] محسوب نمی‌شود.

بیشتر زنان نشانه‌های اندکی از نارسایی پیشرس تخمدان دارند

نارسایی پیشرس تخمدان [نارسایی زودرس تخمدان] - که به نام عدم کفایت اولیه تخمدان نیز شناخته می‌شود - از دست رفتن عملکرد نرمال تخمدان‌های زنان پیش از سن 40 سالگی است. اگر تخمدان‌ها دچار نارسایی شوند دیگر مقادیر نرمال هورمون استروژن را برای رهش منظم تخمک تولید نمی‌کنند. ناباروری یکی از تبعات شایع این وضعیت است. نارسایی پیشرس تخمدان گاهی از اوقات به عنوان یائسگی زودرس شناخته می‌شود اما این دو اختلال یکی نیستند. زنان دچار نارسایی پیشرس تخمدان ممکن است تا سال‌ها پریود نامنظم یا پریودهای گهگاهی داشته باشند و حتی احتمال باردار شدن آنان وجود دارد. زنان مبتلاء به یائسگی زودرس دیگر پریود ندارند و نمی‌توانند باردار شوند.

هر دو نوع IUD می‌توانند بلافاصله پس از جاگذاری سبب ایجاد خونریزی شدید یا بی‌نظمی در خونریزی پریود شوند

دستگاه داخل رحمی (IUD) یک وسیله فیزیکی برای پیشگیری از بارداری است که داخل رحم قرار می‌گیرد. IUD یک ابزار پیشگیری از بارداری مؤثر و و دارای کاربرد طولانی مدت است. دو نوع IUD در دسترس است که به انواع هورمونی و غیر هورمونی معروفند. هر دو نوع با ترشح موادی به داخل سیستم تولید مثل زنان از بارداری پیشگیری می‌کنند. IUD هورمونی باعث ترشح هورمون‌های صناعی می‌شود، حال آنکه IUD غیر هورمونی مقادیر کمی مس ترشح می‌کند. IUDs می‌توانند به طرق مختلف بر چرخه پریود زنان تأثیر بگذارند. هر دو نوع IUD می‌توانند بلافاصله پس از جاگذاری سبب ایجاد خونریزی شدید یا بی‌نظمی در خونریزی پریود شوند.

پاپیلوماتوز وستیبولار بیماری نیست، نیاز به درمان پزشکی ندارد و مُسری نیز نیست

پاپیلوماتوز وستیبولار به برآمدگی‌ها یا پاپول‌های ریز، بدون درد و به رنگ پوست اشاره دارد که روی مادگی یا فرج زنان ظاهر می‌شوند. مادگی یا والوا قسمتی از ناحیه تناسلی زنانه است که در قسمت بیرونی بدن زنان جایگیر شده است. برآمدگی‌های مورد بحث ممکن است گرد یا کشیده باشند. در گذشته پزشکان فکر می‌کردند که ارتباطی بین پاپیلوماتوز وستیبولار و عفونت پاپیلوماویروس انسانی (HPV) وجود دارد اما تحقیقات انجام شده این نظریه را بی‌اعتبار کرده‌اند. متخصصان اکنون می‌داننجنسید که پاپیلوماتوز وستیبولار یک متغیر کالبدی طبیعی است، به این معنی که صرفاً به نمای ظاهری مادگی بستگی دارد. پاپیلوماتوز وستیبولار نه خطرناک است و نه نوعی عفونت واگیردار جنسی است.

زنان در طول بارداری تغییرات جسمانی و عاطفی متعددی را تجربه می‌کنند

زنان در طول بارداری تغییرات جسمانی و عاطفی متعددی را تجربه می‌کنند. افزایش وزن در سه ماهه سوم بارداری یک بخش مهم از اواخر بارداری است و به طور معمول علتی برای نگرانی ندارد. بسیاری از مادران باردار در طول سه ماهه سوم بارداری با افزایش وزن سریع مواجه می‌شوند. بر مبنای اعلام "اداره بهداشت زنان" (OWH) علت آن است که جنین به طور معمول در این برهه زمانی بیشترین افزایش وزن را دارد. مقدار وزنی که زنان در طول بارداری اضافه می‌کنند به چند عامل شامل موارد زیر بستگی دارد: شاخص توده بدن (BMI) زن پیش از بارداری، تعداد بارداری‌ها، میزان فعالیت جسمانی، عادات غذایی. مقدار وزنی که زنان باید انتظار داشته باشند تا در طول بارداری افزایش یابد به BMI پیش از بارداری مرتبط است.

در میان حدود نیمی از موارد علت مرده‌زایی ناشناخته باقی می‌ماند

مرده‌زایی زایمان نوزاد مرده پس از هفته 20 بارداری است. از دست دادن نوزاد پیش از هفته بیستم بارداری سقط جنین ناخواسته [از دست دادن بارداری] نامیده می‌شود. در هر 200 مورد بارداری در حدود 1 مورد آن با تولد نوزاد مرده همراه است. از آنجا که بسیاری از موارد مرده‌زایی در بارداری‌های به ظاهر نرمال رخ می‌دهد این واقعه می‌تواند برای والدین بسیار آسیب زننده باشد. بسیاری از زنان دچار مرده‌زایی این امکان را دارند که در بارداری بعدی خود نوزاد زنده و سالم به دنیا بیاورند. اگر مرده‌زایی بر اثر برخی مشکلات کروموزومی یا مشکل مربوط به بند ناف باشد

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.