دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

الکل‎های قند دارای کاربردهای گوناگونی در صنایع غذایی و دارویی هستند. آنها می‎توانند بر جنبه‎های متعددی از محصولات تأثیر بگذارند. الکل‎های قندی کالری کمتری در مقایسه با قند معمولی تولید می‎کنند و با وجود این دارای طعمی شیرین هستند.

الکل قند (الکل قندی) در برخی غذاها، مشخصاً در غذاهای دارای برچسب "فاقد قند" یا "فاقد قند افزوده" به عنوان جایگزین برای قند به کار می‎رود. گذشته از افزودن طعم شیرین به مواد غذایی، الکل‎های قندی می‎توانند بر اندازه، بافت، مزه، قوام و رطوبت غذاهایی که در آنها مورد استفاده قرار می‎گیرند تأثیر بگذارند. آنها به نام پولیول نیز شناخته می‌شوند. این مقاله به معرفی الکل‌های قندی، انواع، فواید و خطرات بالقوۀ ناشی از مصرف آنها خواهد پرداخت. طیفی از انواع الکل قند در طبیعت وجود دارد. الکل‌های قند را در عین حال می‎توان برای مصرف در غذا و محصولات دارویی تولید کرد. در زیر فهرستی از الکل‌های قندی رایج، منابع تأمین آنها و میزان شیرین کنندگی آنها در مقایسه با قند معمولی ارائه شده است.

مسمومیت جیوه با خطر بروز مشکلاتی برای سیستم تولید مثل همراه است. این مسمومیت می‎تواند به کاهش تعداد اسپرم یا کاهش باروری منجر گردد و نیز سبب بروز مشکلاتی برای جنین شود.

مسمومیت جیوه ناشی از قرار گرفتن در معرض مقادیر زیاد جیوه، چه از طریق مواد غذایی و چه بر اثر عوامل زیست‌محیطی است. جیوه یکی از فلزات سنگین و برای انسان بسیار سمی است. مصرف مواد غذایی حاوی جیوه شایع‎ترین علت بروز مسمومیت جیوه است. مسمومیت جیوه می‎تواند باعث بروز علایم شدید شود و بدن را در برابر خطرات ناخواسته قرار دهد. مردم می‎توانند از طریق ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی و عوامل زیست‎محیطی محدود کنندۀ مجاورت با این فلز سنگین به پیشگیری از مسمومیت جیوه کمک کنند.

مردم علاقمند به امتحان صمغ زانتان باید آن را صرفاً به عنوان مکلمی برای برنامۀ درمان پزشکی کنونی خود لحاظ کنند

صمغ زانتان (صمغ زآنتان) یک قوام دهندۀ مواد غذایی است که از یک باکتری آلوده کنندۀ بسیاری از گیاهان به دست می‎آید. صمغ زانتان یک جزء ثابت طیفی از غذاها و نیز فرآورده‎هایی مثل خمیر دندان است. اگرچه زانتان ممکن است دارای برخی فواید برای سلامت باشد، مقدمتاً به عنوان وسیله‎ای برای تغییر بافت غذا، و نه به خاطر فواید خاصی برای سلامت، مورد استفاده قرار می‎گیرد. صمغ زانتان یک پلی‎ساکارید است، نوعی قند که از باکتری موسوم به زانتاموناس کامپستریس در فرآیندی از تخمیر به دست می‎آید. زانتاموناس کامپستریس طیف گسترده‎ای از گیاهان مثل کاهو، گل کلم و کلم بروکسل را آلوده کرده و سبب ایجاد بیماری‎هایی مثل پوسیدگی سیاه و پلاسیدگی باکتریایی می‎شود.

دکترها، متخصصان تغذیه و خبرگان طب طبیعی رژیم غذایی ضد التهابی را به عنوان درمان مکمل برای بسیاری از اختلالات که با التهاب مزمن تشدید می‎شوند، توصیه می‎کنند

بدن انسان از التهاب برای مقابله با بیماری و نیز محافظت بدن از صدمات بیشتر استفاده می‎کند. در اغلب موارد التهاب بخشی ضروری از فرآیند التیام است. به هر جهت، برخی اختلالات پزشکی پاسخ‌های التهابی اشتباهی ایجاد می‎کنند. این اختلالات بیماری‎های التهابی مزمن نامیده می‎شوند. یکی از بهترین راه‌ها و روش‎ها برای اینکه فرد بتواند از التهاب پیشگیری کند یا دستکم آن را کاهش دهد پیروی از رژیم غذایی ضد التهابی است. رژیم غذایی ضد التهابی شامل خوردن برخی غذاها و اجتناب از خوردن برخی دیگر از غذاها در راستای به حداقل رساندن علایم بیماری‎های التهابی مزمن است. 

این موضوع مهم است که برای پیشگیری از بروز کمبود یا اوردوز ویتامین مقادیر متناسبی از آن مصرف شود. هم کمبود ویتامین و هم اوردوز آن می‎تواند عوارض جانبی به دنبال داشته باشند که نیازمند مراقبت پزشکی هستند.

همان‎گونه که از نامش پیداست ویتامین‎های محلول در چربی نوعی ویتامین هستند که از طریق بافت چربی در بدن جذب می‎شوند. ویتامین‎های محلول در چربی نقشی کلیدی در سلامت عمومی انسان بازی می‎کنند. این موضوع مهم است که برای پیشگیری از بروز کمبود یا اوردوز ویتامین مقادیر متناسبی از آن مصرف شود. هم کمبود ویتامین و هم اوردوز آن می‎تواند عوارض جانبی به دنبال داشته باشند که نیازمند مراقبت پزشکی هستند. پیش از آغاز مصرف مکمل هر ویتامینی فرد باید با پزشک مشورت کند، و در صورت قرار گرفتن در معرض کمبود یا اوردوز ویتامین باید تحت مراقبت پزشکی قرار گیرد.

برخی از مردم هنوز "قانون" 8 * 8 را دنبال می‎کنند که نوشیدن 8 لیوان آب در طول روز را توصیه می‎کند. به هر حال، این قاعده بیشتر دلبخواهی است و پشتوانۀ تحقیقی ندارد

مسمومیت آب که زیر عنوان سمی شدن آب نیز شناخته می‌شود، اختلال در عملکرد مغز به علت نوشیدن آب بیش از حد است. نوشیدن آب بیش از حد باعث افزایش مقدار آب در خون می‎شود. این آب می‎تواند سبب رقیق شدن الکترولیت‎ها در خون، به ویژه سدیم، شود. وقتی سطح سدیم خون به زیر 135 میلی‎مول / لیتر کاهش یابد این اختلال زیر عنوان هیپوناترمی  شناخته می‎شود. سدیم به برقراری تعادل میان مایعات درون و بیرون سلول‎ها کمک می‎کند. وقتی سطح سدیم بر اثر مصرف بیش از حد آب دچار افت شود، مایعات از بیرون سلول به درون آن چرخش کرده سبب بروز ورم سلولی می‎شوند.

خوردن قند مصنوعی می‎تواند بدن را تحریک کرده به این فکر وادارد که واقعاً دارد قند می‌خورد. این موضوع می‎تواند باعث تشدید هوس یا ولع قند شود و پیروی از یک رژیم غذایی فاقد قند را برای مردم دشوارتر کند

اغلب افراد بزگسال بیش از میزان مورد نیاز قند مصرف می‎کنند، بنابراین کاهش قند مصرفی می‎تواند برای اغلب مردم ایدۀ خوبی محسوب شود. رژیم غذایی بدون قند محبوبیت یافته است زیرا مردم در جستجوی راه‎های مؤثری برای سالم ماندن و کاهش وزن هستند. به هر جهت همه کس متقاعد نمی‌شود که رژیم غذایی کم‌قند کارآیی دارد. برای دستیابی به تمامی فواید سلامت رژیم بدون قند در عین حال چیزهایی هست که باید مورد ملاحظه قرار گیرند. "انستیتو ملی بهداشت" (NIH) تخمین می‎زند که آمریکاییان بزرگسال 15 درصد کالری رژیم غذایی خود را صرفاً با قندهای افزوده تأمین می‎کنند. این قند مصرفی شامل قندهای طبیعی موجود در فرآورده‎هایی مثل میوه‎ها یا شیر نیست.

مقالات دیگر...