دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

ماستکتومی رادیکال و درمان سرطان پستان

 گره‌های لنفاوی آگزیلاری, فیزیوتراپی, بیهوشی, عفونت, لخته شدن خون, استاندارد طلایی

ماستکتومی رادیکال (ماستکتومی هالستد) نوعی درمان جراحی برای سرطان پستان است

ماستکتومی عمل جراحی برداشتن پستان است. چند نوع مختلف ماستکتومی شامل ماستکتومی توتال، ماستکتومی رادیکال تعدیل شده و ماستکتومی رادیکال وجود دارد. ماستکتومی رادیکال گسترده‌ترین نوع این جراحی است. در این اقدام جراح کل پستان را به همراه گره‌های لنفاوی آگزیلاری (زیر بغل) و عضلات دیواره قفسه سینه را از بدن خارج می‌کند. ماستکتومی رادیکال (ماستکتومی هالستد) نوعی درمان جراحی برای سرطان پستان است. این پیچیده‌ترین نوع ماستکتومی است که در آن جراح اجزاء زیر را از بدن خارج می‌کند: کل پستان شامل پوست، نوک پستان و هاله آن، کل گره‌های لنفاوی آگزیلاری، عضلات پکتورال بزرگ، کوچک، و فاسیا

جراحی برداشتن پف چشم (بلفاروپلاستی پلک پایینی)

فیلرهای قابل تزریق, مداوای خانگی با چای کیسه‌ای, اکتروپیون, لید لگ, پف چشم

نتایج عمل به تدریج و پس از فروکش ورم یا کبودی خود را نشان می‌دهد

مردم ممکن است در صدد بربیایند تا نمای ظاهری پف چشم خود را با جراحی برطرف کنند. جراحی برداشتن پف چشم به نام بلفاروپلاستی پلک پایینی شناخته می‌شود. این نوعی عمل جراحی است که باعث کاهش نمای پوست اضافی یا چربی‌های زیر چشم می‌شود. شخص معمولاً در طول چند ماه پس از عمل بهبود می‌یابد. همانند تمامی اعمال جراحی، بلفاروپلاستی پلک پایینی با برخی ریسک‌ها و عوارض جانبی شامل کبودی، ورم، و در موارد نادر، کوری، همراه است. اگر کسی مایل به انجام چنین عملی نباشد گزینه‌های درمانی دیگری برای وی در دسترسند.

جراحی پیوند معده چیست؟

متخصص بیهوشی, گاستروانترولوژیست, هپاتولوژیست پیوند, داروهای سرکوبگر سیستم ایمنی

بعضی اختلالات مثل سرطان معده ممکن است به تعویض بخشی از معده یا کل آن نیاز داشته باشند

جراحی پیوند ارگان نجات‌بخش است اما نیاز به استفاده مادام‌العمر پایش و داروهای ضد پس زدن پیوند دارد. انسان می‌تواند بدون معده به زندگی ادامه دهد، بنابراین جراحی پیوند معده معمولاً به عنوان یک گزینه مطرح نیست مگر اینگه دیگر ارگان‌های ناحیه شکم نیز دچار نارسایی شده باشند. پیوند چنداحشایی شامل جایگزینی معده، روده‌ها، لوزالمعده، کبد، و احتمالاً کلیه‌ها است. اما زمانی که دیگر گزینه‌ها شکست خورده باشند، پیوند چند احشایی می‌تواند نجات‌بخش گردد.

لامینکتومی، جراحی رفع تنگی کانال نخاعی یا فتق دیسک

لامینکتومی، تنگی کانال نخاعی، فتق دیسک، لامینا، دکمپرشن نخاع خلفی، لامینکتومی سرویکال، لامینکتومی لومبار، لامینکتومی ساکرال، لامینوتومی، دیسککتومی، نشت مایع مغزی نخاعی

لامینکتومی نوعی عمل جراحی است که باعث کاهش فشار بر طناب نخاعی می‌شود

لامینکتومی نوعی عمل جراحی است که باعث کاهش فشار بر طناب نخاعی می‌شود. پزشکان ممکن است این نوع جراحی را برای افراد دچار درد پشت مزمن که با دیگر اشکال درمان بهبود نمی‌یابند توصیه کنند. لامینکتومی شامل خارج کردن بخشی از لامینا یا کل آن است که قسمتی از استخوان مهره محسوب می‌شود. پزشکان به طور معمول این عمل را برای درمان استنوزیز نخاعی و اختلالاتی مثل دیسک‌های دچار فتق انجام می‌دهند. لامینا قسمتی از استخوان مهره است که کانال نخاعی را پوشش داده و محافظت می‌کند. لامینکتومی نوعی عمل جراحی پشت است که در آن جراح قسمتی از لامینا یا کل آن را برمی‌دارد. برخی افراد به این عمل جراحی زیر عنوان فشارزدایی (دکمپرشن) نخاع خلفی اشاره می‌کنند.

هموروئیدکتومی چیست و چرا انجام می‌شود

 ترومبکتومی هموروئید داخلی, یبوست, زور زدن, استنوزیز

هموروئیدکتومی یک عمل جراحی برای خارج کردن هموروئید است

هموروئیدها که بواسیر نیز نامیده می‌شوند، وریدهای ورم کرده در مقعد و پایین راست روده هستند. هموروئید باعث ایجاد خارش، خونریزی و درد می‌شود. اکثریت مردم می‌توانند علایم هموروئید را با اندکی تنظیمات سبک زندگی و مداواهای غیر نسخه‌ای برطرف کنند. اما هموروئید شدید می‌تواند سریعاً به مشکلی کیفی در زندگی تبدیل شود. اگر کسی راه‌های دیگر را امتحان کرده باشد ممکن است زمان مشورت با پزشک برای هموروئیدکتومی باشد.

لیپوساکشن یا تامی تاک؟ انتخاب بهتر کدام است؟

لیپوساکشن، تامی تاک، ابدومینوپلاستی، کانولا، سروما، عفونت، آمبولی چربی، تغییرات حسی، نکروز بافت، پوشاک فشاری

لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی (تامی تاک) اغلب برای مردم دنبال مقاصد زیبایی‌شناختی جذابیت مشابهی دارند

ابدومینوپلاستی (که "تامی تاک" نیز نامیده می‌شود) و لیپوساکشن دو اقدام جراحی مختلف هستند که با هدف ایجاد تغییر در نمای ظاهری ناحیه شکم انجام می‌شوند. هر دو اقدام مدعی‌اند که شکم شما را هموارتر، سفت‌تر و کوچک‌تر می‌کنند. این هر دو عمل توسط جراحان پلاستیک انجام می‌شوند و جراحی "زیبایی" تلقی می‌گردند، و بنابراین تحت پوشش بیمه سلامت قرار نمی‌گیرند. لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی (تامی تاک) اغلب برای مردم دنبال مقاصد زیبایی‌شناختی جذابیت مشابهی دارند؛ اما در میان آنها تفاوت‌های مهمی هست.

کپسولکتومی ایمپلنت پستان و تفاوت آن با کپسولوتومی

کپسولکتومی، ایمپلنت پستان، کپسولوتومی، مقیاس بیکر، هماتوم، FDA، کپسولکتومی توتال، کپسولکتومی اِن بلوک، کپسولکتومی ساب‌توتال

انقباض کپسولی شایع‌ترین پیامد جراحی ایمپلنت پستان است

بدن شما در اطراف هر جسم خارجی که وارد بدن شده باشد یک کپسول محافظ از بافت اسکار (جای زخم) ایجاد می‌کند. وقتی شما ایمپلنت پستان می‌گیرید، این بافت محافظ مورد اشاره کمک می‌کند تا ایمپلنت سر جای خود بماند. در مورد اکثر افراد این کپسول نرم حس می‌شود یا سفتی کمی دارد. به هر حال، برای دیگرانی که ایمپلنت می‌گیرند، کپسول مزبور ممکن است دور ایمپلنت سفت شود و اختلالی به نام انقباض کپسولی ایجاد کند. انقباض کپسولی شایع‌ترین پیامد جراحی ایمپلنت پستان است و در حدود 10.6 درصد زنان دارای ایمپلنت دچار آن می‌شوند. انقباض کپسولی می‌تواند به درد مزمن و کج شدن پستان منجر شود.

مقالات دیگر...