دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

آیا سوتین برای زنان مضر است؟

 چرخه خواب-بیداری, ملاتونین, جراحی پلاستیک, درد پشت

پوشیدن پستان‌بند یا پوشاک تنگ دیگر در طول شب می‌تواند بر چرخه خواب-بیداری تأثیر منفی بگذارد

شواهد کافی در تأیید این موضوع وجود ندارد که آیا عدم استفاده از سینه‌بند یا سوتین می‌تواند باعث افتادگی یا تغییر شکل پستان شود. در عین حال شواهد کافی در این مورد وجود ندارد که استفاده از پوشیدن پستان‌بند متناسب دارای اثرات منفی بر سلامت است. در واقع، زنان دارای پستان بزرگ ممکن است متوجه شوند که استفاده از سینه‌بند مناسب باعث بهبود حالت قرارگیری بدن و کاهش درد پشت می‌شود. در مقابل، استفاده از سینه‌بند با سایز اشتباه می‌تواند باعث درد و ناراحتی شود.

علل و درمان حساس شدن پستان‌ها

 پریود, درد چرخه‌ای پستان, بارداری, ماستیت شیردهی, گرفتگی مجاری, عفونت قارچی, خارش نوک پستان

درد پستان به ندرت علامتی از سرطان است

اگرچه زنان بیشتر محتمل است که دچار درد پستان شوند این اتفاق ممکن است برای هر کسی که بافت پستانی دارد بیفتد. در کنار حساس شدن شخص ممکن است موارد زیر را تجربه کند: افتادگی پستان، رنجوری، حالت اشباع، احتقان. درد پستان ممکن است نگران کننده باشد اما معمولاً علتی برای نگرانی ندارد. درد پستان به ندرت علامتی از سرطان است و دلایل متعددی وجود دارد که بر اثر پستان‌های کاملاً سالم ممکن است دچار درد شوند.

اولین پریود در دختران: نشانه‌های اولیه و انتظارات

کرامپ شکم, تخمک‌گذاری, خونریزی عادت ماهانه, چرخه پریود, نوار بهداشتی، تامپون، فنجان قاعدگی,

در گذر زمان سن رسیدن به اولین پریود کاهش یافته است

برای اکثر دختران اولین پریود معمولاً در حدود 2 سال پس از بروز نخستین نشانه‌های بلوغ شروع می‌شود. نشانه‌های بلوغ می‌تواند شامل رشد و نمو پستان، رشد موی بدن، و تغییرات شکل بدن باشد. آگاهی در مورد نشانه‌های اولین پریود می‌تواند به دختران و والدین و پرستاران آنان احساس آمادگی دهد. در حدود 98 درصد زنان نخستین پریود خود را تا سن 15 سالگی تجربه می‌کنند، اما به مرور زمان میانگین سنی در این مورد کاهش یافته است. بهترین راه پیش‌بینی در این مورد که دختری در آستانه تجربه اولین پریود خود قرار دارد ارزیابی آغاز نشانه‌های بلوغ در او است.

افزایش وزن در طول پریود - کدام علایم نرمال هستند؟

افزایش وزن در طول پریود، مرحله فولیکولی، مرحله لوتئال، احتباس آب، ورم، افسردگی،	اضطراب،	تحریک پذیری، طغیان‌های خشم،	سیلان‌های گریه، اینسومنیا، کربوهیدرات‌، کافئین، دروسپیرنون، اتینیل استرادیول

تحقیقات پزشکی در حدود 150 علامت را که زنان ممکن است در طول روزهای منجر به پریود تجربه کنند شناسایی کرده‌اند

سطح هورمون در سراسر چرخه 28 روزه عادت ماهانه در نوسان است. این تغییرات می‌توانند بر اشتهای زنان تأثیر بگذارند و همچنین به احتباس مایع منجر شوند. هر دو عامل مزبور می‌توانند به افزایش تصوری یا واقعی وزن در طول زمان پریود منجر گردند. تحقیقات پزشکی در حدود 150 علامت را که زنان ممکن است در طول روزهای منجر به پریود تجربه کنند شناسایی کرده‌اند. ولع غذا، افزایش میزان گرسنگی، احتباس آب، و ورم، علایم پیش از قاعدگی هستند که زنان ممکن است آنها را به عنوان افزایش وزن احساس کنند. زنان ممکن است متوجه بروز تغییراتی در اشتهای خود در سراسر چرخه عادت ماهانه شوند. در مورد برخی‌ها، این تغییرات می‌تواند به نگرانی‌هایی در مورد افزایش وزن منجر گردد.

آیا تزریق‌های نوک پستان ایمن هستند؟

کبودی, سرخی پستان, ورم, درد, خارش, واکنش آلرژیک, جراحان پلاستیک

تزریق نوک پستان در سال 2018 محبوبیت پیدا کرد، زمانی که نوک پستان برجسته در میان سلبریتی‌ها به مد روز تبدیل شد

تزریق نوک پستان یک فیلر شبه ژل است که به داخل نوک پستان تزریق می‌شود. به طور معمول این اقدام برای پرجلوه‌تر شدن نوک پستان انجام می‌گیرد. اقدام مشابهی را برای افزودن رنگ می‌توان انجام داد. در این اقدام یک متخصص خدمات پزشکی به داخل نوک پستان یا پیرامون آن اسید هیالورنیک تزریق می‌کند. این اسید ماده‌ای ژل مانند است که به شکل طبیعی در بدن وجود دارد. فیلر مورد بحث باعث افزایش حجم نوک پستان می‌شود و به آن شکل تأثیرگذارتری می‌دهد. زنان ممکن است تزریق نوک پستان را برای افزایش جلوه نوک پستان پس از انجام جراحی بازسازی پستان بگیرند.

چرا من هر ماه دو بار پریود می‌شوم؟

پریود، اندومتریوزیس، اندومتریوز، پیش‌یائسگی، مشکلات تیروئید، فیبروئید رحم، سن کم، لاپاروسکپی

زنان به طور میانگین تقریباً در مدت 40 سال از زندگی خود پریود دارند

زنان به طور میانگین تقریباً در مدت 40 سال از زندگی خود پریود دارند. در حالی که تغییرات چرخه عادت ماهانه در طول بلوغ و در سال‌های منتهی به یائسگی عمومیت بیشتری دارد این تغییرات در سال‌های 20 و 30 زندگی زنان عمومیت ندارد. اگر زنی مکرراً در طول هر ماه دو بار پریود شود این وضعیت می‌تواند نشان دهنده یک مشکل اساسی باشد که درمان آن به سود زن خواهد بود. میانگین زمانی چرخه (سیکل) عادت ماهانه 28 روز است اما این زمان می‌تواند از 24 تا 38 روز متغیر باشد. اگر یک چرخه عادت ماهانه کوتاه‌تر باشد زنان ممکن است بیش از یک بار در ماه پریود شوند.

چه چیز باعث خارش کلیتوریس می‌شود؟

خارش کلیتوریس، خارش چوچوله، برانگیختگی جنسی، واژینوزیس باکتریایی، 	برفک، لایکن اسکلروسوس (لیکن اسکلروز)، اختلال برانگیختگی تناسلی مداوم، اگزمای ناحیه تناسلی، عفونت واگیردار جنسی، سرطان مادگی، سرطان فرج، عفونت مخمری واژن

خارش مداوم کلیتوریس در خارج از زمان فعالیت جنسی یا عدم برطرف شدن این خارش می‌تواند نشانه‌ای از عفونت یا وجود مشکلی در سلامت باشد

خارش خفیف کلیتوریس [چوچول، چوچوله] ممکن است بر اثر افزایش حساسیت ناشی از برانگیختگی یا تحریک جنسی بروز کند. خارش مداوم کلیتوریس در خارج از زمان فعالیت جنسی یا عدم برطرف شدن این خارش می‌تواند نشانه‌ای از عفونت یا وجود مشکلی در سلامت باشد. کلیتوریس بخش کوچکی از آناتومی زنان است که در قسمت بالای دهانه واژن قرار دارد. کلیتوریس بسیار حساس است و پایانه‌های عصبی متعددی دارد، بنابراین وجود خارش در این قسمت مشخصاً می‌تواند آزار دهنده باشد. کلیتوریس بسیار حساس است و پایانه‌های عصبی زیادی دارد. وقتی چیزی باعث تحریک این ناحیه از بدن شود، این می‌تواند خارش ایجاد کند.

مقالات دیگر...