دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

درد لگن موقع راه رفتن - 9 علت شایع

فتق اینگوینال, آپاندیسیت, دیورتیکولیت, سندرم احتقان لگن, سرطان استخوان, فیزیوتراپی

در بسیاری موارد، این نوع درد به سیستم عضلانی اسکلتی مرتبط است

درد لگن موقع راه رفتن دردی است که در ناحیه زیر تاب‌گشت، بین سوراخ ناف و ران‌ها بروز می‌کند. درد در این ناحیه ممکن است به علت اختلالاتی ایجاد گردد که به سیستم‌های اسکلتی-عضلانی، گوارشی یا تناسلی آسیب می‌زنند. بسیاری از مردم برخی انواع درد لگن را در طول زندگی خود تجربه می‌کنند. گاهی از اوقات شخص متوجه می‌شود که این درد در طول راه رفتن یا حرکت به طرفین بروز کرده یا بدتر می‌گردد.

درد سایکوژنیک، درد جسمی بر اثر مشکلات روانی

درد نوسیسپتیو, درد نوروپاتیک, منشأ فیزیکی, نورولوژیک, عوامل سایکولوژیک, نارکو, ویکودین, نارکوتیک

درد سایکوژنیک می‌تواند پیامدهای جدی به دنبال داشته و به کیفیت زندگی و وضعیت سلامت شخص مبتلاء لطمه بزند

درد سایکوژنیک اصطلاحی برای تبیین دردی است که مقدمتاً ریشه در عوامل روان‌شناختی مثل افسردگی و اضطراب دارد. در حالی که درد سایکوژنیک بر اثر آسیب‌شناسی فیزیکی مشخصی ایجاد نمی‌شود، نوعی بسیار واقعی از درد مزمن است. افراد دچار افسردگی و اضطراب ممکن است خبر از دچار شدن سراسر بدن خود به درد سایکوژنیک دهند، حتی زمانی که هیچ علت جسمانی مشهودی برای این درد وجود ندارد. درمان درد سایکوژنیک اغلب مشکل‌تر از درمان درد نوسیسپتیو یا درد نوروپاتیک است. دردکُش‌های متداول برای درمان مشکلات جسمانی مثل التهاب و اختلال عملکرد عصب طراحی شده‌اند.

درد انگشت شست پا - علل و درمان

انگشت شست پای تورف, سساموئیدیت, سساموئیدها, شکستگی, بونیون, بورسا, عفونت ناخن, بیماری رینو, نورومای مورتون, ارتریت روماتوئید

اختلالات مختلفی می‌توانند درد انگشت شست پا ایجاد کنند

بسیاری از موارد درد انگشت شست پا قابل درمانند. در موارد صدمات ساده شخص ممکن صرفاً به استراحت، یخ، و کاربرد داروهای ضد درد در صورت لزوم نیاز داشته باشد. مواد جدی‌تر یا اختلالات پزشکی ممکن است به جراحی یا دیگر مداخلات پزشکی نیاز داشته باشند. در اکثریت موارد شخص می‌تواند در صورت درمان اختلال زمینه‌ای یا استراحت و عدم انجام فعالیت مسبب صدمه در انتظار ریکاوری کامل باشد. درد انگشت شست پا در اغلب موارد نتیجه صدمه یا اختلالات پزشکی خفیف است. در بسیاری موارد برطرف کردن علت و علاج کامل آسان است. شخص باید از فعالیت‌های مسبب درد اجتناب کرده و توصیه درمانی دکتر را دنبال کند.

علل و درمان درد قفسه سینه هنگام نفس کشیدن

عفونت قفسه سینه, کلاپس ریه, آمبولی ریوی, پلورسی, GERD, فتق هیاتال, کوستوکندریت

درد قفسه سینه می‌تواند یک نشانه مشکلات جدی مثل حمله قلبی باشد

درد قفسه سینه هنگام نفس کشیدن ممکن است در طول حمله قلبی بروز کند که نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد. اما در عین حال اختلالات دیگری هستند که ممکن است باعث بروز درد قفسه سینه هنگام نفس کشیدن شوند.  حملات پانیک با موارد شدید اضطراب همراهند. آنها باعث علایم ناگهانی و شدیدی می‌شوند که ممکن است شبیه حمله قلبی به نظر برسند. آنژین یکی از اشکال درد قفسه سینه است که زمانی بروز می‌کند که جریان خون به قلب دچار محدودیت باشد. آنژین در عین حال در برخی از افراد باعث تنگی نفس می‌شود. درد آنژین ممکن است به شکل سفتی یا فشار در قفسه سینه بروز کند، که احتمال گسترش آن در اطراف بدن وجود دارد.

درد قفسه سینه در زمان بلع: علل، عوامل خطر، و درمان

 اختلالات حرکت‌پذیری مری, اکالاسیا, بیماری کرون, ازوفاژیت ائوزینوفیلیک, سرطان مری

اگر کسی مکرراً دچار درد قفسه سینه در زمان بلع شود، باید به پزشک مراجعه کند

درد قفسه سینه در زمان بلع می‌تواند نتیجه فرو بردن چیزی بیش از حد داغ یا بسیار بزرگ باشد. اما گاهی از اوقات این علامت بر اثر یک اختلال زمینه‌ای بروز می‌کند. درد مکرر قفسه سینه در زمان بلع اغلب نتیجه وجود مشکلی در مری است. این وضعیت ممکن است از تحریک ناشی از داروها، غذاها، یا اسید معده نشأت گیرد. در مقابل فشار روی معده یا فتق هیاتال ممکن است علت مشکلات باشد. پزشک می‌تواند علت درد قفسه سینه در زمان بلع را تشخیص داده و گزینه‌های درمانی را برای اجتناب از علایم و مدیریت آنها تعیین کند.

درد گوش در کودکان و بزرگسالان: علل و درمان

عفونت‌های گوش میانی, سینوزیت, سرماخوردگی, آلرژی, اختلالات مفصل تمپورومندیبولار, آبسه دندان, گلودرد,

درد گوش و عفونت گوش اغلب خود به خود برطرف می‌شوند.

اکثریت مردم رنجوری و درد گوش را اتفاقی مختص کودکان می‌دانند اما این مشکلی است که بزرگسالان نیز با آن مواجه می‌شوند. بر مبنای اعلام "کتابخانه ملی پزشکی" رنجوری گوش ممکن است یک گوش یا هر دو را درگیر کند. درد گوش ممکن است حالت مبهم، تند و تیز یا سوزان داشته و نیز ممکن است حالت مداوم داشته یا متناوب باشد. درد گوش ممکن است به علل متعدد ایجاد گردد. مایو کلینیک می‌گوید، این درد می‌تواند یک نشانه اولیه برای سرماخوردگی، آنفولانزا، یا عفونت گوش باشد. عفونت گوش می‌تواند باعث ایجاد تب و مشکلات شنوایی شود.

آیا من به داروی شل کننده عضله نیاز دارم؟

آرام‌بخشی, ضعف, سرگیجه, خشکی دهان, افسردگی, کاهش فشار خون, اعتیاد

در زمان مصرف داروهای شل کننده عضلات شخص نباید الکل مصرف کند

اگر کسی دچار درد پشت باشد یا با برخی از اختلالات دیگر که باعث اسپاسم عضلانی می‌شوند درگیر شود، پزشک ممکن است برای او داروهای شل کننده عضلات (شل کننده عضلانی) تجویز کند. دچار بودن به اسپاسم عضله به این معنی است که یکی از عضلات شخص یا تعداد بیشتری از آنها منقبض شده و دچار پیچ خوردگی یا کرامپ خارج از کنترل است. این اتفاق به دلایلی مختلفی ممکن است رخ دهد و گاهی از اوقات ممکن است بسیار دردناک باشد. در حالی که درمان‌های مختلف متعددی برای درد در دسترس است دکتر ممکن است به این نتیجه برسد که استفاده از یک شل کننده عضلات بهترین رویکرد درمانی است.

مقالات دیگر...