دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

ارتباط کم‌خوابی و مشکلات سیستم عصبی مرکزی، سیستم ایمنی، گوارش، قلب و عروق و غدد درون‌ریز

سیستم قلبی عروقی, سیستم غدد درون‌ریز, خواب REM, نارکولپسی, اینسومنیا, آپنه خواب انسدادی

بدن ما برای اینکه بهترین عملکرد خود را داشته باشد به خواب نیاز دارد

اثرات طولانی مدت کم‌خوابی واقعی است. این وضعیت توانایی ذهنی شما را می‌گیرد و سلامت جسمانی را در معرض خطر قرار می‌دهد. علم، خواب نامناسب را با شماری از مشکلات سلامت، از افزایش وزن گرفته تا تضعیف سیستم ایمنی مرتبط دانسته است. به طور خلاصه، کم‌خوابی بر اثر کمبود مداوم خواب یا کیفیت آن ایجاد می‌شود. خواب کمتر از 7 ساعت بر پایه یک روال دایمی در نهایت می‌تواند به ایجاد عوارضی برای سلامت بینجامد که بر کل بدن تأثیر می‌گذارند. بدن ما برای اینکه بهترین عملکرد خود را داشته باشد به خواب نیاز دارد، همان گونه که به هوا و غذا نیاز دارد.

مشکلات خواب در کودکان: علل، درمان و مداوای خانگی

رفتار اینسومنیای کودکی, اختلال فاز خواب تأخیری, سندرم پای بی‌قرار

زندگی در شرایط ابتلاء به یک اختلال خواب به دیسترس و کاهش توانایی عملکردی منجر می‌شود

خواب با کیفیت برای بزرگسالان و کودکان اهمیت دارد. اما اغلب مردم استراحت کافی ندارند. بری والدین دانستن اینکه آیا کودکی که در مورد خوابیدن تقلا می‌کند صرفاً در حال رشد است یا با نوعی اختلال خواب مواجه شده موضوع دشواری است. "انجمن روان‌پزشکی آمریکا" اختلالات خواب را که اختلالات خواب-بیداری نیز نامیده می‌شود، به عنوان مشکلاتی در مورد کیفیت خواب، زمان و مدت آن تعریف می‌کند. زندگی در شرایط ابتلاء به یک اختلال خواب به دیسترس و کاهش توانایی عملکردی منجر می‌شود.

خواب و بیداری: آنچه دانستنش ضروری است

 خواب NREM, خواب REM, اینسومنیا, پاراسومنیا, آپنه خواب انسدادی, اختلالات ریتم شبانه‌روزی

اگر تعییرات سبک زندگی کمکی به رسیدن به خواب مورد نیاز نباشد به پزشک مراجعه کنید

خواب بخشی مهم از سلامت و کیفیت زندگی ما را تشکیل می‌دهد. اینکه ما چقدر خوب می‌خوابیم بر کیفیت آنچه در زمان بیداری احساس می‌کنیم مؤثر است. هم کیفیت و هم طول مدت خواب ما دارای اهمیتند. اکثر مردم چیزی در حدود یک/سوم زندگی خود را در خواب سپری می‌کنند، و این کار برای حفظ خلاقیت و سلامت ضروری است. خواب بیش از حد کم یا بیش از حد زیاد می‌تواند تأثیرات منفی بر کیفیت زندگی بر جای بگذارد. به علاوه، برخی اختلالات مزمن که باعث دگرگون شدن الگوهای خواب می‌شوند ممکن است بر اثر کمبود خواب بدتر شوند، که این می‌تواند به کاهش طول عمر منجر گردد.

ضرب‌آهنگ شبانه روزی در نوزادان، نوجوانان و بزرگسالان

 کورتیزول, الکل, کافئین, نیکوتین, مدیتیشن, جغد شب, اینسومنیا, افسردگی, استرس, اختلال بیدار-خوابی نامنظم

ضرب‌آهنگ شبانه روزی تحت تأثیر عوامل بیرونی مثل نور و تاریکی و نیز عوامل دیگر است

ضرب‌آهنگ شبانه روزی [ریتم شبانه‌روزی] به کنترل زمان‌بندی خواب و بیداری روزانه کمک می‌کند. این ضربآهنگ (ریتم) به ساعت زیستی 24 ساعته بدن گره خورده است و بیشتر موجودات زنده نمونه‌ای از آن دارند. ضرب‌آهنگ شبانه روزی تحت تأثیر عوامل بیرونی مثل نور و تاریکی و نیز عوامل دیگر است. مغز بر مبنای محیط پیام‌هایی دریافت می‌کند و در پاسخ برخی هورمون‌ها را فعال کرده دمای بدن را تغییر می‌دهد، و متابولیسم شخص را تنظیم کرده او را هشیار نگه می‌دارد یا به خواب فرو می‌برد. برخی از مردم ممکن است بر اثر عوامل بیرونی یا اختلالات خواب دچار مشکلاتی در ضرب‌آهنگ شبانه روزی خود شوند. حفظ عادت‌های سالم به ما کمک می‌کند تا پاسخ بهتری به این ضربآهنگ طبیعی بدن بدهیم.

تأثیرات اینسومنیا (بدخوابی) بر قلب

نارکولپسی, CBT, ریلکسیشن, دیفن‌هیدرامین, بنداریل, دُکسی‌لامین, یونیسوم, ملاتونین

اینسومنیا [بدخوابی، پریشان‌خوابی] چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم بر سلامت قلب تأثیر می‌گذارد

وقتی ما در مورد خواب خوب شبانه فکر می‌کنیم، ممکن است به چیزهایی مثل داشتن انرژی کافی برای ادامه روز فکر کنی. اما خواب نقشی حیاتی در سلامت قلب نیز دارد، و به التیام و ترمیم رگ‌های خونی و قلب ما می‌کند. دلیل اینکه چرا اینسومنیا می‌تواند خطر مشکلات قلبی عروقی را افزایش دهد همین است. در اینجا ما در این باره بحث خواهیم کرد که چگونه اینسومنیا [بدخوابی، پریشان‌خوابی] چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم بر سلامت قلب تأثیر می‌گذارد.

پاراسومنیا یا پریشان‌خوابی: انواع و علل

سونوگرافی, اتروفی بدنی, دیسترس, استرس‌زاهای سایکولوژیک, هیپوناگوگیک, هیپونوپومپیک, تر زدن

اگر کسی بر این گمان باشد که دچار پاراسومنیا است، باید به پزشک مراجعه کند

"پاراسومنیا" یک اصطلاح کلی برای رفتارهای غیر معمول است که شخص پیش از به خواب رفتن، در کوران خواب، یا در طول دوره‌های برانگیختگی بین خواب و بیداری دچار آنها می‌شود. این رفتارها به شکل قابل ملاحظه‌ای از نظر مشخصات، شدت و تواتر متفاوتند. در گذشته پاراسومنیاها به عنوان یک نشانه قطعی سایکوپاتولوژی [آسیب‌شناسی روانی] تلقی می‌شدند اما برخی محققان اکنون اصرار دارند که این پدیده‌ها به عنوان انتقال‌های مغز در خواب و خارج خواب، و نیز بین چرخه‌های خواب بین حرکت سریع چشم (REM) و حرکت غیر سریع چشم (NREM) مطرحند.

پرخوابی: خطرات، پیشگیری و علل

 هیپرسومنیای ایدیوپاتیک, کافئین, سردرد, التهاب, مشکلات حافظه, قیلوله

اکثر افراد بزرگسال به 7 تا 9 ساعت خواب شبانه نیاز دارند.

اگرچه بسیاری از مردم اثرات بالقوه فقدان خواب کافی بر سلامت را درک می‌کنند، ممکن است که ندانند پرخوابی به شکل مداوم نیز ممکن است برای بدن مضر باشد. هر از گاه پرخوابی ممکن است شخص را در روز بعد دچار احساس سستی یا خستگی کند. به هر حال عادت به پرخوابی می‌تواند در ایجاد اختلال عملکرد ریتم شبانه‌روزی بدن مؤثر باشد، که این می‌تواند باعث افزایش خطر اینسومنیا، افسردگی و افزایش وزن شود. اکثر افراد بزرگسال به 7 تا 9 ساعت خواب شبانه نیاز دارند. به هر حال، تفاوت‌های شخصی در این مورد مطرح است. برای مثال، برخی افراد ممکن است به 6 ساعت خواب نیاز داشته باشند در حالی که در مورد برخی دیگر احتمال دارد که نیاز آنان به خواب به میزان 10 ساعت باشد.

مقالات دیگر...