دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

نتایج ماستوپکسی ممکن است دایمی نباشد

لیفت پستان که ماستوپکسی نیز نامیده می‌شود، یک اقدام جراحی است که توسط جراح پلاستیک برای تغییر شکل پستان انجام می‌گیرد. در طول لیفت پستان پوست و بافت اضافی پستان با هدف تغییر شکل آن برای بالا کشیدن پستان برداشته می‌شود. زنان می‌توانند لیفت پستان را با هدف رفع حالت افتادگی پستان یا در صورت دچار شدن به تورفتگی نوک پستان در دستور کار قرار دهند. لیفت پستان در عین حال می‌تواند به تقویت تصور زن از خود و اطمینان به خود در وی کمک کند. ماستوپکسی باعث تغییر قابل ملاحظه‌ای در اندازه پستان نمی‌شود. به هر حال، لیفت پستان را می‌توان به همراه عمل افزایش حجم پستان یا کاهش اندازه آن انجام داد.

مردان هشت بار بیش از زنان ممکن است که دچار فتق اینگوینال شوند

فتق اینگوینال لزوماً خطرناک نیست. به هر حال این اختلال خود به خود برطرف نمی‌شود و می‌تواند به بروز عوارض تهدیدگر زندگی منجر گردد. پزشک در مواقعی که فتق اینگوینال بزرگ یا دردناک باشد انجام عمل جراحی را برای تثبیت وضعیت فتق توصیه می‌کند. فتق اینگوینال در نوزادان و کودکان نتیجه ضعفی در دیواره شکم است که در زمان تولد وجود دارد. گاهی از اوقات فتق فقط زمانی قابل مشاهده است که نوزاد در حال گریه کردن، سرفه یا زور زدن برای دفع مدفوع باشد. نوزاد ممکن است در حالت آزردگی یا تحریک قرار داشته و اشتهای وی کمتر از میزان معمول باشد. در کودکان بزرگسال‌تر فتق ممکن است در زمان سرفه کردن، زور زدن در زمان حرکات روده یا ایستادن به مدت طولانی مشخص‌تر باشد.

در مورد کودکان خردسال ایمن‌ترین راه برای اغلب اعمال جراحی انجام آنها تحت بیهوشی عمومی است.

هر گاه بچه‌ا‎ی به ویژه اگر نوزاد یا نوپا باشد، برای انجام یک عمل جراحی نیاز به بیهوشی یا آرام‌بخشی داشته باشد، والدین خود را با پرسش‌هایی در مورد خطرات بالقوه این عمل مواجه می‎بینند. در کوشش برای کمک به آماده‌سازی خانواده‎ها، "آکادمی آمریکایی بیماری‌های کودکان" (AAP) به پرسش‎هایی که مکرراً در مورد ایمنی بیهوشی در کودکان مطرح می‌شود پاسخ می‎دهد. بیهوشی و آرام‌بخشی اکنون از هر زمان دیگری در گذشته ایمن‌ترند. متخصصان بیهوشی کودکان برای میلیون‎ها بچه - حتی بیمارترین نوزادان - این امکان را فراهم کرده‌اند که تحت اعمال جراحی نجات‎بخش و تقویت کننده زندگی قرار گیرند.

اگر تخمدان برداشته شده باشد، زن دچار علایم یائسگی خواهد شد. این اتفاق ممکن است به هفته‌ها تا ماه‌ها زمان نیاز داشته باشد.

هیسترکتومی نوعی عمل جراحی است که برای برداشتن رحم یا زهدان، و گاهی از اوقات خارج کردن گـردن رحم، لوله‎های فالوپ (لوله‎های تخم‎بر)، و تخمدان‌ها انجام می‎شود. پس از انجام هیسترکتومی زنان دیگر قادر نخواهند بود که باردار شوند و نیز دیگر دچار عادت ماهانه نخواهند شد. اگر در جریان این عمل تخمدان‎ها نیز برداشته شود، زن دچار یائسگی خواهد شد. تصمیم به انجام این کار بستگی به چند عامل شامل علت انجام عمل دارد. در برخی موارد، تخمدان و لوله‎های فالوپ ممکن است برای پیشگیری از بروز برخی سرطان‎ها که ریسک زنان در ابتلا به آنها بالا محسوب می‎شود برداشته شوند.

دورنما برای عمل جراحی تغییر جنسیت از زن به مرد به نوع عمل جراحی، سلامت شخص، و عوامل دیگر بستگی دارد

جراحی تغییر جنسیت زن به مرد نوعی عمل جراحی تغییر جنسیت است که عمل جراحی تأیید جنسیت یا عمل جراحی تصدیق جنسیت نیز نامیده می‌شود. این عمل می‌تواند اشکال متفاوتی شامل برداشتن پستان‌ها یا ماستکتومی و دگرگون کردن ناحیه تناسلی داشته باشد که به نام عمل "ته" نیز شناخته می‌شود. مثال‌هایی از عمل ته شامل موارد زیر است: برداشتن رحم که به عنوان هیسترکتومی شناخته می‌شود؛ برداشتن واژن که به نام واژینکتومی شناخته می‌شود؛ ساختن آلت تناسلی مردانه از طریق متوایدوپلاستی یا فالوپلاستی. پیش از انجام عمل جراحی جراحی تغییر جنسیت زن به مرد شخص مورد عمل درمان جایگزینی تستوسترون قرار می‎گیرد.

متأسفانه در بعضی از مراکز درمانی به این موضوع که بیمار محور تمامی امور انجام شده و زیربنای تمامی اقدامات است کمتر توجه می‌شود و بهتر است بگوییم تنها چیزی که اهمیتی ندارد بیمار و آلام اوست.

این واقعیت را باید بازگو کنیم که در برخی بیمارستان‌ها به دلیل شرایط غیر استاندارد موجود در سطوح و مراحل مختلف بیمار از بدو ورود و طی عمل جراحی، ریکاوری و سپس در بخش همواره بر لبۀ تیغ در حرکت است و با تلنگری به ورطۀ خطر خواهد افتاد. هدف از این نوشتار بیان اهمیت اتاق‌های عمل و نگاه اجمالی به اصول حاکم بر استانداردها و نیز وضعیت موجود و حال حاضر اتاق‌های عمل کشور ما است. اگرچه آمار دقیقی از شاخص‌های ارزیابی در اتاق عمل‌های کشور ما که مستدل باشد وجود ندارد ولی بیان بایدها و نبایدها در این حیطه شاید در نهایت به حرکتی در راستای ایجاد بهبود کمی و کیفی در این بخش منجر شود. به نظر می‌رسد ناهمگونی بخش‌های اتاق عمل و عملکردهای جراحی امروزه بیش از پیش نمود یافته است ولاجرم ارزیابی مجدد ساختاری و زیربنایی در این مورد را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. 

نخستین موارد ختنه به 15.000 سال پیش برمی‎گردد. ختنه به تدریج در بسیاری فرهنگ‎ها به ویژه در منطقۀ خاور میانه گسترش پیدا کرد.

ختنه یکی از قدیمی‎ترین و شایع‎ترین عمل‎های جراحی است که اغلب در مورد نوزادان و به دلایل مذهبی، اجتماعی، پزشکی و فرهنگی انجام می‎شود. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‎ها (CDC) ختنه در مردان را بر پایۀ کمک آن به کاهش خطر عفونت HIV توصیه می‎کند. به هر جهت، تمامی مقامات بهداشتی با این نظر موافق نبوده‎اند و توصیه‎ها در مورد ختنه به نوعی محل مناقشه باقی مانده است. بر مبنای اعلام CDC، حدود 58.3 درصد نوزادان آمریکایی در سال 2010 ختنه شده بودند. در پادشاهی متحد، بریتانیا، در حدود 8.5 درصد مردان ختنه کرده هستند.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.