دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

درد پیشانی: انواع، علل و درمان

 میگرن, سردرد خوشه‌ای, تغییرات هورمونی, فشار چشم, مننژیت, آنوریسم, بوتاکس, طب سوزنی

نوع دردی که شخص در پیشانی خود احساس می‌کند چیزهای بسیاری را در مورد آنچه در سر می‌گذرد آشکار می‌کند

درد پیشانی می‌تواند ناراحت کننده، دردناک، و مغشوش کننده باشد. درد پیشانی می‌تواند تمرکز بر امور روزمره را دشوار کند. اما خبر خوب این است که این درد به ندرت نشانه یک مشکل جدی در سلامت است. نوع دردی که شخص در پیشانی خود احساس می‌کند چیزهای بسیاری را در مورد آنچه در سر می‌گذرد آشکار می‌کند. درد خقانی و عمقی در پیشانی ممکن است چنین احساس شود که این درد به حالت ضربان‌دار یا موجی بروز می‌کند.

علل و درمان درد ساق پا هنگام راه رفتن یا دویدن

 درد, سوزش, کرامپ, سفتی, بی‌حسی, مور مور, ضعف, فیزیوتراپی, کفی‌های ارتوتیک, فاسیوتومی, بافت مایوفاشیال

علل ریشه‌ای درد ساق پا را اغلب می‌توان در کاربرد بیش از حد جستجو کرد

اگر کسی موقع راه رفتن با درد قسمت ساق پا مواجه شود ممکن است به موارد زیر دچار باشد: اسپلینت‌های ساق پا، شکستگی فشاری، سندرم کمپارتمان. این مقاله به صدمات بالقوه مطرح مزبور و درمان و پیشگیری از آنها می‌پردازد. در عالم پزشکی اسپلینت‌های ساق پا به عنوان سندرم استرس تیبیای میانی شناخته می‌شود. این اصطلاح به درد امتداد تیبیا، استخوان دراز قرار گرفته در قسمت جلو زیر زانو یا ساق پا، اشاره دارد.

اریتروملالژیا (اریتروملالجیا، اریتروملالژی)

اریتروملالژیای اولیه, اریتروملالژیای ثانویه, کرم‌های کپسیسین, داروهای ضد افسردگی, آسپیرین

بر مبنای اعلام NORD این بیماری زنان را بیش از مردان مبتلاء می‌کند

اریتروملالجیا [اریتروملالژیا] نوعی اختلال نادر است که باعث ایجاد دوره‌های درد سوزان در اندام‌ها می‌شود. این اختلال غالباً پاها را درگیر می‌کند، اما در عین حال امکان دچار شدن به آن در دست‌ها، گوش‌ها، قسمت ساق پا و صورت نیز وجود دارد. بر مبنای اعلام "سازمان ملی اختلالات نادر" (NORD)، اریتروملالژیا بیماری نادری است و می‌تواند یک سمت یا هر دو سمت بدن را درگیر کند.

درد سایکوژنیک، درد جسمی بر اثر مشکلات روانی

درد نوسیسپتیو, درد نوروپاتیک, منشأ فیزیکی, نورولوژیک, عوامل سایکولوژیک, نارکو, ویکودین, نارکوتیک

درد سایکوژنیک می‌تواند پیامدهای جدی به دنبال داشته و به کیفیت زندگی و وضعیت سلامت شخص مبتلاء لطمه بزند

درد سایکوژنیک اصطلاحی برای تبیین دردی است که مقدمتاً ریشه در عوامل روان‌شناختی مثل افسردگی و اضطراب دارد. در حالی که درد سایکوژنیک بر اثر آسیب‌شناسی فیزیکی مشخصی ایجاد نمی‌شود، نوعی بسیار واقعی از درد مزمن است. افراد دچار افسردگی و اضطراب ممکن است خبر از دچار شدن سراسر بدن خود به درد سایکوژنیک دهند، حتی زمانی که هیچ علت جسمانی مشهودی برای این درد وجود ندارد. درمان درد سایکوژنیک اغلب مشکل‌تر از درمان درد نوسیسپتیو یا درد نوروپاتیک است. دردکُش‌های متداول برای درمان مشکلات جسمانی مثل التهاب و اختلال عملکرد عصب طراحی شده‌اند.

درد رشد یا درد اندام شبانه خوش‌خیم دوره کودکی

اورپروناسیون, حرکات کششی, دردکُش, اسپلینت‌های ساق پا, ارتریت ایدیوپاتیک نوجوانی

در بیشتر کودکان دچار درد رشد به طور معمول تجربه این درد تا رسیدن به 12 سالگی متوقف می‌شود

دردهای رشد دردهای عضلانی-اسکلتی هستند که ممکن است در دوران کودکی بروز کنند. علی‌رغم نام خود به نظر نمی‌رسد که این دردها هیچ ارتباطی با فرآیند رشد داشته باشند. بر این مبنا، برخی پزشکان به آنها زیر عنوان "درد اندام شبانه خوش‌خیم دوره کودکی" اشاره می‌کنند. اگرچه درد رشد می‌تواند دردناک و آزار دهنده باشد، به طور معمول باعث ایجاد هیچ گونه مشکلات جسمانی برای کودکان دچار آنها نمی‌شود.

درد لگن موقع راه رفتن - 9 علت شایع

فتق اینگوینال, آپاندیسیت, دیورتیکولیت, سندرم احتقان لگن, سرطان استخوان, فیزیوتراپی

در بسیاری موارد، این نوع درد به سیستم عضلانی اسکلتی مرتبط است

درد لگن موقع راه رفتن دردی است که در ناحیه زیر تاب‌گشت، بین سوراخ ناف و ران‌ها بروز می‌کند. درد در این ناحیه ممکن است به علت اختلالاتی ایجاد گردد که به سیستم‌های اسکلتی-عضلانی، گوارشی یا تناسلی آسیب می‌زنند. بسیاری از مردم برخی انواع درد لگن را در طول زندگی خود تجربه می‌کنند. گاهی از اوقات شخص متوجه می‌شود که این درد در طول راه رفتن یا حرکت به طرفین بروز کرده یا بدتر می‌گردد.

درد قفسه سینه در زمان بلع: علل، عوامل خطر، و درمان

 اختلالات حرکت‌پذیری مری, اکالاسیا, بیماری کرون, ازوفاژیت ائوزینوفیلیک, سرطان مری

اگر کسی مکرراً دچار درد قفسه سینه در زمان بلع شود، باید به پزشک مراجعه کند

درد قفسه سینه در زمان بلع می‌تواند نتیجه فرو بردن چیزی بیش از حد داغ یا بسیار بزرگ باشد. اما گاهی از اوقات این علامت بر اثر یک اختلال زمینه‌ای بروز می‌کند. درد مکرر قفسه سینه در زمان بلع اغلب نتیجه وجود مشکلی در مری است. این وضعیت ممکن است از تحریک ناشی از داروها، غذاها، یا اسید معده نشأت گیرد. در مقابل فشار روی معده یا فتق هیاتال ممکن است علت مشکلات باشد. پزشک می‌تواند علت درد قفسه سینه در زمان بلع را تشخیص داده و گزینه‌های درمانی را برای اجتناب از علایم و مدیریت آنها تعیین کند.

مقالات دیگر...