دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

علل بالقوه متعددی برای ایجاد درد پشت به همراه تنگی نفس وجود دارد

پشت در برابر آسیب‌دیدگی آسیب‌پذیر است زیرا برای حفظ بدن در حالت سرراست سخت کار کرده و حرکات پایه‌ای روزمره را حمایت می‌کند. وقتی درد پشت به همراه تنگی نفس بروز کند سبب ایجاد تنفس دردناک یا مشکل تنفس می‌شود، و برخی از مردم ممکن است نگران آن شوند که مشکلی جدی در کار است. در اغلب موارد درد پشت و تنگی نفس صرفاً ناشی از گرفتگی عضلانی با نتیجه حمل وزن اضافی است. به هر جهت، برخی از اوقات درد پشت به همراه تنگی نفس نتیجه یک اختلال پزشکی جدی است که نیاز به مراقبت و توجه پزشکی کامل دارد. وقتی کسی این علایم را در کنار درد قفسه سینه، تعریق، تهوع، سرگیجه یا کاهش هشیاری تجربه کند باید بلافاصله تحت نظر دکتر یا مراقبت اورژانسی قرار گیرد.

اگر پاها بدون هیچ دلیل مشخص سنگین، خشک و خسته احساس شوند این ممکن است نشانه‎ای از اختلالی مبتلابه وریدها باشد

احساس سنگینی پاها پس از فعالیت شدید یا ورزش پیامدی نرمال و قابل انتظار است. به هر جهت اگر پاها بدون هیچ دلیل مشخص سنگین، خشک و خسته احساس شوند این ممکن است نشانه‎ای از اختلالی مبتلابه وریدها باشد. تعیین علت سنگینی پاها به یافتن درمان کامل برای آن کمک می‌کند. همچنین برخی مداواهای خانگی مفید برای تسکین علایم در دسترس است. علل سنگینی پاها ممکن است از نظر شدت متفاوت باشند؛ و پزشکان می‌توانند برای اطمینان از اینکه درمان علایم به درستی صورت می‌گیرند تشخیص کاملی در این مورد انجام دهند.

چند مشکل مخلتف مربوط به مثانه می‎توانند ایجادگر درد باشند. سه علت شایع درد مثانه شامل سیستیت بینابینی، عفونت دستگاه ادراری و سرطان مثانه است.

چند مشکل مختلف مربوط به مثانه می‎توانند ایجادگر درد باشند. سه علت شایع درد مثانه شامل سیستیت بینابینی، عفونت دستگاه ادراری و سرطان مثانه است. سیستیت بینابینی اختلالی مزمن است که در آن مثانه ملتهب و تحریک می‎شود. التهاب، دیواره مثانه را خشک می‎کند، و اتساع کامل را برای مثانه در هنگام پر شدن از ادرار با دشواری مواجه می‎سازد. سیستیت بینابینی ممکن است بر اثر وجود نقصی در دیواره داخلی مثانه، ترومای مثانه، آسیب‎دیدگی طناب نخاعی یا به دلایل دیگر رخ دهد، اما تحقیقات علت دقیق بروز آن را مشخص نکرده‌اند. زنان بیش از مردان در خطر ابتلاء به سیستیت بینابینی قرار دارند.

در حال حاضر هیچ علاجی برای الودینیا وجود ندارد. درمان با هدف کاهش درد و با استفاده از دارو و تغییرات سبک زندگی انجام می‎شود.

مردم مبتلاء به الودینیا در مواجهه با محرک‌های غیر دردناک دچار احساس درد می‎شوند. برای مثال، فرد ممکن است بر اثر تماسی خفیف یا در زمان شانه کردن موهایش احساس درد کند. الودینیا می‎تواند به عنوان علامت چند اختلال عصبی مختلف یا به شکل خود به خود بروز کند. الودینیا با تشدید پاسخ به محرک‎های دردناک یکی نیست. برخی از مردم ممکن است بر اثر عوامل کوچک مثل بریدگی کاغذ دچار احساس درد شدید شوند. احساس شدید درد یا بیش‌حساس بودن به درد خفیف هیپرآلژزیا (هیپرآلژزی) نامیده می‎شود. به هر حال، مردم دچار الودینیا در برابر چیزی احساس درد می‎کنند که به طور معمول فاقد درد است.

متاتارسالژی اغلب اوقات به عنوان یک علامت اختلالات دیگر، و نه یک بیماری خاص، قلمداد می‌شود.

متاتارسالجیا [متاتارسالژی] یک آسیب شایع ناشی از بیش‌کاربرد است. این اصطلاح درد و التهاب را در قسمت جلو کف پا یا زیر پنجه پا توصیف می‎کند. متاتارسالژی اغلب اوقات به عنوان یک علامت اختلالات دیگر، و نه یک بیماری خاص، قلمداد می‌شود. در ایالات متحد آمریکا، صدمات بخش جلو پا، شامل متاتارسالژی در ورزشکاران فعال در ورزش‌های پرضربه شایع است. ورزشکاران شرکت کننده در ورزش‎های پرضربه شامل دو و میدانی یا پرش در ریسک بالای آسیب‌دیدگی بخش جلو پاها قرار دارند. در حالی که دوندگان دوهای روی پیست و دو میدانی در معرض بالاترین میزان نیروهای تروماتیک برای بخش جلو پا هستند، بسیاری از دیگر ورزشکاران شامل تنیسورها، فوتبالیست‎ها، بازیکنان بیس‌بال و راگبی اغلب دچار این نوع صدمات می‎شوند.

بسیاری از بیماری‎ها و عفونت‌ها می‎توانند باعث ایجاد درد معده (شکم) و لرز شـــوند. این بیماری‎ها سرماخوردگی، گاستروانتریت، عفونت‎های دستگاه ادراری و پروستاتیت را شامل می‎شوند.

بسیاری از بیماری‎ها و عفونت‌ها می‎توانند باعث ایجاد درد معده (شکم) و لرز شـــوند. این بیماری‎ها سرماخوردگی، گاستروانتریت، عفونت‎های دستگاه ادراری و پروستاتیت را شامل می‎شوند. نوع احساس درد معده می‎تواند متفاوت باشد. درد ممکن است کسالت‎آور ظاهر شود، در حالی که در دیگر موارد می‌تواند باعث ایجاد کرامپ و حس سوزش گردد. این درد در عین حال امکان دارد به پشت یا دیگر قسمت‌های بدن سرایت کند. درد شکم در عین حال ممکن است از نظر مدت و شدت متفاوت باشد. این درد می‌تواند حالت متناوب یا مداوم به خود بگیرد. علایم ممکن است به شکل ناگهانی بروز کنند یا به شکل پیشرونده رو به وخامت بروند. مردم دچار درد معده و لرز به طور معمول مبتلاء به یک عفونت باکتریایی یا ویروسی هستند. چنین عفونت‎هایی می‎توانند باعث ایجاد التهاب و آزردگی دستگاه گوارش یا دستگاه ادراری شوند.

علایم مبتلابه زنان و مردان در این مورد ممکن است یکسان نباشند.

درد قفسه سینه و استفراغ ممکن است به چند علت مختلف ایجاد شود که این علل در بین بزرگسالان و کودکان متفاوتند. دلایل در این مورد شامل مشکلات گوارشی و مشکلات ناحیه شکم مثل ریفلاکس اسید یا اولسر است. برخی از اوقات، وجود مشکلی در قلب می‎تواند باعث بروز علایم در بزرگسالان شود. در مورد کودکان شواهد قویاً نشان داده‌اند که درد قفسه سینه توأم با استفراغ نامحتمل است که ناشی از یک مشکل قلبی باشد. به هر حال در این مورد نیز درمان به موقع امری حیاتی محسوب می‎شود. دانستن این موضوع مهم است که علایم مبتلابه زنان و مردان در این مورد ممکن است یکسان نباشند.

مقالات دیگر...