دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

هیپراستزی یا تشدید حساسیت حس‌ها: علایم، علل و درمان

فیزیوتراپی, درمان شناختی رفتاری, داروهای ضد اضطراب, فلاونوئیدها, آنتی‌اکسیدان

دورنما در هیپراستزی به علت زمینه‌ای بستگی دارد

هیپراستیژیا (هیپراستزیا، هیپراستزی) به افزایش حساسیت هر یک از حس‌های ما مثل بینایی، شنوایی، بساوایی (لامسه) و بویایی اشاره دارد. این وضعیت می‌تواند یکی از حس‌ها ی ما یا تمامی آنها را درگیر کند. اغلب اوقات به تشدید حساسیت حس منفرد با نامی جداگانه اشاره می‌شود. برای مثال افزایش حساسیت به لمس حساسیت بساوایی نامیده می‌شود و افزایش حساسیت به صدا را حساسیت شنوایی می‌خوانند.

درد کلیتوریس یا چوچوله: علل، تشخیص، درمان و...

واژینوزیس باکتریایی, عفونت‌های دستگاه ادراری, چسبندگی کلیتورال, لیکن اسکلروسوس, سوءاستفاده جنسی

بسیاری از موارد درد کلیتوریس خفیف بوده و به آسانی قابل درمانند

فعالیت‌های روزمره مثل دوش گرفتن، ورزش، رانندگی و سکس می‌توانند زمانی که شما دچار درد کلیتوریس [درد چوچوله] هستید ناراحت کننده باشند. این درد ممکن است بر اثر عفونت، صدمات، یا یک اختلال زمینه‌ای ایجاد گردد. در برخی موارد، درد مزبور ممکن است شدید بوده و باعث سوزش، حالت تیر کشیدن و درد نبض‌دار شود. خوشبختانه بسیاری از موارد درد کلیتوریس خفیف بوده و به آسانی قابل درمانند.

علل و درمان درد ساق پا هنگام راه رفتن یا دویدن

 درد, سوزش, کرامپ, سفتی, بی‌حسی, مور مور, ضعف, فیزیوتراپی, کفی‌های ارتوتیک, فاسیوتومی, بافت مایوفاشیال

علل ریشه‌ای درد ساق پا را اغلب می‌توان در کاربرد بیش از حد جستجو کرد

اگر کسی موقع راه رفتن با درد قسمت ساق پا مواجه شود ممکن است به موارد زیر دچار باشد: اسپلینت‌های ساق پا، شکستگی فشاری، سندرم کمپارتمان. این مقاله به صدمات بالقوه مطرح مزبور و درمان و پیشگیری از آنها می‌پردازد. در عالم پزشکی اسپلینت‌های ساق پا به عنوان سندرم استرس تیبیای میانی شناخته می‌شود. این اصطلاح به درد امتداد تیبیا، استخوان دراز قرار گرفته در قسمت جلو زیر زانو یا ساق پا، اشاره دارد.

اریتروملالژیا (اریتروملالجیا، اریتروملالژی)

اریتروملالژیای اولیه, اریتروملالژیای ثانویه, کرم‌های کپسیسین, داروهای ضد افسردگی, آسپیرین

بر مبنای اعلام NORD این بیماری زنان را بیش از مردان مبتلاء می‌کند

اریتروملالجیا [اریتروملالژیا] نوعی اختلال نادر است که باعث ایجاد دوره‌های درد سوزان در اندام‌ها می‌شود. این اختلال غالباً پاها را درگیر می‌کند، اما در عین حال امکان دچار شدن به آن در دست‌ها، گوش‌ها، قسمت ساق پا و صورت نیز وجود دارد. بر مبنای اعلام "سازمان ملی اختلالات نادر" (NORD)، اریتروملالژیا بیماری نادری است و می‌تواند یک سمت یا هر دو سمت بدن را درگیر کند.

درد پیشانی: انواع، علل و درمان

 میگرن, سردرد خوشه‌ای, تغییرات هورمونی, فشار چشم, مننژیت, آنوریسم, بوتاکس, طب سوزنی

نوع دردی که شخص در پیشانی خود احساس می‌کند چیزهای بسیاری را در مورد آنچه در سر می‌گذرد آشکار می‌کند

درد پیشانی می‌تواند ناراحت کننده، دردناک، و مغشوش کننده باشد. درد پیشانی می‌تواند تمرکز بر امور روزمره را دشوار کند. اما خبر خوب این است که این درد به ندرت نشانه یک مشکل جدی در سلامت است. نوع دردی که شخص در پیشانی خود احساس می‌کند چیزهای بسیاری را در مورد آنچه در سر می‌گذرد آشکار می‌کند. درد خقانی و عمقی در پیشانی ممکن است چنین احساس شود که این درد به حالت ضربان‌دار یا موجی بروز می‌کند.

درد رشد یا درد اندام شبانه خوش‌خیم دوره کودکی

اورپروناسیون, حرکات کششی, دردکُش, اسپلینت‌های ساق پا, ارتریت ایدیوپاتیک نوجوانی

در بیشتر کودکان دچار درد رشد به طور معمول تجربه این درد تا رسیدن به 12 سالگی متوقف می‌شود

دردهای رشد دردهای عضلانی-اسکلتی هستند که ممکن است در دوران کودکی بروز کنند. علی‌رغم نام خود به نظر نمی‌رسد که این دردها هیچ ارتباطی با فرآیند رشد داشته باشند. بر این مبنا، برخی پزشکان به آنها زیر عنوان "درد اندام شبانه خوش‌خیم دوره کودکی" اشاره می‌کنند. اگرچه درد رشد می‌تواند دردناک و آزار دهنده باشد، به طور معمول باعث ایجاد هیچ گونه مشکلات جسمانی برای کودکان دچار آنها نمی‌شود.

درد لگن موقع راه رفتن - 9 علت شایع

فتق اینگوینال, آپاندیسیت, دیورتیکولیت, سندرم احتقان لگن, سرطان استخوان, فیزیوتراپی

در بسیاری موارد، این نوع درد به سیستم عضلانی اسکلتی مرتبط است

درد لگن موقع راه رفتن دردی است که در ناحیه زیر تاب‌گشت، بین سوراخ ناف و ران‌ها بروز می‌کند. درد در این ناحیه ممکن است به علت اختلالاتی ایجاد گردد که به سیستم‌های اسکلتی-عضلانی، گوارشی یا تناسلی آسیب می‌زنند. بسیاری از مردم برخی انواع درد لگن را در طول زندگی خود تجربه می‌کنند. گاهی از اوقات شخص متوجه می‌شود که این درد در طول راه رفتن یا حرکت به طرفین بروز کرده یا بدتر می‌گردد.

مقالات دیگر...