دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

قند دارای اثرات روان‌شناختی و رفتاری مشابه اثراتی است که از طریق مواد مخدر ایجاد می‌شود

مردم ممکن است مایل باشند که برای بهبود سلامت عمومی خود میزان مصرف قند خویش را کاهش دهند. به هر حال، انجام چنین کاری می‌تواند برخی تبعات ناخوشایند اما موقتی قندزدایی بدن را به دنبال داشته باشد. بر مبنای دستورالمعل تغذیه 2020-2015 کمتر از 10 درصد مصرف کالری روزانه مردم باید از طریق قندهای افزوده تأمین شود. به هر حال در حد فاصل 2005 تا 2010 مردان و زنان در ایالات متحد آمریکا به طور متوسط 13 درصد کالری روزانه خود را از طریق قندهای افزوده تأمین کرده‌اند. انجمن آمریکایی قلب می‌گوید که زنان روزانه بیش از 6 قاشق چایخوری یا 24 گرم قند افزوده مصرف نکنند، و این رقم برای مردان 9 قاشق چایخوری یا 36 گرم تعیین شده است.

اختلالات متعددی از موارد خوش‌خیم تا بسیار جدی، می‎توانند باعث ایجاد سرگیجه پس از خوردن غذا شوند

بسیاری از مردم پیش از خوردن غذا دچار سرگیجه می‌شوند. پایین بودن گلوکز خون می‌تواند شخص را دچار سبکی سر یا حالت فرسودگی کند، به ویژه اگر زمان درازی بین دو وعده غذایی فاصله افتاده باشد. سرگیجه پس از غذا خوردن کمتر شایع است اما این مورد نیز امکان بروز دارد. برخی اختلالات پزشکی و حساسیت‌های غذایی می‌توانند محرک بروز سرگیجه پس از غذا خوردن شوند. پزشکان گاهی از اوقات به این نوع سرگیجه زیر عنوان ورتیگوی پساسور [دوار سر پس از غذا خوردن] اشاره می‌کنند. چند تکنیک وجود دارد که مردم می‌توانند برای به حداقل رساندن علایم استفاده کنند.

30 نفر هر ساله بر اثر خوردن تخم مرغ آلوده به سالمونلا جان خود را از دست می‌دهند

برخی از مردم خوردن تخم مرغ خام یا نپخته را ترجیح می‌دهند. به هر حال، FDA تخمین می‌زند که در حدود 79.000 نفر هر ساله دچار ناخوشی‌های قابل انتقال از راه غذا می‌شوند، و 30 نفر هر ساله بر اثر خوردن تخم مرغ آلوده به سالمونلا جان خود را از دست می‌دهند. برخی مرغ‌ها در سیستم تولید مثل خود حامل سالمونلا تیفیموریوم و سالمونلا انتریتیدیس هستند. "دپارتمان کشاورزی ایالات متحد" (USDA) می‌گوید هیچ‌کس نباید تخم مرغ را به صورت خام بخورد چون دارای باکتری‌هایی است که می‌توانند بیماریزا باشند.

نیازهای تغذیه‌ای بچه‌ها به سن، جنس، ابعاد بدن، رشد و میزان فعالیت آنان بستگی دارد

نیازهای تغذیه‌ای بچه‌ها به سن، جنس، ابعاد بدن، رشد و میزان فعالیت آنان بستگی دارد. بر مبنای نظر کارشناسان سلامت، کودکان خردسال در سنین 2 تا 8 سال روزانه به 1000 تا 1400 کالری نیاز دارند. بچه‌های 9 تا 13 ساله بسته به چند عامل مختلف مثل میزان فعالیت به 1400 تا 2600 کالری در روز نیاز دارند. همچنان که کودکان رشد می‌کنند این موضوع مهم است که از کافی بودن میزان ویتامین‌ها و مواد معدنی دریافتی آنها برای اطمینان از رشد بهینه اطمینان حاصل شود. اغلب کودکان مقدار کافی مواد مغذی را از طریق یک رژیم غذایی متوازن به دست می‌‌آورند، اما تحت برخی شرایط کودکان ممکن است به مکمل‎های ویتامین یا مواد معدنی نیاز داشته باشند.

تغذیه برای متابولیسم موضوعی کلیدی است

متابولیسم اصطلاحی است که برای توصیف تمامی واکنش‌های شیمیایی درگیر در حفظ وضعیت حیاتی سلول‌ها و ارگانیسم به کار می‌رود. متابولیسم را می‌توان برای راحتی بحث به دو دسته تقسیم کرد: کاتابولیسم (کاتابولیزم) - تجزیه یا درهم شکستن مولکول‌ها برای به دست آوردن انرژی؛ آنابولیسم (آنابولیزم) - سنتز یا ترکیب تمامی اجزاء مورد نیاز توسط سلول‌ها. متابولیسم دارای ارتباط نزدیک با تغذیه و در دسترس بودن مواد مغذی است. بیوانرژیتیک اصطلاحی برای توصیف مسیرهای زیست‌شیمیایی یا متابولیک است که به کمک آنها سلول در نهایت انرژی کسب می‌کند. شکل‌گیری انرژی یکی از اجزاء حیاتی متابولیسم است. تغذیه برای متابولیسم موضوعی کلیدی است. مسیرهای متابولیسم بر مواد مغذی که با هدف تولید انرژی تجزیه می‌شوند اتکاء دارد.

شواهد اندکی در مورد اثربخشی این نوع نوشیدنی‌ها و رژیم‌های غذایی در پیوند با سم‌زدایی از بدن وجود دارد

برخی از مردم مدعی هستند که نوشیدنی‌های سم‌زدایی به زدودن سموم بدن و کاهش وزن کمک می‌کنند. به طور معمول مردم نوشیدنی سم‌زدایی را به عنوان بخشی از رژیم غذایی سم‌زدایی لحاظ می‌کنند. به هر جهت، شواهد اندکی در مورد اثربخشی این نوع نوشیدنی‌ها و رژیم‌های غذایی در پیوند با سم‌زدایی از بدن وجود دارد. سم‌زدایی پایه در علم پزشکی دارد. پزشکان اغلب آن را در هنگامی به کار می‌برند که شخص دچار اعتیاد به برخی مواد مخدر است که می‌توانند باعث آسیب رساندن به فرد شوند. بر این مبنا، سم‌زدایی به حمایت پزشکی برای مدیریت وضعیت فرد دچار مسمومیت اشاره دارد. 

همه آب‌ها یکی نیستند، و بعضی از آنها فوایدی کمتر یا بیشتر از بقیه در خود دارند

مردم تمام مدت این را می‌شوند که: شما باید آب بیشتری بنوشید. مقدار این نوشیدن بسیار به خود شخص وابسته است، اما در کل، سیراب نگه داشتن بدن فواید متعددی برای سلامت در پی دارد. این فواید انرژی بیشتر و عملکرد بهتر مغز را به عنوان مشتی از خروار شامل می‌شود. اما همه آب‌ها یکی نیستند، و بعضی از آنها فوایدی کمتر یا بیشتر از بقیه در خود دارند. در این مقاله انواع مختلف آب و آنچه دانستنش برای مردم نیاز است تشریح می‌شود. آب لوله‌کشی یا آب شیر نوعی آب است که تقریباً همه جا هست و از آب توالت تا آبی که در سینک آشپزخانه برای شستشوی ظروف در دسترس است از آن تأمین می‌شود.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.