دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

درد میاندوراه می‌تواند هم مردان و هم زنان را درگیر کند

پرینیوم [میاندوراه، عجان، پرینه] ناحیه بین بخش تناسلی و سوراخ مقعد است. این قسمت از بدن به علل مختلفی ممکن است دچار درد شود. درد میاندوراه می‌تواند هم مردان و هم زنان را درگیر کند. در مردان، پرینیوم درست پشت کیسه بیضه قرار دارد و تا سوراخ مقعد ادامه پیدا می‌کند. در زنان، پرینیوم در قسمت جلو مادگی (فرج) شروع می‌شود و تا سوراخ مقعد ادامه دارد. درد در ناحیه میاندوراه در زنانی که در طول زایمان و پس از آن دچار صدماتی می‌شوند عمومیت دارد. احتمال بروز این درد هنگامی بیشتر می‌شود که وضع حمل بچه اول زمان درازی ادامه یافته باشد.

در مورد اغلب زنان درد رحم در اوایل بارداری یک ناراحتی موقتی است که حالت متناوب دارد

درد رحم یا درد زهدان در اوایل بارداری یک مشکل شایع زنان باردار بوده و طیفی از علل محتمل در مورد آن مطرح است. در حالی که اغلب این علل جدی نیستند برخی از آنها نیاز به مراقبت پزشکی دارند. در طول اوایل بارداری رحم بسیار کوچک‌تر از میزانی است که در سه ماهه دوم و سه ماهه سوم بارداری مشاهده می‌شود. بنابراین، درد در این قسمت از بدن نامحتمل است که بر اثر فشار ناشی از رحم بر دیگر قسمت‎های بدن یا خستگی مفرط یا وزن اضافی در رحم ایجاد شود. به هر حال درد رحم، کماکان یکی از شایع‌ترین علایم اوایل بارداری باقی می‌ماند. در مورد اغلب زنان درد رحم در اوایل بارداری یک ناراحتی موقتی است که حالت متناوب دارد.

درد اطراف یا پشت ابرو به علل مختلف شامل سردرد، انواع عفونت، یا اختلالات درگیر کننده عصب‌های صورت رخ می‌دهد

مردم به دلایل متعددی ممکن است در قسمت پشت یا اطراف ابرو دچار درد شوند. انسداد سینوس‌ها یا سردرد می‌تواند به افزایش فشار و درد در اطراف ابروها منجر شود، که این درد و فشار باید پس از رفع علت برطرف گردد. در موارد دیگر درد اطراف ابرو نتیجه علل زیربنایی مثل گلوکوما است. اگر مردم به شکل مکرر دچار درد شدید در اطراف ابروهای خود باشند یا متوجه وجود علایم دیگر شوند باید به دکتر مراجعه کنند. درد اطراف یا پشت ابرو به علل مختلف شامل سردرد، انواع عفونت، یا اختلالات درگیر کننده عصب‌های صورت رخ می‌دهد.

اگر شخص زن بوده و دچار درد در کشاله ران راست شود این ناراحتی به شکل بالقوه می‌تواند نشانه برخی از مشکلات باشد

کشاله ران ناحیه قرار گرفته در محدوده کفل بین شکم و ران است. کشاله ران جایی است که شکم به انتها رسیده و پاها شروع می‌شوند. اگر شخص زن بوده و دچار درد در کشاله ران راست شود این ناراحتی به شکل بالقوه می‌تواند نشانه برخی از مشکلات باشد. به طور معمول درد بر اثر یک آسیب دیدگی در یکی از ساختارهای متصل به کشاله ران مثل کشیدگی یا پارگی عضله، رباط یا تاندون رخ می‌دهد. "کشیدگی عضله" به طور معمول به پارگی یا کش آمدن بیش از حد عضلات اداکتور اشاره دارد که زیر ران قرار گرفته‌اند. این انواع صدمات کشاله ران معمولاً نتیجه کاربرد بیش از حد یا فشار بیش از حد هستند که در میان مردم دارای فعالیت فیزیکی شایعند.

درد تشخیص داده نشده و فاقد درمان می‌تواند تهدیدی برای زندگی بچه باشد

درد شکم در کودکان یکی از شایع‌ترین علل ارجاع کودکان به پزشک از سوی والدین است. پیش‌آگهی در مورد درد شکم در کودکان به علت آن بستگی دارد. درد شکم در کودکان در صورت شناسایی و درمان زودهنگام در مجموع پیش‌آگهی خوبی دارد. در هر حال، درد تشخیص داده نشده و فاقد درمان می‌تواند تهدیدی برای زندگی بچه باشد. بنابراین از همان ابتدای بیماری بچه والدین یا پرستاران بچه باید با متخصص بیماری‌های کودکان و بیمارستان در راستای اطمینان از برخورداری بچه از مراقبت درست همکاری کنند.

درد رکتال به علل متعددی ایجاد می‌شود که این علل طیفی از علل کوچک تا جدی را شامل می‌شوند

راست روده قسمت تحتانی روده بزرگ است و به سوراخ مقعد منتهی می‌شود. صدمات، التهاب و انواع عفونت تأثیرگذار بر مقعد و راست روده می‌توانند باعث درد رکتال [درد راست روده و مقعد] شوند. برخی سرنخ‌ها می‌توانند به پزشک در تعیین علت درد رکتال کمک کنند. برای مثال مشخص شدن زمان بروز درد - مثل زمان نشستن یا در طول تخلیه روده - و روشن شدن هر علامت اضافی می‌تواند به باریک‌تر کردن محدوده تعیین علت کمک کند. دیگر علایم شایع شامل خارش، حالت نیش زدن، خونریزی، و کرامپ معده [شکم] است. درد رکتال به علل متعددی ایجاد می‌شود که این علل طیفی از علل کوچک تا جدی را شامل می‌شوند. از آنجا که درد مزبور به علل متعددی امکان بروز دارد رسیدن به تشخیص کامل در مورد آن مهم است.

اگر درد بالای سمت چپ شکم منظم یا شدید باشد مردم باید برای تعیین علت به پزشک مراجعه کنند

درد یا حساسیت در سمت چپ قسمت بالای شکم زیر دنده‌ها می‌تواند نتیجه شکستگی دنده یا طیفی از اختلالات مختلفی باشد که به دستگاه‌های مجاور آسیب می‌رسانند. مردم همچنین ممکن است درد را در قفسه سینه یا پشت تجربه کنند. اگر درد بالای سمت چپ شکم منظم یا شدید باشد مردم باید برای تعیین علت به پزشک مراجعه کنند. پزشک با توجه به اختلال زیربنایی در مورد گزینه‌های درمانی موجود توصیه لازم را انجام خواهد داد. قفسه دنده‌ای به استخوان سینه و ستون فقرات متصل است و دنده‌ها محافظت از بسیاری از دستگاه‌های حیاتی بدن را بر عهده دارند.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.