دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

در حال حاضر هیچ راه مشخصی برای دانستن اینکه کدام غذاها حامل ترکیبات اصلاح ژنتیکی شده هستند وجود ندارد

مقالات تغذیه / رژیم غذایی
تغییر اندازه و نوع قلم متن

• مزایای غذاهای اصلاح ژنتیکی شده
• معایب غذاهای اصلاح ژنتیکی شده
• چگونه غذاهای غذاهای اصلاح ژنتیکی شده را بشناسیم
• چگونه غذاهای فاقد اصلاح ژنتیکی را بیابیم
• دورنما


محصولات زراعی اصلاح ژنتیکی شده برای آن طراحی شده‌اند که مقاوم‌تر بوده، مواد مغذی بیشتر یا مزه بهتری داشته باشند. به هر جهت، نگرانی‌های ایمنی در مورد آنها مطرح است. تولید کننده ارگانیسم اصلاح ژنتیکی شده (GMO) آنها را با القاء مواد ژنتیک یا DNA از ارگانیسمی متفاوت و از طریق فرآیندی به نام مهندسی ژنتیک تولید می‌کند.
اغلب غذاهای اصلاح ژنتیکی شده فعلاً موجود گیاهانی مثل انواع میوه و سبزیجات هستند.
در سطح ایالات متحد آمریکا تمامی غذاهای تولید شده بر مبنای مهندسی ژنتیک گیاهان تحت نظارت FDA قرار دارند. این غذاها باید همان مراحل بررسی ایمنی را بگذرانند که در مورد غذاهای مرسوم دنبال می‌شود.
برخی مناقشه‌ها در مورد فواید و خطرات غذاهای اصلاح ژنتیکی شده وجود دارد. این مقاله به بررسی مزایا و معایب مطرح شده در مورد این گروه از غذاها می‌پردازد.

مزایای غذاهای اصلاح ژنتیکی شده
تولید کنندگان از اصلاح ژنتیکی برای ایجاد روندهای مورد نظر در مورد غذاها استفاده می‌کنند. برای مثال آنها دو نوع جدید سیب طراحی کرده‌اند که پس از برش دادن یا کبود شدن کمتر رنگ قهوه‌ای پیدا می‌کنند.
استدلال مرتبط در این مورد شامل مقاوم‌تر کردن محصولات در برابر بیماری‌ها در روند رشد آنها است. تولید کنندگان همچنین محصولاتی تولید می‌کنند که مغذی‌تر بوده یا تحمل بیشتری در برابر آفت‌کش‌ها داشته باشند.
محافظت از محصولات زراعی منطق اصلی پشت این نوع اصلاح ژنتیکی است. گیاهان مقاوم‌تر در برابر بیماری‌های گسترش یافته توسط حشرات یا ویروس‌ها بازده بیشتری برای کشاورزان و جذابیت بیشتری برای تولید دارند.
اصلاح ژنتیکی در عین حال می‌تواند ارزش غذایی محصولات یا طعم و مزه آنها را بهبود ببخشد.
تمامی این عوامل باعث کاهش هزینه برای مصرف کنندگان می‌شوند. آنها در عین حال می‌توانند از این موضوع اطمینان یابند که مردم بیشتری به غذای باکیفیت دسترسی دارند.

معایب غذاهای اصلاح ژنتیکی شده
از آنجا که غذاهای تولید شده با مهندسی ژنتیک تجربه نسبتاً جدیدی محسوب می‌شود، در مورد اثرات درازمدت و ایمنی این غذاها اطلاعات اندکی در دست است.
اظهارات متضاد زیادی وجود دارد اما شواهد متفاوتند و مشکلات اصلی سلامت مرتبط به غذاهای اصلاح ژنتیکی شده محل مناقشات داغی است. تحقیق در این زمینه ادامه دارد.
این بخش به شواهد مربوط به طیفی از اشکالات که مردم اغلب در پیوند با غذاهای اصلاح ژنتیکی شده با آنها مواجه می‌شوند، خواهد پرداخت.

واکنش‌های آلرژیک
برخی از مردم بر این باورند که غذاهای اصلاح ژنتیکی شده دارای پتانسیل بیشتری برای تحریک واکنش‌های آلرژِیک هستند. دلیلش آن است که آنها ممکن است ژن‌هایی نشأت گرفته از یک ماده آلرژی‌زا داشته باشند که باعث ایجاد واکنش آلرژیک می‌شوند (آلرژی غذایی).
WHO مهندسان ژنتیک را از کاربرد DNA از مواد آلرژی‌زا برحذر می‌دارد مگر اینکه آنها اثبات کرده باشند که خود ژن مورد بحث باعث ایجاد مشکلی نمی‌شود.
ارزش یادآوری دارد که در حال حاضر هیچ گزارشی در مورد اثرات آلرژیک هیچ‌یک از غذاهای اصلاح ژنتیکی شده موجود در بازار وجود ندارد.

سرطان
برخی پژوهشگران معتقدند که خوردن غذاهای اصلاح ژنتیکی شده می‌تواند عاملی تقویتی برای ایجاد سرطان باشد. آنها اصرار دارند از آنجا که بیماری سرطان بر اثر جهش‌هایی در DNA ایجاد می‌شود، القاء ژن‌های تازه به بدن انسان کار خطرناکی است.
"انجمن آمریکایی سرطان" (ACS) می‌گوید هیچ شواهدی در این مورد وجود ندارد. به هر حال، این انجمن می‌نویسد فقدان شواهد در مورد ضرر به معنی اثبات ایمنی نیست و اینکه رسیدن به جمع‌بندی در این مورد نیاز به تحقیق بیشتر دارد.

مقاومت ضد باکتریایی
نگرانی‌یی از این بابت وجود دارد که اصلاح ژنتیکی که می‌تواند باعث افزایش مقاومت محصولات زراعی در برابر بیماری شود یا مقاومت آنها را در برابر آفت‌کش‌ها افزایش دهد، در عین حال می‌تواند بر توانایی مردم برای دفاع در برابر بیماری‌ها آسیب بزند.
شانس اندکی برای انتقال ژن غذا به سلول‌های بدن انسان یا باکتری‌های داخل روده وجود دارد. برخی گیاهان اصلاح ژنتیکی شده حامل ژن‌هایی هستند که آنها را در برابر بعضی آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم می‌کند. این مقاومت ممکن است به انسان انتقال یابد.
نگرانی رشد یابنده‌ای در سراسر جهان در مورد مقاوم شدن انسان در برابر آنتی‌بیوتیک مطرح است. شانس این مورد وجود دارد که غذاهای اصلاح ژنتیکی شده بتوانند عامل تقویت این بحران باشند.
WHO اعلام کرده است که خطر این انتقال ژن اندک است. به هر حال به عنوان پرهیز، سازمان بهداشت جهانی دستورالعمل‌هایی برای تولید کنندگان غذاهای اصلاح ژنتیکی شده صادر کرده است.

امتزاج نژادها
امتزاج نژادها به خطر اختلاط ژن‌های برخی گیاهان اصلاح ژنتیکی شده با ژن‌های محصولات زراعی سنتی اشاره دارد.
گزارش‎هایی در مورد وجود مقادیر کم محصولات زراعی تأیید شده برای تغذیه حیوانات یا برای مصارف صنعتی در غذای آماده شده برای مصرف توسط انسان‌ها در دست است.

چگونه غذاهای اصلاح ژنتیکی شده را شناسایی کنیم
در ایالات متحد آمریکا هیچ تنظیمات خاصی برای پیگیری برچسب داشتن مجصولات اصلاح ژنتیکی شده وجود ندارد. علت آن است که این غذاها باید دارای تمامی مشخصات ایمنی استاندارد مربوط به دیگر فرآورده‌های تحت نظارت FDA را داشته باشند و بنابراین هیچ نیازی برای تنظیمات اضافی احساس نمی‌شود.
FDA تکلیف کرده است که غذاهای اصلاح ژنتیکی شده در صورتی که از نظر مواد تولیدی متفاوت از همتاهای مرسوم خود باشند باید برچسب بخورند. برای مثال:
• روغن کانولای اصلاح ژنتیکی شده با لوریک اسید بیشتر از روغن کانولای مرسوم با برچسب "روغن کانولای لورات" مشخص می‌شود
• روغن دانه سویای اصلاح ژنتیکی شده دارای اسید الریک بیشتر از روغن دانه سویا بدون اصلاح ژنتیکی باید برچسب "روغن دانه سویای پرالریک" داشته باشد
• روغن دانه سویای اصلاح ژنتیکی شده با میزان بالای اسید استیریدونیک، که به طور معمول در روغن مزبور وجود ندارد، باید با برچسب "روغن دانه سویای استیریدونات" مشخص گردد
"استاندارد ملی آشکارسازی غذاهای زیست‌مهندسی شده" جدید در ژانویه 2020 اجرایی خواهد شد. تحت قوانین جدید تمامی غذاهای حاوی ترکیبات مهندسی ژنتیکی شده با برچسب "مشتق از مهندسی زیستی" یا "زیست‌فناوری شده" مشخص خواهد شد.

چگونه غذاهای فاقد اصلاح ژنتیکی را بیابیم
تا زمان اجرایی شدن تنظیمات جدید هیچ راه مشخصی برای دانستن اینکه کدام غذاها حامل ترکیبات اصلاح ژنتیکی شده هستند وجود ندارد.
غذاهای اصلاح ژنتیکی شده در سطح ایالات متحد آمریکا از سال‌های 1990 میلادی در دسترس بوده‌اند. رایج‌ترین محصولات زراعی اصلاح ژنتیکی شده کشت شده در سطح کشور شامل پنبه، ذرت، و دانه سویا است.
محصولات زراعی مقاوم در برابر آفت‌کش‌ها امکان استفاده مؤثرتر از آفت‌کش‌ها را فراهم می‌کنند.
"دپارتمان کشاورزی ایالات متحد آمریکا" گزارش داده است که 94 درصد دانه سویا و 91 درصد محصول پنبه در سال 2014 بر پایه اصلاح ژنتیکی تولید شده‌اند. در حال حاضر تا 90 درصد مزارع ذرت تحت کشت دانه‌های مقاوم در برابر آفت‌کش‌ها قرار دارند.
بذر برگرفته از اصلاح ژنتیکی، محصولات زراعی مقاوم به حشرات برای 82 درصد تمامی ذرت کشت شده و 85 درصد تمامی پنبه کشت شده در ایالات متحد آمریکا محاسبه شده است.
انواع گوجه فرنگی، اسکواش، سیب‌ها، و پاپایا نیز عموماً اصلاح ژنتیکی شده هستند.
اغلب محصولات زراعی اصلاح ژنتیکی شده به ترکیبات سایر غذاها تبدیل می‌شوند. این شامل موارد زیر است:
• نشاسته ذرت در سوپ‌ها و سس‌ها
• شربت ذرت به کار رفته در شیرین کننده‌ها
• روغن‌های ذرت، کانولا و دانه سویای مایونز، دسرها و نان‎ها
• قند مشتق از چغندر قند

دورنما
از آنجا که اصلاح ژنتیکی می‌تواند گیاهان را در برابر بیماری‌ها و آفت‎کش‌ها مقاوم کند، این فرآیند باعث افزایش مقدار غذایی می‌شود که مزرعه‌داران قادر به رشد دادن آن هستند. این روند می‌تواند قیمت غذاها را کاهش داده و امنیت غذایی را افزایش دهد.
محصولات زراعی اصلاح ژنتیکی شده تقریباً جدید هستند، و محققان در مورد ایمنی درازمدت و اثرات جانبی آنها در مورد سلامت دانش اندکی دارند.
چندین نگرانی مرتبط به سلامت در پیوند با غذاهای اصلاح ژنتیکی شده وجود دارد و شواهد در این مورد متفاوتند. رسیدن به جمع‌بندی در این مورد به تحقیق بیشتری نیاز دارد./


• آماندا بارِل، دکتر دِبرا رُز ویلسون
• ترجمه هامیک رادیان


Source:
Medical News Today
What are the pros and cons of GMO foods?
Last reviewed Wed 27 February 2019
By Amanda Barrell
Reviewed by Debra Rose Wilson, PhD, MSN, RN, IBCLC, AHN-BC, CHT

مطالب پیشنهادی ما برای مطالعه

الکلیسم تحت تأثیر صدها ژن است

تحقیق تازه‌ای که در PLOS ژنتیک منتشر شده است پس از آشکار کردن صدها ژن که ممکن است اشتیاق به مصرف الکل را افزایش دهند، شواهدی دال بر تأثیر ژنتیک بر اعتیاد به الکل فراهم می‌آورد. اختلال مصرف الکل با داش

پیش‌بینی ریسک آلزایمر در 18 سالگی با محاسبات ژنتیک

محققان یک سیستم امتیازدهی ژنتیک را توسعه داده‌اند که می‌گویند می‌تواند ده‌ها سال پیش از بروز نشانگان آلزایمر بگوید کدام گروه از افراد بزرگسال در ریسک توسعة این بیماری قرار دارند.