دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

چگونه بدانیم دچار کوروناویروس شده‌ایم؟

کوروناویروس، سندرم تنفسی حاد شدید،  COVID-19، پایروجن، پیروژن، آبریزش بینی، درد بدن، سردرد، مشکلات خواب، گلودرد، تعریق، لرز، پنومونی، استامینوفن،  پاراستامول

کوروناویروس‌ها در بسیاری گونه‌های حیوانات مثل شترها و خفاش‌ها وجود دارند

کوروناویروس‌ها (کروناویروس‌ها) عموماً بر سیستم تنفسی تأثیر گذاشته باعث ایجاد علایمی مثل سرفه و تنگی نفس می‌شوند. برخی افراد، شامل سالمندان، در خطر ناخوشی شدید ناشی از این ویروس‌ها قرار دارند. کوروناویروس‌ها در بسیاری گونه‌های حیوانات مثل شترها و خفاش‌ها وجود دارند. جهش‌های این ویروس می‌تواند انسان را آلوده کند. طغیان‌های پیشین بیماری‌های ناشی از کوروناویروس‌ها در انسان شدید بوده‌اند. این ویروس‌ها عموماً به سرعت گسترش می‌یابند و در مورد برخی افراد به مرگ منجر می‌شوند. یک مثال در این مورد سندرم تنفسی حاد شدید (SARS) است، که باعث ایجاد یک پاندمیک در سال 2002 شد. در حدود 8.439 نفر مبتلاء شدند و 812 نفر جان خود را از دست دادند.

خودقرنطینه؟ جداسازی؟ فاصله اجتماعی؟ چه معنی می‌دهند و چه زمانی به کار می‌روند؟

خودقرنطینه، جداسازی، فاصله اجتماعی، فاصله‌گیری اجتماعی، خودپایشگری،  COVID-19، ایزوله کردن، آنفولانزای اسپانیایی، سلامت عمومی

چرا من باید مراقب باشم اگر بدانم که خودم خیلی مریض نخواهم شد؟

بسته به وضعیت سلامت خود، شما ممکن است به جداسازی، خودقرنطینه کردن یا صرفاً به فاصله‌گیری اجتماعی نیاز داشته باشید. تمامی این موازین باعث کُند شدن روند انتقال کوروناویروس در جامعه می‌شوند. همچنان که تعداد موارد کوروناویروس در جهان رو به افزایش می‌رود، ما انبوهی از حرف‌ها را در مورد فاصله‌گیری اجتماعی، خودپایشگری، و حتی اقدام به قرنطینه را به عنوان کوشش‌های مهارکننده بیماری می‌شنویم. اما این اصطلاحات چه معنایی دارند و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند؟ ما در این مورد از کارشناسان پرسش کرده‌ و پی برده‌ایم که برخی همپوشانی‌ها و موارد زیادی از سردرگمی وجود دارد. پس در اینجا خلاصه‌ای از آنچه نیاز به دانستن آن داریم ارائه خواهد شد.

عفونت باکتری اسینیتوباکتر [اسینتوباکتر] - آنچه دانستنش نیاز است

باکتری، اسینیتوباکتر، اسینتوباکتر، اسینیتوباکتر باؤمنی، عفونت خون، عفونت دستگاه ادراری، پنومونی، عفونت زخم، اسینیتوباکتر کالکوسیتوکوس، اسینیتوباکتر ایووفی، آنتی‌بیوتیک کارباپنم‌، بتا-لاکتام

بسیاری از انواع اسینیتوباکتر در برابر برخی آنتی‌بیوتیک‌های معمول مقاوم هستند

اسینیتوباکتر [اسینتوباکتر] نوعی باکتری موجود در محیط زیست است و می‌تواند روی پوست انسان به بقاء خود ادامه دهد. اگر باکتری وارد بدن شود، می‌تواند به عفونت منجر گردد. برخی انواع اسینیتوباکتر باعث ایجاد عفونت در خون، ریه یا دستگاه ادراری می‌شوند. اغلب مردم سالم در ریسک پایینی برای عفونت اسینیتوباکتر قرار دارند. استفاده از کاتتر و ونتیلاتور می‌تواند ریسک مزبور را افزایش دهد. افراد حاضر در بخش مراقبت‌های ویژه یا دچار اختلالات مزمن سلامت در ریسک بالاتری قرار دارند. بسیاری از انواع اسینیتوباکتر در برابر برخی آنتی‌بیوتیک‌های در دسترس مقاوم هستند، بنابراین نوع آنتی‌بیوتیک مورد استفاده به مورد مبتلابه شخص بستگی دارد.

درمان بیماری کوروناویروس (COVID-19) - آیا دارویی وجود دارد؟

کوروناویروس، COVID-19، کروناویروس، SARS-CoV-2، تب، سرفه، تنگی نفس، خستگی مفرط، رمدسیویر، کلوروکوئین، لوپیناویر، ریتوناویر، APN01، فاویلاویر

چین داروی فاویلاویر را برای درمان علایم COVID-19 تأیید کرده است

در حال حاضر هیچ واکسنی برای مقابله با ایجاد COVID-19 وجود ندارد. آنتی‌بیوتیک‌ها نیز در این مورد بی‌اثرند زیرا COVID-19 یک عفونت ویروسی است و نه باکتریایی. اگر علایم مبتلابه بیمار شدید باشد، درمان‌های حمایتی در محیط بیمارستانی در اختیار بیمار قرار می‌گیرد. این نوع درمان می‌تواند شامل موارد زیر باشد: مایعات برای کاهش خطر دهیدراسیون، دارو برای کاهش تب، اکسیژن کمکی برای موارد شدیدتر بیماری، افراد دچار دشواری تنفس خودبخودی بر اثر ابتلاء به COVID-19 به دستگاه تنفس مصنوعی نیاز دارند.

کاوشی در افسانه‌های کوروناویروس (کروناویروس)

کوروناویروس، کروناویروس، آنتارکتیکا،   کلر، سالمندان، آنفولانزا، پنومونی، سگ‌، گربه‌، ماسک صورت، دست خشک‌کن‌، سرماخوردگی، سالین شستشو، قرقره کردن وایتکس، آنتی‌بیوتیک، اسکنرهای حرارتی،  سیر، سوپ خفاش

همراه ترس اطلاعات نادرست از راه می‌رسد و شایعات

همچنان که کوروناویروس (کروناویروس) به خبرسازی خود ادامه می‌دهد کوهی از اظهارات خلاف واقع این مبحث را احاطه می‌کند. کوروناویروس جدید که به نام SARS-CoV-2 شناخته می‌شود از ووهان، چین، شروع شد و به تمامی قاره‌ها مگر آنتارکتیکا [جنوبگان، سردترین نقطه زمین واقع در قطب جنوب] رسید. مثل همیشه هنگامی که کلمه "پاندمیک" شروع به ظاهر شدن در سرفصل خبرها کرد، مردم دچار وحشت شدند و به همراه ترس اطلاعات نادرست از راه می‌رسد و شایعات. در اینجا ما برخی از شایع‌ترین افسانه‌ها در این مورد را تشریح خواهیم کرد که در حال حاضر در شبکه‌های اجتماعی و ورای آنها نقل محافلند.

COVID-19 اکنون پاندمیک است: بعد چه؟

COVID-19، پاندمیک، سازمان بهداشت جهانی، تدروس ادانوم گبریوسوس، Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus،  اپیدمی، آنفولانزا، (H1N1)pmd09، ARS-CoV-2

COVID-19 نخستین مورد پاندمیک ایجاد شده توسط یک کوروناویروس است.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) اصطلاح "اپیدمی" را در هنگام بحث از "یک مورد افزایش، اغلب ناگهانی، در تعداد موارد یک بیماری، بالاتر از آنچه به طور معمول انتظار می‌رود، در سطح جمعیت ساکن در ناحیه دچار بیماری" به کار می‌برد. "پاندمیک" نوعی شدت‌گیری است و "به یک اپیدمی اشاره دارد که به چندین کشور یا قاره سرایت کرده و معمولاً مبتلابه جمعیت بزرگی از مردم می‌شود." بسیاری از مردم ممکن است با اصطلاح پاندمی در موضوع آنفولانزا آشنا باشند. CDC توضیح می‌دهد که پاندمی آنفولانزا زمانی اتفاق افتاد که یک نسخه جدید ویروس آنفولانزا مردم را به سادگی آلوده ‌کرد و به شکلی پایدار و مؤثر از فردی به فرد دیگر منتقل شد.

آیا خوردن الکل باعث محافظت در برابر کوروناویروس می‌شود؟

الکل، کوروناویروس، WHO، آبجو، COVID 19، الکل بالای 60،  میکرب‌، سازمان بهداشت جهانی

وقتی ویروس مزبور وارد بدن شده باشد اسپری کردن الکل بر روی بدن یا نوشیدن آن نمی‌تواند ویروس را بکشد

در حالی که وزارت بهداشت و WHO در حال انتشار توصیه‌های لازم هستند، مردم به هر چیز و همه چیزهایی که در فضای آنلاین می‌خوانند باور می‌‌آورند. در میان چندین پیام واتس‌اپی دست به دست شده یکی از آنها مردم را برای ایمن ماندن در برابر ویروس کشنده COVID 19 به نوشیدن الکل تشویق کرده است. بیایید مستقیم به سراغ حقیقت برویم. جواب در یک کلمه خیر است! سازمان بهداشت جهانی می‌گوید، وقتی ویروس مزبور وارد بدن شده باشد اسپری کردن الکل بر روی بدن یا نوشیدن آن نمی‌تواند ویروس را بکشد. در واقع اسپری کردن الکل می‌تواند برای لباس‌ها و غشاهای مخاطی (چشم‌ها و دهان) مضر باشد.


در حالی که وزارت بهداشت و WHO در حال انتشار توصیه‌های لازم هستند، مردم به هر چیز و همه چیزهایی که در فضای آنلاین می‌خوانند باور می‌‌آورند. در میان چندین پیام واتس‌اپی دست به دست شده یکی از آنها مردم را برای ایمن ماندن در برابر ویروس کشنده COVID 19 به نوشیدن الکل تشویق کرده است. بیایید مستقیم به سراغ حقیقت برویم. جواب در یک کلمه خیر است!
سازمان بهداشت جهانی می‌گوید، وقتی ویروس مزبور وارد بدن شده باشد اسپری کردن الکل بر روی بدن یا نوشیدن آن نمی‌تواند ویروس را بکشد. در واقع اسپری کردن الکل می‌تواند برای لباس‌ها و غشاهای مخاطی (چشم‌ها و دهان) مضر باشد.
WHO می‌گوید، مردم می‌توانند الکل و کلر را برای ضد عفونی سطوح مورد استفاده قرار دهند، اما این کار را باید بر مبنای توصیه‌های متناسب وضعیت انجام دهند. بنابراین این موضوع اشتباه است که گفته شود نوشیدن الکل یا آبجو می‌تواند به پیشگیری از COVID 19 کمک کند.


چه کاری می‌توان انجام داد؟
استفاده از ضد عفونی کننده‌های دارای الکل بالای 60 درصد یک راه مؤثر برای از بین بردن میکرب‌ها است. ویروس مورد بحث دارای ساختاری غلافی است که الکل می‌تواند به آن یورش ببرد اما در صورت ورود الکل به داخل بدن نوشیدن الکل هیچ کمکی نخواهد کرد.
برای محافظت از خود در برابر ابتلاء به این ویروس، سازمان بهداشت جهانی توصیه می‌کند که همه مردم باید دست‌های خود را مکرراً بشویند یا از مواد ضد عفونی کننده دارای حداقل 60 درصد الکل استفاده کنند. در عین حال مردم باید از لمس صورت خود تا زمان شستشوی دست‌ها خودداری نمایند./


Source:
Can drinking alcohol protect you from coronavirus? Here is what WHO says
By - TIMESOFINDIA.COM
Updated: Mar 7, 2020

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.