دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

خستگی مفرط و متخصص بیهوشی و مراقبت‎های ویژه

متخصص بیهوشی، آنستزیست، بیهوشی، خواب، تعادل خواب، ملاتونی، خستگی مفرط، شیفت کار شبانه، شیفت کاری، کورتیزول

نیاز مطلوب خواب در هر فرد به صورت ژنتیکی از پیش تعیین شده و بین 7 تا 9 ساعت در یک شبانه روز متغیر است، و اکثر افراد به 8 ساعت خواب نیاز دارند. این مسأله را نه می‌توان آموزش داد و نه اصلاح کرد

پیامدهای وجود یک متخصص بیهوشی خسته ممکن است فاجعه‌بار باشد. در ایالات متحد آمریکا یک پسر هشت ساله در یک عمل پیش پا افتادة ENT به دلیل به خواب رفتن متخصص هوشبری و عدم توانایی او برای مدیریت یک اختلال پیش‌بینی نشدة مرگبار فوت شد. این‌گونه موارد خیلی نادر هستند. مروری بر سیستم مدیریت تصادفات استرالیا در ده سال اول نشان می‌دهد که 2.7٪ از تصادفات مهم با خستگی مرتبط هستند. علاوه بر این، گزارش رایج‌ترین اشتباهات مواد مخدر بوده که در صورت خستگی چهار برابر بیشتر می‌شود. مطالعه‌ای بر روی متخصصان هوشبری نیوزلند نشان می‌دهد که حدود 86٪ خطاهای آنها به دلیل خستگی بوده است. در بیهوشی زایمان علی‌رغم تجربة جراح، خطر سوراخ شدن غیر عمدی حین تزریق اپیدورال در طول شب شش برابر روز بوده است. 

فارماکوژنومیک و بیهوشی: اسرار، همبستگی و حقایق

اهمیت بالینی اختلالات ژنتیک در بیهوشی به طور فزاینده‌ای در حال شناخته شدن است. بسیاری از اینها نتیجة روش‌های جدیدتر تشخیصی، افزایش آگاهی و ژنتیک پیشرفته است. برخی از اختلالات ژنتیکی در طول ارزیابی پیش از بیهوشی شناسایی می‌شوند در حالی که برخی از قبل تشخیص داده شده‌اند؛ چالش به دلیل کمبود وقت برای ارزیابی و بهینه‌سازی برای اعمال جراحی اضطراری چند برابر است.