plg_search_sppagebuilder
دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

Image

درد مفصل ران در موقع نشستن: علل، تشخیص و درمان

 ارتریت پسوریاتیک, بورسیت, تاندینیت, درگیری فمورواستابولار، سیاتیک

درد مفصل ران در زمان نشستن معمولاً با نادرست بودن حالت قرارگیری بدن در زمان نشستن مرتبط است

مفصل‌های ران محل تلاقی استخوان‌های پا به بدن هستند. شخص ممکن است در حالت نشسته دچار درد در یکی از مفصل‌های ران یا هر دو شود. علت آن است که در حالت نشسته مفصل ران [هیپ] خم می‌شود و بیشتر وزن بدن را تحمل می‌کند. محل بروز درد در مفصل ران می‌تواند اطلاعات زیادی در مورد چرایی بروز درد مفصل ران در حالت نشسته به دست دهد. درد ممکن است به صورت درد تند و تیز، احتقانی یا مبهم احساس شود. مفصل ران ممکن است در زمان نشستن صدا دهد یا دچار حالت خشکی شود. شخص ممکن است درد مزبور را در زمان نشستن پشت میز کار یا غذاخوری، در زمان رانندگی یا در هنگام نشستن روی مبل برای تماشای تلویزیون احساس کند.

استنیا یا ضعف جسمانی: علل، علایم، تشخیص و درمان

سارکوپنیا, استروک, حمله قلبی, عدم تعادل هورونی, مالتیپل اسکلروزیس, میاستنی گراویس

استنیا علامتی از یک اختلال زمینه‌ای است.

استنیا علامتی از یک اختلال زمینه‌ای است. بر این اساس احتمال برطرف شدن آن پس از درمان علت وجود دارد. اختلالات مزمن ممکن است به مدیریت طولانی مدت برای کنترل علایم نیاز داشته باشند. در مواردی که استنیا یک عارضه جانبی مصرف برخی داروها است دکتر ممکن است کاهش دوز دارو یا تغییر آن را توصیه کند. این وضعیت ممکن است به رفع استنیا کمک کند. به هر حال، برخی افراد ممکن است نتوانند با شرایط ایمن دوز دارو را تعدیل کرده یا آن را تغییر دهند. در چنین شرایطی پزشک ممکن است داروهای دیگری را در کنار داروهای مورد اشاره برای کمک به کنترل استنیا توصیه کند. استنیا در برخی مواقع ممکن است علامتی از یک اختلال تهدیدگر زندگی مثل حمله قلبی یا استروک باشد.

درد انگشت شست پا - علل و درمان

 اوریک اسید, انگشت شست پای تورف, سساموئیدیت, بونیون, بیماری رینو

اختلالات مختلفی می‌توانند درد انگشت شست پا ایجاد کنند

درد انگشت شست پا اغلب بر اثر صدمات یا اختلالات زمینه‌ای خفیف ایجاد می‌شود. ارتریت، شکستگی‌ها، و نقرس همگی ممکن است به درد انگشت شست پا منجر گردند. بسیاری از موارد درد انگشت شست پا قابل درمانند. در موارد صدمات ساده شخص ممکن صرفاً به استراحت، یخ، و کاربرد داروهای ضد درد در صورت لزوم نیاز داشته باشد. مواد جدی‌تر یا اختلالات پزشکی ممکن است به جراحی یا دیگر مداخلات پزشکی نیاز داشته باشند. در اکثریت موارد شخص می‌تواند در صورت درمان اختلال زمینه‌ای یا استراحت و عدم انجام فعالیت مسبب صدمه در انتظار ریکاوری کامل باشد.

علل و درمان حساس شدن پستان‌ها

 شیردهی, داروهای هورمونی, پستان فیبروکیستیک, عفونت, کیست, ایبوپروفن, ناپروکسن, یوگا

درد پستان به ندرت علامتی از سرطان است

اگرچه زنان بیشتر محتمل است که دچار درد پستان شوند این اتفاق ممکن است برای هر کسی که بافت پستانی دارد بیفتد. در کنار حساس شدن شخص ممکن است موارد زیر را تجربه کند: افتادگی پستان، رنجوری، حالت اشباع، احتقان. درد پستان ممکن است نگران کننده باشد اما معمولاً علتی برای نگرانی ندارد. درد پستان به ندرت علامتی از سرطان است و دلایل متعددی وجود دارد که بر اثر پستان‌های کاملاً سالم ممکن است دچار درد شوند. یکی از شایع‌ترین علل درد پستان سینه‌بند است. سینه‌بند برای بافت سنگین و چربی پستان زنان حمایت ایجاد می‌کند.

آیا من به داروی شل کننده عضله نیاز دارم؟

خستگی مفرط, کاریسوپرودول, سوما,  اعتیادآور, سیکلوبنزاپرین, فلکسریل, اینسومنیا,

برخی شل کننده‌های عضلات به شکل بالقوه ممکن است عوارض جانبی جدی مثل صدمات کبد به دنبال داشته باشند

اگر کسی دچار درد پشت باشد یا با برخی از اختلالات دیگر که باعث اسپاسم عضلانی می‌شوند درگیر شود، پزشک ممکن است برای او داروهای شل کننده عضلات (شل کننده عضلانی) تجویز کند. دچار بودن به اسپاسم عضله به این معنی است که یکی از عضلات شخص یا تعداد بیشتری از آنها منقبض شده و دچار پیچ خوردگی یا کرامپ خارج از کنترل است. این اتفاق به دلایلی مختلفی ممکن است رخ دهد و گاهی از اوقات ممکن است بسیار دردناک باشد. در حالی که درمان‌های مختلف متعددی برای درد در دسترس است دکتر ممکن است به این نتیجه برسد که استفاده از یک شل کننده عضلات بهترین رویکرد درمانی است.

علل و درمان درد قفسه سینه هنگام نفس کشیدن

 نارسایی قلبی, پریکاردیت, COPD, آسم, کلاپس ریه, آمبولی ریوی, پلورسی, GERD, فتق هیاتال, کوستوکندریت

درد قفسه سینه می‌تواند نشان دهنده حمله قلبی باشد

درد قفسه سینه هنگام نفس کشیدن ممکن است در طول حمله قلبی بروز کند که نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد. اما در عین حال اختلالات دیگری هستند که ممکن است باعث بروز درد قفسه سینه هنگام نفس کشیدن شوند. موضوع ارزش آن را دارد که شخص برای موارد درد مداوم قفسه سینه مشخصاً اگر بر تنفس تأثیر منفی داشته باشد به پزشک مراجعه کند. در برخی موارد درد مزبور خود به خود برطرف می‌شود. اما پزشک می‌تواند اختلال زمینه‌ای پزشکی را از تشخیص خارج کند. ضروری است که شخص در موارد بروز درد ناگهانی در قفسه سینه و همراه بودن آن با علایم دیگر به اورژانس منتقل گردد.

درد ساق پا هنگام راه رفتن یا دویدن

ایبوپروفن, شکستگی فشاری, سندرم کمپارتمان, فیزیوتراپی, کفی‌های ارتوتیک, فاسیوتومی, بافت مایوفاشیال

علل ریشه‌ای درد ساق پا را اغلب می‌توان در کاربرد بیش از حد جستجو کرد

اگر کسی موقع راه رفتن با درد قسمت ساق پا مواجه شود ممکن است به موارد زیر دچار باشد: اسپلینت‌های ساق پا، شکستگی فشاری، سندرم کمپارتمان. این مقاله به صدمات بالقوه مطرح مزبور و درمان و پیشگیری از آنها می‌پردازد. در عالم پزشکی اسپلینت‌های ساق پا به عنوان سندرم استرس تیبیای میانی شناخته می‌شود. این اصطلاح به درد امتداد تیبیا، استخوان دراز قرار گرفته در قسمت جلو زیر زانو یا ساق پا، اشاره دارد. اسپلینت‌های ساق پا یک اختلال استرس افزایش یابنده است که اغلب دوندگان، رقصندگان و سربازان ارتش دچار آن می‌شوند. این اختلال بیشتر به همراه تغییر یا تشدید تمرین فیزیکی که باعث کاربرد بیش از حد تاندون‌ها، عضلات و بافت استخوان می‌شود بروز می‌کند.

مقالات دیگر...

 

آگهی‌ها

مینی هایفو

مینی هایفو

دستگاه جوان‌سازی و لیفتینگ پوست کلاژن پوست و الیاف انعطاف‌پذیر عمقی و افزایش رطوبت پوست باعث از بین رفتن چین و چروک و خطوط پوست می‌شود.
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
سرنگ انسولین BD

سرنگ انسولین BD

تزریق ساده‌تر و بدون درد انسولین در بیماران مبتلاء به دیابت
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
میکرونیدلینگ برقی (دکتر پن)

میکرونیدلینگ برقی (دکتر پن)

از بین بردنده شیارهای ریز، جای زخم، جوش و بهبود وضعیت کلی پوست
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
محلول ضدعفونی

محلول ضدعفونی

برای ضدعفونی کردن دستگاه‌ها و وسایل پزشكی مانند دستگاه‌های اندوسكُپی، برونكوسكُپی و لوازم جراحی و پانسمان و همچنین اتاق‌های عمل و زایمان، بخش‌های مختلف سوانح سوختگی، و تزریقات، بخش‌های مراقبت ویژه و همچنین کف راهروها و سطوح فیزیكی بیمارستان‌ها، ضد عفونی دست و...
خرید بی‌واسطه از وارد کننده