دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

درد رکتال به علل متعددی ایجاد می‌شود که این علل طیفی از علل کوچک تا جدی را شامل می‌شوند

راست روده قسمت تحتانی روده بزرگ است و به سوراخ مقعد منتهی می‌شود. صدمات، التهاب و انواع عفونت تأثیرگذار بر مقعد و راست روده می‌توانند باعث درد رکتال [درد راست روده و مقعد] شوند. برخی سرنخ‌ها می‌توانند به پزشک در تعیین علت درد رکتال کمک کنند. برای مثال مشخص شدن زمان بروز درد - مثل زمان نشستن یا در طول تخلیه روده - و روشن شدن هر علامت اضافی می‌تواند به باریک‌تر کردن محدوده تعیین علت کمک کند. دیگر علایم شایع شامل خارش، حالت نیش زدن، خونریزی، و کرامپ معده [شکم] است. درد رکتال به علل متعددی ایجاد می‌شود که این علل طیفی از علل کوچک تا جدی را شامل می‌شوند. از آنجا که درد مزبور به علل متعددی امکان بروز دارد رسیدن به تشخیص کامل در مورد آن مهم است.

اگر شخص زن بوده و دچار درد در کشاله ران راست شود این ناراحتی به شکل بالقوه می‌تواند نشانه برخی از مشکلات باشد

کشاله ران ناحیه قرار گرفته در محدوده کفل بین شکم و ران است. کشاله ران جایی است که شکم به انتها رسیده و پاها شروع می‌شوند. اگر شخص زن بوده و دچار درد در کشاله ران راست شود این ناراحتی به شکل بالقوه می‌تواند نشانه برخی از مشکلات باشد. به طور معمول درد بر اثر یک آسیب دیدگی در یکی از ساختارهای متصل به کشاله ران مثل کشیدگی یا پارگی عضله، رباط یا تاندون رخ می‌دهد. "کشیدگی عضله" به طور معمول به پارگی یا کش آمدن بیش از حد عضلات اداکتور اشاره دارد که زیر ران قرار گرفته‌اند. این انواع صدمات کشاله ران معمولاً نتیجه کاربرد بیش از حد یا فشار بیش از حد هستند که در میان مردم دارای فعالیت فیزیکی شایعند.

درد کمر در هنگام سرفه کردن اگر این علامت مکرراً بروز کند می‌تواند نشان دهنده وجود یک اختلال زیربنایی در سلامت باشد

درد کمر علامت نسبتاً شایعی است. در مورد برخی مردم سرفه کردن می‌تواند کمردرد را بدتر کند، در حالی که برای دیگران درد کمر ممکن است فقط وقتی قابل توجه شود که دچار سرفه شده باشند. سرفه می‌تواند باعث شود تا شخص کمی به جلو خم گردد. این وضعیت می‌تواند بر کمر فشار بیاورد و سبب جابجایی مهره یا استخوان‎های ستون فقرات شده سبب تشدید کمردرد شود. دچار شدن به درد کمر در هنگام سرفه کردن ممکن است شایع نباشد. به هر حال، اگر این علامت مکرراً بروز کند می‌تواند نشان دهنده وجود یک اختلال زیربنایی در سلامت باشد. اگر علایم تداوم یافته یا شدید شوند، شخص باید تحت مراقبت پزشکی قرار گیرد.

درد کمر و یبوست می‌توانند علایم یک اختلال منفرد یا علایمی نامرتبط به هم باشند که همزمان بروز می‌کنند

درد کمر و یبوست می‌توانند علایم یک اختلال منفرد یا علایمی نامرتبط به هم باشند که همزمان بروز می‌کنند. علایم هر دو اختلال بسیار شایعند و به ندرت نشان دهنده یک وضعیت اورژانسی هستند مگر اینکه شدید باشند یا در طول یک دوره طولانی بروز کنند. به هر حال اگر یبوست و کمردرد به شکل همزمان بروز نمایند، مردم باید به دکتر مراجعه کنند. در صورت ارتباط به سرطان نامحتمل است که کمردرد و یبوست به صورت ناگهانی بروز کنند. هر دو علامت در مراحل پایانی سرطان ایجاد می‌گردند که سبب کمردرد و یبوست می‌شوند. همچنین این علایم وقتی به سرطان مرتبط باشند گرایشی به بروز تدریجی و نه ناگهانی دارند.

اگر درد بالای سمت چپ شکم منظم یا شدید باشد مردم باید برای تعیین علت به پزشک مراجعه کنند

درد یا حساسیت در سمت چپ قسمت بالای شکم زیر دنده‌ها می‌تواند نتیجه شکستگی دنده یا طیفی از اختلالات مختلفی باشد که به دستگاه‌های مجاور آسیب می‌رسانند. مردم همچنین ممکن است درد را در قفسه سینه یا پشت تجربه کنند. اگر درد بالای سمت چپ شکم منظم یا شدید باشد مردم باید برای تعیین علت به پزشک مراجعه کنند. پزشک با توجه به اختلال زیربنایی در مورد گزینه‌های درمانی موجود توصیه لازم را انجام خواهد داد. قفسه دنده‌ای به استخوان سینه و ستون فقرات متصل است و دنده‌ها محافظت از بسیاری از دستگاه‌های حیاتی بدن را بر عهده دارند.

اگر درد پشت و بی‎اختیاری به شکل همزمان و ناگهان بروز کنند، این وضعیت به طور معمول نشانه وجود مشکلی جدی است

برخی اوقات کمردرد و بی‎اختیاری ممکن است به همراه هم به عنوان دو علامت یک اختلال واحد مثل سندرم کاؤدا اکوئینا (CES) بروز کنند. در مواقع دیگر، این علایم ممکن است به شکل همزمان اما به علت اختلالات نامرتبط دیگری ایجاد شوند. بی‎اختیاری وضعیتی است که در آن شخص قادر به کنترل دفع مدفوع (بی‎اختیاری مدفوع) یا ادرار (بی‎اختیاری ادراری) خود نیست. اگر درد پشت و بی‎اختیاری به شکل همزمان و ناگهان بروز کنند، این وضعیت به طور معمول نشانه وجود مشکلی جدی است.

تعیین علت زیربنایی این درد اغلب اوقات به بررسی دیگر علایم و جزئیات بستگی دارد

درد پایین کمر بسیار شایع است، بنابراین تعیین علت زیربنایی این درد اغلب اوقات به بررسی دیگر علایم و جزئیات بستگی دارد. اگر درد پایین کمر در موقع ایستادن یا راه رفتن بروز کند این درد می‌تواند ناشی از خستگی مفرط عضلانی باشد. در عین حال این درد ممکن است بر اثر یکی از اختلالات پزشکی فهرست زیر بروز کند: استنوزیز نخاعی، بیماری تباهی دیسک، هیپرلوردوسیس (گودی کمر). درد پایین کمر در هنگام ایستادن یا راه رفتن همیشه علتی برای نگرانی نیست و ممکن است با درمان خانگی مثل استفاده از ضد دردهای غیر نسخه‌ای، سرمادرمانی و گرمادرمانی و حرکات کششی ملایم بهبود یابد.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.