plg_search_sppagebuilder
دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

Image

اتریزیا (آترزی)

آترزی صفراوی، آترزی فولیکولی، آترزی کوانال، آترزی پیلوریک، آترزی دودنال، آترزی ژژونال، آترزی ژژونوایلیال، آترزی ایلیال، آترزی کولونیک

آترزی ممکن است در هر قسمتی از بدن بروز کند

اتریزیا (آترزی) یک اصطلاح پزشکی برای تبیین مواردی است که در آن یک ورودی، لوله، یا معبر یا گذرگاه در بدن به شکلی که باید شکل بگیرد شکل نگرفته است. برای مثال آترزی گوش زمانی بروز می‌کند که مجرای گوش به طور کامل باز نمی‌شود یا به طور کامل رشد و نمو نیافته است. بیشتر مردم دچار آترزی با این اختلال متولد می‌شوند. برخی انواع آن در زمان تولد آشکارند. انواع دیگر آترزی در دوره‌های کودکی یا حتی در دوران بزرگسالی خود را نشان می‌دهند. آترزی ممکن است در هر قسمتی از بدن بروز کند. هر نوع آترزی اختلال جداگانه‌ای است که نیاز به درمان متفاوتی دارد. برخی انواع بر اثر اختلالات ژنتیکی رخ می‌دهند در حالی که انواع دیگر به ژن‌ها مرتبط نیستند.

امیلوئیدوسیس (امیلوئیدوز)، انباشت غیر نرمال پروتئین

نوروپاتی املوئید، بیماری آلزایمر، بیماری پارکینسون، امیلوئیدوز سیستمیک مرتبط به سن، دیالیز

امیلوئیدوز هیچ علاجی ندارد

امیلوئیدوسیس [امیلوئیدوز] هنگامی بروز می‌کند که یک پروتئین غیر نرمال به نام املوئید در بافت‌ها و دستگاه‌های بدن انباشته می‌شود. وقتی چنین اتفاقی رخ دهد، این وضعیت بر شکل و چگونگی عملکرد دستگاه‌ها و بافت‌های بدن تأثیر می‌گذارد. امیلوئیدوز یک مشکل جدی برای سلامت محسوب می‌شود و می‌تواند به نارسایی ارگان تهدید کنندۀ زندگی منجر گردد. پروتئین‌های متعددی می‌توانند به ایجاد توده املوئید منجر شوند، اما فقط تعداد اندکی از آنها با مشکلات جدی برای سلامت مرتبط شده‌اند. نوع پروتئین و محل تجمع آن نوع امیلوئیدوز مبتلابه بیمار را مشخص می‌کند. تجمع امیلوئیدوز ممکن است در سراسر بدن به وقوع بپیوندد یا فقط در یک ناحیه اتفاق بیفتد.

 

آگهی‌ها

مینی هایفو

مینی هایفو

دستگاه جوان‌سازی و لیفتینگ پوست کلاژن پوست و الیاف انعطاف‌پذیر عمقی و افزایش رطوبت پوست باعث از بین رفتن چین و چروک و خطوط پوست می‌شود.
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
سرنگ انسولین BD

سرنگ انسولین BD

تزریق ساده‌تر و بدون درد انسولین در بیماران مبتلاء به دیابت
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
میکرونیدلینگ برقی (دکتر پن)

میکرونیدلینگ برقی (دکتر پن)

از بین بردنده شیارهای ریز، جای زخم، جوش و بهبود وضعیت کلی پوست
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
محلول ضدعفونی

محلول ضدعفونی

برای ضدعفونی کردن دستگاه‌ها و وسایل پزشكی مانند دستگاه‌های اندوسكُپی، برونكوسكُپی و لوازم جراحی و پانسمان و همچنین اتاق‌های عمل و زایمان، بخش‌های مختلف سوانح سوختگی، و تزریقات، بخش‌های مراقبت ویژه و همچنین کف راهروها و سطوح فیزیكی بیمارستان‌ها، ضد عفونی دست و...
خرید بی‌واسطه از وارد کننده