دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

درد کف دست اغلب اوقات نتیجه آسیب‌دیدگی خفیف ناشی از کاربرد بیش از حد دست است

درد کف دست می‌تواند بر توانایی فرد برای انجام تکالیف روزمره زندگی تأثیر منفی بگذارد. علل در این مورد ممکن است آسیب‌دیدگی‌ها، عفونت‌ها، و اختلالات تأثیرگذار بر عصب‌ها، عروق خونی، یا بافت‌های درون دست را شامل شود. درد کف دست اغلب اوقات نتیجه آسیب‌دیدگی خفیف ناشی از کاربرد بیش از حد دست است. به هر جهت، درد دست گاهی از اوقات می‌تواند نتیجه یک مشکل زیربنایی مثل عفونت، التهاب یا نوروپاتی محیطی باشد. در صورت تشدید درد و عدم بهبود آن با درمان خانگی مردم باید به پزشک مراجعه کنند.

درد پشت در صبح گاهی از اوقات علامتی از یک اختلال پزشکی است

بیدار شدن از خواب با درد در قسمت پایین پشت یا کمر اغلب اوقات می‌تواند نشان دهنده وجود مشکلی در مورد حالت خوابیدن، بالش یا تشک باشد. به هر جهت درد پشت در صبح گاهی از اوقات علامتی از یک اختلال پزشکی است. بیدار شدن با درد پشت یا کمر می‌تواند باعث کُند شدن روند آغاز روز برای شخص شود. تعیین علت درد می‌توانند به شناسایی راه‌های مدیریت مشکل و بیدار شدن به صوری کمتر دردناک در هنگام صبح کمک کند. در صورتی که مقیاس‌های خودمراقبتی مثل تغییر حالت خوابیدن یا استفاده از تشک تازه باعث بهبود درد پشت نشود مردم باید به پزشک مراجعه کنند. 

درد معده در هنگام نفس کشیدن ممکن است به علل مختلف مثل فتق هیاتال، پلورزی، یا ریفلاکس اسید ایجاد شود

درد معده در هنگام نفس کشیدن ممکن است به علل مختلف مثل فتق هیاتال، پلورزی، یا ریفلاکس اسید ایجاد شود. درد در هنگام نفس کشیدن همچنین می‌تواند نشان دهنده یک مورد اورژانس پزشکی باشد. وقتی کسی تنفس می‌کند دیافراگم در کوران ورود و خروج هوا در ریه‌ها شل و سفت می‌شود. دیافراگم یک عضله باریک در انتهای قفسه سینه است. به علت وضعیت معده که درست زیر دیافراگم قرار دارد درد در هنگام تنفس ممکن است چنین احساس شود که انگار منشأ درد معده است حال آنکه در واقع درد از دیافراگم یا عضلات و بافت‎های مجاور در قفسه سینه به معده سرایت می‌کند.

بسیاری از اختلالات می‌توانند سبب ایجاد درد در آلت تناسلی مردان شوند، و این درد طیفی از خفیف تا شدید را شامل می‎شود

بسیاری از اختلالات می‌توانند سبب ایجاد درد در آلت تناسلی مردان شوند، و این درد طیفی از خفیف تا شدید را شامل می‎شود. درد مزبور ممکن است در طول استراحت، در زمان فعالیت جنسی یا در موقع ادرار کردن بروز کند. در حالی که شخص در برخی مواقع ممکن است با استراحت در منزل تسکین بیابد، بعضی علل زیربنایی مسبب درد در آلت تناسلی مردان نیاز به درمان پزشکی دارد. مواردی مثل بیماری پیرونی، بالانایتیس، پریاپیسم، عفونت‌های واگیردار جنسی، عفونت‌های دستگاه ادراری، پروستاتیت، یوریتریت (اوریتریت)،  فیموزیس، پارافیموزیس، شکستگی آلت تناسلی و سرطان آلت تناسلی باعث ایجاد درد در آلت ناسلی مردان می‌شوند.

اگرچه درد زیر پستان راست به ندرت علتی برای نگرانی است، برخی از اوقات می‌تواند نشان دهنده یک اختلال زیربنایی باشد

اگرچه درد زیر پستان راست به ندرت علتی برای نگرانی است، برخی از اوقات می‌تواند نشان دهنده یک اختلال زیربنایی باشد. بعضی علل ممکن برای این درد شامل آسیب‌دیدگی، عفونت، کشیدگی عضله، التهاب و مشکلات دستگاه گوارش (معده و روده) است. کشیدگی یا آسیب‌دیدگی علل شایع درد زیر پستان راست هستند و این درد عموماً خود به خود بهبود می‌یابد. به هر جهت، درد مزبور می‎تواند بر اثر اختلالات آسیب زننده به بافت‌ها و دستگاه‌های زیربنایی یا دردی نشأت گرفته از قسمت دیگری در بدن ایجاد گردد. اگر درد مورد بحث تشدید شود، از بین نرود یا با دیگر علایم نگران کننده همراه باشد مردم باید به پزشک مراجعه کنند. 

مشکلات مکانیکی مربوط به ستون فقرات، عضلات، تاندون‎ها، و غضروف‌ها شایع‌ترین علل درد سمت راست پایین کمر محسوب می‌شوند

مشکلات مکانیکی مربوط به ستون فقرات، عضلات، تاندون‎ها، و غضروف‌ها شایع‌ترین علل درد سمت راست پایین کمر محسوب می‌شوند. علل دیگر می‌تواند شامل انواع عفونت، سنگ کلیه یا آپاندیسیت باشد. درمان این مشکلات بسته به علت متفاوت است، اما این درمان می‌تواند فیزیوتراپی یا عمل جراحی را شامل شود. کمر مقدار قابل توجهی از وزن را حمل می‌کند و در برابر انواع صدمات در هر دو سمت آسیب‌پذیر است. کمر در عین حال در برابر آسیب‌های ایجاد شده برای سایر قسمت‌های بدن مثل عفونت یا التهاب که سبب درد سمت راست کمر می‌شود حساس است.

کشیدگی عضله اینترکوستال شایع‌ترین علت درد اسکلتی عضلانی قفسه سینه است

اصطلاح کشیدگی عضله و فشار عضلانی به صدمه‌ای اشاره دارد که باعث کشیدگی بیش از حد یا پارگی عضله می‌شود. فرد دچار کشیدگی عضله در قفسه سینه ممکن است به درد ناگهانی و تند و تیز در این قسمت از بدن دچار شود. علی‌رغم ناراحت کننده بودن آن، کشیدگی عضله قفسه سینه به طور معمول نوعی آسیب‌دیدگی خفیف است که گرایش به بهبود در طول چند روز تا چند هفته در آن دیده می‌شود. اصطلاح کشیدگی عضله و فشار عضلانی به صدمه‌ای اشاره دارد که باعث کشیدگی بیش از حد یا پارگی عضله می‌شود. فرد دچار کشیدگی عضله در قفسه سینه ممکن است به درد ناگهانی و تند و تیز در این قسمت از بدن دچار شود.

مقالات دیگر...