دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

کولیت اولسراتیو در کودکان علاج ندارد اما روش‌ها درمانی مختلفی در دسترس است که به کاهش علایم بیماری کمک می‎کنند و آن را در حالت خفیف یا بهبود نگه می‎دارند.

 کولیت اولسراتیو یکی از اشکال بیماری التهابی روده است که باعث ایجاد التهاب در روده بزرگ می‎شود. احتمال ابتلاء به این بیماری در سنین 15 تا 30 سال و نیز افراد بالای 60 سال بیشتر است اما در عین حال بیماری مزبور در هر سنی شامل کودکان امکان بروز دارد. علت کولیت اولسراتیو در کودکان به طور دقیق شناخته نشده است. کولیت اولسراتیو در کودکان سبب ورم، خونریزی، اسهال، و دیگر علایم ناراحت کننده می‎شود. کولیت اولسراتیو علاج ندارد اما برخی درمان‌ها برای کمک به بیمار و کنترل بیماری در دست است.

ORS باعث معالجه استفراغ نمی‌شود، اما به پیشگیری از آن و درمان کم‎آبی بدن که ممکن است بر اثر استفراغ ایجاد گردد، کمک می‎کند

تهوع و استفراغ در کودکان شایع بوده و به طور معمول بخشی از یک ناخوشی خفیف کوتاه مدت است که مکرراً بر اثر یک عفونت ویروسی ایجاد می‌شود. اگرچه اکثر کودکان بدون نیاز به درمان از تهوع و استفراغ بهبود می‎یابند، این موضوع مهم است که بدانیم در صورت عدم بهبود بچه چه هنگامی باید به کمک پزشکی متوسل شویم. استفراغ هنگامی بروز می‎کند که عصب‌های درون بدن یا مغز وجود یک محرک مثل مسمومیت غذایی، برخی عفونت‌ها یا داروها یا حرکت را احساس می‎کنند. تهوع به طور معمول - و نه همیشه - پیش از استفراغ بروز می‎کند. کودکان خردسال ممکن است قادر به شناسایی حالت تهوع نباشند، اگرچه ممکن است از درد معده یا دیگر مشکلات کلی شاکی باشند. 

سیراب کردن بدن حتی در موارد خفیف انتریت ضروری است و نیز کاری است که برای حفظ سلامت کلی بدن باید انجام شود.

انترایتیس [انتریت] التهاب روده کوچک است. انواع اِنتریت شامل انتریت عفونی (بر اثر باکتری‎ها یا ویروس‎ها) و انتریت اشعه است که در نتیجه اشعه درمانی رخ می‎دهد. انتریت در عین حال ممکن اشت شامل گاستریت باشد که در آن التهاب به معده آسیب می‎زند یا، در برخی موارد، با کولیت همراه است که در آن التهاب به روده بزرگ سرایت می‎کند. روش‎های پیشگیری از انتریت شامل دقت کامل در آماده‎سازی غذا، و رعایت بهداشت، و نظافت است. انتریت ممکن است در تمامی موارد نیاز به درمان نداشته باشد. موارد خفیف و اغلب موارد انتریت ناشی از عفونت‎های ویروسی به خودی خود در طول چند روز از بین می‎روند.

در صورت عدم درمان، انسداد مجرای صفرا می‎تواند به ایجاد عفونت‎های تهدیدگر زندگی منجر شود.

انسداد مجرای صفرا که به نام انسداد صفراوی نیز شناخته می‎شود، هنگامی بروز می‎کند که یکی از مجراهای حامل صفرا (زرداب) از کبد به روده‎ها به واسطۀ سنگ کیسه صفرا مسدود می‎شود. در صورت عدم درمان این انسداد می‎تواند به عوارض جدی شامل عفونت شدید منجر گردد. کبد مایعی به نام صفرا (زرداب) تولید می‎کند. صفرا حاوی کلسترول و املاح صفرا است که به روده در هضم چربی‎ها کمک می‎کنند. صفرا در عین حال حاوی ماده زائدی به نام بیلی‎روبین است. صفرا از کبد و از طریق مجراهای صفرا به کیسه صفرا رفته در آنجا ذخیره می‎شود. در هنگام لزوم استفاده از کمک آن برای هضم غذا، صفرا از کیسه صفرا وارد روده کوچک می‎شود. این شبکه مجاری بخشی از سیستم صفراوی است.

کم‎آبی بدن یکی از نگران کننده‎ترین تبعات یا عوارض اسهال در کودکان است. اسهال خفیف به طور معمول سبب کاهش بیش از حد مایعات بدن نمی‎شود اما اسهال متوسط یا شدید چنین پیامدی با خود دارد

چرا کودکان بیش از بزرگسالان دچار اسهال می‌شوند؟ چگونه شما می‎توانید ناراحتی ایجاد شده بر اثر اسهال را در کودک خود درمان کنید؟ این مقاله به بررسی علل بروز اسهال در کودکان و درمان‎های خانگی آن می‎پردازد. اسهال راهی است که بدن برای خلاص کردن خود از اجرام در پیش می‎گیرد، و بیشترین دوره‎های اسهال چند روز تا یک هفته ادامه می‎یابد. اسهال اغلب به همراه تب، تهوع، استفراغ، کرامپ، و دهیدراسیون (کم‌آبی بدن) بروز می‎کند.

علت زرد شدن مدفوع به طور معمول چیزی مرتبط به رژیم غذایی است اما این وضعیت در عین حال می‎تواند نتیجۀ مشکلات زیربنایی سلامت باشد.

رنگ نرمال مدفوع در صورت دفع بیلی‎روبین و صفرا به میزان سالم قهوه‎ای رنگ است. برخی از اوقات مردم متوجه تغییر رنگ مدفوع خود می‎شوند که این تغییر زرد شدن مدفوع را نیز شامل می‎شود. آنچه مردم می‎خورند می‎تواند بر رنگ مدفوع آنها تأثیر بگذارد.مدفوع به دلایل متعددی شامل رژیم غذایی و اختلالات زیربنایی پزشکی دچار تغییر رنگ می‎شود. اگر کسی مکرراً بر اثر نوع رژیم غذایی خود دچار مدفوع زرد رنگ شود، وی باید از خوردن غذاهای چرب، غذاهای فرآوری شده، گلوتن، یا هر چیزی که سبب ایجاد آشوب معده می‎شود، خودداری نماید.

این موضوع حیاتی است که درمان بیماری کرون در اولین فرصت ممکن پس از تشخیص آن آغاز شود. التهاب مداوم همراه اختلال مزبور در نهایت باعث جراحت دیواره روده می‎شود، که سبب کاهش کارآیی داروها خواهد شد.

این موضوع حیاتی است که درمان بیماری کرون در اولین فرصت ممکن پس از تشخیص آن آغاز شود. التهاب مداوم همراه اختلال مزبور در نهایت باعث جراحت دیواره روده می‎شود، که سبب کاهش کارآیی داروها خواهد شد. کرامپ، اسهال، تب، و دیگر علایم شایع بیماری کرون از پاسخ‎های التهابی لاعلاج بدن نشأت می‎گیرند. پزشکان وقتی التهاب در بیمار تحت کنترل باشد بیماری را در دوره بهبود ارزیابی می‎کنند. هدف اغلب برنامه‎های درمانی تحقق بهبود مزبور و حفظ آن در حد امکان است. بهبود نه فقط باعث تسکین درد و علایم تخفیف بیماری می‎شود، بلکه به دیواره روده‎ها مجالی برای ترمیم می‎دهد. 

مقالات دیگر...