دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

شواهد اندکی در مورد اثربخشی این نوع نوشیدنی‌ها و رژیم‌های غذایی در پیوند با سم‌زدایی از بدن وجود دارد

برخی از مردم مدعی هستند که نوشیدنی‌های سم‌زدایی به زدودن سموم بدن و کاهش وزن کمک می‌کنند. به طور معمول مردم نوشیدنی سم‌زدایی را به عنوان بخشی از رژیم غذایی سم‌زدایی لحاظ می‌کنند. به هر جهت، شواهد اندکی در مورد اثربخشی این نوع نوشیدنی‌ها و رژیم‌های غذایی در پیوند با سم‌زدایی از بدن وجود دارد. سم‌زدایی پایه در علم پزشکی دارد. پزشکان اغلب آن را در هنگامی به کار می‌برند که شخص دچار اعتیاد به برخی مواد مخدر است که می‌توانند باعث آسیب رساندن به فرد شوند. بر این مبنا، سم‌زدایی به حمایت پزشکی برای مدیریت وضعیت فرد دچار مسمومیت اشاره دارد. 

نیازهای تغذیه‌ای بچه‌ها به سن، جنس، ابعاد بدن، رشد و میزان فعالیت آنان بستگی دارد

نیازهای تغذیه‌ای بچه‌ها به سن، جنس، ابعاد بدن، رشد و میزان فعالیت آنان بستگی دارد. بر مبنای نظر کارشناسان سلامت، کودکان خردسال در سنین 2 تا 8 سال روزانه به 1000 تا 1400 کالری نیاز دارند. بچه‌های 9 تا 13 ساله بسته به چند عامل مختلف مثل میزان فعالیت به 1400 تا 2600 کالری در روز نیاز دارند. همچنان که کودکان رشد می‌کنند این موضوع مهم است که از کافی بودن میزان ویتامین‌ها و مواد معدنی دریافتی آنها برای اطمینان از رشد بهینه اطمینان حاصل شود. اغلب کودکان مقدار کافی مواد مغذی را از طریق یک رژیم غذایی متوازن به دست می‌‌آورند، اما تحت برخی شرایط کودکان ممکن است به مکمل‎های ویتامین یا مواد معدنی نیاز داشته باشند.

در حال حاضر هیچ راه مشخصی برای دانستن اینکه کدام غذاها حامل ترکیبات اصلاح ژنتیکی شده هستند وجود ندارد

محصولات زراعی اصلاح ژنتیکی شده برای آن طراحی شده‌اند که مقاوم‌تر بوده، مواد مغذی بیشتر یا مزه بهتری داشته باشند. به هر جهت، نگرانی‌های ایمنی در مورد آنها مطرح است. تولید کننده ارگانیسم اصلاح ژنتیکی شده (GMO) آنها را با القاء مواد ژنتیک یا DNA از ارگانیسمی متفاوت و از طریق فرآیندی به نام مهندسی ژنتیک تولید می‌کند. اغلب غذاهای اصلاح ژنتیکی شده فعلاً موجود گیاهانی مثل انواع میوه و سبزیجات هستند. برخی مناقشه‌ها در مورد فواید و خطرات غذاهای اصلاح ژنتیکی شده وجود دارد. این مقاله به بررسی مزایا و معایب مطرح شده در مورد این گروه از غذاها می‌پردازد.

بر مبنای نتایج به دست آمده از مطالعات متعدد، دوره‎های کوتاه مدت و طولانی مدت روزه نتایج نویدبخشی در مقابله با سرطان و پیشگیری از آن به همراه داشته‌اند.

روزه می‎تواند به درمان سرطان کمک کند. شواهد رو به افزایشی در حمایت از نقش روزه، هم در درمان سرطان و هم در پیشگیری از بروز آن، در دست است. برخی تحقیقات عنوان می‎کنند که روزه می‎تواند از طریق کاهش مقاومت در برابر انسولین و سطح التهاب با سرطان مقابله کند. روزه در عین حال می‎تواند اثرات اختلالات مزمن مثل چاقی و دیابت نوع 2 را که هر دو از ریسک فاکتورهای سرطان محسوب می‎شوند معکوس نماید. همچنین محققان بر این باورند که روزه می‎تواند سلول‎های سرطانی را در عین محافظت از سلول‎های دیگر در برابر شیمی درمانی واکنشگرا سازد. روزه در عین حال قادر است سیستم عصبی را در مسیر کمک به مقابله با سرطان تقویت کند.

همه آب‌ها یکی نیستند، و بعضی از آنها فوایدی کمتر یا بیشتر از بقیه در خود دارند

مردم تمام مدت این را می‌شوند که: شما باید آب بیشتری بنوشید. مقدار این نوشیدن بسیار به خود شخص وابسته است، اما در کل، سیراب نگه داشتن بدن فواید متعددی برای سلامت در پی دارد. این فواید انرژی بیشتر و عملکرد بهتر مغز را به عنوان مشتی از خروار شامل می‌شود. اما همه آب‌ها یکی نیستند، و بعضی از آنها فوایدی کمتر یا بیشتر از بقیه در خود دارند. در این مقاله انواع مختلف آب و آنچه دانستنش برای مردم نیاز است تشریح می‌شود. آب لوله‌کشی یا آب شیر نوعی آب است که تقریباً همه جا هست و از آب توالت تا آبی که در سینک آشپزخانه برای شستشوی ظروف در دسترس است از آن تأمین می‌شود.

گرسنگی مداوم می‌تواند یک علامت دیابت نوع 2 باشد

گرسنگی راهی است که توسط آن بدن نیاز خود به غذا را اعلام می‌کند. پس از خوردن غذای کافی گرسنگی معمولاً به شکل موقت برطرف می‌شود. به هر حال برخی از اوقات ممکن است شخص احساس کند که به طور مداوم گرسنه است. وی ممکن است متوجه شود که پس از خوردن غذا احساس سیری کامل نمی‌کند یا اینکه میل دارد تا خوردن غذا را سراسر روز ادامه دهد. مردم ممکن است بتوانند با اعمال تغییرات در رژیم غذایی یا سبک زندگی میزان گرسنگی خود را کاهش دهند. به هر جهت، گرسنگی پایدار می‌تواند نشانه‌ای از یک اختلال پزشکی باشد که نیاز به درمان دارد. در این مقاله 17 علت ممکن احساس گرسنگی مداوم تشریح خواهد شد.

محققان می‌نویسند که مقدار پروتئین بیش از نوع آن اهمیت دارد

پروتئین‌ها از آمینو اسیدها ساخته می‎شوند. بدن انسان برای برخورداری از عملکرد صحیح نیاز به ترکیب متعادل تمامی 22 نوع آمینو اسید موجود دارد. بدن قادر به تولید 9 مورد از این اسیدها، که آمینو اسیدهای اساسی نام دارند، نیست. منبع کامل پروتئین به نوعی از غذا اشاره دارد که حاوی تمامی 9 آمینو اسید مورد اشاره است. داشتن تعادل صحیح آمینو اسیدها می‎تواند به ساختن عـضلات منجر شود و به بدن در ریکاوری صحیح پس از ورزش کمک کند. درک تفاوت‎های میان پروتئین‌های گیاهی و حیوانی برای کسی که می‎خواهد از سالم بودن رژِیم غذایی خود مطمئن شود، مهم است.

مقالات دیگر...