دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

بدترین و بهترین میوه‌ها برای بیماران مبتلا به دیابت کدامند؟

شاخص گلیسمیک, GI, نمره گلیسمیک, فروکتوز, کربوهیدرات, رژیم‌های غذایی, راهنمای گلیسمیک

میوه همچنین منبعی مهم برای ویتامین‌ها، مواد معدنی و فیبر محسوب می‌گردد.

میوه‌ها گزینه‌ای سالم را هم به شکل میان وعده و هم به صورت بخشی از یک غذای سالم تشکیل می‌دهند. میوه‌ها دارای عناصر غذایی مهم از جمله فیبر هستند. در هر حال برخی از میوه‌ها دارای میزان بالای قند هستند که می‌تواند باعث بالا رفتن سطح قند خون گردد. "انستیتو ملی بیماری‌های دیابت و گوارش و کلیه" به مردم دچار دیابت توصیه می‌کند که میوه را به عنوان بخشی از رژیم غذایی متعادل در نظر بگیرند. خوردن میوه و سبزیجات می‌توان خطر ابتلاء به بیماری قلبی و سرطان را در فرد کاهش دهد. میوه همچنین منبعی مهم برای ویتامین‌ها، مواد معدنی و فیبر محسوب می‌گردد.

زردی زبان: علایم، علل، پیامدها

آنتی‌بیوتیک‌ها, دهانشویه‌ها, تنباکو, رژیم غذایی, بیماری خودایمنی, پسوریازیس, دیابت, اختلالات گاستریک

برخی اختلالات مسبب زردی زبان مثل یرقان مواردی جدی هستند و نیاز به درمان دارند

زردی زبان اغلب بی‌ضرر است، و معمولاً به مرور زمان از بین می‌رود. فقط برخی اختلالات مسبب زردی زبان مثل یرقان مواردی جدی هستند و نیاز به درمان دارند. نمای ظاهری زبان زرد شده بستگی به علت زمینه‌ای دارد. شخص ممکن است متوجه وجود لکه‌های زرد-سفید روی زبان و دیگر قسمت‌های دهان بر اثر رشد بش از حد مخمر یا قارچ شود. ضعف بهداشت دهان و دندان و برخی اختلالات دیگر می‌توانند به انباشت زردی روی سطح زبان بر اثر ازدیاد سلول‌های مرده، باکتری، و دیگر ذرات داخل دهان منجر شوند. این وضعیت همچنین ممکن است به بوی بد دهان منجر گردد. برخی غذاها، داروها و مواد مخدر می‌توانند به شکل موقتی قسمت‌هایی از دهان مثل زبان، لثه‌ها یا کام را رنگی کنند.

مکمل‌های آهن – موارد نیاز، مقدار و روش مصرف

خستگی مفرط, سرگیجه, تنگی نفس, رنگ‌پریدگی, بارداری, کاهش خون, سرطان, رژیم غذایی, سوءجذب, بیماری سلیاک

آهن یک ماده معدنی حیاتی است که طیفی از عملکردهای مختلف را در بدن بر عهده دارد

برخی از مردم دارای آهن کافی در بدن خود نیستند. استفاده از مکمل‌های آهن می‌تواند کمک کند تا سطح آهن بدن این گونه افراد به میزان نرمال برگردد. آهن یک ماده معدنی حیاتی است که طیفی از عملکردهای مختلف را در بدن بر عهده دارد. آهن مشخصاً در حفظ سلول‌های قرمز خون در سطح سالم مهم است. تقریباً 70 درصد آهن بدن در هموگلوبین جای گرفته است. هموگلوبین یک پروتئین در گلبول‌های قرمز خون است که اکسیژن را از ریه‌ها گرفته به دیگر نقاط بدن حمل می‌کند.

کافئین و کودکان: خطرات، اثرات منفی، تأثیر بر رشد جسم و مغز

آشوب معده, اسهال, تهوع, افزایش ادرار, اضطراب, اختلال خواب, سوزش سر دل

قهوه حاوی کافئین است که ماده‌ای با خاصیت طبیعی روانگردان محسوب می‌شود.

قهوه حاوی کافئین است که ماده‌ای با خاصیت طبیعی روانگردان محسوب می‌شود. یک گزارش مربوط به سال 2017 پی برده است که افراد 13 تا 18 ساله دارای بالاترین میزان افزایش مصرف روزانه قهوه بوده‌اند. گزارش مورد اشاره نشان داد که 37 درصد کودکان در گروه سنی مزبور هر روز قهوه می‌نوشیده‌اند که نشان دهنده افزایش از 23 درصد در سال 2014 به 31 درصد در سال 2016 است. یک مطالعه در سال 2014 پی برد که قهوه برای 10 درصد کافئین مصرفی در کودکان سنین 2 تا 11 ساله در فاصله سال‌های 1999 و 2000 لحاظ می‌شود. این رقم یک دهه بعد با افزایش بیش از دو برابر به 24 درصد رسیده است.

ارتباط سویا و سرطان پستان، میگرن، پوکی استخوان و...

سس سویا, شیر سویا, فیتواستروژن, استروژن, ایزوفلاون, پروتئین, استئوپوروزیس

سویا ممکن است در برخی افراد محرک حملات میگرن باشد

غذاهای دارای سویا شامل توفو، ادامام، میسو، سس سویا، و شیر سویا از جمله پرمصرف‌ترین غذاها در سطح کره زمین محسوب می‌شوند. همچنان که تعداد پذیرندگان غذاهای گیاهی افزایش می‌یابد محبوبیت آنها بیشتر می‌شود. با وجود این می‌دانیم که سویا در بدن فیتواستروژن تولید می‌کند و استروژن با سرطان پستان مرتبط شده است. آیا کسانی که غذاهای حاوی سویا می‌خورند باید نگران سرطان پستان باشند؟ 

با خوردن قند زیاد چه اتفاقی برای بدن رخ می‌دهد؟

 بیماری قلبی عروقی, فشار خون بالا, سرطان, پیری پوست

قند باعث تغذیه باکتری‌هایی می‌شود که در محیط دهان زندگی می‌کنند

در کوتاه مدت، خوردن قند زیاد می‌تواند عامل تقویت کننده آکنه، افزایش وزن، و خستگی باشد. در طولانی مدت، خوردن قند زیاد ریسک بیماری‌های مزمن مثل دیابت نوع 2 و بیماری قلبی را افزایش می‌دهد. بر مبنای اعلام "راهنمای تغذیه برای آمریکایی‌ها 2015-2010" هر روزه به طور متوسط آمریکایی‌ها 17 قاشق چایخوری قند افزوده مصرف می‌کنند. این مقدار معادل افزایش 270 کالری است. در هر حال، راهنمای مزبور توصیه می‌کند که قند افزوده به کمتر از 10 درصد کالری دریافتی روزانه محدود شود. در مورد دریافت 2000 کالری روزانه قند افزوده برای کمتر از 200 کالری لحاظ می‌شود.

ارتباط قند با اعتیاد، دیابت و سرطان

سرطان, انسولین, سرطان اندومتریال, نوشابه‌های فاقد الکل

برخی کارشناسان معتقدند قند ماده‌ای اعتیادآور است

قند یک کربوهیدرات قابل حل شدن است - یک مولکول بیولوژیکی حاوی اتم‌های کربن، هیدروژن، و اکسیژن. کربوهیدرات‌های دیگر شامل نشاسته و سلولز می‌شود که جزء ساختاری دیواره سلول گیاهان هستند. قندهای ساده یا مونوساکاریدها، شامل گلوکز و فروکتوز هستند. قند گرانوله شده یک جزء قند یا دی‌ساکارید، به نام سوکروز، حاوی گلوکز و فروکتوز است. در طول فرآیند گوارش بدن، دی‌ساکاریدها را به مونوساکاریدها تجزیه می‌کند. 

مقالات دیگر...