دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

آنچه باید در مورد داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (ایبوپروفن، آسپیرین و...) بدانیم

ناپروکسن/اسوامپرازول, پروستاگلاندین‌ها, سیکلواکسیژناز, اولسر پپتیک, خونریزی روده‌ای معده‌ای, اسید معده

داروهای ضد التهابی التهاب را کاهش داده، تأثیر مستقیم آن بر محرک عصبی درد و حساسیت را به حداقل می‌رسانند

داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) داروهایی هستند که برای تسکین یا کاهش درد به کار می‌روند. متداول‌ترین نمونه‌های داروهای این گروه شامل آسپیرین و ایبوپروفن است. NSAIDs زیر تعریف گسترده‌تر ضد دردهای غیر مخدری قرار می‌گیرد. پزشکان به طور معمول از NSAIDs بیش از مسکن‌های درد مخدری مثل مورفین برای درمان دردهای با شدت کم استفاده می‌کنند. این کلاس دارویی شامل برخی از متداول‌ترین داروهای تخفیف درد مثل ایبوپروفن و ناپروکسن است. تخمین زده می‌شود که در سطح جهان روزانه در حدود 30 میلیون نفر از این داروها مصرف می‌کنند.

انواع آنتاسید (آنتی‌اسید) و روش کار آنها

 بیکربنات سدیم, تریسیلیکات منیزیم, رانیتیدین, اسید هیدروکلریک, الکالوز, ازوفاگوس بارت

مردم می‌توانند آنتاسیدها را به شکل قرص، مایع، یا قرص‌های جویدنی تهیه کنند

آنتاسیدها [آنتی‌اسیدها] داروهایی هستند که مردم می‌توانند آنها را بدون نسخه برای کمک به تخفیف سوزش سر دل و سوءهاضمه تهیه کنند. این داروها از طریق خنثی کردن اسید معده کار می‌کنند. سوزش سر دل دردی سوزان است که در مرکز قفسه سینه و گاه در گلو بروز می‌کند. سوزش سر دل یک علامت شایع سوءهاضمه است که می‌تواند باعث درد معده و نفخ شود. مردم می‌توانند آنتاسیدها را به شکل قرص، مایع، یا قرص‌های جویدنی تهیه کنند.

آیا مصرف زیاد تاینلول (استامینوفن) خطرناک است؟

کرامپ‌های قاعدگی, میگرن, درد عضلات, دندان درد, استیل-پی-بنزوکوئینون ایمین, ان-استیل سیستئین

امکان اوردوز استامینوفن وجود دارد.

تاینلول یک داروی غیر نسخه‌ای است که برای درمان موارد خفیف تا متوسط درد و تب به کار می‌رود. تاینلول حاوی ترکیب فعال استامینوفن است. استامینوفن یکی از متداول‌ترین ترکیبات دارویی است. بر مبنای اعلام FDA استامینوفن در بیش از 600 داروهای نسخه‌ای و غیر نسخه‌ای وجود دارد. استامینوفن برای درمان طیف گسترده‌ای از اختلالات شامل موارد زیر به داروها اضافه می‌شود: آلرژی، ارتریت، درد پشت، سرماخوردگی و آنفولانزا، سردرد، کرامپ‌های قاعدگی، میگرن، درد عضلات، دندان درد

اثر نوسبو چیست و آیا برای سلامت مضر است؟

 MRI, لوب‌های اکسی‌پیتال, اشعه درمانی، شیمی درمانی، جراحی, تفکر مثبت‌اندیشانه

اثر دارونما یک جنبه تاریک نیز دارد - یک نوع اثر دارونمای منفی که اثر نوسبو نامیده می‌شود

شما احتمالاً در مورد اثر دارونما شنیده‌اید، درست است؟ اثر دارونما زمانی بروز می‌کند که بیمار بر این گمان است که داروی تازه‌ای گرفته است اما آنچه در واقع به او داده شده صرفاً چیزی در حد یک قرص قند است. سپس، در یک مورد "ذهنیت دارویی" بیمار شروع به ریکاوری از بیماری می‌کند چنانکه انگار فرآیند درمانی واقعی را پشت سر گذاشته است. اما اثر دارونما یک جنبه تاریک نیز دارد - یک نوع اثر دارونمای منفی که اثر نوسبو نامیده می‌شود. اثر نوسبو زمانی بروز می‌کند که به شخص یک قرص قند داده شده و به او می‌گویند که این قرص دارای اثرات جانبی هولناکی است، و سپس شخص همان علایم را بروز می‌دهد.

شیاف چیست، و چرا و چطور استفاده می‌شود؟

بیماری حرکت, تهوع, درد, خارش, تشنج, اسکیزوفرنی

انواع مختلف شیاف از طریق رکتوم، واژن یا مجرای تخلیه مثانه به نام مجرای ادرار به بدن تحویل می‌شود

داروها به روش‌های مختلفی می‌توانند به درون بدن ما راه بیابند. شما ممکن است قرص قورت دهید، مایعی بنوشید یا تزریق انجام دهید. شیاف راه دیگری برای تحویل دارو به بدن است. شیاف چیزی مدور یا مخروطی شکل است که آن را اغلب از راه مقعد داخل بدن جا می‌دهیم. وقتی شیاف داخل بدن قرار می‌گیرد، ذوب یا حل شده و دارو آزاد می‌شود. شیاف ممکن است خوشایندترین فرآورده مورد استفاده ما نباشد، اما می‌تواند باعث شود تا دارویی که نمی‌توانیم ببلعیم یا معده یا روده ما قادر به جذب مناسب آن نیست به بدن برسد.

قرص بیزاکودیل: موارد احتیاط، عوارض جانبی، اوردوز، شرایط نگهداری و دستور مصرف

 بالا آوردن، تغییر عادات روده, خس خس سینه, ورم لب، ورم زبان, ورم گلو, درد شکم, کرامپ معده

به تمامی دست‌اندرکاران سلامت و بهداشت مرتبط به وضعیت خود مصرف بیزاکودیل را اطلاع دهید

اگرچه مورد نادری است اما برخی مردم ممکن است با مصرف یک دارو دچار عوارض جانبی بسیار بد و حتی مهلک شوند. در صورت مواجه شدن با هر یک از نشانه‌ها یا علایم زیر که مرتبط به عوارض جانبی بسیار بد است به پزشک مراجعه کنید: نشانه‌های واکنش آلرژیک مثل راش، کهیر، خارش، سرخی، ورم، تاول، یا ورآمدن پوست به همراه تب یا بدون آن، خس خس سینه، احساس سفتی در قفسه سینه یا گلو، مشکلات تنفسی، دشواری بلع، یا صحبت، خشونت صدای غیر معمول، یا ورم دهان، ورم صورت، ورم لب، ورم زبان، یا ورم گلو

پماد، کرم، لوسیون، و ژل: تفاوت آنها در چیست؟

کورتیکوستروئیدها, پسوریازیس, سلولز, الکل, اگزما, بدون روغن

انتخاب بین پماد، کرم، لوسیون و ژل به این موضوع بستگی دارد که شخص در صدد درمان چه چیزی است

وقتی کسی در جستجوی یک مرطوب کننده یا دارو برای پوست باشد احتمالاً به چهار نوع محصول برخورد می‌کند: پماد، کرم، لوسیون، و ژل. بر مبنای نوع مواد موجود هر یک از این محصولات برای هدف متفاوتی تولید شده و نیز نسبت آب و روغن آنها متفاوت است. انتخاب بین پماد، کرم، لوسیون و ژل به این موضوع بستگی دارد که شخص در صدد درمان چه چیزی است. ملاحظه دیگر مربوط به نوع پوست شخص است زیرا برخی فرآورده‌ها سنگین‌تر از مابقی هستند. در حالی که یافتن مورد مطلوب ممکن است به مقداری آزمون و خطا نیاز داشته باشد، در اینجا اطلاعات ضروری در مورد آنچه نیاز به دانستنشان دارید عرضه شده است.

مقالات دیگر...